Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS

 

https://pclab.pl/news76666.html

 

https://www.nvidia.com/pl-pl/geforce/products/big-format-gaming-displays/

 

 

Philips Momentum 436M6VBPAB - 43-calowy monitor 4K z Adaptive Sync, DisplayHDR 1000 i Ambiglow

 

EZ65uC5.jpg

 

jest dostępny na rynku już jakiś czas https://pclab.pl/news77672.html i z tego co widziałem na forum ma go już prę osób ale opinie na jego temat są porozrzucane w różnych innych tematach więc pomyślałem że przydałby się wątek zbiorczy poświęcony temu nietypowemu ekranowi.

 

m9tWZtT.jpg

 

Invel9x.jpg

 

AdaptiveSync (G-Sync Compatible)

 

XYK82VB.jpg

 

Ujbw12r.jpg

 

 

 

 

Philips Momentum 436M6VBPAB oraz NOWOŚCI modele 328M1R i 558M1RY 4K, G-Sync Compatible, Quantum Dot, MVA, HDR, Local Dimming, Ambiglow, DTS Sound

 

Wątek zbiorczy - opinie na temat monitorów

 

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowość 32 calowa wersja

 

Philips Momentum 326M6VJRMB - monitor 4K z DisplayHDR 600 i Ambiglow

 

q9WY9Ou.jpg

 

Niezły sprzęt do multimediów. Philips dodał do swojej oferty monitor Momentum 326M6VJRMB, charakteryzujący się wysoką rozdzielczością i dobrą kompatybilnością z materiałami HDR. Urządzenie ma zapewniać również świetną jakość obrazu, a dzięki swojej specyfikacji powinno bezproblemowo współpracować z konsolą do gier. Pecetowcy też nie powinni narzekać na możliwości konstrukcji https://pclab.pl/news80098.html

 

l2T0Vj1.jpg

 

CPV3spF.jpg

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze usb-c nie ma mozliwosci ladowania w tym monitorze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale cena za to mocno spadła z 3500 do 2300-2700 PLN ;)

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena spadłą, bo z tego co czytałem to maja, a raczej nie mają kontroli jakości i potrafi mieć czasem mocno nierównomierne podświetlenie :E .

Mimo to chyba sam go kupię, o ile nie porwę się na TV, które mają bardzo miły dla mnie dodatek jakim jest wyjście optyczne.

Sony XF9005 jest moim zdaniem dużo lepszy, oprócz input laga w porównaniu z monitorem, ale za to zamiast NU8042 już jak najbardziej można go rozważyć.

 

Czytałem gdzieś że tryb od HDR1000 czy jakoś tak, nie nadaje się do użytku, wiec w praktyce najlepszy jest tryb gdzie wyciąga ~600 nitów i czasem duży kontrast ~17000:1

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem nową sztukę ma dojechać do mnie w pon.

 

Podobno jakaś nowa rewizja zobaczymy co mi się trafi tym razem.

 

Poprzedniego Momentum udało mi się sprzedać.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem nową sztukę ma dojechać do mnie w pon.

 

Podobno jakaś nowa rewizja zobaczymy co mi się trafi tym razem.

 

Poprzedniego Momentum udało mi się sprzedać.

 

W tybie HDR ustawionym na Normal dobija do 530-550 nitów a luminacja czerni wynosi tylko 0.03 ale za to kontrast leci w kosmos 17700:1

 

PS> Będę testować jak działa NVIDIA "G-Sync"/FreeSenc 2 HDR (ma certyfikat)

Ta nowa rewizja to odkąd mniej więcej jest? Jeśli poprawią choć trochę ten swój rozrzut jakościowy to już mnie mają, o ile linia telewizorów na 2019 to będzie nic specjalnego.

Tym razem jak będziesz sprzedawał to zgłoś się do mnie, może akurat będę chciał kupić ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta nowa rewizja to odkąd mniej więcej jest?

 

Hero586 musiał się załapać na nowe bo pisze że ma raptem 2cm widoczne tylko na białym to jest praktycznie nic w stosunku do tego co miałem i też taki chcę :D.

 

Druga sprawa to Miciu pisał kiedyś że robi 75Hz w 4K więc warto sprawdzę przy okazji czy nowe nie gubią klatek ;).

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno na tym monitorze można włączyć freesync od 35Hz używając CRU (Custom Resolution Utility). Tak wynika z informacji na tej stronie: link

 

 

Druga sprawa to Miciu pisał kiedyś że robi 75Hz w 4K więc warto sprawdzę przy okazji czy nowe nie gubią klatek ;).

 

Gdyby można było osiągnąć 75Hz i freesync w przedziale 35-75hz to ten monitor byłby ciekawą propozycją.

 

 

Niektóre recenzje wskazują, że największy problemem tego monitora jest wyświetlanie subpixeli. Przez co obraz z bliższych odległości nie wygląda zbyt dobrze.

https://pcmonitors.info/reviews/philips-436m6vbpab/

436M6-PCM-fringe.jpg

436M6-zoomed-out.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno na tym monitorze można włączyć freesync od 35Hz używając CRU (Custom Resolution Utility).

 

FreeSenc działa normalnie w trybie kompatybilności G-Sync z kartami NVIDII na tym monitorze :cool:

 

Niektóre recenzje wskazują, że największy problemem tego monitora jest wyświetlanie subpixeli. Przez co obraz z bliższych odległości nie wygląda zbyt dobrze.

 

Z bliskiej odległości co związane jest też z wielkością ekranu i zalecane jest siedzenie w odległości 80-90cm od ekranu https://hexus.net/tech/reviews/monitors/122900-philips-momentum-436m6vbpab/ to nie jest monitor przy którym można siedzieć z nosem przyklejonym do ekranu ;)

 

Albo większe biurko albo uchwyty na ścianę.

 

PS> Wielkość plamki to 0,245 mm co już powinno dać do myślenia (ekran monitora wielkości TV)

 

Gdyby można było osiągnąć 75Hz i freesync w przedziale 35-75hz to ten monitor byłby ciekawą propozycją.

 

Jak dojedzie to sprawdzę. Robić to robił ale pytanie czy klatki są stabilne.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z bliskiej odległości co związane jest też z wielkością ekranu i zalecane jest siedzenie w odległości 80-90cm od ekranu https://hexus.net/tech/reviews/monitors/122900-philips-momentum-436m6vbpab/ to nie jest monitor przy którym można siedzieć z nosem przyklejonym do ekranu ;)

 

Albo większe biurko albo uchwyty na ścianę.

 

PS> Wielkość plamki to 0,245 mm co już powinno dać do myślenia (ekran monitora wielkości TV)

Czyli ty na swoim monitorze nie dostrzegłeś tych problemów (z odległości 80-90)? Sam przy takiej wielkości siedziałbym w odległości o ~100cm.

 

Jak dojedzie to sprawdzę. Robić to robił ale pytanie czy klatki są stabilne.

Byłbym wdzięczny za informacje. Zastanawiam się nad kupnem tego monitora albo AOC AG322QC4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak ma mniejsze piksele niż 24 cali FullHD, więc dla mnie wielkość plamki to nie problem... przynajmniej w teorii :E .

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ty na swoim monitorze nie dostrzegłeś tych problemów (z odległości 80-90)? Sam przy takiej wielkości siedziałbym w odległości o ~100cm.

 

Widać. Siedząc blisko tak z 50-60 cm było widać ziarnistość obrazu, siatkę pixeli no taką kaszkę. U mnie była wymagana modyfikacja blatu biurka żeby można było odsunąć głębiej monitor a dodatkowo samemu odjechałem dalej. Nie mam możliwości zawieszenia uchwytów VESA bo tak by było najprościej to rozwiązać.

 

I tak ma mniejsze piksele niż 24 cali FullHD, więc dla mnie wielkość plamki to nie problem... przynajmniej w teorii :E .

 

Zgadza się ale i tak warto o tym wspomnieć zwłaszcza jak ktoś ma nawyk siedzenia z nosem w ekranie ;).

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

są ramiona regulowane.

Do mniejszych monitorów ergotron mx.

Ty zamiast kupić jeden porządny monitor przerzucasz ten szrot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP@ I dlatego biurko lepiej się u mnie sprawdza bo przerzucając kolejne modele monitorów mam wygodniejszy do nich dostęp ;)

 

PS> I które to są te porządne bo raczej miałem u siebie wszystkie nowości, coś przegapiłem :E ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem tego Philipsa podłącze do kompa swoją starą TN Samsunga na tydzień. Skok jakościowy od razu będzie ogromny :E .

 

Ten Freesync na 35Hz koniecznie ktoś musi potwierdzić czy w pełni działa, bo wtedy to już mnie prawie przekonali. O co chodzi z użyciem CRU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na Benchmark.pl pojawił się nowy test tego monitora są też fotki. Autor piszę tam już o 4cm co widać na 1 fotce tej na białym tle. Waszym zdaniem takie winetowanie jest akceptowalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero na swojej skórze chcę się przekonać czy będzie mi to przeszkadzać. Mam zamiar próbować z 2-3 sztukami jeśli będzie to nie do zaakceptowania. Jeśli nie ten monitor to czeka mnie wydanie 5 tys na tv, chyba że pokażą coś z HDR600-1000 i dobrym kontrastem poniżej 3500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musichunter1x to mówisz żeby próbować ;) ?

 

Jutro ma być u mnie kurier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, on jest glare? Bo "świecące" ramki, to już lekkie przegięcie jak dla mnie.

 

EDYTA:

Doczytałem, półmat. Taki jak w AOC Q3279VWF?

Edytowane przez sisterhood

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musichunter1x to mówisz żeby próbować ;) ?

 

Jutro ma być u mnie kurier.

 

Niektórym trafia się trochę lepsza sztuka, ale ciężko o to :E . Ja będę próbował dopiero w listopadzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przyjechał nowy

 

VNOAWLB.jpg

 

Po wyjęciu z pudła

 

BBNPjUX.jpg

 

zdjęcie oczywiście przekłamuję i uwydatnia w rzeczywistości widać po bokach mniejsze winietowanie na białym tle

 

Piszcie jak coś chcecie wiedzieć albo żebym coś posprawdzał

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz więcej o ogólnych wrażeniach vs poprzednia starsza wersja co miałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak blb na czarnym tle?

 

Zrobię fotkę jak się całkowicie ściemni za oknem dobrze?

 

Teraz może być wymagający test białej planszy

 

vZkr0Pw.jpg

 

i co sądzicie o równomierności podświetlania, jak się Wam widzi to winietowanie po bokach?

 

Zdjęcie oczywiście uwydatnia ten efekt

 

Napisz więcej o ogólnych wrażeniach vs poprzednia starsza wersja co miałeś.

 

Na razie wstępnie mogę napisać że na białym tle czyli np. strona google jest zauważalna poprawa w stosunku do tego co miałem wcześniej ;).

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jeżeli tak będzie to trochę bez sensu czekać z zakupem. Spodziewałem się po zapowiedziach że przyrosty będą znaczne.... A zapadła decyzja o zbieraniu drobnych żeby za rok (chwilę po debiucie 50xx jak już ceny się unormują) zrobić przesiadkę na coś nowszego. 
    • Bezprawie dostrzegają w Europie. Sytuacja w Polsce jest poważna. Rząd Donalda Tuska, przyjaciela Macrona i von der Leyen, prześladuje sędziów, media i konserwatywnych polityków - stwierdził w mediach społecznościowych francuski europoseł Nicolas Bay. Polityk zaznacza, że "to ważny atak na praworządność, ale brukselska Komisja nie wydaje się być tym poruszona".    
    • N4P zamiast N3, to już wiemy co użyje desktopowy potworek, dodatkowo jak poskładamy wszystkie przecieki do kupy to wyjdzie coś takiego.   GB202 N4P 800mm2+ 192SM 128MB L2 512bit 28Gb/s GDDR7 1792GB/s   Większość wzrostu wydajności dostaniemy dzięki GDDR7 oraz cache, z pociętego 72MB do pełnego 128MB.         
    • PiS ma sektę która co by się nie działo i tak na nich zagłosuje. I ten beton 25% będzie się trzymał. Rządzący albo będą coś robić albo ludzie zwyczajnie odpłyną, nie zagłosują. Obecnie rządzący przez kilka miesięcy zrobili wielkie nic. Fikołki i wygibasy na różne strony. Nawet konkursów na państwowe stanowiska nie przywrócili. Nie zlikwidowali nadmiarowych etatów w ssp tylko powsadzali swoich. Głównie 3D bo PSL od dawna na głodzie ale dalej to idzie na konto koalicji. TVP i radio razem z nastoma dodatkowymi kanałami jak były tak są. Jeszcze brakuje poparcia dla obecnego prezydenta Krakowa i Wrocławia przez KO.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...