Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie w 4:2:2 10bpc gra działa w normalnych kolorach w trybie "HDR Gra"

System oczywiście ma kolorowe czcionki i nie da się patrzeć pozostaje powrót na 4:4:4 i tryb "monitor"

Wielkie dzięki za podpowiedź :thumbup:

 

 

Tak jak wyżej kolega pisze plus jeszcze milion razy bardziej. Nie pamiętam, żebym był z jakiegoś zakupu tak niezadowolony.

Czarny zwyczajne nie istnieje, nawet nie ma mowy o grafitowym :mad2: To go skreśla z listy produktów nadających się do produkcji, a wystawienie go na sklepowe półki to jest drwina prosto w oczy klientowi który się przekonuje o błędzie jaki popełnił kiedy zgasi światło podczas filmu. I jeszcze ten efekt rozświetlania ciemnych/ściemniania jasnych scen - dimming? Jak można :E

 

Poza tym do obrazu nie mam zastrzeżeń, nie jestem żadnym specjalistą i nie jest to mój konik.

Pogrywam od czasu doczasu, nie odczuwam żadnego laga, smużenie jest naprawdę ok.

Menu też w miarę ok, smarta nie używam bo raczej nie mam do takich rzeczy cierpliwości.

 

Ten tv mam 1,5 roku a największym szokiem było dla mnie przejście z jakiegoś tam samsunga którego 7 lat temu kupiłem pierwszego lepszego za 1200zł w markecie. Wiedziałem wtedy że chce samsunga bo wcześniej też miałem samsunga i po podłączeniu w tamtych "czasach" od strzała obraz był taki jak należy, a z lg i sony musiałem coś tam wcześniej kombinować. Tym razem zachciało mi się czegoś innego skusił mnie ambilight i to jest też spoko, ale czerń w porównaniu do poprzednika... istny dramat. Tamten samsung to był jakiś niższej klasy produkt w 40 calach i nigdy nie miałem ŻADNYCH zastrzeżeń a w nocy jak oglądałem film i był ciemny ekran to w pokoju było równie ciemno. Philips to przy tym śmiech na sali musielibyście to zobaczyć.

 

Na LCD bez dobrego wygaszani praktycznie każdy TV będzie świecił na szaro zwłaszcza przy wysokiej jasności to samo tyczy się kątów, gdzie ta czerń albo wpada w mleczną szarość albo grafitowo fioletowy. IPS czy VA bez dobrego dimingu nie ma prawa być dobrego HDR ba nawet w SDR może to słabo wyglądać przy zgaszonym świetle. Mało jest LCD, gdzie ten HDR wygląda dobrze przez efekty halo (poświaty) poza tym czerń to tylko jeden z warunków jakie musi spełniać ekran. Prawdziwy HDR to masz w zasadzie tylko na OLED lub najlepszych (najdroższych LCD np. Q90R). Niestety Philips nie ma dobrach algorytmów wygaszania o ile tam w ogóle jest jakiś local dimming.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero to co mi pokazał ten telewizor sprawiło, że się tym tematem zacząłem bardziej interesować od strony technicznej. Można to porównać do sytuacji kiedy wiem że mechanik zrobił mnie w konia to następnym razem staram się cokolwiek wiedzieć w temacie :E

 

Mam w drugim pokoju jakiegoś tam LG i chętnie bym je porównał któregoś dnia side by side.

 

Poprzedni tv to był Samsung UE40H5000AW ..i bardzo za nim tęsknie :E

No to teraz już wiesz. Nie kupuję się telewizorów na IPS, przy tak dużym ekranie zawsze będzie srebrzenie, glow i czerń będzie bidna nawet w SDR. Tutaj tylko VA lub dzisiaj najlepiej oledy, które na potęgę schodzą z ceny.

Porównaj, jak ten LG ma VA to na pewno różnica będzie duża w czerni i kontraście.

 

Co prawda są dobre matryce IPS do TV, ale to bardziej prototypy niż produkty dla Kowalskiego.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda są dobre matryce IPS do TV, ale to bardziej prototypy niż produkty dla Kowalskiego.

 

Już dawno masz IPS TV z wygaszaniem gdzie ten kontrast jest lepszy (dynamiczny bo wiadomo natywny to tam zawsze będzie oscylować w granicach 1000:1 lub nawet mniej). Są nawet takie modele gdzie wychodzi w niektórych testach nieskończoność jak w OLED.

 

63o2dEq.jpg

 

Po prostu trzeba wiedzieć co się kupuje i tyle

 

Na ekranie IPS z LD czerń może lepiej wyglądać niż gołe VA w dodatku będzie bardziej stabilna gamma kolorów (lepsze kąty widzenia)

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jakiś bezdomny dla Rydzyka prezent zrobił lol2.gif

 

Zamiast kolejnego samochodu kupił ktoś TV i podatków płacić nie musi.30tys euro zamiast do Fiskusa postawił w salonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już dawno masz IPS TV z wygaszaniem gdzie ten kontrast jest lepszy (dynamiczny bo wiadomo natywny to tam zawsze będzie oscylować w granicach 1000:1 lub nawet mniej). Są nawet takie modele gdzie wychodzi w niektórych testach nieskończoność jak w OLED.

 

https://i.imgur.com/63o2dEq.jpg

 

Po prostu trzeba wiedzieć co się kupuje i tyle

 

Na ekranie IPS z LD czerń może lepiej wyglądać niż gołe VA w dodatku będzie bardziej stabilna gamma kolorów (lepsze kąty widzenia)

 

Model z tego roku.

Chyba wiesz w jaki sposób działa mierzenie kontrastu z lokalnym wygaszaniem. Dalej jest bida wystarczy spojrzeć na minimalny kontrast, raptem ~1800:1.

 

Do tego 48 stref przy 65" na IPS to stanowczo za mało(z 500 stref to już by coś dało przy tej wielkości) i dalej oglądając takiego IPSa za 6k pln to wyrzucanie pieniędzy w błoto za taki TV na IPS, jak w tej cenie można mieć co prawda 10" mniejszy, ale ile Lepszy C9.

 

Jak już się chce LCD bo ma jeszcze swoje pewne zalety to 500stref na VA i żaden sklepowy IPS w podobnym, a nawet lepszym segmencie i tak nie podskoczy.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiesz w jaki sposób działa mierzenie kontrastu z lokalnym wygaszaniem. Dalej jest bida wystarczy spojrzeć na minimalny kontrast, raptem ~1800:1.

 

Wiem jak działa i masz modele gdzie minimalny nie schodzi poniżej 2600:1 a to jest już poziom niektórych VA

 

jP7UIwW.jpg

 

wolałbym IPS z wygaszaniem i lepszymi bardziej naturalnymi kolorami (stabilna gamma) niż gołe VA, bo rzucenie hasła "było brać TV z VA" w dzisiejszych czasach traci na znaczeniu jak się nie doprecyzuje, że chodzi o modele z wygaszaniem. VA od SONY z powłoką poprawiająca kąty widzenia też potrafią zejść z kontrastem do poziomu niektórych IPS'ów gdybyś tego nie zauważył ;).

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz zalinkowałeś inny model ten ma ledwie 9k na średnim i 27k na maksymalnym, na minimalnym lepiej bo 2600:1, ten pierwszy co linkowałeś ma 1850:1 na minimalnym, zresztą i tak nie ma co nawet patrzeć w tej cenie na te IPSy, są znacznie lepsze VA w podobnej półce cenowej, a o OLEDach jak C9 za ~6kpln, a na BF nawet poniżej 5k pln można było kupić.

 

VA od samsunga dla porównania

 

średni: 195 000:1 max: 450 000:1 min: 4 700:1

 

O oledzie, nie wspominając. IPS to dalej tragedia w konkurowaniu z VA i OLED w podobnej półce cenowej. W sumie teraz nawet VA przy obecnych cenach za OLEDy to już odchodzi do lamusa.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie ładował się już w LCD bo przy OLED to prawie wszystko wypada biednie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tym HDMI 2.1 które karty to obsługują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takich. Może w przyszłym roku będą. Kwestia jak zachowa się nvidia - czy rozwalą raczkującą branżę wielkich monitorów do grania czy nie. Jak dadzą złącze to nikt nie będzie chciał tych monitorów skoro mamy LG C9 :E

Np Asus ROG Swift PG65UQ z DP1.4 kosztuje 18 390zł!

Edytowane przez mick.alderr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym chciał, żeby rozwalili branżę średnich, 32" monitorów, bo tak jak wydawało mi się, że ten Montezuma za 2200 to jakiś "tani", to jak popatrzyłem, jakie są teraz TV i za ile, to jednak nawet ten Philips wydaje się przepłacony :lol2:

 

Ale nikt mi nadal nei chce odpowiedzieć, czy warto było brać tego LG, więc chyba zostanę z tym Philipsem, o ile znajdę na niego miejsce, tzn tanie nowe biurko :E

 

W sumie głupi mogłem kupić LG za 1400 w promocji i jakby co odesłać. Może by mi to cienkie VA bez Pseudo-HDR i wbudowanej lampki na biurko starczyło? :hmm:

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do innych monitorów to ta cena Philipsa jest uczciwa.

 

Jak był po 3600PLN też była uczciwa? Nie bez powodu staniał.

 

Jak dadzą złącze to nikt nie będzie chciał tych monitorów skoro mamy LG C9 :E

Np Asus ROG Swift PG65UQ z DP1.4 kosztuje 18 390zł!

 

Te monitory są wręcz śmiesz względem tego co oferują a ceny kompletnie oderwane od rzeczywistości.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takich. Może w przyszłym roku będą. Kwestia jak zachowa się nvidia - czy rozwalą raczkującą branżę wielkich monitorów do grania czy nie. Jak dadzą złącze to nikt nie będzie chciał tych monitorów skoro mamy LG C9 :E

Np Asus ROG Swift PG65UQ z DP1.4 kosztuje 18 390zł!

 

Monitory z Gsync Ultimate zawsze znajdą swojego fanboja.

 

A HDMI 2.1 zwiększy grono chętnych na wymianę GPU. To prawie pewniak że AMD, Nvidia i Intel wprowadzą to w przyszłym roku. TO znaczy Intel może nie koniecznie, bo szuflada pełna pomysłów i 10nm stawia pod znakiem zapytania termin premiery ich nowego GPU :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np Asus ROG Swift PG65UQ z DP1.4 kosztuje 18 390zł!

 

VA 98Hz 18tys zl vs Oled 120Hz 9tys zl ?

 

Brałbym VA, widać że lepsze i ma sprzętową akcelerację rozmycia obrazu w ruchu.

 

Oled:

80% Response Time : 0.2 ms

100% Response Time : 2.4 ms

 

VA:

Response Time : 4ms

 

Big Fucking Gaming Display ma też przyjemna nazwę Quake/Doom podobną :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany opłaca się czekac za tym monitorem philips 328m1r ? Wiadomo coś kiedy wkoncu premiera ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem niedawno plotki, że ma mieć 2x mniej stref niż topowa wersja. Jeśli to prawda to petarda się szykuje.

Do tego ambiglow z trzech stron, 120hz, wąskie ramki.

 

Tylko cena to około 3000 na nasze. Mniej bym się nie spodziewał na początek.

Edytowane przez Luqart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma być jakieś nowe Momentum 32"? No ale cena na start... Chociaż wąskie ramki kuszo!

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma być jakieś nowe Momentum 32"? No ale cena na start... Chociaż wąskie ramki kuszo!

W porównaniu do tego co się wyprawia na rynku monitorów, to za taką konfigurację to i tak jest tanio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kogoś zainteresuje nowy jamnik w myśl zasady duże jest piękne - 49 cali

 

AOC Agon G493UCX - specyfikacja bardzo dużego monitora dla graczy

 

https://pclab.pl/news82650.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee.. Ambiglow jednak bardziej użyteczne na biurku niż Ambilight, dodatkowo coś tam wspominają, że ma być dithering, tylko bardziej subtelny niż w 43"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do lg c9, otóż niedawno dorwalem go w super cenie, obraz miażdży mózg, ale mam jeden problem z hdr. Po włączeniu w Windowsie czuje dodatkowo lekki Input lag, może nie jest to zbyt zauważalne ale przechodząc z sdr na hdr jednak trochę to przeszkadza, miał ktoś kiedyś z tym problem?

PS. Gram w 4k60fps w forza horizon 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kogoś zainteresuje nowy jamnik w myśl zasady duże jest piękne - 49 cali

 

AOC Agon G493UCX - specyfikacja bardzo dużego monitora dla graczy

 

https://pclab.pl/news82650.html

ta parówka chyba w cenie oledow będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wyświetla się tryb HDR Gra a gsynca na 1080 ti nie moge włączyć :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...