Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

A można to później wyłączyć?

 

Pewnie tak samo jak wł. czyli ta sama kombinacja przycisków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można to później wyłączyć?

 

Wyłącz z pilota i po ponownym włączeniu już tego nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Backlight to jest ile ma godzin przepracowanych?

 

Tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już go dorwiesz, to daj znać jak tam steamowe paski (zaznaczam, najlepiej zakładka pobieranie full screen) :E.

Nie ma u mnie tych pasków. Da się sprawdzić na 31 calowej wersji ile był używany, czy tylko większa wersja to ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 32 calowej wersji można to sprawdzić identycznie jak na 43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś pokusi się i zrobi ankietę ilu jest użytkowników " Philips Momentum" - jaką mają datę produkcji monitory i czy właściciele są zadowoleni? Ja nie bardzo potrafię niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś pokusi się i zrobi ankietę ilu jest użytkowników " Philips Momentum" - jaką mają datę produkcji monitory i czy właściciele są zadowoleni? Ja nie bardzo potrafię niestety.

 

Niestety nie da się dokleić ankiety do istniejącego już tematu. Nikt się nie spodziewał, że ten ekran zrobi taką furorę jak był zakładany. Wcześniej robiłem jakieś tam podsumowanie, ale były to początki teraz jak przybyło jego użytkowników straciłem rachubę ;)

 

Niedawno zakupiłem wszędzie rozchwytywanego Philips Momentum 436M6VBPAB i jest rewelacyjny. HDR w filmach i grach to coś niesamowitego wszystkie błyski czy oświetlenie wprowadza zupełnie inna jakość.

 

 

Jeśli chodzi o monitor Philipsa HDR na tym monitorze wypada rewelacyjnie. Jeśli chodzi o równomierność podświetlania matrycy to oczywiście że idealna nie jest za te pieniądze nie spodziewałem się bynajmniej jakości ponad stan jednak przy parametrach cena wypada rewelacyjnie.

 

azgan - jak ktoś pisze takie bzdury przy monitorze za 3.5K PLN to ciężko mi to skomentować. Sprzęt za 20-50K czasem ma porządne problemy / kwestia modelu i oczekiwań. Moim zdaniem za 3.5K lepszego monitora z HDR nie kupisz.

 

Z monitorów jakie mam to:

 

- Asus Rog PG27UQ - niestety za mały dla mnie więc podpięty jest u żony do laptopa jako dodatkowy wyświetlacz / HDR na świetnym poziomie

- Philips 436M6VBPAB - uważam że za te pieniądze jest wręcz świetny, oraz duży, więc używam go domyślnie / HDR na świetnym poziomie

- Samsung 49" CHG90 - jako ciekawostka sprawdza się w niektórych grach gdzie proporcje tego monitora dają niezwykła immersje / HDR na średnim poziomie

 

Pobawiłem się i no wypas jest ten ekran. Matryca jest responsywna i nic nie smuży a lag niewyczuwalny jeszcze, żeby winda miała działający HDR to byłoby fajnie, a tak pozostają tryby HDR z TV, które też robią fantastyczną robotę. Natomiast jasność i kolory to cud miód i orzeszki

 

Ja ze swojej sztuki jestem zadowolony w 100%.

Przez 2 miesiące nie znalazłem niczego do czego mógłbym się przyczepić podczas użytkowania.

 

Coz mozna napisac.

Jezeli chodzi o gry jest pieknie.HDR robi robote,chocby w Far Cry 5 wyglada to oblednie.Kolory-jest naprawde super ,no i czern nieporownywalnie lepsza jak na agonie.

 

U mnie momentum 43" sprawia się idealnie jako uniwersalny monitor, W grach single z HDR sprawuję się świetne, w grach SDR również bajka bo ma mega kontrast i świetna imersja dzięki dużemu ekranowi.

 

Itd. nie jestem w stanie naliczyć w ilu aspektach ten monitor wypada świetnie. HDR jest bardzo równiutki i w realnych scenach pokazuję pazura, nawet jeśli miałby nie utrzymywać tych 1000cd/m2 to i tak działa to lepiej niż w nie jednym TV, a jeśli chodzi o monitory do grania z HDR to ma tylko jednego konkurenta za 10k pln :E

 

Podsumowując ten monitor ma znacznie więcej zalet i to mocnych zalet niż wad jeśli chodzi o single gaming i gaming z HDR.

 

Ja jestem zadowolony.

Jak dla mnie ten monitor jest we wszystkim lepszy od EW277HDR (nie licząc BLB bo to los) i prawie wszystkim od C32HG70.

Gra się na nim (G-Sync robi robotę). i ogląda filmy o dwie klasy wyżej.

Praca to trzy klasy wyżej. Wysoka rozdzielczość, ambiglow, matowy i dobry ekran dla oczu ekran robi mega robotę.

 

Ja też jestem zadowolony z tego Philipsa a kolorki i szczegóły jakie ten monitor generuje w trybie HDR moje oczy zjadają z wielkim przekąsem i ochotą na więcej :) Dużym jego plusem jest też to, że dość dobrze można go wysterować przy pomocy samego OSD, bez profilu w systemie co jest nierealne w przypadku zabawek od Acera. Z wielką ciekawością wypatruję kolejnego monitora od Philipsa.

 

Jak obiecałem tak zrobiłem.

Dzisiaj odebrałem druga sztukę momentum 32.

Jest SUPER..

 

BLB lekko widoczny w dolnych narożnikach i to tyle. Żadnych placków gdzieś na środku czy w górnym rogach. O wiele lepsza sztuka niż ta co miałem wcześniej.

 

Karta od philipsa w załączniku ;)

http://i67.tinypic.com/2rh8wom.jpg

 

Panowie powiem tak. Monitorek jest mega! Na 100% u mnie zostaje :D. Póki co go na biurku postawiłem i odpaliłem, biały całkiem równy, BLB w nocy coś popatrzę, ale ta przestrzeń robocza przy skalowaniu 125%! (100% nie mogę bo wadę wzroku mam a przy kompie okularów nie lubię) Super!

 

Tak wygląda u mnie biały kolor przy jasności 25%

https://imgur.com/V5c140w

 

EDIT:

I wielkie dzięki dla Was! Gdyby nie ten wątek to monitora pewnie bym nie kupił :D

 

Wiedziałem, że będzie duży, ale nie aż tak :P Kolory rzeczywiście bajka w porównaniu do mojej starej iiyamy xb2783hsu. Jedyny minus, który być może dopiero odkryje to czy będę w stanie na nim pracować, bo ciężko się wzrokiem go ogarnia :P Dzisiaj muszę jakąś gierkę potestować na nim :) Odległość od monitora około 90cm

 

Rozmiar na plus, rozdzielczość, jestem cholernie zaskoczony samym stopniem regulacji w pionie i nachylenia, bardzo solidny stojak.

 

Co do obrazu to cudo, wstępnie tylko filmy na YT w 4K, gry dopiero instaluje bo jestem świeżo po instalce Win10. Zakupy wyciaciane :E

:thumbup:

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Założyłem oddzielny temat, ale pomocna osoba nakierowała mnie na ten:) Więc podpinam się z pytaniem tutaj. Posiadam Philips Momentum 326M6VJRMB00 od wczoraj.

Wielkość monitora, kolory itd sa super. Jednak to podswietlenie, nie wiem czy to norma w tym modelu czy kombinowac i wymieniac na inny model.

Mam jeszcze w pudełku spakowaną wersję 43 cale.

Tam podswietlenie jest super wszystko rowno ale wielkość tego monitora. Cieżko mi się patrzy i gra na nim z odległości 1m:P.

Mam wrażenie ze na 43 calach obraz bardziej jest rozmyty podczas obracania się w grach (Black Ops4 itd).

 

W grę wchodzą takie opcje:P

1. odesłanie dwoch monitorów i czekanie na zwrot kasy zeby kupic kolejny (liczyc na fart ze 32 cale trafia sie lepsze niz teraz) lub kupić inny 4k z HDR do 3tyś złotych.

2. model 32 cale tak juz ma i raczej ciezko bedzie lepszy dostac

3. zostawic model 43 bo sobie wkrecam ze jest obraz bardziej rozmyty i to tylko kwestia przyzwyczajenia do wielkosci ekranu

 

b4e1qb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno pomóc wygrzanie matrycy co zostało już dokładnie zbadane i ustalone przez użytkowników z naszego forum

 

Wiem, że są tutaj osoby, które czekały aż zakończę swój proces wygrzewania monitora (z przyczyn technicznych przedłużył się do jakichś 120h :D) i na moją decyzję odnośnie tego czy go zostawiam

 

Test Backlight bleed z lightbleedtest.com przy jasności 100cd/m2

 

Aby nie być gołosłownym powiem wam, że jeszcze tydzień temu jak wysyłałem odstąpienie od umowy wysłałem chłopakom z x-kom takiego potworka, gdzie to była i tak ulgowa wersja (w rzeczywistości wyglądało to z 2x gorzej tylko, że zdjęcie te akurat robiłem smartfonem i nie chciałem go totalnie prześwietlić (dzisiejsze fotki zrobiłem już porządną cyfrówką) a to wszystko przy tej samej jasności (100cd/m2)

 

(tak azgan, o tobie mówię) :E Na początek powiem tyle, wirtualna skrzynka wódki, nie piwa, wódki dla osoby, która odkryła, że monitory LCD należałoby wygrzać. A teraz to co tygryski lubią najbardziej czyli zdjęcia :D

 

326M6VJRMB po wygrzaniu matrycy na którym było identyczne BLB jak u Ciebie Creati2k

 

VOiGE74.jpg

 

Dodam tylko, że to co wy widzicie na zdjęciach zrobionych przy tej jasności wygląda spokojnie z 2x gorzej od tego co widzą faktycznie moje oczy ;) Gdybym dał fotkę tak jak to widzą moje oczy to niektórzy by się czepiali, że nie widać BLB albo trzeba się mega przyjrzeć :E. Ustawienia aparatu dla tej jasności wziąłem z rtings.com (F 4.0, czas naświetlania 2 sekundy, ISO 200).

 

Czy zostawiam sobie ten monitor? Powiem tak, jak tylko ogarnę o co chodzi z tym kablem/gniazdem displayport to z domu go nie wypuszczę :D

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie ze na 43 calach obraz bardziej jest rozmyty podczas obracania się w grach (Black Ops4 itd).

zostawic model 43 bo sobie wkrecam ze jest obraz bardziej rozmyty i to tylko kwestia przyzwyczajenia do wielkosci ekranu

 

Nie wkręcasz sobie, to jest matryca VA i dlatego rozmywa/smuży, jakich by technologi nie napakowali to zawsze VA będzie smużyć, miałem kiedyś VA pare dni i odesłałem to ... kupiłem IPS i w końcu cieszę się płynnością działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem IPS i w końcu cieszę się płynnością działania.

 

Raczej brakiem czerni, niskim kontrastem i srebrzeniem o HDR wtedy to może zapomnieć bo ten typ matrycy dostosowany jest do niskiej jasności przy większych robi się efekt rozlanego mleka a żeby można było poczuć ten HDR to musi być odpowiednia jasność szczytowa.

 

Ten Philips ma rekordowo niski czas reakcji jak na VA 60Hz jeden z najszybszych na rynku

 

4.32ms dla wersji 32 calowej i 6.09ms dla 43 cali

 

Tutaj dobrze widać jak świetnie sobie radzi obok szybszej TN w ViewSonic XG240R (TN jest szybsze od IPS'ów)

 

326M6VJRMB

 

0zoZelS.jpg

 

a tutaj 436M6VBPAB obok Della S2417DG też na TN

 

iuC7K4P.jpg

 

i choćbyś stanął na głowie i zaklaskał uszami to jest bardzo dobry wynik jak na panel VA w dodatku 60Hz

 

PS> Philips Momentum ma najlepszą ostrość w ruchu przy ustawieniu SmartResponse na Off czyli jak jest najmniej agresywna forma dopalacza (Overdrive)

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wklejaj co chcesz, ludzie widzą że jest coś nie tak z tym philipsem i tyle, w końcu nie przypadkowo cena spadła z 3.5k na 2.3k a jeszcze polecacie szroty z outletu za 1.4k :E, to co ma kolega na tym 32" to tragedia i już widze ten cudowny efekt poprawy po "wygrzaniu" :D, chyba że da niskie ISO w aparacie to obraz na zdjęciu wyjdzie jak w OLEDzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wklejaj co chcesz, ludzie widzą że jest coś nie tak z tym philipsem i tyle, w końcu nie przypadkowo cena spadła z 3.5k na 2.3k a jeszcze polecacie szroty z outletu za 1.4k :E, to co ma kolega na tym 32" to tragedia i już widze ten cudowny efekt poprawy po "wygrzaniu" :D, chyba że da niskie ISO w aparacie to obraz na zdjęciu wyjdzie jak w OLEDzie.

 

Zawsze może zostawić sobie wersję 43 calową która ma wyższy natywny kontrast, jest na matrycy innego producenta i nie ma problemów z BLB o czym sam zainteresowany wspominał.

 

 

Mam jeszcze w pudełku spakowaną wersję 43 cale.

Tam podswietlenie jest super wszystko rowno

 

bbandi dobrze że na IPS'ach które polecasz nie ma problemów z BLB prawda :E?

 

W7yWOuX.jpg

 

Masz swoje "wypaśne" i szybkie IPS'y w GIGABYTE AORUS AD27QD który to też ma HDR i nawet 144Hz - nic tylko brać :lol2:

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za to mam chyba jakiegoś mega pecha. O ile teraz w 32" mam najlepszą równomierność, niskie BLB to to odgięcie ramki, o którym wspomniałem wcześniej, powoduje przeciek Amblight i w nocy widać to troszkę na panelu -_-.

 

Ale nie poddam się, będę walczył (wymieniał) dalej :E.

Z 4k 32" już nie zejdę, a dobrych alternatyw brak.

Edytowane przez RENMEi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh, X-kom typowo jak to X-kom, miał na dzisiaj dostarczyć mi monitor to dalej nie wysłany :E Było brać za pobraniem to bym sobie gdzie indziej już kupił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przesiadce z produktów o małej przekątnej renomowanych masowych producentów to ten philips nawet jakby był odpadem z produkcji, który nie przeszedł QC będzie skokiem milowym w kwestii jakości.

 

Ale niektórzy widocznie tego nie rozumieją ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok coraz bardziej się skłaniam do tego by zostawić monitor 43 całe.

Teraz pytanie. Jak najprościej przerobić go na tv (kablówka osiedlowa). I czy taki zabieg się opłaca. Monitor dość mocno się nagrzewa i ten 43 cale chyba z 3 razy tyle prądu bierze co normalne tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok coraz bardziej się skłaniam do tego by zostawić monitor 43 całe.

Teraz pytanie. Jak najprościej przerobić go na tv (kablówka osiedlowa).

 

Podpinasz dekoder pod HDMI jeśli potrzebujesz więcej portów to kupujesz np. switcha z przełącznikiem. PC'ta oczywiście podpinaj pod DP a konsola pod HDMI.

 

I czy taki zabieg się opłaca.

 

Opłaca się bo w tej cnie nie znajdziesz lepszego TV o takich parametrach i tutaj na forum ludzie właśnie tak korzystają i chwalą go sobie np. Omega93 ma podpięty stary dekoder Cyfrowego Polsatu (możesz do niego napisać i go podpytać).

 

Monitor dość mocno się nagrzewa i ten 43 cale chyba z 3 razy tyle prądu bierze co normalne tv.

 

Bo ma mocne podświetlanie i w SDR wykręca 720nitów przy takiej jasności musi być ciepło w dodatku ma upchane głośniki z DTS i Ambiglow - musi brać papu żeby zasilić te wszystkie bajery ;). Jak chcesz zmniejszyć zużycie energii to wł. DPS w opcjach monitora.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma upchane głośniki z DTS

 

Podniecanie się głośnikami wbudowanymi w monitor lub telewizor - nigdy tego nie zrozumiem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podniecanie się głośnikami wbudowanymi w monitor lub telewizor - nigdy tego nie zrozumiem :E

 

Nie chodzi o podniecanie się tylko o fakt, że je posiadają i to całkiem sensowne jak na standardy w monitorach bliżej im do tych właśnie z TV. Można sobie podpiąć oczywiście lepsze jest z tyłu gniazdo, ale miło jak masz wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok coraz bardziej się skłaniam do tego by zostawić monitor 43 całe.

Teraz pytanie. Jak najprościej przerobić go na tv (kablówka osiedlowa). I czy taki zabieg się opłaca. Monitor dość mocno się nagrzewa i ten 43 cale chyba z 3 razy tyle prądu bierze co normalne tv.

 

Ja z powodzeniem używam jako TV, mam podpięty dekoder z kablówki pod HDMI. PC pod DP. TV z dźwiękiem z wbudowanych głośników, a na PC na zewnętrznych.

 

Podniecanie się głośnikami wbudowanymi w monitor lub telewizor - nigdy tego nie zrozumiem :E

 

A może tak coś merytorycznie? Trudno zrozumieć czego nie rozumiesz.

Edytowane przez ttedi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podniecanie się głośnikami wbudowanymi w monitor lub telewizor - nigdy tego nie zrozumiem :E

 

Ja za to jestem zaskoczony wyjściem słuchawkowym w Momentum 32". Nie dość, że jest mocne to włączając DTS w monitorze na zewnętrznych głośnikach 2.0 które są właśnie pod wyjście słuchawkowe podpięte jest super efekt przestrzenny! Bardzo fajnie słychać przód-tył-boki (testowane na PS4 :P). To jest mega plus dla monitora w mojej opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z powodzeniem używam jako TV, mam podpięty dekoder z kablówki pod HDMI. PC pod DP. TV z dźwiękiem z wbudowanych głośników, a na PC na zewnętrznych.

 

Sporo osób tak robi i to nie tylko zwykli użytkownicy bo wspominają o tym też w recenzjach

 

 

Nie wiem jak Wy, ale ja nie mam w domu telewizji w klasycznym tego słowa znaczeniu. Owszem, mam duży "wyświetlacz" 4K z HDR, ale używam go tylko do grania na konsoli i oglądania filmów na YouTube oraz Netflix. Innymi słowy ja w swoim domu nie potrzebuję telewizora - wystarcza mi duży monitor, z podpiętą konsolą obsługującą HDR. Jeśli i Ty masz podobne podejście, to zwróć uwagę na monitor Philips Momentum 436M6VBPA.

 

4nGsgYL.jpg

 

 

Źródło: z recenzji na benchmark.pl

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem, że u mnie matryca po prawej stronie odstaje od ramki o jakieś 3mm. Spore BLB, Local Dimming to już w ogóle jest parodia jak to fatalnie działa. Jeszcze spróbuję go wygrzać, ale na cuda nie liczę. :)

Edytowane przez CAL44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...