Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Cofam to co napisałem o tym że wydaje mi się że obraz się rozmwywa. Już wiem że było to spowodowane przesiadką z 24 calowego monitora na 43 cale:P Przy tej wielkości wzrok musiał się przyzwyczaić. Siedziałem wczoraj i grałem w Black Ops 4 na konsoli Xbox One X, pod koniec dnia już nie miałem żadnego problemu z patrzeniem na ten ekran.

Muszę przyznać że kolory są świetne, hdr daje czadu (olbrzymi przeskok w jakości obrazu gdy uruchamia się Red Dead Redemption 2 w SDR a potem przełącza się na HDR1000 lub nawet Normal).

W porównaniu do 32 calowej wersji to na 43 calach nie mam zadnego problemu z nierównym podświetleniem (czerń jest bardzo dobra i nigdzie nie widzę na czarnym tle zadnych przeswitów).

Po podłączeniu go do PC, wszystko jest czytelne, nie stwierdziłem żadnych problemów z ostrością itd. Prawdą jest to że po bokach występuje delikatne winetowanie, ale też nie jest to coś co by przeszkadzało w takim stopniu żeby ten monitor odesłać.

 

Poczytałem trochę o wypalaniu się ekranu. Ludzie zgłaszali że coś takiego się u nich działo na tym Philipsie. Były to jednostkowe przypadki może z 10 opini w całym internecie:) Jednak zagłębiłem się w temat i znalazlem informację że nie jest to trwałe wypalanie, tylko wystarczy wyłączyć ekran na 10 minut i po włączniu będzie już ok. Nie było to jednak podane że ten problem ma Philips. Poprostu ogólna informacja co do tego zjawiska na monitorach LCD.

 

Podsumowując za cenę 2200 złotych dostałem do konsoli:

 

1. 43 calowy ekran

2. Świetne kolory

3. Bardzo dobrą czerń

4. HDR - który nie jest tylko na papierze

5. Nie mam żadnych problemów z podświetleniem monitora

6. Głośniki do których nie mogę się przyczepić, chociaż i tak używam słuchawek

 

jakie minusy znalazłem:

 

- ekran się nagrzewa i daje trochę ciepła:P jednak jak już mi ktoś to wyjaśnił przy takiej jasności ekranu gdzieś to ciepło musi uciekać

- to delikatne winetowanie, dla kogoś kto dużo pracuje w exelu itd moze to być problemem, mi to kompletnie nie przeszkadza bo w grach i filmach tego nie widać

 

 

Zastanawia mnie tylko jedno dlaczego jest taki tani przy tym co oferuje, bo miałem juz kilka monitorów w przedziale 1500-2500 złotych i ten Philips je deklasuje. Więc albo pozostaje mi się cieszyć tym że kupiłem bardzo dobry monitor za śmieszne pieniądze albo Philips wie coś czego my nie wiemy i dlatego ustawił taką cenę na niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarł do mnie w końcu 32" i zaczynam się bawić. Póki co odpaliłem Forzę Horizon 4 i wygląda super, przepaść do AOC z sygnaturki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarł do mnie w końcu 32" i zaczynam się bawić. Póki co odpaliłem Forzę Horizon 4 i wygląda super, przepaść do AOC z sygnaturki.

 

Napisz coś więcej :)

 

Cofam to co napisałem o tym że wydaje mi się że obraz się rozmwywa. Już wiem że było to spowodowane przesiadką z 24 calowego monitora na 43 cale:P Przy tej wielkości wzrok musiał się przyzwyczaić. Siedziałem wczoraj i grałem w Black Ops 4 na konsoli Xbox One X, pod koniec dnia już nie miałem żadnego problemu z patrzeniem na ten ekran.

 

No i pozytywnie, grunt że jesteś zadowolony :thumbup:

 

Podsumowując za cenę 2200 złotych dostałem do konsoli:

 

1. 43 calowy ekran

2. Świetne kolory

3. Bardzo dobrą czerń

4. HDR - który nie jest tylko na papierze

5. Nie mam żadnych problemów z podświetleniem monitora

6. Głośniki do których nie mogę się przyczepić, chociaż i tak używam słuchawek

 

Jak sam wcześniej trafnie zauważyłeś

 

Prześledziłem wiele stron internetowych z opisami monitorów 4k z HDR. Nie znalazłem nic co by chociaż w 80% było tak dobre jak Philips-Momentum-436M6VBPAB, który postanowiłem zostawić u siebie.

 

nie ma nic lepszego dla mas zwłaszcza za te pieniądze które kosztuje ten sprzęt ;)

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To takie pierwsze wrażenia:

 

- przeskok w jakości i ostrości obrazu z 1440p na 4k sam w sobie jest świetny

- kolorki bardzo ładne, bardzo nasycone, po prostu przyjemnie się patrzy na kolorowe obrazki i gry i aż się gęba cieszy

- tekst bardzo wyraźny i ostry

- wykonanie i stabilność monitora na plus w porównaniu z poprzednikiem, w końcu nie boję się dotykać biurka :E Na minus jest to, że monitor bardzo mocno odstaje od ściany, będzie go trzeba kiedyś powiesić

- na początku przeskok z 75 Hz na 60 trochę zabolał, ale idzie się przyzwyczaić, G-sync działa i to pomaga

- gamma shift jest widoczne przy brzegach, chyba nawet bardziej niż na starym VA

- smużenie zdecydowanie lepsze niż na poprzednim VA 75 Hz

- no i narożniki... Na czarnym wyraźnie widoczne są jasne rogi, ale nie jestem przekonany czy to jest bleeding, a może jakiś glow, bo jeżeli patrzę na rogi bezpośrednio na wprost to tego efektu nie widać?

- próbowałem HDR w Horizon 4, Motorsport 7 Assasynie Origins oraz Division 2 i nie porwało mnie to. Jedynie w Division 2 efekt prezentował się nawet ciekawie, a w pozostałych grach kolory stawały się wyblakłe i tyle z efektów. Może coś trzeba dodatkowo poprzestawiać? Ale to pewnie tak jak pisaliście kiepska implementacja, bo filmik na yt wyglądał ładnie w HDR (tryb Vesa 600)

 

Była gdzieś jakaś rozpiska co warto poprzestawiać w menu monitora na tych 32"?

 

Ogólnie pozytywnie i powrotu już nie ma :P Tylko te narożniki uwierają...

Edytowane przez Mackay22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal coś z prawdziwym hdr a nie Rdr2.

 

To prawda RDR2 ma fatalnie zrobiony HDR. Creati2k odpal sobie np. Forza Horizon 4, Gears of War 4 albo chociaż Shadow of the Tomb Raider. Tutaj ODIN ma racje - wybrałeś fatalny tytuł na testowanie HDR

 

To takie pierwsze wrażenia:

 

Ogólnie pozytywnie i powrotu już nie ma :P Tylko te narożniki uwierają...

 

Fajnie Mackay22 że chciało Ci się coś skrobnąć od siebie łapka za to w górę :thumbup:

 

Gratulacje udanego zakupu niech Ci dobrze służy długie lata :)

 

Testuj i pisz jak się spisuje w praniu jeśli nie wyczerpałeś limitu na dzisiaj :P

 

Muszę przyznać że kolory są świetne, hdr daje czadu (olbrzymi przeskok w jakości obrazu gdy uruchamia się Red Dead Redemption 2 w SDR a potem przełącza się na HDR1000 lub nawet Normal).

W porównaniu do 32 calowej wersji to na 43 calach nie mam zadnego problemu z nierównym podświetleniem (czerń jest bardzo dobra i nigdzie nie widzę na czarnym tle zadnych przeswitów).

Po podłączeniu go do PC, wszystko jest czytelne, nie stwierdziłem żadnych problemów z ostrością itd. Prawdą jest to że po bokach występuje delikatne winetowanie, ale też nie jest to coś co by przeszkadzało w takim stopniu żeby ten monitor odesłać.

 

Creati2k miło zawsze poczytać takie konkretne opinie na forum dla Ciebie też łapka :thumbup:

 

jakie minusy znalazłem:

 

- ekran się nagrzewa i daje trochę ciepła:P jednak jak już mi ktoś to wyjaśnił przy takiej jasności ekranu gdzieś to ciepło musi uciekać

- to delikatne winetowanie, dla kogoś kto dużo pracuje w exelu itd moze to być problemem, mi to kompletnie nie przeszkadza bo w grach i filmach tego nie widać

 

Z minusami też się zgadzam

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie tylko jedno dlaczego jest taki tani przy tym co oferuje, bo miałem juz kilka monitorów w przedziale 1500-2500 złotych i ten Philips je deklasuje. Więc albo pozostaje mi się cieszyć tym że kupiłem bardzo dobry monitor za śmieszne pieniądze albo Philips wie coś czego my nie wiemy i dlatego ustawił taką cenę na niego.

 

Deklasuje konkurencje bo takie było założenie Philipsa już przy pierwszych prezentacjach

 

https://www.youtube.com/watch?v=LGqdmx8_TzY

 

a cena na premierę była znacznie wyższa i wynosiła 3500 zł. Obniżki po takim czasie są nieuniknione, tym bardziej że 43 cale to nietypowy format dla monitorów i ludzie się tego po prostu bali (jak sam zauważyłeś po przesiadce z 24 cali jest szok i trzeba trochę czasu, żeby się przyzwyczaić i przestawić ;)).

 

Nie jest to też sprzęt idealny i ma swoje wady jak każdy więc dobrze wyceniony staje się bardziej atrakcyjną propozycją.

 

PS> Wersja 32 calowa pewnie też potanieje z czasem (uważam, że powinna być tańsza względem tego co oferuje).

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDR widzę idzie poprawić, w Horizon 4 jest zakładka do jego kalibracji i obraz znacznie się poprawił. Kolory nie są tak nasycone jak w trybie normalnym (o tym też na PC monitors wspominał), są pewnie trochę bardziej prawdziwe. W każdym razie już nie są wyblakłe. Widać, że takie jasne niebo daje po oczach, jakiegoś halo i agresywnego działania stref nie zauważyłem akurat w tej grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDR widzę idzie poprawić, w Horizon 4 jest zakładka do jego kalibracji i obraz znacznie się poprawił. Kolory nie są tak nasycone jak w trybie normalnym (o tym też na PC monitors wspominał), są pewnie trochę bardziej prawdziwe. W każdym razie już nie są wyblakłe. Widać, że takie jasne niebo daje po oczach, jakiegoś halo i agresywnego działania stref nie zauważyłem akurat w tej grze.

 

Takie są założenia tej technologii

 

TVq6krl.jpg

 

niektórzy po prostu zapominają lub nie wiedzą że ten tryb wymaga dodatkowej kalibracji w grach

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki kabel displayport muszę kupić do wersji 43 cale? Bo z tym fabrycznym od nich chyba mam coś nie tak, bo monitor po przejściu w tryb uśpienia już później nie wykrywa mi połączenia. Pomaga tylko wyłączenie kabla zasilającego od monitora (nawet nie wyłączenie) i reset kompa. Dostaję komunikat w AMD Settings - "System wykrył błąd łącza. Nie można ustawić żądanej rozdzielczości i częstotliwości odświeżania. Być może ekran nie obsługuje żądanej rozdzielczości" Jaką wersję kabla powinienem kupić? 1.2? 1.4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam fabrycznego kabla DisplayPort od producenta i u mnie jest wszystko O.K. (nie ma takich problemów) sprawdź czy na kablu HDMI monitor zachowuje się prawidłowo. Wymiana kabla może oczywiście pomóc ale zacznij od sprawdzenia na HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki kabel displayport muszę kupić do wersji 43 cale? Bo z tym fabrycznym od nich chyba mam coś nie tak, bo monitor po przejściu w tryb uśpienia już później nie wykrywa mi połączenia. Pomaga tylko wyłączenie kabla zasilającego od monitora (nawet nie wyłączenie) i reset kompa. Dostaję komunikat w AMD Settings - "System wykrył błąd łącza. Nie można ustawić żądanej rozdzielczości i częstotliwości odświeżania. Być może ekran nie obsługuje żądanej rozdzielczości" Jaką wersję kabla powinienem kupić? 1.2? 1.4?

Ja miałem podobnie i co ciekawe po wyłączeniu w menu serwisowym - automatycznego wybierania źródła - problem ustał. Ciekawe, bo powinno być odwrotnie... Zmiana kabla nie pomoże. Podobnie jak azgan używam fabrycznego kabla DisplayPort. Na HDMI mam dekoder kablówki.

Edytowane przez ttedi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie od czego to zależy? U mnie takie zjawisko nie występuję. Monitor mam podpięty do listwy. Ekran sam się wył. z automatu i następnego dnia po calej nocy przy wł. PC normalnie odpala. Jak ściągam jakieś gry z STEAM i wył. monitor za pomocą pilota żeby nie świecił to też następnego dnia bez problemu odpala po kliknieciu na czerwony przycisk.

 

Dodam jeszcze że nic nie gmerałem w menu serwisowym.

 

crisdragon przetestuj patent ttediego i daj znać czy faktycznie to pomaga ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruskie dorwali Philipsa Momentum 436M6VBPAB

 

https://www.youtube.com/watch?v=r09WWaxMsFE

 

a dla bogatych alternatywa

 

The NVIDIA BFGD (Big Format Gaming Display) Preview

 

https://www.youtube.com/watch?v=pi3rrE0I0T8

 

więcej o tym możecie poczytać tutaj https://pclab.pl/news78075.html

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze mną te 32" na pewno zostają. Spodobał mi się i BLB w moim przypadku jest zdecydowanie mniejsze i mniej inwazyjne w normalnym użytkowaniu, niż w tych sztukach wrzucanych na początku. W jakimś stopniu widoczne jest tylko na zupełnie czarnym ekranie, a może z czasem się to jeszcze trochę poprawi. Nie mam też takich pionowych pasów na steamie jak ktoś tutaj wcześniej wrzucał.

 

Kolorki i rozdzielczość robią robotę, gry wyglądają zupełnie inaczej niż na poprzednim tanim VA 1440p 32" od AOC.

 

Ziarnistość ekranu przez mat widzę tylko z bliska, z normalnej odległości mi nie przeszkadza, więc dla mnie mat w stosunku do poprzedniej błyszczącej matrycy na plus.

 

Nie mam dużego porównania do innego sprzętu, ale z Momentum 32" jestem zadowolony i myślę, że było warto się przesiąść z poprzedniego monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze mną te 32" na pewno zostają. Spodobał mi się i BLB w moim przypadku jest zdecydowanie mniejsze i mniej inwazyjne w normalnym użytkowaniu, niż w tych sztukach wrzucanych na początku. W jakimś stopniu widoczne jest tylko na zupełnie czarnym ekranie, a może z czasem się to jeszcze trochę poprawi. Nie mam też takich pionowych pasów na steamie jak ktoś tutaj wcześniej wrzucał.

 

Kolorki i rozdzielczość robią robotę, gry wyglądają zupełnie inaczej niż na poprzednim tanim VA 1440p 32" od AOC.

 

Ziarnistość ekranu przez mat widzę tylko z bliska, z normalnej odległości mi nie przeszkadza, więc dla mnie mat w stosunku do poprzedniej błyszczącej matrycy na plus.

 

Nie mam dużego porównania do innego sprzętu, ale z Momentum 32" jestem zadowolony i myślę, że było warto się przesiąść z poprzedniego monitora.

 

Dzięki za zdanie swojej relacji z użytkowania :). Widocznie, można trafić na lepszy egz. niż mam. Z racji, że nie daje mi żyć ta odgięta ramka będę zmieniał egzemplarz, mam nadzieję, że po raz ostatni :).

 

BTW teraz nawet na laptopie 17" FullHD duże piksele mnie atakują, a co dopiero 27" FullHD :E. Jak oko szybko do dobrego się przyzwyczaja :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O znowu ktoś kupił ten outlet po serwisie, a przynajmniej zniknął (oleole.pl). Jak wróci to i tak raczej go nie kupię, bo podejrzane są takie powroty outletu :E .

Oszacowałem swój budżet i nie mam powodu by tak cebulić, nówka to nówka, ale te za 1800 też kuszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O znowu ktoś kupił ten outlet po serwisie, a przynajmniej zniknął (oleole.pl). Jak wróci to i tak raczej go nie kupię, bo podejrzane są takie powroty outletu :E .

Oszacowałem swój budżet i nie mam powodu by tak cebulić, nówka to nówka, ale te za 1800 też kuszą.

 

Słusznie, mądrze prawisz nie ma co ryzykować, chyba że ktoś lubi adrenalinę :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja go widzę za ponad 1400 pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja go widzę za ponad 1400 pln

 

W momencie pisania posta nie było go. Teraz wchodzę i rzeczywiście jest... Co to jest, murzyn na pasach?

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie, można trafić na lepszy egz. niż mam.

Raczej nie wymaga za dużo od monitora. Po przejrzeniu większości postów od ludzi którzy mają 32 cale, każdy ma BLB, zwłaszcza w lewym dolnym rogu. Wygrzewanie nic nie daje, nie wiem czemu ktoś w tym wątku pisał inaczej, no ale to nie byłby pierwszy raz gdzie ktoś pisze bzdury na temat tych philipsów. Mój leci na zwrot, szczerze nie polecam. :thumbdown:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie wymaga za dużo od monitora. Po przejrzeniu większości postów od ludzi którzy mają 32 cale, każdy ma BLB, zwłaszcza w lewym dolnym rogu. Wygrzewanie nic nie daje, nie wiem czemu ktoś w tym wątku pisał inaczej, no ale to nie byłby pierwszy raz gdzie ktoś pisze bzdury na temat tych philipsów. Mój leci na zwrot, szczerze nie polecam. :thumbdown:

BLB w moim przypadku jest zdecydowanie mniejsze i mniej inwazyjne w normalnym użytkowaniu, niż w tych sztukach wrzucanych na początku

Czytanie ze zrozumieniem chyba nie jest twoją mocną stroną :lol2: Nie pisałem, że nie ma BLB, pisałem, że jest na tyle niskie i nie występujące praktycznie nigdy w normalnym użytkowaniu, że jestem w stanie je przeboleć. W moim wypadku narożniki jedynie lekko srebrzą jeżeli cały ekran jest czarny.

 

Nie jestem w stanie pokazać tego jak to wygląda na zdjęciu, efekt jest zawsze mocno przesadzony, ale nie wygląda to w żadnym stopniu tak źle jak zdjęcia, które się tu pojawiały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak pisałem, nie wymagasz za wiele od monitora. Do pulpitu w sam raz. W grach i filmach z ciemnymi scenami bleeding widoczny nawet na 30% jasności. Z HDR to już w ogóle jest dramat, nie da się z tego korzystać bo tylko potęguje efekt bleedingu. 16 stref local dimmingu to za mało, oglądając filmy w ratio 21:9 pierwsza strefa gdzie jest czarny pasek nawet się nie wygasza. Ja sobie nie będę wmawiać jak co niektórzy, że z modelem 32 calowym wszystko jest w porządku. Prawie każdy w tym temacie bawi się w wymiany po kilka razy, więc to tylko pokazuje jaki udany jest ten model. ;)

Edytowane przez CAL44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, CAL44 słusznie zwrócił uwagę ja też jeszcze nie widziałem (w tym temacie) 32 calowej wersji, która nie miałaby problemu z świecącymi rogami może są sztuki mniej lub bardziej udane, ale zakładam, że problem występuje na wszystkich. Nazywając rzeczy po imieniu - matryca VA od INNOLUXA ma identyczne BLB jak ich IPS w GIGABYTE AORUS AD27QD, czyli pokpili sprawę. W 43 calowej wersji siedzi matryca AU Optronics i jest spokój wygląda to w sumie podobnie do BenQ EW277HDR który też jest na ich matrycy i nie ma z tym takich problemów. Oczywiście nie ma co się czepiać, bo są osoby, które akceptują taki stan nawet na IPS'ach z słabym kontrastem więc i tutaj znajdą się osoby którym będzie to mało przeszkadzać, ale warto mieć to na uwadze celując w 32 calowe Momentum.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak pisałem, nie wymagasz za wiele od monitora. Do pulpitu w sam raz. W grach i filmach z ciemnymi scenami bleeding widoczny nawet na 30% jasności. Z HDR to już w ogóle jest dramat, nie da się z tego korzystać bo tylko potęguje efekt bleedingu. 16 stref local dimmingu to za mało, oglądając filmy w ratio 21:9 pierwsza strefa gdzie jest czarny pasek nawet się nie wygasza. Ja sobie nie będę wmawiać jak co niektórzy, że z modelem 32 calowym wszystko jest w porządku. Prawie każdy w tym temacie bawi się w wymiany po kilka razy, więc to tylko pokazuje jaki udany jest ten model. ;)

Dla mnie większym problemem jest gamma shift jeszcze gorsza niż na poprzednim VA za 700zł. Odpaliłem dużo gier i oglądałem filmy, w tym 21:9, korzystam gdzie się da z ciemnego motywu i w moim wypadku bleeding naprawdę nie jest taki straszny, najgorszy jest właśnie ten lewy dolny narożnik. Musiałem trafić jak ślepej kurze ziarno po prostu, tutaj ludzie mieli takie philipsy, że bleeding mieli wyświetlając jasne obrazy :lol2: Można więc trafić naprawdę tragicznie i nie sądzę, że da się trafić wiele lepiej niż ja. Miałem jeszcze wcześniej taniego IPS za 500zł i tam to bleeding był wyraźny. Przecież nie jestem masochistą i jakby było źle to bym na tym monitorze nie zostawał.

 

Inna sprawa, że jest w ogóle jakiś monitor, który można kupić i nie martwić się o to, że dojdzie strucel i będzie trzeba wymieniać? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa, że jest w ogóle jakiś monitor, który można kupić i nie martwić się o to, że dojdzie strucel i będzie trzeba wymieniać? :E

 

Nic co by było dla mas i nie do gier tylko do zastosowań profesjonalnych oczywiście za 2 x tyle (Eizo lub NEC)

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...