Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Wtrącę jeden temat. Czy sprawdzaliście pobór prądu tego 43 calowca? Możliwe to że bierze ok 230W?

W HDR z maksymalną jakością myślę, że jak najbardziej. TV z w podobnym rozmiarze też potrafi pobrać ponad 200W z gniazdka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie piszą o tym nawet w testach

 

AuSVr4g.jpg

Tak ale niektórym wychodziły znacznie wyższe wartości podczas testów i się okazało, że nie można się tykać smart screen bo wtedy kończy się lagiem bez znaczenia czy opcję od laga załączyliśmy. Standardowo dużo ludzi zaznacza mapowanie 1:1 a u nas powoduje to zwiększenie laga i tylko opcja 43W (16:9) czy jakoś tak daje nam tego niskiego laga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za info. Ja mam do dziś TV który bierze 210W i to bez wysiłku, i bez HDR ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale niektórym wychodziły znacznie wyższe wartości podczas testów i się okazało, że nie można się tykać smart screen bo wtedy kończy się lagiem bez znaczenia czy opcję od laga załączyliśmy. Standardowo dużo ludzi zaznacza mapowanie 1:1 a u nas powoduje to zwiększenie laga i tylko opcja 43W (16:9) czy jakoś tak daje nam tego niskiego laga

 

SmartScreen to jest udawanie innego mniejszego monitora więc mało kto z tego będzie korzystać. Nie po to kupuje się 43 cale, żeby "przerabiać" go na 17 cali w formacie 4:3 ;)

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

Przedwczoraj odebralem 436M6VBPAB i RTX2070Super. Jakos w tygodniu poprosze was o ocene czy sprzet warto zachowac. Teraz troche czasu nie mam.

W decyzjii o zakupie pomogl mi fakt ze zauwazylem wypalenia na moim oledzie B7(ikonki na firefoxa itp na srodku)

Co smiezne, zdaje mi sie ze wszystko bylo ok ale chcialem przetestowac telewizor bo dwa miesiace do konca gwarancjii i odpalilem pelna jasnosc na jeden dzien tj okolo 6 godzin. Reki nie dam sobie uciac ale zdaje mi sie ze przed tem 'testem' nie bylo wypalenia.

 

Przejscie na momentum generalnie oceniam na dowgrade w stosunku do oleda jesli oceniamy jakosc obrazu.

Ale jest to kompromis jak chce sie miec TV/monitor na lata bez wypalen.

 

Generalnie jak bedzie takie zapotrzebowanie na forum to moge odpalic jeden monitor obok oleda, odpalic np wiedzmina 3, assasyna:oddyssey na XB1X i na PC i porobic fotki porownawcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Generalnie jak bedzie takie zapotrzebowanie na forum to moge odpalic jeden monitor obok oleda, odpalic np wiedzmina 3, assasyna:oddyssey na XB1X i na PC i porobic fotki porownawcze.

 

 

no to dajesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

Przedwczoraj odebralem 436M6VBPAB i RTX2070Super. Jakos w tygodniu poprosze was o ocene czy sprzet warto zachowac. Teraz troche czasu nie mam.

W decyzjii o zakupie pomogl mi fakt ze zauwazylem wypalenia na moim oledzie B7(ikonki na firefoxa itp na srodku)

Co smiezne, zdaje mi sie ze wszystko bylo ok ale chcialem przetestowac telewizor bo dwa miesiace do konca gwarancjii i odpalilem pelna jasnosc na jeden dzien tj okolo 6 godzin. Reki nie dam sobie uciac ale zdaje mi sie ze przed tem 'testem' nie bylo wypalenia.

 

Przejscie na momentum generalnie oceniam na dowgrade w stosunku do oleda jesli oceniamy jakosc obrazu.

Ale jest to kompromis jak chce sie miec TV/monitor na lata bez wypalen.

 

Bo wypalenie w OLEDach to żaden mit.

Wystarczy zobaczyć jak dużo OLEDów za połowę ceny z wypaleniami sprzedaje się na ebayach czy allegro.

Jest tego mnóstwo.

Edytowane przez Luqart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie wierzy że oled'y się nie wypalają to niech sobie idzie do media marktu albo euro rtv i popatrzy. Tylko z własnym pendrivem bo nie bez powodu te DEMA są jakie są (ukrywają to dobrze). Głównie LG lubi się wypalać wg. pracowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SmartScreen to jest udawanie innego mniejszego monitora więc mało kto z tego będzie korzystać. Nie po to kupuje się 43 cale, żeby "przerabiać" go na 17 cali w formacie 4:3 ;)

Większość ustawia skalowanie 1:1 a to daje większego laga nie zależnie od opcji stąd były rozjazdy w reckach. Nikt przecież nie testował laga na opcji 17 cali :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nat 43ką, powiedzcie ile w końcu wynosi gwarancja producenta ? 24 czy 36 msc w Polsce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość ustawia skalowanie 1:1 a to daje większego laga nie zależnie od opcji stąd były rozjazdy w reckach. Nikt przecież nie testował laga na opcji 17 cali :lol2:

 

Jak jakieś buły to testują to tak później jest. Domyślnie jest wszystko dobrze ustawione więc "eksperci" sknocili sprawę przestawiając na 1:1 bo i po co to robić? Poprawna kalibracja to podstawa a jak się nie potrafi to lepiej nie gmerać.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nat 43ką, powiedzcie ile w końcu wynosi gwarancja producenta ? 24 czy 36 msc w Polsce?

Swoją drogą gdzie są te serwisy monitorów Philips, bo na stronie Philipsa info brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

Przedwczoraj odebralem 436M6VBPAB i RTX2070Super. Jakos w tygodniu poprosze was o ocene czy sprzet warto zachowac. Teraz troche czasu nie mam.

W decyzjii o zakupie pomogl mi fakt ze zauwazylem wypalenia na moim oledzie B7(ikonki na firefoxa itp na srodku)

Co smiezne, zdaje mi sie ze wszystko bylo ok ale chcialem przetestowac telewizor bo dwa miesiace do konca gwarancjii i odpalilem pelna jasnosc na jeden dzien tj okolo 6 godzin. Reki nie dam sobie uciac ale zdaje mi sie ze przed tem 'testem' nie bylo wypalenia.

 

Przejscie na momentum generalnie oceniam na dowgrade w stosunku do oleda jesli oceniamy jakosc obrazu.

Ale jest to kompromis jak chce sie miec TV/monitor na lata bez wypalen.

 

Generalnie jak bedzie takie zapotrzebowanie na forum to moge odpalic jeden monitor obok oleda, odpalic np wiedzmina 3, assasyna:oddyssey na XB1X i na PC i porobic fotki porownawcze.

 

Wiadomo, że OLED z miejsca wygra nawet ten który większość ma w smartfonach takie porównanie ma sens tylko w obrębie LCD. Jak sam zauważyłeś VA to tylko alternatywa ze względu na czerń i barak wypalania a nie bezpośrednia konkurencja dla OLED'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś chętny na nowość od Asusa? 43' VA 120HZ HDR600 i mocno zaporowa cena

 

https://www.komputro...e-control-.html

 

Ciekaw jestem samej zastosowanej matrycy, czy jest to BGR jak w Philipsie czy może normalny układ RGB.

 

Jest nawet pierwsza recka na YT

 

Z niej można wywnioskować brak BLB i chyba matrycę RGB, ale pewny nie jestem :)

Edytowane przez RENMEi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ten Asus ROG XG438Q wcale taki super nie jest w porównaniu do Philips Momentum 436M6VBPAB, dlaczego? W wielu aspektach wypada po prostu gorzej:

 

- kolory Asus brak Quantum Dot vs Philips z Quantum Dot

- pokrycie palety Asus 90% DCI-P3 vs Philips blisko 98%

- local dimming Asus 8 vs Philips 32 strefy

- HDR Asus VESA600 vs Philips VESA1000

- dźwięk (z tego co widzę Asus nie ma głośników) vs Philips 2x8W z DTS Sound

- podświetlanie Asus ma tylko świecące logo vs Philips Ambiglow Lighting z większymi możliwościami adaptacji

- cena Asus 5300PLN vs Philips 2300PLN

- pilot Asus nie daje baterii do pilota vs Philips ma je w zestawie :E

 

Co robi lepiej?

 

- odświeżanie obrazu Asus 120Hz vs Philips 60Hz

- powłoka Asus ma matową vs Philips połyskliwa (dla jednych to plus bo mniej się odbija dla innych wada bo nie poprawia kontrastu)

- obudowa z plastiku Asus matowa vs Philips połyskliwa (bardziej podatna na zarysowania przy czyszczeniu)

 

Matryca prawdopodobnie będzie też od AU Optronics podobnie jak w Philipsie ale z jakim układem pixeli to nie mam pojęcia https://www.displayspecifications.com/en/model/53501af4

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z niej można wywnioskować brak BLB i chyba matrycę RGB, ale pewny nie jestem :)

 

Bez znaczenia bo z nosem w ekranie też widać kwadraciki z których składa się obraz jak za blisko się siądzie

 

l10TdSe.jpg

 

więc dalej trzeba będzie zachować odpowiednią odległość od ekranu i nici z siedzeniem blisko tafli szkła (jak ktoś kombinuje, że zamiast 1.2m siądzie 0.7 to nici z misternego planu i dalej będzie potrzebować większego biurka)

 

EDIT:

 

Kolejna rzecz Asus przy przestawieniu go na 120Hz traci 10bit (8+FRC)

 

A4VVIs6.jpg

 

Co za tym idzie? Nici z pełnego HDR albo 60Hz jak w Philipsie :lol2:

 

PS> Local Dimming na czarnym tle też wygląda fatalnie dosłownie całe słup poświaty i widać że jest jeszcze mniej tych stref od Philipsa (jeszcze większe halo)

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma za to Freesync 2 ale za 5,4K to chyba ich po@#%

Taki Samsung 55NU8000 ma podobny HDR, 120hz, Freesync z lfc, 13ms input laga a kosztuje 2k mniej. Ale gaming kur@#$! Za to się płaci! No i przecież Asus to taka luksusowa marka. Eeee, nie...

Edytowane przez MisterMaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez znaczenia bo z nosem w ekranie też widać kwadraciki z których składa się obraz jak za blisko się siądzie  

 

Aż z takiego bliska to nikt nie będzie siedział ^^. Ale samo zagęszczenie pikseli masz na poziomie 27" WQHD więc nie jest źle.  

 

Ja za to zniesmaczony egz. jakie trafiałem przy 32" momentum, siedzę obecnie na 43" momentum, do pracy ok. 75cm przy skalowaniu 100% (i już udaje zaczynam się przyzwyczajać do tego układu pikseli i te kolory tak w oczy mi się nie rzucają) granie z metra i jest fajno.

 

 

A cena Asusa jest mocno przegięta, jak by był w zbliżonej cenie do Philipsa, to jeszcze jeszcze, można było by go brać po uwagę, no chyba że ma się zboczenie na ROGi (ta, znam takiego jednego) to jak by się dało to nawet piżamę i pościel chciał by mieć z logo ROG :E.

Edytowane przez RENMEi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- kolory Asus brak Quantum Dot vs Philips z Quantum Dot

Quantum Dot to marketingowa nazwa, którą należy czytać na zasadzie "poszerzona przestrzeń kolorów". Tak jak marketingowa Retina od Apple, czyta się jako: "wysokie PPI".

 

Także nie zawracałbym sobie malunkiem Quantum Dot głowy, tylko po prostu patrzył na wielkość gamutu. Są monitory bez Quantum Dot, mające szerszy gamut, od monitorów z Quantum Dot :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy i jakie maja byc odpowiedniki Asusa?

 

Też obstawiam 1000-1500zl dopłaty za markę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quantum Dot to marketingowa nazwa, którą należy czytać na zasadzie "poszerzona przestrzeń kolorów". Tak jak marketingowa Retina od Apple, czyta się jako: "wysokie PPI".

 

Także nie zawracałbym sobie malunkiem Quantum Dot głowy, tylko po prostu patrzył na wielkość gamutu. Są monitory bez Quantum Dot, mające szerszy gamut, od monitorów z Quantum Dot :)

 

Zgoda ale właśnie ASUS ma słabsze kolory zerknij sobie na pokrycie palety DCI-P3 o innych nawet nie wspominają. 32 calowa wersja Momentum ma PFS LED i jeszcze szerszy gamut od ASUSA :)

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauważyliście, że tryb Vesa ma wyższą temperaturę niż UHDA? Czy to mi się oczy popsuły? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie będzie tak jak w innych 4K, 98Hz + 10bit + HDR i bez jakiejś chromy robiącej kupe z obrazu aby zadziałało ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...