Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie taka równomierności podświetlania raczej ujdzie, jakby kosztował 3500 zł to może bym narzekał. :E

Po czym można rozpoznać drugą rewizję? Tylko po dacie produkcji z jakiegoś kodu czy są jakieś oznaczenia na pudełku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zrobić zdjęcie czerni przy zgaszonym świetle ale wychodzą głupoty przekłamujoące to co ja widzę. Czerń jest dobra wzglendem poprzednika jest wyraźna poprawa.

 

Co do G-SYNC to działa

 

KZYVSRy.jpg

 

utztB7m.jpg

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki już poprawiłem :cool:.

 

Sprawdziłem też OC monitora i faktycznie robi 75Hz w 4K z tym że gubi pojedyncze klatki, pobawię się jeszcze z 73Hz może jak coś poluzuje będzie lepiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co sądzicie o równomierności podświetlania, jak się Wam widzi to winietowanie po bokach?

 

Musiałbym na żywo zobaczyć, by powiedzieć czy bym mógł z tym żyć, ale myślę, że to nie jest najgorszy problem jaki można mieć. Ostatnio kupiłem monitor (innej marki ) i miał problem z nierównomierną temperaturą barw, na tyle, że z jednej strony jasne kolory dostawały wręcz żółtego zabarwienia, a z drugiej miały inny, chłodniejszy odcień. Czegoś takiego przeboleć nie mogłem.

 

Chciałem zrobić zdjęcie czerni przy zgaszonym świetle ale wychodzą głupoty przekłamujoące to co ja widzę. Czerń jest dobra wzglendem poprzednika jest wyraźna poprawa.

 

A robiłeś z kilku metrów? Ostatnio też zdjęcia czerni robiłem i też jaja powychodziły. Wyczytałem niedawno na pcmonitors, że oni takie zdjęcia robią z kilku metrów, żeby wyeliminować glow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero na swojej skórze chcę się przekonać czy będzie mi to przeszkadzać. Mam zamiar próbować z 2-3 sztukami jeśli będzie to nie do zaakceptowania.

 

Możesz śmiało próbować mi trafił się tym razem przyjemny egzemplarz. Na żywo wygląda to oczywiście lepiej i trzeba brać poprawkę na to że zdjęcia przekłamują ale nie mam jak lepiej tego pokazać. Jest to typowy sprzęt do grania i oglądania filmów ale pisać na forum też się da na nim ;).

 

Czytałem gdzieś że tryb od HDR1000 czy jakoś tak, nie nadaje się do użytku, wiec w praktyce najlepszy jest tryb gdzie wyciąga ~600 nitów i czasem duży kontrast ~17000:1

 

No jaki Ci 1000 nitów wali po oczach w takim STAR WARS Battlefront II to trudno wysiedzieć. HDR już w trybie Normal jak są jakieś wybuchy potrafią być oślepiające błyski.

 

Dla mnie taka równomierności podświetlania raczej ujdzie, jakby kosztował 3500 zł to może bym narzekał. :E

 

Na VA nie dostaniesz lepszego monitora o takich parametrach mimo że ten nie jest idealny - wierz mi - szukałem, próbowałem, zmieniałem. Obecna cena jest adekwatna do jakośći tym bardziej że ją trochę podciągneli.

 

 

PS> Jak chcecie żebym coś jeszcze posprawdzał to pisać ;).

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę stwierdzić że, chyba jestem szczęściarzem i mam bardzo dobrą sztukę tego Philipsa, aczkolwiek w tym monitorze trzeba pobawić się w ustawieniach żeby nie było takiego winietowania. W moim przypadku pomogło ustawienie wyższego kontrastu w ustawieniach kolorów od sterowników AMD. Zamieszczam zdjęcie jak u mnie to wygląda.

post-603790-1549912716996_thumb.jpg

Edytowane przez Hero586

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać. Siedząc blisko tak z 50-60 cm było widać ziarnistość obrazu, siatkę pixeli no taką kaszkę. U mnie była wymagana modyfikacja blatu biurka żeby można było odsunąć głębiej monitor a dodatkowo samemu odjechałem dalej. Nie mam możliwości zawieszenia uchwytów VESA bo tak by było najprościej to rozwiązać.

Jak to wygląda w tym egzemplarzu, poprawili czy nadal wygląda tak samo?

 

Możesz sprawdzić czy da się zmienić zakres działania freesync używając metody CRU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę stwierdzić że, chyba jestem szczęściarzem i mam bardzo dobrą sztukę tego Philipsa, aczkolwiek w tym monitorze trzeba pobawić się w ustawieniach żeby nie było takiego winietowania. W moim przypadku pomogło ustawienie wyższego kontrastu w ustawieniach kolorów od sterowników AMD. Zamieszczam zdjęcie jak u mnie to wygląda.

Wątpię by rujnowanie przejść tonalnych, a właściwie doprowadzanie do ucięcia części palety (od najjaśniejszych odcieni) było w stanie choćby w minimalnym stopniu polepszyć równomierność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta kaszka pojawia sie jak jest ustawiony niski kontrast. Inna sprawa ze Windows ma ciagle problem z hdr i jak wlaczony w windowsie to kolory robia sie wyblakłe i tez taka kaszka sie pojawia. Jezeli chodzi o freesync to szczerze mowiac w cru nie widze takiej opcji wersja 1.4. Aczkolwiek freesync dziala w zakresie 48-60 dla mnie jest to akceptowalne.

 

Wątpię by rujnowanie przejść tonalnych, a właściwie doprowadzanie do ucięcia części palety (od najjaśniejszych odcieni) było w stanie choćby w minimalnym stopniu polepszyć równomierność.

 

Uwierz mi, że tak specyficznego monitora pod tym względem nie widziałem, każdy tryb bardzo dużo zmienia w kwestii wyświetlania i nie mam zamiaru iść w zaparte ten monitor nie ma idealnie równego podświetlania dla mnie jest ono akceptowalne, a podbicie kontrastu o kilka jednostek zminimalizowało efekt nierównomiernego podświetlenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS> Jak chcecie żebym coś jeszcze posprawdzał to pisać ;).

 

Jak masz chwilę to możesz takie coś posprawdzać, chyba, że to już sprawdzałeś:

1. http://www.lagom.nl/lcd-test/black.php (czy wszystkie kwadraciki widoczne )

2. http://www.lagom.nl/lcd-test/white.php (czy kratka widoczna na kwadratach )

3. http://www.lagom.nl/lcd-test/contrast.php (czy kolory się nie zlewają po którejś stronie )

4. http://www.lagom.nl/lcd-test/gradient.php (oprócz samej płynności przejścia czy wszystkie odcienie siwego są siwe, bo niektóre monitory na niektórych odcieniach dają przekłamane kolory tj. nieco w żółto-brązowy kolor, żeby nie powiedzieć kolor jasnej sraki :E )

5. Równomierność szarego na pełnym ekranie (czy jest w miarę równomiernie czy wygląda jakby ktoś walił w niego pięściami ) - szara plansza obojętnie jaka, np. stąd https://www.eizo.be/monitor-test/ (kliknąć start test i strzałką w dół przełącza między tłami )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę stwierdzić że, chyba jestem szczęściarzem i mam bardzo dobrą sztukę tego Philipsa, aczkolwiek w tym monitorze trzeba pobawić się w ustawieniach żeby nie było takiego winietowania. W moim przypadku pomogło ustawienie wyższego kontrastu w ustawieniach kolorów od sterowników AMD. Zamieszczam zdjęcie jak u mnie to wygląda.

 

Nie ma sensu kombinować ja po prostu korzystam z SmartUniformity monitor pozwala włączyć taką opcję i jednocześnie umożliwia zmianę jasności, kontrastu, gammy ect. Na Benchmarku w recenzji Autor też podał własne ustawienia można się nimi pobawić i wypróbować.

 

Jak to wygląda w tym egzemplarzu, poprawili czy nadal wygląda tak samo?

 

Jak nie siedzisz z nosem przyklejonym do ekranu to nic takiego nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz chwilę to możesz takie coś posprawdzać, chyba, że to już sprawdzałeś:

1. http://www.lagom.nl/lcd-test/black.php (czy wszystkie kwadraciki widoczne )

2. http://www.lagom.nl/lcd-test/white.php (czy kratka widoczna na kwadratach )

3. http://www.lagom.nl/lcd-test/contrast.php (czy kolory się nie zlewają po którejś stronie )

4. http://www.lagom.nl/lcd-test/gradient.php (oprócz samej płynności przejścia czy wszystkie odcienie siwego są siwe, bo niektóre monitory na niektórych odcieniach dają przekłamane kolory tj. nieco w żółto-brązowy kolor, żeby nie powiedzieć kolor jasnej sraki :E )

5. Równomierność szarego na pełnym ekranie (czy jest w miarę równomiernie czy wygląda jakby ktoś walił w niego pięściami ) - szara plansza obojętnie jaka, np. stąd https://www.eizo.be/monitor-test/ (kliknąć start test i strzałką w dół przełącza między tłami )

 

 

1. widać wszystkie

2. nie widać ostatniego 254

3. nie zlewają sie

4. moim zdaniem jest ok

5. na szarym nie jest najlepiej winetowanie gorsze niż na białym :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz chwilę to możesz takie coś posprawdzać, chyba, że to już sprawdzałeś:

 

Już się za to zabieram

 

1. http://www.lagom.nl/lcd-test/black.php (czy wszystkie kwadraciki widoczne )

 

Widać wszystkie kwadraty przy ustawieniach domyślnych gamma 2.2 dopiero jak zmieniłem na ustawienia gamma na 2.4 to nie widać kwadratów 1 i 2 reszta jest dobrze widoczna

 

2. http://www.lagom.nl/lcd-test/white.php (czy kratka widoczna na kwadratach )

 

Tak kratka jest widoczna, białe (bez kratki) są tylko 253 i 254

 

3. http://www.lagom.nl/lcd-test/contrast.php (czy kolory się nie zlewają po którejś stronie )

 

Wszystkie są widoczne nic się nie zlewa

 

4. http://www.lagom.nl/lcd-test/gradient.php (oprócz samej płynności przejścia czy wszystkie odcienie siwego są siwe, bo niektóre monitory na niektórych odcieniach dają przekłamane kolory tj. nieco w żółto-brązowy kolor, żeby nie powiedzieć kolor jasnej sraki :E )

 

Są płynne przejścia odcieni bez koloru jasnej sraki

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hero586, azgan, no to imo świetne wyniki, szczególnie, że to matryca VA.

Jak na szarym jest tylko winetowanie to wcale nie jest źle, clouding i inne cuda na kiju byłyby raczej gorsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ten monitor radzi sobie ze skalowanie do niższej rozdzielczości np. do 1440p?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda jak stoi na biurku

 

Bzb2eLZ.jpg

 

ale są otwory na uchwyty VESA i można go powiesić na ścianie.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi w tym minitorze brakuje tylko matowej matryc bo ekran jednak dosyc mocno odbija otoczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasłony, rolety, parawan, piwnica załatwia sprawę :E .

Ja na lato właśnie muszę parawan znaleźć, bo słońce pada na ścianę, z której mocno odbija się w monitorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi w tym minitorze brakuje tylko matowej matryc bo ekran jednak dosyc mocno odbija otoczenie.

 

Wolałbym czujnik otoczenia który automatycznie dostosowuje parametry obrazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ten monitor radzi sobie ze skalowanie do niższej rozdzielczości np. do 1440p?

 

Damiand bardzo dobrze, można nawet za pomocą pilota "przerobić" monitor na wielkości WQHD odpowiada za to opcja SmartSize w OSD

 

Tak to wygląda:

 

mborGlJ.jpg

 

Można się swobodnie przełączać między tymi trybami podczas gry.

 

Nie tracisz przy tym na zagęszczeniu pixeli bo 4K ma ich i tak więcej od WQHD.

 

PS> To na wypadek gdyby sprzęt nie wyrabiał w natywnym 4K lub grałbyś na zwykłym PS4 bez dopisku PRO (oprócz PC podpiętego przez DP mam też "Prosiaka" "okablowanego" przez HDMI) ;)

 

Przełączyć się szybko miedzy portami za pomocą pilota też można lub grać i coś oglądać bo monitor ma funkcję PIP (obraz w obrazie).

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hero586, azgan, Jak wrażenie po kilku dniach użytkowania? Zauważyliście coś godnego odnotowania? Jesteście zadowoleni z zakupu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inne pytanie czy warto doplacac $400 wzgledem acera ET430K?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inne pytanie czy warto doplacac $400 wzgledem acera ET430K?

Ten acer to IPS prawdopodobnie z udawanym HDR, bo podają tylko ogólnie pojętą jasność 350 i nie mogę znaleźć informacji o pokryciu DCI-P3. W opisie ma pokrycie 100% starego sRGB.

Nie wiem jak z cenami za granicą, ale tutaj to wybór między 2000 zł, a 2700 zł. Ja dopłaciłbym do Philipsa.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hero586, azgan, Jak wrażenie po kilku dniach użytkowania? Zauważyliście coś godnego odnotowania? Jesteście zadowoleni z zakupu?

 

Jako monitor typowo do gier lub filmów to tak super sprawa. Brakuje mi w OSD możliwości regulacji nasycenia kolorów przez co mam wrażenie że w SDR kolory są przesycone a w HDR mogłyby być bardziej żywe (trzeba się posiłkować ustawieniami w panelu NVIDII ale grając na konsoli już nic nie da się z tym zrobić). Do codziennego użytkowania jasność trzeba ustawić na 4% czyli 120 cd/m2 inaczej wysoka jasność wypala gały. Do niedoświetlenia po bokach można się przyzwyczaić widać je tylko przeglądając Internet na białym tle, normalnie podczas grania nie zwraca się na to uwagi. Co do HDR to mój ulubiony tryb to Normal gdzie kontrast dobija do 17700:1. Nie jest to monitor idealny ma swoje wady ale w tej cenie nie ma póki co żadnej konkurencji.

 

Ten acer to IPS prawdopodobnie z udawanym HDR, bo poją tylko ogólnie pojętą jasność 350 i nie mogę znaleźć informacji o pokryciu DCI-P3. W opisie ma pokrycie 100% starego sRGB.

Nie wiem jak z cenami za granicą, ale tutaj to wybór między 2000 zł, a 2700 zł. Ja dopłaciłbym do Philipsa.

 

HDR na IPS bez dobrego lokalnego wygaszania lub FALD to można sobie o kant tyłka rozbić.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro odbieram go ze sklepu. Jak się sprawdza ten HDR w gierkach bo będzie jako drugi ekran pod iptv i streaming i gierki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jaki konkretnie masz model GPU i ile masz wtedy RPM? Tak z ciekawości bo nie masz nic w sygnie więc nie wiadomo o jaką konkretnie kartę chodzi...  
    • Nie tylko Microsoft nie błyszczy grami w tej generacji, bo Sony też odwala manianę brakiem swoich exclusivów. Patrząc przez exclusivy first party Sony na PS3 i PS4, to PS5 jest mierna w tym zakresie.   Sama idea konsoli - czyli ściągasz i wiesz że grasz na 100% płynnie min. 30 fps jest tutaj BARDZO DUŻĄ różnicą niż handheldy ww Dobrze że podlinkowałeś recenzję Legiona GO - bardzo dobrze tam widać że trzeba ręcznie ustawiać gry na 800p i niskie ustawienia graficzne, aby było płynnie. Wg mnie za 2-3 lata sprzęt będzie już nie do grania w gry AA/AAA. A konsola daję tę pewność że wkładasz -> grasz; nic więcej. Już dawno odechciało mi się PC, patrzenia na wymagania i upgrade, bo coś działa słabo, lub w ogóle nie działa. Dlatego pisałem że ja chciałbym konsolę przenośną od M$ lub Sony.   No chyba jednak nie..... ------------------------------------------------------------ Podcast luty 2024r. Prezes Xbox Sarah Bond i Phil Spencer; dyrektor biznesowy i dyrektor generalny Microsoft Gaming. Cytaty: - "jesteśmy także zaangażowani w plan następnej generacji. Naszym głównym celem jest dostarczenie największego skoku technologicznego, jaki kiedykolwiek widziałeś w generacji sprzętu" - "następny Xbox powstanie i będzie fizyczną konsolą, a nie przystawką do telewizora czy inną usługą w chmurze." - "Xbox nie zamierza zrezygnować z tworzenia konsol"
    • poniżej 10 % to masz z 60-80W - ile różnicy ci robi kilka procent sprawności przy takim poborze ?
    • Rozumiem parcu, że chcesz mieć pewność w 100% co do twojego wyboru i to normalne, myślę, że każdy tak ma. Te ledowe faktycznie mają mniejszą szansę na awarię przez to, że mają mniejszą liczbę ruchomych części. Ogólnie laserowe są przeznaczone głównie do firm, gdzie drukuje się mega dużo czarno białych papierów, natomiast w twoim przypadku myślę, że drukarka LED będzie dobrym rozwiązaniem, bo skoro sporadycznie drukujesz to pewnie zależy ci na jakości wydruku. Znalazłem model z wifi skoro Ci brakuje aktualnie, ale nie jest dostępny na ten moment, więc możesz sobie za jakiś czas zerknąć czy już jest dostępna ewentualnie zadzwonić do nas to wtedy doradcy postarają się ustalić czas oczekiwania na model:  - Brother MFC-L8390CDW + ADF  + DADF + WIFI + Duplex  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...