Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ktoś nie chcę czekać na nowe rewizje 32 calowych Momentum zawsze może skusić się na 43 calowy odpowiednik który nie ma z tym takich problemów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj bawiłem się 31,5" VA 4K - jednak VA nie dla mnie. Gamma w centrum 2,3, a na bokach z powodu char kątowej (odległość od ekranu "monitorowa", czyli ekran trochę dalej niż wyciągniecie ręki) 1.9

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie chcę czekać na nowe rewizje 32 calowych Momentum zawsze może skusić się na 43 calowy odpowiednik który nie ma z tym takich problemów ;)

 

Zobaczycie rewizje :lol2: ... coś co leci szybko z ceną nie dostaje rewizji, projekt porzucają bo jest to niepołacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena 43 cali spadła jak Philips zapowiedział/wprowadził na rynek nowy 32 calowy model Momentum. Aktualne ceny są stabilne i utrzymują się na stałym poziomie a ceny spadają tylko w ofercie outlet. Gdybyś był odrobinę zorientowany w temacie to wiedziałbyś, że narzekanie jest na to, że cena 32 cali jest za wysoka i kosztuje tyle samo co starszy model 43 cale a jednocześnie jest bardziej okrojony.

 

bbandi pochwal się jaki to masz ten świetny monitor do gier na IPS? Chętnie ocenimy jego zalety i wady.

 

Jeśli to co masz w sygnaturce - Asus MX27AQ to nie jest niczym szałowym (taki standardzik do biurowej pracy https://www.displayspecifications.com/en/model/c50f63a ) podobnie jak telewizor LG 43UK6470 który ma HDR tylko z nazwy ale dumnie jest wyszczególnić sobie to w sygnaturce (jasność 250 nitów z pikiem do 350 https://www.displayspecifications.com/en/model/30671221 czyli minimum, by w ogóle było widać, że jest to obraz z HDR) z pewnością efekty są powalające ;).

 

EBPZxWv.jpg

 

Źródło: HDTVPolska

 

Dziwi mnie też wybór monitora sam pisałeś o smużeniu i że lepiej brać monitor 120Hz

 

Jakby nie patrzeć to ten philips jest VA 60hz - IPS jest szybszy w grach i nie smuży.

Ktoś trafi na dobry egzemplarz a reszta loteria.

Zresztą lepiej poczekać na takie monitory ale 120hz, Asus już coś takiego zapowiedział: ASUS ROG Strix XG438Q

 

a kupiłeś dosyć wolną konstrukcję 5ms pozbawioną gamingowych rozwiązań z kontrastem który nie przekracza 1000:1 więc czerń jest "imponująca" :E

 

A tutaj zobacz sobie jak IPS mniej smuży na przykładzie Dell S2719DM który jest porównywalny z twoim monitorem gdzie brakuje porządnych testów

 

AiOVq7P.jpg

 

do porównania VA z Momentum i doskonale widać jakie farmazony opowiadasz :lol2:

 

jsnjLb0.jpg

 

wyniki testów mówią same za siebie komentarz jest zbędny

 

Bo tak jest?

Pokaż mi lepszy pod względem całości (czyli ceny również). monitor od Philipsa 32 i 43 calowego.

Nie ma takich.

Tyle.

 

Możesz mu tłumaczyć a bbandi wie i tak lepiej

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zobaczyłem na tym filmiku rosjanina jak bardzo ten philips ma błyszczącą matrycę - tragedia, teraz wiem czemu tanieje.

Błyszcząca jak lustro matryca + jarzeniówka + tragiczny błyszczący plastik (nawet z tyłu obudowy bo musieli oszczędzić) + duży pobór prądu i grzanie się.

Ten philips przy moim asusie nawet nie stał w kwestii jakości więc nie masz co go nawet porównywać.

HDR w TV mi wystarcza, wole to niż jarzeniówke która wypala oczy no ale ty już nawet niedowidzisz smużenia na VA z tego całego hiper HDR ;)

Edytowane przez bbandi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam głośniki sygnowane Bang & Olufsen :E i nawet ... wybór kilku celowników do gier fps więc jest gaming :P

Edytowane przez bbandi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zobaczyłem na tym filmiku rosjanina jak bardzo ten philips ma błyszczącą matrycę - tragedia, teraz wiem czemu tanieje.

Błyszcząca jak lustro matryca + jarzeniówka + tragiczny byłszczący plastik (nawet z tyłu obudowy bo musieli oszczędzić) + potworny pobór prądu i grzanie się.

Ten philips przy moim asusie nawet nie stał w kwestii jakości więc nie masz co go nawet porównywać.

HDR w TV mi wystarcza, wole to niż jarzeniówke która wypala oczy no ale ty już nawet niedowidzisz smużenia na VA z tego całego hiper HDR ;)

 

Od kiedy zmatowienie plastiku a jego połysk ma wpływ na oszczędność? To jest zabieg czysto estetyczny trwałość plastiku nie zależy od tego czy się błyszczy czy jest matowy tylko z jakiego tworzywa jest wyprodukowany. Z tego samego plastiku można uzyskać matową powierzchnię lub wypolerowaną połyskliwą.

 

W drogich TV np. od Panasonic w TOP'owych modelach od lat stosowana jest połyskliwa matryca i wcale nie z oszczędności. Gdybyś posiadał elementarną wiedzę w tym zakresie wiedziałbyś że taki rodzaj powłoki celowo stosuje się do uzyskania poprawy kontrastu oraz zmniejszenia ziarnistości obrazu.

 

hMKYphg.jpg

 

Im bardziej matowa powłoka tym większa ziarnistość.

 

Monitor mocno się grzeje i ma wysoki pobór? Jasne przy takiej szczytowej jasności dziwne gdyby było inaczej, identyczne zjawisko masz w TV za 400 000 PLN gdzie Redaktor dosłownie mówi że czuje gorąc na plecach siedząc obok takiego ekranu

 

https://www.youtube.com/watch?v=Gpwt5D0SYds

 

720 nitów w SDR to więcej niż twój TV jest w sanie wycisnąć w trybie HDR więc co ty chcesz porównywać? Wiesz, jak działają prawa fizyki? Widzisz coś niezwykłego, w tym że LED'y które wyjątkowo jasno świecą (ponad 1100 nitów) wydzielają więcej ciepła i pobierają więcej energii? Czy starasz się pokazać każdym swoim kolejnym postem jakie masz braki w wiedzy?

 

2GQxv6F.jpg

 

Ten twój Asus który nie jest zbyt popularnym modelem to jest taki świetny w kwestii jakości że na Amazonie z którego przytoczyłeś wypowiedź o wypalaniu się LCD po 30 min również można znaleźć negatywne wypowiedzi np. o trwałości i jakości tego panelu

 

coHc3WY.jpg

 

Jak Ci się podoba ta super jakość w twoim modelu :E ?

 

Na naszym forum doświadczeni użytkownicy piszą wprost, żeby uważać na monitory marki Asus właśnie przez ich niechlujstwo (wiedziałbyś o tym gdyś częściej odwiedzał ten dział)

 

HDR ci wystarcza bo nawet nie wiesz na co zwracać uwagę. Nie wiesz jak ma działać ten efekt co udowadniasz swoimi wypowiedziami. Na 250-350 nitach nie masz praktycznie żadnego efektu. HDR ma działać punktowo w dokładnie tych miejscach które są przewidziane i nie wali po oczach jak w SDR :lol2:.

 

Jak już starasz się podejmować dyskusję na poziomie to uzupełnij braki i poczytaj trochę, bo ośmieszasz się przed każdym kto chociaż trochę jest zorientowany w temacie albo poproś, żeby ci wytłumaczyć, bo wypisujesz farmazony.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcie pokazuje właśnie że jest równomierne i bardzo ładne podświetlenie jak na IPS i jeśli nie siedzisz po "omacku" tylko normalnie korzystasz to tego nie widać.

Zresztą to jest na 100% jasności to na tym zdjęciu, ja używam na 40% i jest ideał. Czerń i wszystko, no ale jak ktoś siedzi na 100 jasności i ma problemy to jego sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcie pokazuje właśnie że jest równomierne i bardzo ładne podświetlenie jak na IPS i jeśli nie siedzisz po "omacku" tylko normalnie korzystasz to tego nie widać.

Zresztą to jest na 100% jasności to na tym zdjęciu, ja używam na 40% i jest ideał. Czerń i wszystko, no ale jak ktoś siedzi na 100 jasności i ma problemy to jego sprawa.

 

Panie kolego właśnie dochodzimy do sedna o to chodzi że w IPS'ach musisz mocno zjechać z jasnością żeby ta czerń chociaż trochę przypominała to do czego ją porównujemy (wyjątkiem jest zastosowanie większej ilość niezależnych stref podświetlenia tz. FALD). Ta matryca nie nadaje się do wysokiej jasności która jest wymagana właśnie w HDR. Wiesz czemu ludzie dopłacają kopę kasy do OLED'ów? Właśnie przez kontrast i czerń oraz idealny HDR.

 

Powiadasz że jest idealnie?

 

No to zobacz jak wygląda ASUS ROG PG279Q na podświetlaniu 0% - zdjęcie z naszego forum.

 

35I6RKC.jpg

 

Uważasz że na 32 calowym Momentum w którym świeciły się rogi będzie to wyglądać gorzej na jasności 0 gdzie kontrast masz sporo wyższy?

 

Jeśli ty uznajesz taki stan za ideał to szacun i dalej żyj w przekonaniu że IPS jest naj a VA należy omijać - sprowadzanie na ziemie może być bolesne więc nie wiem czy jest sens uświadamiać :D

 

IPS może wyglądać przyzwoicie bo znam takie przypadki ale z pewnością nie jest to ten model ASUSA.

 

PS>

 

A tutaj przykład z forum odnośnie tego co pisałem o monitorach ASUSA i tej twojej "lepszej jakości" :E

 

coś niekumaty, od dawna wiadomo, żeby asusów gamingowych unikać jak ognia. Każdy to wie na forum.

 

Jak widać bbandi jeszcze tego nie wie ;)

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kończ Pan wstydu oszczędź :E. Najlepsze IPS ma chyba LG, a ten Asus to stoi pewnie niedaleko jakości Manty.

Można się pośmiać po powrocie z nocki :P

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sporo, wył. go czasem czy tyle spędziłeś przed ekranem ;)?

Praktycznie codziennie chodzi od 17 do 1-2 w nocy w weekendy dłużej. Na początku relaksik później praca, a na koniec film do poduchy :E

I cyknęło te ponad 1700h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zobacz jak wygląda ASUS ROG PG279Q na podświetlaniu 0% - zdjęcie z naszego forum.

 

ASUS ROG PG279Q jest na matrycy AU Optronics tak samo jak ten momentum czyli na śmieciowej matrycy i dlatego ma tak nierównomierne podświetlenie, natomiast mój MX27AQ jest na matrycy LG więc widzisz teraz różnice? sam ją pokazałeś zdjęciami :)

 

Kończ Pan wstydu oszczędź :E. Najlepsze IPS ma chyba LG, a ten Asus to stoi pewnie niedaleko jakości Manty.

Można się pośmiać po powrocie z nocki :P

 

Jakbyś czytał książki w szkole to byś wiedział że "Kończ Pan wstydu oszczędź" oznacza to, że to ty właśnie w tym momencie prosisz Pana żeby cie więcej nie bił i oszczędził ci wstydu przy wszystkich ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS ROG PG279Q jest na matrycy AU Optronics tak samo jak ten momentum czyli na śmieciowej matrycy i dlatego ma tak nierównomierne podświetlenie, natomiast mój MX27AQ jest na matrycy LG więc widzisz teraz różnice? sam ją pokazałeś zdjęciami :)

W Philipsie poluzowanie ramki niweluje BLB. Problemem jest utrzymanie tego stanu na stałe, bo jest za mocno przykręcona i wraca do oryginalnej pozycji.

Więc to wina ramki, a nie matrycy.

 

Gdzieś pisałeś, że jakością twój IPS zjada te VA Philipsy.

Z której strony?

Edytowane przez Luqart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz usłyszysz że Philips robi takie gówno bo nawet ramek nie umie odpowiednio skręcić :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS ROG PG279Q jest na matrycy AU Optronics tak samo jak ten momentum czyli na śmieciowej matrycy i dlatego ma tak nierównomierne podświetlenie, natomiast mój MX27AQ jest na matrycy LG więc widzisz teraz różnice? sam ją pokazałeś zdjęciami :)

 

No to zobacz sobie co napisał na temat twojego ASUSA MX27AQ jeden z jego użytkowników będący obywatelem Niemic (jest nawet tragicznie wyglądająca fotka w załączniku)

 

 

Top Bild das durch backlight Bleeding ruiniert wird

 

Pobrałem monitor od innego dostawcy, ale wydaje się, że wszystkie IPS mają obecnie ten sam problem: krwawienie podświetlenia.

 

...w ciemnych grach, takich jak gry wideo. Zrujnowane Resident Evil 7, Darksouls lub ciemne sceny filmowe.

 

...Producenci paneli IPS zapomnieli, co oznacza kontrola jakości - niestety.

 

Fazit: Top Bild, nettes Design, Horror Lichthöfe (Backlight Bleeding) siehe Foto.

 

 

Z twojego ukochanego Amazona z którego przytoczyłeś bezsensowną wypowiedź o wypalaniu LCD po 30 minutach nie zastanawiając się nawet nad jej sensem.

 

Żebyś ty jeszcze wiedział o czym piszesz to byłoby fajnie. Wydaje ci się że u LG jest lepiej? To poczytaj sobie co piszą ludzie np. z naszego forum:

 

to jest nie do przyjęcia wypuścić matrycę "NANO IPS" niech sobie bedzie nawet Hiper Ultra QLed IPS NANO coś tam... a wypuszczą Ci kur*a ekran za przeproszeniem gdzie zamiast czarnego tła masz poświatę biało żołtą plamiastą niczym oświetlenie RGB. No sory.. ale oglądałem, czytałem , pytałem , widziałem na własne oczy jak potrafili spierd*lić monitory 35 calowe o ile dobrze pamiętam czy 34 które chodzą teraz po 5000zł, a na czarnym ekranie własnie to co napisałem. 5000zł i takie coś ? Musiałbym być chyba ostro nawalony by wydać takie coś do premiery i wypuścić do sprzedaży, ale ludzie to łykają właśnie i się jarają że kolejny LG wychodzi który zaprezentuje to samo...

 

Nie powiem, obraz , kolorystyka mega zajebista, sam się zapalałem i chciałem mieć monitor i miałem już kupować jakiś czas temu 35 cali LG za 5000zł.. ale po tym co zobaczyłem co robi na czarnym tle zwątpiłem, zwłaszcza jak przyjdzie grać w jakąś grę gdzie kolorystyka jest ciemna to już wgl powodzenia. Nie wiem jak to sie ma do streamów gamingowych, ale jeśli to również wychodzi na streamie komuś to już wgl kpina to kupować. Chyba że komuś nie przeszkadza ips glow i inne duże "Problemy" bo moim zdaniem nie jest to pierdoła, bo te LG i inne matryce IPS świecą na czarnym tle niczym oświetlenie LED białe tyle że na ekranie...

 

Ludzie w sprzętach po 10k mają bleeding, glow, wyjarane piksele czy dse a tu się niektórzy łudzą, że Lg, które notabene słynie z fatalnej równomierności swoich matryc zrobi ekran który będzie inny. Bądźmy poważni Panowie :P

 

to fakt matryce lg to jedne z najbardziej srebrzących

 

bbandi miałem Della UP2716D do podstawowych zastosowań graficznych na 10bit LG AH-IPS https://www.displayspecifications.com/en/model/43583a9 i wkleiłem jakie były cyrki (zażółcenia ect). Zacznij nadrabiać braki wiedzą a nie pisz co ci się wydaje.

 

Ogarnij się, wszystko ci się miesza - 32 calowa wersja gdzie świecą rogi do czego się przyczepiłeś (mimo że na twoim "wspaniałym" IPS jest identyczna sytuacja i trzeba się ratować obniżaniem jasności do 40% żeby to ukryć przy zapalonym świetle) jest na matowej matrycy INNOLUXA a 43 calowa w której nie ma z tym problemu o czym pisała ta sama osoba na którą się powołałeś jest właśnie na AU Optronics :D

 

 

Nawet tu kolega co sobie go zostawił zauważył że coś nie teges z obrazem

 

Prześledziłem wiele stron internetowych z opisami monitorów 4k z HDR. Nie znalazłem nic co by chociaż w 80% było tak dobre jak Philips-Momentum-436M6VBPAB, który postanowiłem zostawić u siebie.

Wersja 32 calowa leci na odsyłkę ze względu na beznadziejne "podświetlenie".

 

ftbjQAu.jpg

 

3kjGRrW.jpg

 

Cofam to co napisałem o tym że wydaje mi się że obraz się rozmwywa. Już wiem że było to spowodowane przesiadką z 24 calowego monitora na 43 cale:P Przy tej wielkości wzrok musiał się przyzwyczaić. Siedziałem wczoraj i grałem w Black Ops 4 na konsoli Xbox One X, pod koniec dnia już nie miałem żadnego problemu z patrzeniem na ten ekran.

Muszę przyznać że kolory są świetne, hdr daje czadu (olbrzymi przeskok w jakości obrazu gdy uruchamia się Red Dead Redemption 2 w SDR a potem przełącza się na HDR1000 lub nawet Normal).

W porównaniu do 32 calowej wersji to na 43 calach nie mam zadnego problemu z nierównym podświetleniem (czerń jest bardzo dobra i nigdzie nie widzę na czarnym tle zadnych przeswitów).

Po podłączeniu go do PC, wszystko jest czytelne, nie stwierdziłem żadnych problemów z ostrością itd. Prawdą jest to że po bokach występuje delikatne winetowanie, ale też nie jest to coś co by przeszkadzało w takim stopniu żeby ten monitor odesłać.

 

Poczytałem trochę o wypalaniu się ekranu. Ludzie zgłaszali że coś takiego się u nich działo na tym Philipsie. Były to jednostkowe przypadki może z 10 opini w całym internecie:) Jednak zagłębiłem się w temat i znalazlem informację że nie jest to trwałe wypalanie, tylko wystarczy wyłączyć ekran na 10 minut i po włączniu będzie już ok. Nie było to jednak podane że ten problem ma Philips. Poprostu ogólna informacja co do tego zjawiska na monitorach LCD.

 

Podsumowując za cenę 2200 złotych dostałem do konsoli:

 

1. 43 calowy ekran

2. Świetne kolory

3. Bardzo dobrą czerń

4. HDR - który nie jest tylko na papierze

5. Nie mam żadnych problemów z podświetleniem monitora

6. Głośniki do których nie mogę się przyczepić, chociaż i tak używam słuchawek

 

jakie minusy znalazłem:

 

- ekran się nagrzewa i daje trochę ciepła:P jednak jak już mi ktoś to wyjaśnił przy takiej jasności ekranu gdzieś to ciepło musi uciekać

- to delikatne winetowanie, dla kogoś kto dużo pracuje w exelu itd moze to być problemem, mi to kompletnie nie przeszkadza bo w grach i filmach tego nie widać

 

Widzisz bbandi co napisał kolega na którego wypowiedzi się powoływałeś wcześniej a zwłaszcza to wyszczególnione na czerwono :E ?

 

Matryce AU Optronics masz nawet w TV cenionych marek - kompromituj się dalej chętnie się pośmiejemy z tego jak błyszczysz wiedzą i wypowiadasz się na tematy o których nie masz bladego pojęcia :lol2:.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu wspominał o nowszych "rewizjach" monitora. W sumie u nas w sklepach są modele wyprodukowane w 2018 roku. Na "rtings.com" jest info z datą 21.05.2019, że "Niektóre starsze wersje tego monitora mają tylko 1 port HDMI". Mam w mojej instrukcji opis obu wersji.

U producenta jest również wersja z końcówką numeru wersji "01" (pewnie ma inną powłokę) czyli w sumie na rynek trafiły trzy wersje.

Edytowane przez ttedi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu wspominał o nowszych "rewizjach" monitora. W sumie u nas w sklepach są modele wyprodukowane w 2018 roku.

Mój jest z marca tego roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dlatego połączenie wiadomości o dwóch monitorach w jednym wątku nie ma sensu...

Kolega wspomniał o 436m6, bo to on był w rtings.

Chyba że miałeś też 43 cale i o dobrym myślałeś :E .

 

Może podzielimy jakoś ten temat, bo te monitory nie mają prawie nic wspólnego.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój jest z marca tego roku.

Miałem na myśli 436m6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli 436m6.

O rewizjach była mowa w przypadku 32 dlatego podjąłem wątek :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mnie oświeci? Po przytrzymaniu joysticka w lewo przez 10 sekund ekran się rozjaśnia i pojawia się przesuwająca pionowa linia. Czy to jest tzw. odświeżacz ekranu, o którym wspomina Philips w instrukcji? Dotyczy chyba nie tylko 436m6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś wcześniej dobrze napisał - "wszystko da się lepiej zrobić" w Momentum też można by sporo poprawić, pozostaje tylko kwestia ceny. Jak coś ma być dla mas to musi być tanie. Acer i Asus mają 27 calowe monitorki z podobnymi bajerami do tego Philipsa i kosztują już po 9-10K PLN a też idealnie nie jest (przy takiej cenie wydawałoby się że jest to nie do pomyślenia) ;)

 

Acer Predator X27 - monitor za 10 tysięcy złotych z wbudowanym niskiej jakości wentylatorem

 

https://pclab.pl/news78172.html

 

Asus ROG Swift PG27UQ i Acer Predator X27 kompresują kolor, aby ominąć własne ograniczenia

 

https://pclab.pl/news78206.html

 

Czy ktoś mnie oświeci? Po przytrzymaniu joysticka w lewo przez 10 sekund ekran się rozjaśnia i pojawia się przesuwająca pionowa linia. Czy to jest tzw. odświeżacz ekranu, o którym wspomina Philips w instrukcji? Dotyczy chyba nie tylko 436m6.

 

Pewnie chodzi Ci o tryb czyszczenia matrycy coś na wzór tego z OLED'ów? Skoro dali Pixel Orbiting to nie zdziwiłoby mnie gdyby czyszczenie matrycy też było.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus ROG Swift PG27UQ i Acer Predator X27 kompresują kolor, aby ominąć własne ograniczenia

 

https://pclab.pl/news78206.html

Powyżej 98Hz. Także można ustawić obraz bez subsamplowania koloru, kosztem odświeżania, choć nadal będzie ono wyższe, niż w typowych monitorach 60, czy nawet 75Hz.

 

Bardziej mnie w nich martwi kiepski kontrast statyczny samej matrycy, który jest jakoś w okolicach ~900:1. Mają co prawda lokalne wygaszanie, którym można ten kontrast podbić, ale przy jedynie 384 strefach, będzie spora poświata na jasnych konturach przy ciemnym tle.

 

Także moim zdaniem ~9000 PLN to te monitory nie są warte. Powinni albo je udoskonalić, albo zjechać z ceną.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...