Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

czy w menu win 10 zaznaczać hdr, czy tez nie ?

 

HDR w Windows uruchamiam w przypadku oglądania niektórych filmów 4K. Przy normalnym użytkowaniu mam wyłączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi w to uwierzyć. Z outletu to przeważnie jest coś nie tak ;)

Po przesiadce z produktów o małej przekątnej renomowanych masowych producentów to ten philips nawet jakby był odpadem z produkcji, który nie przeszedł QC będzie skokiem milowym w kwestii jakości.

 

Na PC ten monitor użytkujemy tylko na pół gwizdka bo HDR w wybranych filmach sobie obejrzymy. Nshitia i MS robią sobie jaja z ludzi posiadającymi sprzęt który ten HDR wyświetlić potrafi. Do zabawy z HDR potrzebujesz niestety konsoli wtedy szczęka zaczyna powoli zmieniać położenie do pozycji otwartej i już bez HDR grać chciał nie będziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem tego zdania. Na PC HDR mnie nie zachwycił, za to na konsoli to już inna bajka.

Pewnie dlatego, że dalej na PC HDR to nisza i developerzy nie przykładają się w przypadku pecetów do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PC HDR potrafi tylko odrzucić :kwasny: No ale jakby nie patrzeć na PC w sdr gry i tak wyglądają ekstra fajnie. Tylko w sumie od kwietnia na PC nie grałem, bo mi tego HDR brakuje a pewnie to co nakupiłem na Days of Play nie skończę do przyszłego roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Multiplatformy jak Division 2 też mają gorszy HDR na PC czy to exclusivy konsolowe mają po prostu lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej to drugie. EXy od SONY mają lepiej zrobiony HDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś mi jeszcze tylko powie jak spisuje się ten monitor w niższych rozdzielczościach? Dużo się traci w porównaniu z TV, gdy podłącze takie PS3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś mi jeszcze tylko powie jak spisuje się ten monitor w niższych rozdzielczościach? Dużo się traci w porównaniu z TV, gdy podłącze takie PS3?

 

Już wiele razy chłopaki o tym pisali w tym temacie - skalowanie w Momentum jest praktycznie bezstratne obraz wygląda podobnie do tego co jest na ekranach FullHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś mi jeszcze tylko powie jak spisuje się ten monitor w niższych rozdzielczościach? Dużo się traci w porównaniu z TV, gdy podłącze takie PS3?

 

Konsoli nie używam, ale doskonale sprawdza się jako odbiornik TV... mam podłączony dekoder od kablówki. Obraz skaluje bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, kupiłem na morelach, odbieram z punktu, targam tramwajem do domu, otwieram i w środku używany ekran - dostałem towar ze zwrotu, no nic, zoaczymy chociaz. włączam monitor i takie cos:

2b33wo.jpg

 

Poszło na reklamacje, jednak karta testów fabrycznych tez nie była rewelacyjna:

2j3muee.jpg

 

Się nacieszyłem. Niecałą minutę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ok, przyszedł, karton ofoliowany jako OleOle Outlet ( zamawiane z Euro ), monitor cały w foliach - przód, tył oraz boki. Na pierwszy rzut widać, że jest ok. Zastosowałem ustawienia azgana i muszę powiedzieć, że daję radę :) nie jest to oczywiście OLED, ale jak na monitor w porównaniu z moim starym Eizo Forisem rwie su... :) Teraz tak, z szybkich testów HDR jakoś szału na mnie nie zrobił ( porównuję tutaj znowu do OLEDA - spaczenie moje bo w salonie jest 65" od LG :) ) ale to za szybko aby mówić. Test BLB wykonany i w telefonie wychodzi kaszana, na oko jakoś tego nie dostrzegam więc zakładam że nie jest źle. Dead pixeli nie ma - zatem chyba pozostaje się tylko cieszyć i zacząć użytkować.

 

Na razie tak to u mnie wygląda

post-215725-15627012873687_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ech, kupiłem na morelach, odbieram z punktu, targam tramwajem do domu, otwieram i w środku używany ekran - dostałem towar ze zwrotu, no nic, zoaczymy chociaz. włączam monitor i takie cos:

 

Poszło na reklamacje, jednak karta testów fabrycznych tez nie była rewelacyjna:

 

Się nacieszyłem. Niecałą minutę.

 

Mówiłem, że z outletu to przeważnie jest coś nie tak? Niezwłocznie ślij na zwrot coś takiego jest absolutnie niedopuszczalne, tragedia i dramat - co to właściwie ma być? Taki sprzęt to nadaje się na serwis a nie do sprzedaży. Ktoś kto zakwalifikował to do oferty outlet powinien zostać wychłostany.

 

Współczuje wpakowania się na minę :(

 

Morele ładnie poleciało w bambuko :thumbdown:

 

Przykra sprawa że w Polsce sklepy tak traktują potencjalnych klientów :kwasny:

 

PS> Trzeba było oddać na zwrot a nie reklamować. Coś takiego jest karygodne i z miejsca powinni oddać kasę i jeszcze kłaniać się Tobie w pas, że narobili Ci kłopotów.

 

Nie wiadomo co się przydarzyło temu ekranowi i jaką ma historię, ale czegoś takiego nie dopuszcza się do outletu. To ma być ten stan idealny? Kłamią w żywe oczy!

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekko nierównomierne podświetlanie :)

 

Ja mam Philipsa z morele z outletu i jest ok. Wszystko zgodne z opisem bylo. Ale Morele testuje ekrany outletowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ok, przyszedł, karton ofoliowany jako OleOle Outlet ( zamawiane z Euro ), monitor cały w foliach - przód, tył oraz boki. Na pierwszy rzut widać, że jest ok. Zastosowałem ustawienia azgana i muszę powiedzieć, że daję radę :) nie jest to oczywiście OLED, ale jak na monitor w porównaniu z moim starym Eizo Forisem rwie su... :) Teraz tak, z szybkich testów HDR jakoś szału na mnie nie zrobił ( porównuję tutaj znowu do OLEDA - spaczenie moje bo w salonie jest 65" od LG :) ) ale to za szybko aby mówić. Test BLB wykonany i w telefonie wychodzi kaszana, na oko jakoś tego nie dostrzegam więc zakładam że nie jest źle. Dead pixeli nie ma - zatem chyba pozostaje się tylko cieszyć i zacząć użytkować.

 

Na razie tak to u mnie wygląda

 

Gratki udanego zakupu niech Ci dobrze służy. Do OLED nie ma sensu porównywać już pisałem że OLED zjada Momentum na śniadanie. Porównuj to do innych monitorów ewentualnie do TV ale LCD LED ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Teraz pytanie robocze, chciałem ustawić monitor w trybie g-sync compatible w panelu sterowania NVIDIA ale nie mam tych opcji, podłączone mam poprzez DP do PC. Gdzieś doczytałem, że może trzeba to aktywować w OSD monitora, ale 2 z opcji tj. smartcontrast i smartframe mam wyszarzone i nie mogę smartframe włączyć ( a domyślam się, że to ona właśnie za to odpowiada )

 

troszkę się pośpieszyłem :)

 

wystarczyło zaktualizować sterowniki do karty i opcja g-sync jest widoczna :)

Edytowane przez geffer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mówiłem, że z outletu to przeważnie jest coś nie tak?

Tyle że to nie outlet a normalna sprzedaż produktu NOWEGO. Morele poleciało sobie w kulki ale zwyczajnie nie ma czego teraz się rzucać. Wiedzą ze musza albo oddać kase albo wysłać nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tyle że to nie outlet a normalna sprzedaż produktu NOWEGO. Morele poleciało sobie w kulki ale zwyczajnie nie ma czego teraz się rzucać. Wiedzą ze musza albo oddać kase albo wysłać nowy.

 

Właśnie odniosłem wrażenie, że nie kupowałeś w opcji outlet, tylko nowy

Czy znasz datę produkcji? Ja niedawno kupiłem u nich wyprodukowany w lipcu 2018... akurat mój chodzi ok. Mogłeś zajrzeć do menu serwisowego i sprawdzić jaki ma przebieg.

Edytowane przez ttedi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tez lipiec 2018, co już było nie halo...

Może wysyłają do kolejnych osób ten sam model na zasadzie ze komuś będzie pasować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak, tez lipiec 2018, co już było nie halo...

Może wysyłają do kolejnych osób ten sam model na zasadzie ze komuś będzie pasować...

 

Mój jednak miał przy sprawdzeniu w menu serwisowym 3 godz. pracy, a tyle akurat go używałem przed sprawdzaniem. Być może ma feler od "urodzenia".

Edytowane przez ttedi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak odpalić menu serwisowe ?

 

u mnie równomierność podświetlenia matrycy na testach wychodzi na całe szczęście ok :)

 

nocą tak to wygląda na białej planszy ( zdjęcie mocno okrojone, żeby zuploadować na serwer ( 15% jakości wzg. oryginału )

 

poniżej w lepszej jakości na imgur

https://imgur.com/7HcBmaG

 

 

BLB gorzej, ale tutaj znowu nawyki Oledowe ;)

post-215725-15627155779686_thumb.jpg

Edytowane przez geffer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odpalić menu serwisowe ?

 

u mnie równomierność podświetlenia matrycy na testach wychodzi na całe szczęście ok :)

 

U mnie wygląda, to podobnie, a menu odpalasz: podczas uruchamiania przytrzymujesz joystick skierowany na prawo i po ukazaniu się obrazu puszczasz. Menu pokaże się z lewej strony ekranu z pozoru podobne do normalnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile dawałeś za niego z outletu?

 

1830 pln z dostawą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ole jest znowu nasz rodzynek po serwisie za 1.4k :o

Był cały czas, a w tej cenie od dobrego tygodnia.

Edytowane przez Luqart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas go nie było.

Był cały czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1830 pln z dostawą

 

No to powiem Ci że chciałbym kupić taką sztukę i za tyle (43 cale w tej cenie i o takich parametrach to prawie darmo) :cool:

 

Dałem więcej od Ciebie 2300zł za nówkę i mam mocniej niedoświetlony prawy górny róg (i tylko ten). Czemu ja nie mam takiego farta :E ? Dać mniej i kupić lepiej to jest interes :thumbup:

 

Jak jeszcze czerń tą widzianą oczami w nocy przy zgaszonym świetle masz równomierną bez batmana to igła sztuka i tylko pozazdrościć ;).

 

W ole jest znowu nasz rodzynek po serwisie za 1.4k :o

 

To go kup jak się nie boisz takich cyrków jak ma TheoMarque :D

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...