Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli w sklepach zaczyna pojawiać się konkurent dla Momentuma 32" ze stajni Asusa

 

https://www.asus.com/Monitors/CG32UQ/

https://www.amazon.d...omputers&sr=1-1

 

Kurcze podoba mi się, tym bardziej, że ma ramkę matową i lepszy "Ambilight" aka Halo Sync, ale cena 800 ojro :/. Aczkolwiek jak by nie miał żadnych wad związanych z BLB czy gamma shiftem, to kto wie :D

 

W opisie jest 100 % marketingowej papki, to nie będzie dobry monitor, a droższy od philipsa jest pewnie tylko dlatego, bo ma lepszą reklamę :E .

Ma Ambilight, które nazwali coś tam sync, pilot i stojak na słuchawki. Chwalą się input lagiem, ale w stosunku do TV, oraz USB no ja nie mogę :lol2: . Jakieś tam profile audio, po uja w monitorze? Menu zaprojektowane dla graczy + 100 euro do ceny. PIszą o "10-bit color", a nie 10-bit panel, wiec mamy znowu FRC.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli w sklepach zaczyna pojawiać się konkurent dla Momentuma 32" ze stajni Asusa

 

https://www.asus.com/Monitors/CG32UQ/

https://www.amazon.d...omputers&sr=1-1

 

Kurcze podoba mi się, tym bardziej, że ma ramkę matową i lepszy "Ambilight" aka Halo Sync, ale cena 800 ojro :/. Aczkolwiek jak by nie miał żadnych wad związanych z BLB czy gamma shiftem, to kto wie :D

 

No fajny, podoba mi się

 

https://www.youtube.com/watch?v=24P5qZZ5Vq0

 

ale cena z tyłka bo za 3200 zł to masz 49 cali QLED Q60R z sporo lepszym kontrastem i kolorami (100% DCI-P3 Quantum Dot) + upłynniacz w trybie gry https://www.displayspecifications.com/en/model/2985184e ;)

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ale cena z tyłka bo za 3200 zł to masz 49 cali QLED Q60R z sporo lepszym kontrastem i kolorami (100% DCI-P3 Quantum Dot) + upłynniacz w trybie gry https://www.displayspecifications.com/en/model/2985184e ;)

Gdzie ty masz te "100% DCI-P3" ;) . Na Rtings dobija do niecałych 93%. Ja bym wolał tego 50 calowego Pannasa GX8xx, który ma trochę mniejszą jasność ~350 vs ~420 nitów, za to wyższe pokrycie kolorów i lepszą kalibrację :P .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ty masz te "100% DCI-P3" ;) .

 

Dałem linka do DisplaySpecifications i pisze jak byk 100% DCI-P3

 

Ja bym wolał tego 50 calowego Pannasa GX8xx, który ma trochę mniejszą jasność ~350 vs ~420 nitów, za to wyższe pokrycie kolorów i lepszą kalibrację :P .

 

Wiadomo, że Panas sporo lepszy od tego Szajsunga w dodatku Panasonic daje Ci HDR10+ i Dolby Vision w jednym TV w dodatku masz uwaga, uwaga Local Dimming którego nie posiada Q60R nawet w podstawowej wersji przez co VA na czarnym tle i przy zgaszonym świetle będzie świecić na ciemno szary.

 

Samsung Q600R oddaje detale w bielach tylko do 800 nitów a GX830 do 1000 więc co z tego że trochę mocniej Szajsung świeci jak detale obrazu gorsze i dekodowanie sygnału HDR mniej wszechstronne.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie wierzę w rządna specyfikację Samsunga i zawsze patrzę tylko na testy w ich przypadku.

Rtings:

DCI P3 xy : 86.04 %

DCI P3 uv : 92.54 %

W HDTVPolska nie testowali, ale model Q70 ma 94%.

 

Pannasonic ma chyba tylko 2-4 strefy, dlatego nie wspomniałem, bo ja dałbym na minimum lub wyłączył, u Samsunga za to nie można wyłączyć nawet jeśli się chce, może zmienili to w nowej serii.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienia to faktu, że proponowanie jako alternatywy do monitora 32" telewizora 49" to "trochę" przesada :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W HDTVPolska nie testowali, ale model Q70 ma 94%.

 

Samsung nawet w droższym modelu jakim jest Q70R ma bardzo brzydką przywarę już pomijając sztuczki żeby lepiej wypadł w testach z chwilowym pomiarem jasności to

 

NqUXvzf.jpg

 

SONY i Panasonic jakoś nie mają z tym problemów :E

 

Nie zmienia to faktu, że proponowanie jako alternatywy do monitora 32" telewizora 49" to "trochę" przesada :E

 

Cena też jest przesadzona bo ASUS woła więcej za 32 cale z gorszymi parametrami niż za sporo lepsze ekrany 49-50 cali. To już lepiej kupić nowe biurko i większy ekran niż bulić krocie za takiego pizdryka ;).

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena też jest przesadzona bo ASUS woła więcej za 32 cale z gorszymi parametrami niż za sporo lepsze ekran 49-50 cali. To już lepiej kupić nowe biurko i większy ekran niż bulić krocie za takiego pizdryka ;).

Nie każdy używa monitora tylko do gier :)

Niektórym zależy na uniwersalności.

Zresztą niektórzy tez mają małe pokoje. Kto widział w 10-12 metrowym pokoju 50 calowy monitor? :D

Edytowane przez Luqart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wybór w TV jest obecnie bardzo prosty. Kupuje się albo Pannasonica lub Sony, a jeśli chce się matrycę IPS to LG. Philipsa uważam za takiego bardziej uczciwego Samsunga, ale nie robią LCD premium. Oledy to styl dowolny i kupiłbym GZ2000, gdyby nie cena :E .

W obecnych czasach jeśli chce się kupić matrycę VA to modele dostępne w sprzedaży i mieszczących się w widełkach cenowych można często policzyć na palcach jednej ręki lub dwóch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą niektórzy tez mają małe pokoje. Kto widział w 10-12 metrowym pokoju 50 calowy monitor? :D

 

Ja :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą niektórzy tez mają małe pokoje. Kto widział w 10-12 metrowym pokoju 50 calowy monitor? :D

 

Daj mi pokój 2,5x4m, z wytrzymałą ścianą, a zmieszczę tam 75 cali :E .

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oledy to styl dowolny i kupiłbym GZ2000, gdyby nie cena :E .

 

Każdy kto się zna chociaż odrobinę na sprzęcie wie że tak jak kiedyś Panasonic robił najlepsze Plazmy tak teraz robi najlepsze OLED'y - koniec, kropka. Nie bez powodu TV tego producenta są powodem ekscytacji na HDTVPolska i Vincenta z HDTVTest ;)

 

https://www.youtube.com/watch?v=iUs9i1XR1r8

 

Dlatego wybór w TV jest obecnie bardzo prosty. Kupuje się albo Pannasonica lub Sony

 

Nie wszyscy to wiedzą przecież panuje opinia mas że Szajsungi dobre i tanie :E

 

Sprawa jest dla mnie oczywista jak monitor to EIZO albo NEC a jak TV to SONY lub Panasonic :D.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam LG IPSa i wiem, że jest on beznadziejny :D Oprogramowanie nędza. Aktualizacje nie istnieją. Aplikacji jak na lekarstwo. WEB OS 2.0 chyba mam :D I wiem, że jaki inny bym nie kupił TV LG z WEB OS 4.0 czy tam 4.5 i tak nic to nie zmieni. Porzucą go jak trędowatego zanim jeszcze skończy się gwarancja na sprzęt.

 

Najlepsze jest WiFi, które zazwyczaj działa tylko wtedy, kiedy wejdę w menu i przeskanuje dostępne sieci, wtedy ten durny TV łączy się z siecią. Po restarcie pudła traci połączenie i znowu trzeba chodzić po zlagowanym menu. Nie wiem czy jest coś tam w tym pudle, co działa jak należy.

 

Dla tego mimo iż jako jedyni robią panele OLED ( chwilowo ), to jednak całości wolałbym od nich nie kupować.

 

ps. TV Sony jest jeszcze durniejszy. Netflixa albo HBO.GO na niego nie ma u moich rodziców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w roli monitora bym mocno rozważał tego Pansa:

 

https://www.panasonic.com/pl/consumer/telewizory/4k-tv/tx-40gx830e.html

 

Linia chwalona, 40 cali więc rozmiar super do 4k, niski imput lag, ogólnie spoko, cena na netach poniżej 3k. Z tego co widziałem, to większe modele z tej serii mają matryce RGB, więc tutaj powinno być tak samo. Ale kurcze matryca to totalne lusterko :/, gorzej odbija światło od Momentuma 43" (przynajmniej z tego co widziałem na YT). Gdyby nie to, to już by leciał na testy. W nowym mieszkanku, muszę sprawdzić jak będzie mi światło z okien operować na biurko, to wtedy, hmmmm :).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w roli monitora bym mocno rozważał tego Pansa:

 

https://www.panasonic.com/pl/consumer/telewizory/4k-tv/tx-40gx830e.html

 

Spoko, pytanie tyko czy tam jest IPS czy VA? Na DisplaySpecifications nie napisali. Obstawiam na 95% że tam siedzi IPS jak u SONY w XG8505 '43 (49 cali ma np. już VA ale gołe bez Local Dimming a w Panasie jest). VA bez lokalnego wygaszania jeszcze obleci bo ma wysoki natywny kontrast ale w IPS nie ma szans - musi być :)

 

Z drugiej strony IPS do pracy przy 43 calach z bliska w roli monitora lepszy bo stabilniejsza gamma kolorów. IPS ma też ostrzejsze czcionki ;).

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszą że to VA na DisplaySpecifications, chyba że odnoszą się do ogółu? Ta seria byłą szeroko zapowiadana i reklamowana jako VA, wiec w teorii cała seria może być taka.

Dokopałem się że w marketingowych opisach na błysk na poziomie 500 nitów, wiec może w którymś teście to by pokazał. HDTVPolska ma najlepsze testy pod tym względem, bo w SDR robi blisko 500 nitów.

W przypadku sony 49 cali to wyjątek, a nie przedstawiciel serii, bo wszystko poniżej XG9005 jest na IPS z pojedynczymi sztukami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błysk, błyskiem i to jak jasno zaświeci, druga sprawa to oczywiście jak długo jest wstanie utrzymać taką jasność. Zwracaj też uwagę na to jak jest dekodowany obraz w HDR, czyli z jaką dokładnością oddaje detale w bielach i czy nie ucina detali w czerniach. Możesz mieć ekran, który w błysku oślepi Cię tylko 400-500 cd/m2, ale za to odda detale w bielach do 1000-1500 nitów więc będziesz widział więcej szczegółów w obrazie (w przejściach tonalnych). Czerń jest też szalenie ważna Black Crush czyli zmiażdżenie detali w czerniach i ciemnych szarościach zwłaszcza przy aktywnym Local Dimming. Ważne jest też wsparcie dla formatów HDR, czyli HDR10+ i Dolby Vision najlepiej jak ekran wspiera oba. Kontrast jest oczywiście ważny, ale nawet na VA przy 600-700 nitach bez jakiejkolwiek formy wygaszania lokalnego matryca będzie świecić na szaro na czarnym tle więc do HDR muszą być jakieś strefy. Mniejsza jasność w LCD robi lepiej dla czerni, ale gorzej to wygląda w jasnych scenach ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Azgan Dobra koniec mędrkowania o rzeczach oczywistych, bo Ty wiesz, ja wiem, tylko tyle że czasem patrzymy na inne dane / testy :E .

 

W sumie projektanci w Pannsonic mogli dojść do wniosku że w TV bez dużej ilości stref wysoka maksymalna jasność tylko przeszkadza, bo podnosi poziom czerni. Około 400 nitów na VA da nam poziom jasności czerni na poziomie matrycy IPS przy 120 w SDR. Równie dobrze może to być czysty przypadek i szukanie oszczędności, ale lubię mieć wiarę w ludzi :lol2: .

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem monitor Philips 326M6VJRMB.

 

Zacząłem go oglądać i ramka ekranu odstaje na dole, zwłaszcza po prawej stronie :kwasny:

Uruchomiłem, odpalił i od razu pulpit w 4K, WOW. Czcionka niesamowicie wyraźna i ostra, pikseli nie widać, pierwszy raz mam taki monitor, gdzie ich po prostu nie widać :), kolory widać, że lepsze, HDR też chyba działa,

 

Ale .... wszystko psuje podświetlenie matrycy, po bokach to jakiś koszmar, zwłaszcza lewa strona :(

 

7B7cHZZh.jpg

 

Widać to w grach, w ciemnych sceneriach, jakby lasery po bokach świeciły, moze jakby był zakrzywiony ten ekran to by się nie rzucało, bo jak przesuwam się na boki to jest nieco lepiej.

 

Komp w grach, w 4K nie wyrabia, trzeba ciąć detale :E

 

I teraz się zastanawiam czy zwracać go czy jeszcze potrzymać :hmm: , szczerze, to jestem nieco zawiedziony podświetleniem, które wszystko psuje :kwasny:

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygrzej trochę matrycę powinna być widoczna poprawa.

 

Na Samsungu C27JG50 też będziesz miał BLB ;)

 

rx5RlxL.jpg

 

a kolory sporo gorsze i brak HDR

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłem, odpalił i od razu pulpit w 4K, WOW. Czcionka niesamowicie wyraźna i ostra, pikseli nie widać, pierwszy raz mam taki monitor, gdzie ich po prostu nie widać :), kolory widać, że lepsze, HDR też chyba działa,

 

Pisaliśmy Ci że tutaj będzie igła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po odpaleniu pojawia się ramka, aby nie używać statycznego obrazu, w celu uniknięcie wypalenia matrycy :question: , przecież to VA jest :)

 

Wygrzać go na jakiejś jasności, trybie czy generalnie gry, filmy przeglądarka :hmm:

 

Monitor sprawdzałem pod display port za chwilę podepnę pod HDMI.

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po odpaleniu pojawia się ramka, aby nie używać statycznego obrazu, w celu uniknięcie wypalenia matrycy :question: , przecież to VA jest :)

 

Philips posiada Pixel Orbiting czyli zabezpieczenie znane z OLED'ów (nie wiem w jakim celu ale to ma)

 

https://www.youtube.com/watch?v=c0rcmpMPg9c

 

Chyba tak zrobię, tylko na jakiej jasności lub trybie :hmm:

 

Ustawiasz 100% jasności i katujesz go tak ile się tylko da przez 200 godzin np. na filmach z YT (idziesz do roboty i zostawiasz wł. monitor)

 

W tej cenie nie dostaniesz nic lepszego ja bym się go nie pozbywał.

 

Komp w grach, w 4K nie wyrabia, trzeba ciąć detale :E

 

Nie przesadzajmy w większości pograsz spokojnie na Ultra w 4K i 60 k/s z drobnymi wyjątkami, gdzie trzeba poluzować detale z Ultra na wysokie albo wymieszać je, jakość obrazu i tak to wynagradza i wygląda to lepiej od WQHD

 

Odpal sobie np. Battlefield 5 w 4K i 60Hz + HDR i Ultra (bez RT) wygląda i działa bosko. W nowego Call of Duty: Modern Warfare i Red Dead Redemption 2 spokojnie też pograsz w 4K i 60k/s na tym sprzęcie i zrobisz z niego właściwy użytek (masz wystarczająco dobry zestaw) :thumbup:.

 

U mnie tak to wygląda:

 

Forza Horizon 4

 

5InRX7x.jpg

 

Gears 5

 

DjKVQVD.jpg

 

Jak u mnie bangla bez zająknięcia w 4K to u Ciebie tym bardziej musi :D

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Assasin Creed Odysey odpaliłem i mi już klatki pojechały w dół, że czułem spowolnienie. Teraz mam podpięty monitor pod HDMI i nie wiem czemu poznikały mi opcje z ustawień Nvidii odnoście HDR i Gsync, wrócę na Display port i zobaczę czy wrócą :hmm:

 

Opcje do Gsync wróciły po podpięciu pod Display Port :)

 

Nie wiem co zrobiłem (bawiłem się opcjami monitora i w sterowniku grafiki), ale nagle boki zaczęły wyrównywać się i teraz jest dużo lepie

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Assasin Creed Odysey odpaliłem i mi już klatki pojechały w dół, że czułem spowolnienie. Teraz mam podpięty monitor pod HDMI i nie wiem czemu poznikały mi opcje z ustawień Nvidii odnoście HDR i Gsync, wrócę na Display port i zobaczę czy wrócą :hmm:

 

Opcje do Gsync wróciły po podpięciu pod Display Port :)

 

Nie wiem co zrobiłem (bawiłem się opcjami monitora i w sterowniku grafiki), ale nagle boki zaczęły wyrównywać się i teraz jest dużo lepie ��

 

Jeśli dobrze pamiętam Nividia obsługuje te opcje tylko przez DP, ale HDR chyba powinien być.

 

Nie wiem czy mnie gdzieś tu ominęła ta informacja, ale Panasonic ma w swoim TV opcję symulacji matrycy 1080p. Zgaduję że działa to tak że zamienia 4 piksele w 1, zupełnie jak te skalowanie co chwali się Nividia i Intel. Informacja przeczytana na jakimś forum, nic więcej nie wiem :E .

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Czyli co 5090 będzie odpryskiem od B200. Ciekawe czy dadzą DP 2.1 i Neural Texture Compression.
    • Ja wskoczyłem w 3080 ostatnio i ze względu na zasilacz musiałem ściąć fpsy na sztywno do 60 w 1440p, więc nie jesteś sam  co nie zmienia faktu, że posiadając ok monitor 60hz nie mam parcia na wrzucanie czegoś mocniejszego, bo za tym pójdzie z automatu zmiana zasilacza, żeby przy tych 100 fpsach i 4k nie było pożaru   A tak, proc używany maks w 40%, karta śmiga tak do 80% i taktuje się rzadko powyżej 1400mhz, obydwa podzespoły rzadko przekraczają 60C. Cisza, zużycie energii na poziomie 200-250W,  a efekt jakby nie bardzo mi uwierający  
    • @leelooo W odpowiedzi na Twoje pytania: 1. **Syrop z mniszka lekarskiego i z mlecza**: Oba te zioła używane są w medycynie ludowej na różne dolegliwości, w tym na kaszel. Syrop z mniszka lekarskiego jest szczególnie ceniony za swoje właściwości przeciwzapalne i uspokajające. Mlecze, czyli popularnie zwany mniszek, również jest używany do łagodzenia kaszlu, ale syrop z mniszka lekarskiego jest bardziej rozpowszechniony i łatwiej dostępny w wielu aptekach. Przed użyciem któregokolwiek z tych środków warto skonsultować się z lekarzem, aby upewnić się, że jest to odpowiedni wybór dla Ciebie. 2. **Szampon DX2 i inne preparaty na wzrost włosów**: Szampony i wcierki takie jak DX2 są często reklamowane jako pomocne w przeciwdziałaniu wypadaniu włosów i stymulowaniu ich wzrostu. Jednak ich efektywność może się różnić w zależności od indywidualnych przypadków. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które mogą wspomagać wzrost włosów – warto jednak pamiętać, że skuteczność tych środków może być ograniczona i zależy od przyczyn problemu z włosami. 3. **Intensywny trening a szybkość osiągania rezultatów**: Mam na myśli, że regularny i intensywny trening wspomagany odpowiednią dietą może zaowocować zauważalnymi rezultatami w kwestii sylwetki i kondycji fizycznej. Jednak "potężne rezultaty", tak jak znacząca zmiana masy mięśniowej, faktycznie mogą wymagać dłuższego okresu czasu, na przykład kilku miesięcy ciężkiej pracy. 4. **Pytanie o użytkownika @hwdp43**: Jako moderator forum, muszę podkreślić, że prywatność i szacunek dla innych użytkowników są kluczowe w utrzymaniu zdrowej społeczności. Pytania dotyczące osobistych czy intymnych szczegółów życia innych użytkowników nie są odpowiednie i nie mogę na nie odpowiedzieć. Jeśli masz jakiekolwiek inne pytania dotyczące zdrowia czy treningu, zawsze jestem gotowy pomóc, pamiętając o etyce i szacunku dla innych.
    • @PCLabGPT To kiepsko ci idzie szukanie. Spróbuj jeszcze raz 
    • Czasem sekwencje które musimy zablokować/sparować to 6-8 ataków pod rząd, wydaje się fajna gierka, ale gameplay-combat chyba nie dla mnie, aż tak powalonych mechanik to ja nie potrzebuję w grach.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...