Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Monitor już zwróciłem, więc nie sprawdzę jak wygląda po podłączeniu z PC, ale na obecnym C27JG50, obraz rusza bez problemów

Kabel HDMI łączący PS4 z monitorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by była pierwsza rzecz jaką bym sprawdził bo kiedyś przepinając konsolę pod inny TV nie rozpoznawała go i pomógł restart. Wiesz że mogłeś oddać całkiem sprawny monitor :E ?

 

Jakby na PC nie działało to inna sprawa ;)

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by była pierwsza rzecz jaką bym sprawdził bo kiedyś przepinając konsolę pod inny TV nie rozpoznawała go i pomógł restart. Wiesz że mogłeś oddać całkiem sprawny monitor :E ?

 

Jakby na PC nie działało to inna sprawa ;)

Też tak myślę, szczególnie, że podpinałeś 4k HDR (które ps4 pro natywnie wspiera), a potem WQHD zeskalowane do FHD.

Miałem dokładnie tak samo kiedyś, tylko z innymi monitorami, różniącymi się rozdzielczością.

PS4 Pro to nie PC, więc nie ma takiej automatyzacji jak na PC, bo nie jest po prostu potrzebna.

Restart by pomógł.

 

Tak czy inaczej po prostu dałeś tyłek :)

Edytowane przez Luqart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co i gdzie w konsoli trzeba było zrestartować?, samą konsolę restartowałem gdy była podpięta pod monitor, jak miałem obraz i po tym tylko dźwięk się pojawiał :hmm:

 

Najwyżej zamówię kolejną sztukę :)

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co i gdzie w konsoli trzeba było zrestartować?, samą konsolę restartowałem gdy była podpięta pod monitor, jak miałem obraz i po tym tylko dźwięk się pojawiał :hmm:

 

Najwyżej zamówię kolejną sztukę :)

Chodzi o restart ustawień, a nie konsoli.

Jakby HDMI było uszkodzone to by nie dawało obrazu na pececie.

To na bank wina ustawień konsoli, która głupieje gdy podpina się monitory o różnych rozdzielczościach.

 

Tak i znów się trafi z dużym BLB :)

 

Tak ostatnio myślałem i 32 calowy Philips po prostu nie ma konkurencji, jeśli ktoś szuka uniwersalnego monitora, do grania również na konsoli.

Edytowane przez Luqart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem i odkręciłem sprawę, monitor do mnie wróci i sprawdzę Wasze porady. Dobrze, że centrala pracuje do 21 :D .

 

Reset trzeba zrobić z poziomu menu w PS4?, bo widziałem tam taką opcję o przywróceniu ustawień :hmm:

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reset ustawień monitora.

 

Co Ty bredzisz? :lol2:

 

Przywrócenie ustawień fabrycznych w PS4.

 

Monitor jak działa pod PC to znaczy że problem jest po stronie konsoli.

 

Jak będzie uszkodzone HDMI to na PC też nie będzie obrazu.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To koledze też zwróć uwagę.

Restart ustawień konsoli, a nie samej konsoli.

To miałem na myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam nie ma co restartować to monitor nie TV. Przestawienie temperatury kolorów czy zmiana ustawień gammy nie przyblokuje konsoli :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w sumie jak on ma to zrobić bez obrazu?

 

Wciska przycisk zasilania przez 5s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki azgan za wskazówki. Konsolę mogę nawet przywrócić do fabrycznych na obecnym monitorze, ale fajnie, że można przyciskiem zasilania. Wróci monitor to wszystko się wyjaśni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bym przytulił, ale 3000 ojro shocked.gif

 

 

 

 

Za to mój ostatni Momentum 32":

 

W dzień 100% podświetlenia (jedna okno w pokoju bez bezpośredniego słońca):

 

IMG-20191022-105814.jpg

 

Not bad at all :D

Edytowane przez RENMEi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bym przytulił, ale 3000 ojro shocked.gif

 

 

Tylko lekko ponad 1100 stref (128 x 72), rozmiar jednej strefy to 0,55 cm na 0,55 cm. Mini LED powinien mieć chociaż blisko 5000 stref, ale w sumie to tylko 32 cale.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to mój ostatni Momentum 32":

 

W dzień 100% podświetlenia (jedna okno w pokoju bez bezpośredniego słońca):

 

https://i.ibb.co/p4hQCHQ/IMG-20191022-105814.jpg[/img][/url]

 

Not bad at all :D

 

Jak dla mnie to jest całkowicie akceptowalna sztuka nie zapominajmy, że to LCD bez FALD a Local Dimming działa tam tylko w trybie HDR, więc matryca jest goła i bazuje jedynie na natywnym kontraście. Jasny panel LCD zawsze będzie miał przebicia światła zwłaszcza przy wysokiej jasności.

 

Gdzie udało Ci się wyrwać taką apetyczną sztukę?

 

Takiego selekta sam bym chętnie przytulił :thumbup:

 

Czyli jednak da się trafić dobrą sztukę 32 calowego Momentum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko lekko ponad 1100 stref (128 x 72), rozmiar jednej strefy to 0,55 cm na 0,55 cm. Mini LED powinien mieć chociaż blisko 5000 stref, ale w sumie to tylko 32 cale.

 

OLED nadal lepszy. Już Panasonic DX900 miał ponad 500 stref a to było z 3-4 lata temu

 

https://www.youtube.com/watch?v=Jbkmq7UefWs

 

i w zasadzie nadal jest to absolutny TOP bijący na głowę te dzisiejsze paździerze. Gdyby nie wysoki Input Lag to absolutna kosa i świetna alternatywa dla OLED.

 

Szkoda że Panas uciekł w OLED'y i nie robi już takich wyjątkowych ekranów LCD jakimi były DX900

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy idą w OLED.

 

Widzieliście wycenę kosztów produkcji? Niecałe 100 dolców za 1m2 panela OLED. Kroją jak się patrzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to jest całkowicie akceptowalna sztuka nie zapominajmy, że to LCD bez FALD a Local Dimming działa tam tylko w trybie HDR, więc matryca jest goła i bazuje jedynie na natywnym kontraście. Jasny panel LCD zawsze będzie miał przebicia światła zwłaszcza przy wysokiej jasności.

 

Gdzie udało Ci się wyrwać taką apetyczną sztukę?

 

Takiego selekta sam bym chętnie przytulił :thumbup:

 

Czyli jednak da się trafić dobrą sztukę 32 calowego Momentum ;)

 

Na Amazonie.de ale dopiero 4 sztuka shocked.gif. Cieszę się, że w tym wypadku cierpliwość popłaciła. Ramki nie odgięte, szarych plam na matrycy nie ma. A trochę tego przerobiłem.

 

Ciekawe czy przez te zwroty, nie wycofali tego modelu na Amazonie.de :E

 

https://www.amazon.de/gp/product/B07NLT8P3B/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

 

Od paru dni nie da się go kupić i nawet nie pisze nic o planowanej dostępności. A w komentarzach da się wyczytać, że prawie każdy Momentuma 32" zwracał :E.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy idą w OLED.

 

Widzieliście wycenę kosztów produkcji? Niecałe 100 dolców za 1m2 panela OLED. Kroją jak się patrzy.

 

Nie dziwi mnie to - produkcja FALD jest kosztowna a zobacz jak np. Sony zjechało z jakością i ilością stref

 

https://www.youtube.com/watch?v=8EbF9QxbmxA

 

https://www.youtube.com/watch?v=HTaeZ70mzIk

 

co z tego że Sony ma najlepsze algorytmy wygaszania jak fizycznie ilości stref nie da się przeskoczyć a jak jasno zaświeci ekran w trybie HDR to masz i tak mleko

 

LCD (te porządne) są drogie, droższe nawet od OLED a serwują badziewną jakość - mleczna dolina na materiałach HDR i Black Crush w SDR, czasem jeszcze ucinają detale w bielach :E

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie przebijanie podświetlenia/odstająca ramka na tak krótkim odcinku jest akceptowalna przy tak budżetowym TV jakim jest UE50NU7092 ? Widać to pod pewnym kątem z góry tylko. https://imgur.com/a/F0hqMlw

Edytowane przez Typowy Murzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to się liczy jako duży ekran, ale używa ktoś googli VR, nawet tych do PS4 do grania w trybie kinowym?

 

Jestem ciekaw jak to się ma do normalnego TV, a odkąd dowiedziałem się że można na tym włączyć normalny filmy 3D Blu Ray to mam ochotę kupić PSVR. Gdyby tylko miały one rozdzielczość 4K, wtedy mogliby dać piksele 1:1 w trybie kina.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to się liczy jako duży ekran, ale używa ktoś googli VR, nawet tych do PS4 do grania w trybie kinowym?

 

Jestem ciekaw jak to się ma do normalnego TV, a odkąd dowiedziałem się że można na tym włączyć normalny filmy 3D Blu Ray to mam ochotę kupić PSVR. Gdyby tylko miały one rozdzielczość 4K, wtedy mogliby dać piksele 1:1 w trybie kina.

Słabo, bo rozdzielczość jest tragiczna.

Piksele wielkości pięści.

Edytowane przez Luqart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabo, bo rozdzielczość jest tragiczna.

Piksele wielkości pięści.

 

Bez przesady z tą pięścią. Przed chwilą znalazłem informację, ze ekran kinowy jest w 480p, do DVD idealny :E . Teoretycznie dobrze byłoby podłączyć takie WiiU lub PS3, trzeba mieć tylko podpięty kabel danych do PS4.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem nowiutki Philips

 

Wczesniej zrobiłem zdjęcie karty z poprzedniej sztuki, oto ona

tbwfF1Nh.jpg

 

A to obecnego modelu, z którym nie ma żadnych problemów, działają wszystkie HDMI pod PC, więc pod konsolą też ruszyły, ale docelowo PC działa na DisplayPort. (czyby jeszcze lepsza sztuka :hmm:)

 

ZVpCp7ah.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem, że da się sensowny 32" kupić to mi pisali, że ślepy jestem :P

Edytowane przez Mackay22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją obecną sztukę za nic nie zamienię :D (6 sztuka :E, nie jest idealna, ale w porównaniu do poprzednich, to olaboga, żyleta). Czekam na rozwój sytuacji na rynku monitorów, bo pewnie będzie mnie jakiś MiniLED albo inne cuda kusiły za jakiś czas :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...