Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie 32 calowa wersja jest bez pilota

 

Ogółem jak porównamy to co oferuje 43 (co jest absolutnym kuriozum za te pieniądze, w pozytywynym sensie) to 32', który kosztuje de-facto tyle samo to "gorszy sort" i "kastrat". :lol2::E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ok, moje sztuka zamówiona na komputroniku :P

 

Panowie, teraz pytanie za 100pkt... jaki kabelek najlepiej do tego monitorka? Mam karte GTX 1080Ti. DP czy jakis wypas HDMI?

Gdzie zamawiałeś i co wybrałeś 32 cale czy jednak 43?

 

Wszystkie kable (dobrej jakości, mocne i grube) będziesz miał w zestawie nic nie musisz kupować osobno.

 

PC podpinasz przez DP a konsola po HDMI :)

 

Ogółem jak porównamy to co oferuje 43 (co jest absolutnym kuriozum za te pieniądze, w pozytywynym sensie) to 32', który kosztuje de-facto tyle samo to "gorszy sort" i "kastrat". :lol2::E

I jednocześnie najlepsze 32 cale w 4K 60Hz na płaskim VA :E.

 

Z czym to ma konkurować? Jest jakiś inny model z podobnymi bajerami i specyfikacją?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się ustawić w 32' ambiglow jako stały konkretny kolor (biały, żółty, czerwony)? Np. do pracy, siedzenia po nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz czekać tylko na dostawę w komputroniku lub drop cen w X-komie i zamawiam swoją sztukę.

Przeraża mnie tylko rozmiar, nigdy nie miałem większego monitora (prywantie) niż 27'. No ale jestem otwarty na zmiany i nowości. ;)

 

Dziś w nocy (chyba o 4) dowiem się jeszcze może czy moja następna karta graficzna da radę pociągnąć coś kompetentnie w 4K jak RTX 2070/2080. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro dam znać co tym razem za sztuka przyjechała z moreli xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro dam znać co tym razem za sztuka przyjechała z moreli xD

 

Złóż krawą ofiarę RNG'usowi, bogowi lipy i zawodu. :lol2::E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko pocztą polską można odesłać ten monitor? Bo u wszystkich innych kurierow mam że jest za duży. I pytanie czy nad bad pixel jest reklamacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój do mnie przyszedł dhl-em, więc jakoś się da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko pocztą polską można odesłać ten monitor? Bo u wszystkich innych kurierow mam że jest za duży. I pytanie czy nad bad pixel jest reklamacja?

 

Najpewniej jest to klasa II więc 1 pixel nie jest powodem do reklamacji. Tutaj raczej króluje LG z serią UK i nadchodzącą UL (z DP 1.4) bo w PL masz gwarancję 0 bad pixeli przez jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mój do mnie przyszedł dhl-em, więc jakoś się da.

Tak, ale dla prywatnego użytkownika sytuacja może być inna niż dla sklepu. Jeśli mowa o 43", to faktycznie może być tak, że od prywatnej osoby nie każdy kurier zabierze towar. Pamiętam tego gościa jak kupił sobie trzy telewizory 65" z myślą, że jeden najlepszy zostawi, a pozostałe odeśle - okazało się, że żaden przewoźnik mu nie chciał takiego wielkiego TV przyjąć:

"(...)Czyli generalnie sklepy łatwo i chętnie wysyłają TV kurierem, ale odesłanie nie jest ani łatwe, ani tanie. Jak to było u mnie ? Więcej szczęścia, niż rozumu. Do zwrotu miałem Sony ZF9 oraz Samsunga Q9FN (w sumie miałem dwa ZF9 i Q9FN w domu, pierwszego ZF9 zostawiłem sobie). ZF9 do zwrotu kupiony w Matrix Media, na początku myślałem, że musze to zwracać do centrali , ale udało mi się umówić na zwrot do wybranego Sony Center (do którego pierwotnie TV został dostarczony). Z kolei Q9FN był kupiony w RTV Euro AGD, normalnie zwroty są do magazynu w Pruszkowie, ale też po długich bojach udało mi się "wyprosić" zwrot do sklepu z którego został dostarczony (galeria handlowa w okolicach). W obu przypadkach zamówiłem dużą taxi w myTaxi zaznaczająć transport TV, koniecznie w pionie (mam mały sportowy samochód). Też nie obyło się bez komplikacji."

 

Tu drugi:

"Generalnie miałem identyczne problemy co Ty, nie będę tu pisał jakie kłody rzucały konkretne firmy (przetestowałem w zasadzie wszystkie większe czyli DHL, UPS, DPD, FedEx, Pocztex, itp. itd.), ale:

- niektóre firmy w ogóle nie chciały przyjąć tak dużych/ciężkich paczek (a to wymiary do np. max. 150cm długości, a to waga do 25-30kg, a to suma boków do 2m) i miały to jasno napisane w regulaminach czy na stronach WWW

- niektóre wymagały nadania paczki na palecie

- niektóre (DPD - to pamiętam) oferowały ubezpieczenie paczki do max. 5 tysięcy (mój TV kosztował prawie 9, więc wolałem nie ryzykować odzyskania tylko połowy w razie gdyby podczas przesyłki uległ uszkodzeniu)

- niektóre chciały naprawdę kosmicznych pieniędzy (ok. 500 zł)

Wisienką na torcie było UPS, które w formularzu na WWW przyjęło moje zamówienie, pobrało pieniądze (ok. 4 stów - dopłaciłem do paczki niestandardowej, której wymiary i waga w teorii zgadzały się z wymiarami opakowania z TV), a następnie ktoś zadzwonił że jednak nie przyjmą ode mnie przesyłki i mam czekać na zwrot środków."

 

No ale 43" to nie 65" więc powinno być i tak mniej problematycznie.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja niestety jak wspomniałem będę musiał odesłać swój monitor, BLB nie chce za nic zniknąć. Swoją drogą widzę, że ładnie idą te 326M6, z komputronika przez tylko ten weekend poszły 3 sztuki. Miejmy nadzieję, że w nowej dostawie będzie coś lepiej.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednego użytkownika mniej na tym temacie i od razu dyskusja jest na temat :E

 

W weekend kupiłem właśnie w komputroniku swoją 32, dostawa na sklep będzie chyba wtorek lub środa. Generalnie to komputronik miał bardzo dobre ceny tych Momentum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ODIN 43 też jest wielka przez pierwszy miesiąc :D Po praktycznie pół roku to dla mnie normalny monitor :E:lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam miałem podobny problem ze zwrotem monitora rozmiar 43 cale i żaden kurier poza bodajże Fed-ex od klientów indywidualnych nie chciał takiej paczki przyjać. Swojego Momentum zamawiałem w x-komie i jak dowiedziałem się na infolinii w przypadku zwrotu mogą podesłać kuriera po odbiór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie duży tylko pierwsze 3 dni a po miesiącu zamarzysz o 43.

 

Może i tak, ale z 60cm 139ppi a 163ppi z 27' to duża różnica. Obecnie mam 102ppi i jest uber tragedia... W Clevo P870DM miałem 254ppi przy 17,3 i 4K AHVA (AUO). W Clevo P650HS-G przy 15,6 i FHD 120Hz miałem 141ppi i było tylko "przyzwoicie". Co prawda był o 20cm-25cm bliżej od monitora potencjalnie co robi różnicę. Myślę że 31.5 to wielkość maksymalna w górnych widełkach.

No i stawiając Momentuma '32 zostanie mi 4mm wolnego miejsca po bokach od głośników. 43' to pewnie szeroki jak całe moje biurko i posiadając go ćwiczyłbym mięśnie szyji. :E potem bym wyglądał jak Schwarzenegger. :cool:

 

 

Ale do konsoli... to wiadomo że brałbym 43. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z tylu to nie wiem czy ogarniesz cały monitor. Tak z te 70cm minimum by się przydało.

 

Nie wiem jak z głębokością podstawki i na ile docisnę monitor do ściany. W najgorszym przypadku 61-63cm. W najlepszym 68-71cm. Ala tego tylko 4K wchodzi w grę i oryginalnie celowałem w 27'.

 

 

Badum tsssss:

 

 

monitorpn_qsxhhqh.png

 

W Państwa zamówieniu brakuje produktu:

Philips 326M6VJRMB (1 z 1 zamówionych).

Towar został domówiony, czekamy na potwierdzenie dostępności i terminu dostawy uzupełniającej.

Odbiór/dostawa

 

Ciekawę czy dostanę leżak magazynwowy z tej samej partii produkcji co wszyscy.

Edytowane przez Knight_dev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja swojego też będę zwracać za jakiś czas. BLB nie znika, jeszcze jakby to był monitor za 700 pln to bym przeżył, ale nie za 2300.

Widać, po tej dyskusji, że da się dostać dużo lepsze sztuki, więc będę próbować dalej.

 

Jakby poprawili ramki i wrzucili w menu opcję wyłączenia local dimmingu to byłby kapitalny monitor.

Edytowane przez Luqart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem Panowie że kurier z DPD nie robi problemów z odbiorem paczki tej wielkości i za jego pośrednictwem odsyłałem na zwrot jedną sztukę Momentum 43.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A ja chyba mam fuksa bo właśnie na stronie komputronika widzę że monitor podrożał o stowke, 32. :o

Edytowane przez Knight_dev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ODIN 43 też jest wielka przez pierwszy miesiąc :D Po praktycznie pół roku to dla mnie normalny monitor :E:lol2:

 

No 43 cale też szybko maleje w oczach

 

Będzie duży tylko pierwsze 3 dni a po miesiącu zamarzysz o 43.

 

Czyli ten cały program zwrotów w Euro to ściema? że kupujesz w necie a możesz zwrócić w najbliższym sklepie?

Bo tam chciałem ewentualnie przepłacić.

 

Nie ściema. Można oddać osobiście w stacjonarny sklepie tak samo jest w MM i Saturnie. ODIN wszystkie TV które miałem do testów tak oddawałem (finalnie został OLED) ;)

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie wiem jak z głębokością podstawki i na ile docisnę monitor do ściany. W najgorszym przypadku 61-63cm. W najlepszym 68-71cm. Ala tego tylko 4K wchodzi w grę i oryginalnie celowałem w 27'.

 

 

Badum tsssss:

 

 

monitorpn_qsxhhqh.png

 

W Państwa zamówieniu brakuje produktu:

Philips 326M6VJRMB (1 z 1 zamówionych).

Towar został domówiony, czekamy na potwierdzenie dostępności i terminu dostawy uzupełniającej.

Odbiór/dostawa

 

Ciekawę czy dostanę leżak magazynwowy z tej samej partii produkcji co wszyscy.

Te monitory ledwo z linii produkcyjnej zeszły a ty tu mówisz o jakichś leżakach magazynowych? :E Generalnie nawet jeśli poszło jakieś info do fabryki to i tak jest za wcześnie na zmiany, kontenerowiec z Chin nie płynie 2 dni ;)

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A ja chyba mam fuksa bo właśnie na stronie komputronika widzę że monitor podrożał o stowke, 32. :o

Czyli cena nie spada tylko się umacnia. Jest zainteresowanie to i ceny nowości nie muszą być luzowane :E

 

Jednego użytkownika mniej na tym temacie i od razu dyskusja jest na temat :E

 

W weekend kupiłem właśnie w komputroniku swoją 32, dostawa na sklep będzie chyba wtorek lub środa. Generalnie to komputronik miał bardzo dobre ceny tych Momentum.

Szkoda że tylko przez 7 dni ale dobre i to :P

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czyli cena nie spada tylko się umacnia. Jest zainteresowanie to i ceny nowości nie muszą być luzowane :E

N początku, gdy nie było ich w magazynie Philipsy kosztowały 2399.

Teraz znów ich nie ma to i cena poszła do góry.

Edytowane przez Luqart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ale o czym teraz piszemy? ODIN do sklepu stacjonarnego TV oddawałem osobiście i problemów z przyjęciem nie robili natomiast monitor to 43 cale a nie 65 i DPD nie robiło problemów z kurierem (wiem to bo przecież tak oddawałem jedną sztukę). Zamawiając online takie sklepy jak MM nie robią problemów z zwrotem stacjonarnym a czym wysyłać TV 65 cali to nie wiem bo osobiście oddawałem zamawiając większe Taxi :E

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...