Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Ustawiasz integer scaling w sterowniku NVIDII i masz taką samą ostrość, jakość jak na 32 calowym monitorze z natywną rozdzielczością FHD.

Z tego co się orientuję to scaling NVIDIA wprowadziła w ostatnich sterownikach, ale tylko dla Turingów, a nie Pascali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SmartUniformit na Off a z SmartImage nie korzystam też mam na Off

 

 

 

To wszystko jest O.K. Jak masz wł. G-SYNC to nie możesz gmerać przy ustawieniach Low Input Lag. Jak jest na szaro na On to gitara.

 

 

 

Maiłem tak ustawione długi czas i tak też polecałem innym, ale niestety jest za ciepła jak na moje oko

Nie wiem, ja mam wrażenie że kolory przy SmartUniformity kolory są lepsze. Zdecydowałem się to zostawić na razie. Po 3 godzinach latania nie przeszkadza mi nawet ten screen tearing, choć oczywiście muszę pokombinować jak się tego pozbyć. FPSy sztywno siedzą na 59 i tu nie ma problemu. :hmm: Może coś przeoczyłem.

Tymczasem centrum bojowe działa :)

20190831_000625.jpg?width=1544&height=869

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wł. w grach dodatkowo V-SYNC? Wiesz że musi być jedno i drugie? Samo zaznaczenie G-SYNC w sterowniku nie wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vsync najlepiej włączyć w sterowniku, a w grach na off.

Do tego g-sync on oczywiście i na takiej kombinacji mi najlepiej to działa.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I najlepiej limiter klatek w RTSS na 58FPS. Zmniejszycie sobie wówczas input laga średnio o 16ms.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ingen175 PC'ta masz podłączonego przez DisplayPort a nie HDMI tak?

 

Z tago co widzę na fotce to teraz masz prawdziwy kokpit pilota i możesz się poczuć faktycznie jak we wnętrzu samolotu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. DP. Co do immersji to jak najbardziej. Dokładnie o to chodziło. I wreszcie nie muszę nadużywać zooma i oczu mrużyć, żeby odczytać co jest napisane na zegarach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do immersji to jak najbardziej. Dokładnie o to chodziło. I wreszcie nie muszę nadużywać zooma i oczu mrużyć, żeby odczytać co jest napisane na zegarach.

 

No to cieszymy się razem z Tobą, że jesteś zadowolony z nowego sprzętu :cool:.

 

Teraz już nie musisz chodzić i oglądać Q9FN / Q90R bo masz szybkiego QLED'a do gier na swoim biurku za 3 - 5 razy mniejszą kwotę a efekt podobny ;).

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I najlepiej limiter klatek w RTSS na 58FPS. Zmniejszycie sobie wówczas input laga średnio o 16ms.

Jak ktoś nie ma g-synca to jak najlepiej ustawić przy 144hz monitorze?

ograniczenie w RTSS na 141 (czytałem, że odświeżanie-3 lepiej się sprawdza) i v-sync off w grach multi, i on w single?

Edytowane przez Luqart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zieloni w ostatnich serownikach dodali przecież nowy bajer - tryb Ultra Low Latency.

 

sZDkNVU.jpg

 

Domyślnie technika jest wyłączona (automatycznie dobiera od 1 – 3 klatek) i możemy ją włączyć (1 klatka) lub wybrać tryb Ultra, zapewniający najniższe możliwe opóźnienie. Jak zapewnia Nvidia, największe różnice w działaniu powinniśmy odczuć w sytuacji, gdy mamy do czynienia z ograniczeniem ze strony GPU, a liczba wyświetlanych klatek wynosi od 60 kl./s do 100 kl./s. Rozwiązanie dostępne jest w wersji beta dla wszystkich gier DX9 i DX11.

 

0cuY5n6.jpg

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałeś coś z cyfrową poświatą w ustawieniach Nvidii ? Na poprzednim monitorze to sporo poprawiało w jakości kolorów w niektórych grach, ale nie można było przesadzać. Nie wiem czy w ogóle się w to bawić tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałeś coś z cyfrową poświatą w ustawieniach Nvidii ? Na poprzednim monitorze to sporo poprawiało w jakości kolorów w niektórych grach, ale nie można było przesadzać. Nie wiem czy w ogóle się w to bawić tutaj.

Poświata cyfrowa nic nie poprawia, a jedynie psuje :)

W tym monitorze nie warto się tym bawić. W żadnym nie warto, chyba, że w celu poprawy widoczności w grach multi (CS:GO).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko do posiadaczy 43'

 

Też macie jakieś dziwne artefakty/przekłamania w niektórych filmach SDR (tylko SDR)?

 

Na przykład to wideo odpalone w trybie HDR daje piękną czerń i kolory, no 10/10

 

 

 

A na przykład to tutaj w ogóle nie odpala się w trybie HDR, tylko w 4K i na czarnym tle pojawiają się dziwne artefakty (windows włączony w trybie HDR).

 

(widoczne np. w 24-26 sekundzie).

 

Podobnie jest kiedy przy wyłączonym HDR z poziomu Windowsa odpalę filmy na Netflixie. Film w normalnym 1080p, bez HDR itp. W bardzo ciemnych scenach na czarnym tle robią się jakieś artefakty, albo czarny kolor nie jest czarny.

 

Nie wiem, czy wiecie o co mi chodzi, czy muszę porobić zdjęcia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nic takiego u siebie nie zaobserwowałem a te filmy co podlinkowałeś to u mnie oba odpalają się w trybie HDR a nie SDR. Korzystam z Firefoxa do tego Combined Community Codec Pack i HEVC z sklepu Microsoftu.

 

Tp6MkhY.jpg

 

02bbFmH.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczaki, to będę jeszcze musiał posprawdzać, dzięki!

 

Coś czuję, że mam coś źle poustawiane ;/

Edytowane przez Stona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też ten drugi filmik odpala się w SDR (chrome) :hmm:

Dodatkowo na sterownikach nV wyższych niż 431.60 netflix przez apkę ma dziwne paski na górze, a po wyjściu ikony i inne elementy interfejsu windy dziwnie migoczą - po restarcie wszystko wraca do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przykład to wideo odpalone w trybie HDR daje piękną czerń i kolory, no 10/10

 

Coś czuję, że mam coś źle poustawiane ;/

 

Sam sobie odp. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips 43-inch Momentum 4K HDR Display Review - okiem fotografa

 

https://www.youtube.com/watch?v=1BhLB-yPuV8

 

TOP 5: Best 4K Monitor in 2019 - Momentum 436M6 w TOP 5 najlepszych monitorów dla graczy na rok 2019

 

https://www.youtube.com/watch?v=Ef7XzwKwruM

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 Czy wersja 32" jest tka samo dobra? W ogóle dlaczego to jest takie dobre i tanie? Wiem, że to teraz chińska marka, takie Siaomi, no ale...

 

2 nVidia chwali się, ze dodała to nowe skalowanie dublujące piksele. Czyli dopóki go nie było, skalując FHD na 4k też dostałbym rozmazaną kupę, pomimo prostego przelicznika 2;1?

 

Pytam, bo nie miałem zamiaru kupować nowego monitora, ale stare słabo skalowalne aplikacje w Windows 10 (tak tak, jest GDI Scalling, ale też działa słabo) mocno mnie irytują, więc powoli chyba muszę myśleć o zakupie 32" (na które specjalnie nie mam miejsca, zasłonią mi częściowo głośniki :E) w 4k, bo FHD na takim monitorze powinno być chyba OK bez zmiany DPI i systemie...

 

Tyle że mój Dell działa 8 lat i zepsuć się nie chce.. a ta brandowana na holenderską chińszczyzna?

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nvidia przygotowała też coś dla graczy, którzy lubią grać w gry z pikselową oprawą graficzną. Jako pierwszy producent GPU, firma dodała funkcję Integer Scaling, dostępną w panelu ustawień graficznych. Efekty jej włączenia możecie zobaczyć na załączonej grafice. Z informacji podanych przez zielonych wynika, że nowa opcja dostępna jest niestety tylko na kartach z rodziny Turing.

 

bk9m3kg.jpg

 

lu9Zdwg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten, Zas pytał o Momentum i Integer Scaling który dodała ostatnio NVIDIA. Bajer fajny w połączeniu z tym monitorem ale niestety tylko dla Turing'ów. Na szczęście ten ekran ma bardzo dobre skalowanie rozdzielczości i sam sobie z tym też świetnie radzi.

 

Trzeba podpytać lukadd'a jak sobie radzi RTX2070 na 436M6 z Integer Scaling'iem?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Turing?

No to kaplica...

 

A skalowanie przez monitor? Na moim Dellu też jest lepsze niż przez sterownik, wszystko jest O WIELE bardziej ostre.

Przy stosunku pikseli 2:1 monitory nie radzą sobie jeszcze lepiej?

 

No ale skoro 32" model jest do niczego, to i tak nie ma sensu pytać... z innych 32" 4k tani jest chyba tylko jakiś słaby AOC z fatalnym podświetlaniem i odwzorowaniem barw i jakaś stara Iiyama bez regulacji wysokości...

Chociaż jeżeli pisał to Odin... naprawdę 32" im nie wyszły?

 

Jaa przeglądam w internecie recenzje, to raczej są pozytywne.

Ale w jednej piszą, że ze skalowanie obrazu z FHD jest słabo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...