Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj nie będzie tak jak w innych 4K, 98Hz + 10bit + HDR i bez jakiejś chromy robiącej kupe z obrazu aby zadziałało ?

 

Nie, tutaj nie ma tego drogiego chipu Intela który by to umożliwiał

 

Ta kwestia jest poruszona w tej recenzji

jak chcesz większe odświeżanie i HDR to tylko z standardową kompresją obrazu jak w TV z HDMI 2.0b

 

qf5CHW2.jpg

 

Co do tych innych modeli to są raptem dwa na tej samej matrycy IPS - Asus ROG Swift PG27UQ i Acer Predator X27 czyli monitory za 10 tysięcy złotych oczywiście tylko 27 cali https://pclab.pl/news78206.html (w tej cenie to masz już dwa 55 calowe OLED'y)

 

Taki Samsung 55NU8000 ma podobny HDR, 120hz, Freesync z lfc, 13ms input laga a kosztuje 2k mniej. Ale gaming kur@#$! Za to się płaci! No i przecież Asus to taka luksusowa marka. Eeee, nie...

 

Samsung TV nie ma DisplayPort więc nie odpalisz HDR 10bit przy 60k/s a tym bardziej z Freesync bo ograniczy Cię przepustowość HDMI 2.0b dopiero nowe HDMI2.1 dogoni pod tym względem DisplayPort.

 

A cena Asusa jest mocno przegięta, jak by był w zbliżonej cenie do Philipsa, to jeszcze jeszcze, można było by go brać po uwagę, no chyba że ma się zboczenie na ROGi (ta, znam takiego jednego) to jak by się dało to nawet piżamę i pościel chciał by mieć z logo ROG :E.

 

Można i tak jak go stać to niech kupuje pytanie tylko czy liczy się napis czy parametry ;)?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena Asusa powinna być szybko zweryfikowana przez rynek.

 

A tym czasem Asus zapowiedział kolejnego 43"

https://www.overcloc...o_compromises/1

 

Tym razem HDR1000, 144Hz, DP1.4 cena pewnie 10k :E.

 

A Dell ekran gamingowy 55" OLED 120Hz

https://www.anandtec...re-oled-display

 

Wszystko fajnie, ale HDMI 2.0 w takim sprzęcie to już mocne nieporozumienie.

Edytowane przez RENMEi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena Asusa powinna być szybko zweryfikowana przez rynek.

 

A tym czasem Asus zapowiedział kolejnego 43"

https://www.overcloc...o_compromises/1

 

Tym razem HDR1000, 144Hz, DP1.4 cena pewnie 10k :E.

 

No to już bardziej sensowna propozycja ale 10K PLN to może być mało tyle to ASUS woła za 27 cali na IPS :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś chętny na nowość od Asusa? 43' VA 120HZ HDR600 i mocno zaporowa cena

 

https://www.komputro...e-control-.html

 

Ciekaw jestem samej zastosowanej matrycy, czy jest to BGR jak w Philipsie czy może normalny układ RGB.

 

Jest nawet pierwsza recka na YT

 

Z niej można wywnioskować brak BLB i chyba matrycę RGB, ale pewny nie jestem :)

Asus jak zwykle odleciał :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak chciałem skorzystać z tej opcji, to babka na infolinii mi powiedziała, że nawet folia na monitorze nie może być minimalnie naruszona, więc odpuściłem i odesłałem normalnie :/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko że komuś tu z forum kazali oddawać do magazynu centralnego a nie najbliższego sklepu.

 

Brałem od nich jeden z TV i wiem, jak to wygląda:

 

- zamówić musisz online a nie w sklepie

- odbiór w domu a nie w sklepie

- oddać możesz do najbliższego sklepu, ale osobiście lub kurier do centrali

- sprzęt nie może nosić śladów użytkowania, więc niczego nie ruszasz dopóki nie sprawdzisz czy wszystko ładnie i dobrze gra. Stawiasz na biurku podpinasz do prądu i gapisz się czy Ci pasuje.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez folie mam się gapić?

 

Przecież foli nie ma na matrycy tylko jest na ramkach i z tyłu. Cały monitor dodatkowo jest włożony do takiej syntetycznej tkaniny, którą bez problemu ściągasz wygląda jak pokrowiec i łatwo jest go ponownie założyć. Przód matrycy zabezpiecza stelaż z kartonu i styropianu. Ty myślisz że ja jak sprawdzałem ten monitor i to parę sztuk? ;)

 

Niemcy pokazują jak wyglądają gry na Momentum

 

https://www.youtube.com/watch?v=vVDNOx-NXa0

 

Forza Horizon 4, The Division 2, Cyberpunk 2077, Gears 5 oraz inne

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co Ci chodzi? Pytasz się czy jest folia na ekranie to Ci odp., że jej nie ma a Ty dalej szukasz dziury w całym. W czym przeszkadza folia na ramkach? Uniemożliwia Ci to jakoś sprawdzenie matrycy czy co :hmm:? Ściągniesz sobie ją jak uznasz, że matryca jest w dobrym stanie, ile to trzeba czasu, żeby to ocenić?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po wymyślasz? Nie, nie ściągałem foli, dopóki nie sprawdziłem matrycy, bo nie było nawet takiej potrzeby - zadowolony? Mało to masz sklepów? Masz obawy co do RTV EURO AGD to zamów sobie z innego jaki problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie żaden.

 

To jakie masz rozterki :) ?

 

Chcesz faktycznie kupić ten monitor i przymierzasz się do zakupu czy z nudów badasz teren?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wolno monitora z pudełka wyjąć a już absolutnie z pokrowca transportowego jak jest :D

 

 

Ja chłodzenie wodne zwracałem do Morele i nie robili żadnych problemów mimo iż nie było już fabrycznej pasty na AIO. W zasadzie inaczej nie dało się tego sprawdzić :)

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przepłacać te 80Zł czy nie :E

 

W jakim sensie? Nie bardzo rozumiem co masz na myśli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te inne sklepy to jakie bierzesz pod uwagę? Firma "krzak" czy coś znanego? Wybrałbym coś sprawdzonego żeby dostawa przebiegła bez problemu a sam monitor nie był "przypadkiem" z outletu lub inny pozwrotowiec. Wystarczy że z TV Samsunga miałeś różne perturbacje.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie perturbacje?

 

Czekałeś i czekałeś aż musiałeś dzwonić i interweniować żeby Ci łaskawie doręczyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeśli chodzi o zwroty to najbardziej polecam Komputronik, najszybciej hasj oddają. Electro.pl też spoko, EuroRTV przy odsyłaniu ogólnie problemów nie robi a w zadowolenie.pl trzeba się upominać o kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morele

 

Ja brałem tego co mam teraz właśnie z Morele. Kurier pozwolił mi nawet sprawdzić paczkę z zawartością a jeszcze nie pobrał ode mnie gotówki (obejrzałem sobie dokładnie matrycę czy nigdzie nie ma widocznych rys i innych pęknięć) i jeszcze pomagał i wywlec to bydle z kartonu :P.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze pomagał i wywlec to bydle z kartonu :P.

 

Bydle a dopiero co pisałeś że za mały :E

Edytowane przez bbandi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bydle a dopiero co pisałeś że za mały :E

 

Bo bydle to było wtedy jak go odbierałem a teraz już zmalał w oczach. Pierwsze wrażenie jak stawiasz go na biurku po przesiadce z 27-32 cali to - "matko, ale to wielkie" a po 2-3 miesiącach jak zerkam na TV w salonie i później siadam przed ekranem Momentum to myślę sobie, że spokojnie mógłby być kapkę większy, zwłaszcza jak odsunę się od klawiatury z padem w ręku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matka 18 miesięcy czekała na kasę od Zusu więc raczej gorzej nie będzie :E

 

Mojemu tacie kiedyś zwracali podatek za nadpłacone bilety do pracy. To w sumie w latach trzeba było liczyć dojście do odzyskania kasy.

 

No i znaleźli przy okazji przy rutynowej kontrolii konta taty brakującą fakturę za jeden z miesięcy za internet. Gdzie była ciągłość i brakowało jakiejś środkowej faktury. Już miało iść pod oszustwa podatkowe :P Tak się oddaje kase fiskusie szczerbaty.gif  

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co ODIN zdecydowałeś już, gdzie będziesz składać zamówienie? Ciekawi mnie jaki sklep wybrałeś? Pochwal się, ile zapłaciłeś za całość razem z dostawą?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał w komputroniku :)

Można zainstalować ich apkę w telefonie i dostaje się status konta VIP + jakiś kupon na zakupy 10 albo 20pln. Nie wiem jak teraz.

Do tego jako VIP mamy możliwość zwrotu sprzętu do 30dni. I można zwrócić sprzęt zakupiony przez internet a odebrany w lokalnym sklepie. Całkiem spoko.

 

Albo w X-kom. Jak ktoś ma salon pod ręka to też można ogarniać zwroty i podmiany sprzętu od ręki. Tylko chyba ekran aktualnie u nich drozej wychodzi niż w komputronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo w X-kom. Jak ktoś ma salon pod ręka to też można ogarniać zwroty i podmiany sprzętu od ręki. Tylko chyba ekran aktualnie u nich drozej wychodzi niż w komputronie.

 

Aktualnie to nie kupisz go w X-KOM bo sprzedał się cały zapas

 

CLEIwMC.jpg

 

zostały tylko 32 calowce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xkom ma za drogo.

 

Za drogo? Ile tam za niego wołali 2300?

 

Raczej kupie tam gdzie będzie najtaniej.

 

Byle się nie okazało że chytry traci 2 razy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, jak sprawdzałem to nie było a teraz widzę, że już znowu się pojawiły.

 

Euro 2300

 

To co to za różnica czy X-KOM czy Euro jak cena ta sama :E ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...