Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

KoOsTeK

Monitor 144 Hz. Matryca VA/IPS max 1500 złotych.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poszukuję monitor do swojego nowego komputera. Z reguły będzie używany do gier.

Mój komp prezentuje się tak :

https://www.x-kom.pl/lista/b10kmkju2

 

Wolałbym uniknąć zabawy w reklamacje i liczę, że trafię sztukę bez badów. Mam nadzieję, że nakierujecie mnie na idealny monitor :P

 

Moje wymagania odnośnie monitora to:

- budżet to MAX 1500 złotych.

- 144 Hz konieczność. CS:GO itp.

- 24 cale.

- matryca VA/IPS. Tn odpada na 100%.

- rozdzielczość fullhd

- plusem będzie możliwość regulacji góra dół.

- przy matrycach va dobrze by było aby czas reakcji był jak najniższy aby zminimalizować efekt smużenia.

 

Mocowania na ścianę nie potrzebuje.

I to chyba tyle. A i jestem świadomy że dobry IPS kosztuje nieco więcej niż mój budżet.

 

Mam parę swoich propozycji i chciałbym żebyście je przeanalizowali. Ewentualnie jeżeli ktoś ma inną propozycję to miło by było aby podał jakieś argumenty dlaczego ten monitor a nie ten. Nie jestem mega specjalistą od monitorów więc liczę na Waszą pomoc.

 

Propozycje :

MSI Optix MAG24C Curved

AOC C24G1 Curved

Samsung C24FG73FQUX - teraz promocja na x-komie.

 

Na moment najbardziej podoba mi się ten MSI.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem ostatnio MSI Optix MAG24C Curved. Porównywałem go z już dość starym asusem MX259H na matrycy IPS. Co do kolorów to niestety IPS wygrywa. VA nie jest zła pod tym względem, ale kolory mniej nasycone i takie bardziej wyblakłe. Poza tym MSI Optix MAG24C bardzo fajny. Świetna czerń jak i szybkość matrycy. 144Hz jednak robi swoje. Regulacja wysokości jest, a także fajny bajer obracania monitora w podstawie. Efekt smużenia był niewielki więc to był akurat spory plus. Jeżeli nie wymagasz świetnych kolorów to mogę Ci go polecić. Z drugiej strony w 1Q 2019 ma pojawić się monitor 144Hz oraz 240Hz 24,5 cala z matrycą IPS. Więc może warto się wstrzymać i poczekać. Wiadomo, że będzie to AUO IPS Panels ale czy będzie to monitor Asusa czy Acera ciężko powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Nie jestem aż tak mega wymagający co do tych kolorów. Najbardziej obawiam się jedynie tego smużenia ale liczę, że w tym MSI nie wygląda to tak strasznie tak jak mówisz.

Skłaniam się najbardziej ku temu MSI. Niemniej jednak zależy mi na czasie i nie bardzo mi po drodze czekać na jakieś nowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć nie przepadam za tymi samsungami to wolałbym go chyba od tego MSI.

Idąc po taniości zdecydowanie ten AOC bo IMO nie jest gorszy od MSI - może być tylko lepszy - w Samsungu realnie jest problem z ostrością czcionki choć niektórzy twierdzą, że im to nie przeszkadza.

 

Jeśli mógłbyś dozbierać to pomyśl na VA od Samsunga ale 1440P 144hz - są za mniej więcej 1500zł.

https://www.ceneo.pl/70147235

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1600 zł jest IPS 144 Hz https://www.x-kom.pl/p/466363-monitor-led-27-289-asus-vg279q-czarny-gaming.html

Niby tylko 1080p przy 27" ale czcionki będą pewnie ostrzejsze od tych w zakrzywionym Samsungu 24", poza tym stabilność kolorów jest dużo lepsza, czerń gorsza ale za to nie smuży w ciemnych sceneriach. Z tego co wiem nie ma 24" IPS 144 Hz, więc jeżeli ten Asus jest za duży, to zostaje Ci VA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do RAMu brałbym 3000MHz i reszte przeznaczył na większy dysk SSD(Crucial 500Gb za 300zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nic dziwnego, zapowiedzieli je dobrych kilka lat temu (w 2018), a potem zapanowałą cisza... aż do października 2023   Wiadomo, że fabuła w takich grach nie jest najważniejsza, ale marzy mi się, żeby podczas pisania scenariusza inspirowali się naszym rodzimym War Mongrels. Tam przedstawiona historia byla, jak na grę, naprawdę dojrzała, momentami wręcz przytłaczajaca i no i oryginalna - w końcu ile można wycinać Niemców po norweskich fiordach, północnej Afryce i plaży Omaha  
    • Jak w grze działają obrażenia? Powiedzy, że mamy: Miecz z bazowymi 100 obrażeniami i mamy sufiksy: + 50 obrażeń wręcz + 50 obrażeń od pustki + 100% obrażeń wręcz + 100% obrażen od pustki. To czy taki miecz zada: (biorąć pod uwagę jak ja na ten moment rozumiem obrażenia) 300 obrażeń wręcz bo (100 + 50)*100% 100 obrażeń od pustki bo 50*100%?  
    • Nie wiem czy wiesz? Zamówiony przez Ciebie notebook ma już RAM 5600MHz w zestawie 😉
    • Jeżeli komuś się łapy trochę ślizgają na decku, to gorąco polecam zainteresowanie się pokrowcem od firmy Skull & Co. W końcu chwyt jest solidny i wyprofilowanie na dole nie doskwiera. Jakość wykonania całkiem niezla w swojej cenie, gumowany materiał nie sprawia wrażenia taniochy. Jest teraz na niego promocja na Ali - można go kupić nawet za niecałe 66zł (normalnie są po ok stówce i nie jest to cena przesadzona w stosunku do poprawy komfortu jaki oferuje). Kupujemy tam bezpośrednio od producenta, do mnie szło chyba 9 dni.
    • @leven Ja parę miesięcy temu brałem udział w płomiennej dyskusji z użytkownikiem który kupił zasilacz 1400W do komputera w którym nie było topowej grafy (żadna z tych najbardziej prądożernych) to jak wyśmiałem ideę część ludzi mało mnie nie zjadła. Kalkulatory PSU od zawsze były skopane, tym bardziej teraz. Większą większość zasilaczy ma teraz jedną linię 12V. Tak ciężko ludziom przemnożyć V*A=W?
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...