Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

CAL44 trzeba było kupić wersję 43 cale ;). Te 32 są w mojej ocenie gorzej dopracowane i mają słabsze parametry w niektórych aspektach wypada lepiej ale całościowo większy model jest korzystniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prześledziłem wiele stron internetowych z opisami monitorów 4k z HDR. Nie znalazłem nic co by chociaż w 80% było tak dobre jak Philips-Momentum-436M6VBPAB, który postanowiłem zostawić u siebie.

Wersja 32 calowa leci na odsyłkę ze względu na beznadziejne "podświetlenie".

 

Jedyna rzecz ktora mnie troszkę przeraża w Philips-Momentum-436M6VBPAB to pobór prądu i ilość wydzielanego ciepła. Ciekawe jak nagrzewanie sie całego monitora (matryca jest dość mocno ciepła) wpłynie na jego żywotność.

 

Bardzo dziękuję za pomoc użytkownikowi azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna rzecz ktora mnie troszkę przeraża w Philips-Momentum-436M6VBPAB to pobór prądu i ilość wydzielanego ciepła.

Przy jakiej nastawionej jasności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy jakiej nastawionej jasności?

 

Mam ustawione jasność 10, a tryb w grach to HDR NORMAL przy HDR VESA 1000 to wydaje mi sie ze grzejnik się robi lub poprostu jestem przewrazliwiony. Ale wczoraj sprawdziłem jak ogladałem seriale na tv LG 43 cale to byl po 3h hmm "normalny" tutaj ten Philips 43 po 15 minutach juz nawet matryca jest ciepła.

Edytowane przez Creati2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czego się spodziewałeś? :D Duża jasność = dużo ciepła. Zobacz sobie na nowy monitor Apple jakie ma chłodzenie przy 1600nit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ustawione jasność 10, a tryb w grach to HDR NORMAL przy HDR VESA 1000 to wydaje mi sie ze grzejnik się robi lub poprostu jestem przewrazliwiony. Ale wczoraj sprawdziłem jak ogladałem seriale na tv LG 43 cale to byl po 3h hmm "normalny" tutaj ten Philips 43 po 15 minutach juz nawet matryca jest ciepła.

Tylko te LG to prawie nie swieci w porównaniu do Philipsa.

Ile on zrobi w trybie HDR na 100% ekranu pewnie z 200 nitów, gdzie Philips robi ponad 800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prześledziłem wiele stron internetowych z opisami monitorów 4k z HDR. Nie znalazłem nic co by chociaż w 80% było tak dobre jak Philips-Momentum-436M6VBPAB, który postanowiłem zostawić u siebie.

Wersja 32 calowa leci na odsyłkę ze względu na beznadziejne "podświetlenie".

 

Jedyna rzecz ktora mnie troszkę przeraża w Philips-Momentum-436M6VBPAB to pobór prądu i ilość wydzielanego ciepła. Ciekawe jak nagrzewanie sie całego monitora (matryca jest dość mocno ciepła) wpłynie na jego żywotność.

 

Bardzo dziękuję za pomoc użytkownikowi azgan

 

Jak już mówiłem jest tryb oszczędzania energii w opcjach monitora, który kryje się pod nazwą DPS aktywacja tego trybu skutkuje dodatkowym obniżeniem jasności (matryca jest mocniej przyciemniona) wpływa to na mniejsze zużycie prądu.

 

Monitor wyciska w SDR 720 nitów a w HDR ponad 1100 więc nie dziw się że potrzebuje papu żeby zasilić tak mocno świecące LED'y.

 

KZCfUoV.jpg

 

Źródło: TFT Central

 

Jak widać (na zielonym wykresie) po kalibracji da się zejść z zużyciem energii do standardowego poziomu więc nie ma co dramatyzować ;). Na ustawieniach fabrycznych zużycie energii jest wysokie bo podświetlanie jest ustawione na 70% czyli monitor świeci z jasnością 540 cd/m2 co jest absolutnym szaleństwem w warunkach domowych i nadaje się bardziej na wystawy do mocno oświetlonych marketów (w domu ustawia się 120 cd/m2).

 

Moja rada - ustaw jasność na 5-10% i wł. DPS a pobór energii drastycznie spadnie. Jak chcesz jeszcze bardziej oszczędnie to ciachnij Ambiglow jak nie zależy Ci na dodatkowych świecidełkach :).

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(w domu ustawia się 120 cd/m2).

Do czytania nawet ~60 cd/m2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czytania nawet ~60 cd/m2.

Nawet mniej.

Dla mnie w 32 calowej wersji 100 nitów było zdecydowanie za dużą wartością do wieczorowej pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czytania nawet ~60 cd/m2.

 

Do czytania to można zjechać nawet na 0% bo monitor i tak w tym trybie będzie dawać 90 cd/m2 a jak się chce jeszcze mocniej zejść z jasnością to wystarczy włączyć DPS w ustawieniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prześledziłem wiele stron internetowych z opisami monitorów 4k z HDR. Nie znalazłem nic co by chociaż w 80% było tak dobre jak Philips-Momentum-436M6VBPAB, który postanowiłem zostawić u siebie.

 

A czytałeś że ten philips ostrzega przed wypaleniami i sugeruje żeby nie pozostawiać go w bezczynności na dłużej niż 30 minut?

 

Opinia z Amazona

"Nie powinno to być reklamowane jako „monitor”. Wypalenie po 30 minutach jest całkowicie niedopuszczalne jako monitor, ponieważ większość ekranu jest statyczna przez wiele godzin dziennie. Moje szczególne zamówienie miało chwilowe wypalenie już po kilku minutach. Widać było wyraźnie duchy minionych okien. To jest telewizor i * nie * monitor."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czytałeś że ten philips ostrzega przed wypaleniami i sugeruje żeby nie pozostawiać go w bezczynności na dłużej niż 30 minut?

 

Opinia z Amazona

"Nie powinno to być reklamowane jako „monitor”. Wypalenie po 30 minutach jest całkowicie niedopuszczalne jako monitor, ponieważ większość ekranu jest statyczna przez wiele godzin dziennie. Moje szczególne zamówienie miało chwilowe wypalenie już po kilku minutach. Widać było wyraźnie duchy minionych okien. To jest telewizor i * nie * monitor."

 

Od tego masz w tym monitorze opcję o nazwie Pixel Orbiting (to nic innego jak przesunięcie obrazu o jeden pixel w celu zapobiegnięcia wypalenia ekranu) i powinna być wł. na stałe. Jest to identyczne zabezpieczenie co w TV OLED i ten QLED również je posiada.

 

https://www.youtube.com/watch?v=c0rcmpMPg9c

 

nic nowego nie odkryłeś https://www.lifewire.com/lcd-image-persistence-833037

 

a wypalenie po 30 minutach to jakaś bzdura bo u mnie całymi dniami jest wł. ten ekran i nic się nie dzieje a nawet celowo zostawiałem go całymi dniami na max jasności po 24h żeby się matryca wygrzewała

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czytałeś że ten philips ostrzega przed wypaleniami i sugeruje żeby nie pozostawiać go w bezczynności na dłużej niż 30 minut?

 

Opinia z Amazona

"Nie powinno to być reklamowane jako „monitor”. Wypalenie po 30 minutach jest całkowicie niedopuszczalne jako monitor, ponieważ większość ekranu jest statyczna przez wiele godzin dziennie. Moje szczególne zamówienie miało chwilowe wypalenie już po kilku minutach. Widać było wyraźnie duchy minionych okien. To jest telewizor i * nie * monitor."

OLED po takim czasie się nie wypali, a co dopiero LCD.

Koleś skłamał lub miał uszkodzoną matrycę od wyjścia z fabryki.

Edytowane przez Luqart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A żeby było śmieszniej to właśnie ukochane IPS'y bbandiego wypalały się szybciej o czym można było poczytać w testach rtings :lol2:

 

Według testów rtings TV na VA Samsunga właściwie w ogóle się nie wypalił po 12000 godzinach działania, za to IPS od LG wygląda tragicznie https://www.rtings.com/tv/learn/permanent-image-retention-burn-in-lcd-oled

 

tak więc kolego bbandi kombinuj dalej ale póki co słabo idzie ci to trollowanie :E

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A żeby było śmieszniej to właśnie ukochane IPS'y bbandiego wypalały się szybciej

IPS się nie "wypalają". Zużywa się podświetlenie niezależnie od typu matrycy. To że w tamtym LG IPS szybciej się podświetlenie zużyło, to nie kwestia IPS'wości, tylko po prostu dali gorsze diodki w tym konkretnym modelu matrycy, niż samsung w tamtym modelu matrycy. Także daruj se waćpan tą krucjatę "anty IPS" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IPS się nie "wypalają".

 

Tak samo jak VA więc powinieneś odnieść się w pierwszej kolejności do posta bbandiego który to przytoczył wypowiedź że po 30 minutach LCD się wypalił :lol2:

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IPS się nie "wypalają". Zużywa się podświetlenie niezależnie od typu matrycy. To że w tamtym LG IPS szybciej się podświetlenie zużyło, to nie kwestia IPS'wości, tylko po prostu dali gorsze diodki w tym konkretnym modelu matrycy, niż samsung w tamtym modelu matrycy. Także daruj se waćpan tą krucjatę "anty IPS" :)

 

Jasne, wcale się nie wypalają i nie ma powidoków. To że zjawisko jest dużo mniejsze niż w OLED nie znaczy, że nie występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, wcale się nie wypalają i nie ma powidoków. To że zjawisko jest dużo mniejsze niż w OLED nie znaczy, że nie występuje.

Na moim PVA EIZO który ma niemal 11 lat i na kilkuletnim LG IPS z pracy to zjawisko (Powidoki) zupełnie w najmniejszym stopniu nie występuje. Słyszałem jednak, że na niektórych LCD występować może (zrypane matryce?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A żeby było śmieszniej to właśnie ukochane IPS'y bbandiego wypalały się szybciej o czym można było poczytać w testach rtings :lol2:

 

 

 

tak więc kolego bbandi kombinuj dalej ale póki co słabo idzie ci to trollowanie :E

 

No chyba tobie nie lepiej - słaby kontrast? jak się siedzi po ciemku jak szczur przed 43" to może ten kontrast na IPS nie domaga faktycznie ale pewnie nie widziałeś dobrego AHIPS, ja na kontrast nie narzekam.

Zrobiłeś harem z tym monitorem, wklejasz tylko pozytywne wypowiedzi a na necie jest sporo negatywnych.

Nawet tu kolega co sobie go zostawił zauważył że coś nie teges z obrazem ma, pewnie siedział wcześniej na IPS i bolesna przesiadka na VA :E .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba tobie nie lepiej - słaby kontrast? jak się siedzi po ciemku jak szczur przed 43" to może ten kontrast na IPS nie domaga faktycznie ale pewnie nie widziałeś dobrego AHIPS, ja na kontrast nie narzekam.

Zrobiłeś harem z tym monitorem, wklejasz tylko pozytywne wypowiedzi a na necie jest sporo negatywnych.

 

Tak nie widziałem dobrych IPS'ów bo nie miałem Della UP2716D na AH-IPS

 

xPJtCvM.jpg

 

albo Acer Predator XB271HU - dobre sobie

 

Jak zacząłeś pisać głupoty o dobrym HDR na IPS'ach i że IPS jest lepszy do grania od VA tak dalej w to brniesz

 

Nawet tu kolega co sobie go zostawił zauważył że coś nie teges z obrazem ma, pewnie siedział wcześniej na IPS i bolesna przesiadka na VA :E .

 

Bełkot taki sam jak z tym wypalaniem się po 30 minutach na ekranie LCD który starałeś się przytoczyć jako argument koronny a tylko się tym ośmieszyłeś :lol2:. Ten kolega co to pisał Creati2k porównywał 32 calowe Momentum do 43 i pisał że wydawało mu się że na 32 calach jest lepiej (oba ekrany na VA) i słowem nie było o IPS'ach

 

Posiadam Philips Momentum 326M6VJRMB00 od wczoraj.

 

Mam wrażenie ze na 43 calach obraz bardziej jest rozmyty podczas obracania się w grach (Black Ops4 itd).

 

zostawic model 43 bo sobie wkrecam ze jest obraz bardziej rozmyty i to tylko kwestia przyzwyczajenia do wielkosci ekranu

 

Nie wkręcasz sobie, to jest matryca VA i dlatego rozmywa/smuży, jakich by technologi nie napakowali to zawsze VA będzie smużyć, miałem kiedyś VA pare dni i odesłałem to ... kupiłem IPS i w końcu cieszę się płynnością działania.

 

a ty wyskoczyłeś z tym jak to IPS jest rewelacyjny a VA okropnie smuży w odpowiedzi na co zostały przedłożone wyniki testu UFO w konfrontacji z TN na których wyraźnie widać że smużenie jest minimalne jak na VA i na poziomie monitorów 60Hz

 

Jak już chcesz się na coś powoływać to czyja ze zrozumieniem bo wypisujesz dyrdymały.

 

Później dodał że zostawia sobie właśnie 43 cale bo jest z nich bardziej zadowolony a 32 oddaje

 

Prześledziłem wiele stron internetowych z opisami monitorów 4k z HDR. Nie znalazłem nic co by chociaż w 80% było tak dobre jak Philips-Momentum-436M6VBPAB, który postanowiłem zostawić u siebie.

Wersja 32 calowa leci na odsyłkę ze względu na beznadziejne "podświetlenie".

 

Jedyna rzecz ktora mnie troszkę przeraża w Philips-Momentum-436M6VBPAB to pobór prądu i ilość wydzielanego ciepła. Ciekawe jak nagrzewanie sie całego monitora (matryca jest dość mocno ciepła) wpłynie na jego żywotność.

 

Bardzo dziękuję za pomoc użytkownikowi azgan

 

To jest bicie piany bbandi bo na temat każdego monitora w sieci znajdziesz pozytywne i negatywne opinie ale śmieszy mnie to jak starasz się przekonać do lepszości IPS'ów które też mają poważne wady i jednoznacznie nie można stwierdzić że są lepsze.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś tego monitora na uchwycie? Obudowa nie napręża się dziwnie, nie powoduje dodatkowej nierównomierności itp?

Myślę nad sufitowym uchwytem na prowadnicach, wtedy wielkość nie będzie miała znaczenia, bo przysunę sobie tak blisko jak chcę, kiedy chcę. No i CRT będzie mógł wtedy zostać do starych gier :E .

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś tego monitora na uchwycie?

 

Używają, wcześniej nawet chłopaki podawali jakie uchwyty kupowali i które polecają były nawet zdjęcia jak wygląda po zamontowaniu.

 

EDIT:

 

musichunter1x masz wyszperałem Ci

 

 

Tak to wygląda na wieszaku linkowym:

 

https://imgur.com/a/WFURUrt

 

Polecali Maclean MC-557 i jak widać sprawdza się

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja już na pewno kupuję tego momentum, a zaoszczędzoną kasę względem 55XF9005 odłożę na dwu-matrycowe TV. Obstawiam że w 2020r pojawi się jakiś flagowiec w tej technologi.

 

Będziesz zamawiać nówkę czy polować na jakieś okazje lub ewentualnie oferta z outlet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz zamawiać nówkę czy polować na jakieś okazje lub ewentualnie oferta z outlet?

 

Kusi outlet, ale chyba nie ma sensu się spieszyć, bo potrzebuję go dopiero w listopadzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...