Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się sprawdza ten HDR w gierkach bo będzie jako drugi ekran pod iptv i streaming i gierki.

 

Sprawdza się doskonale i działa tak jak powinień w trybie VESA HDR1000 dobija nawet do 1100 cd/m2. Dla mnie jest to jednak za mocny efekt i wolę tryb Normal gdzie jasność dobija do 600 cd/m2 z kontrastem 17700:1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To spoko i mówisz, że sobie radzi ze skalowaniem do 1440p? Bo jutro Anthem i nie wiem czy wykręcenie w kosmos 1070ti obrobi 4k na sensownych detalach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To spoko i mówisz, że sobie radzi ze skalowaniem do 1440p? Bo jutro Anthem i nie wiem czy wykręcenie w kosmos 1070ti obrobi 4k na sensownych detalach.

 

Może rozwinę temat żeby nie było niedomówień. Radzi sobie ze skalowaniem na 2 sposoby klasycznie i za pomocą SmartSize:

 

- klasycznie czyli obraz w 1440p jest wyświetlany i przeskalowany na całej powierzchni ekranu co daje zadawalający efekt

- SmartSize wyświetli obraz tak jak maiłbyś monitor wielkości 27 cali w 1440p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten acer to IPS prawdopodobnie z udawanym HDR, bo podają tylko ogólnie pojętą jasność 350 i nie mogę znaleźć informacji o pokryciu DCI-P3. W opisie ma pokrycie 100% starego sRGB.

Nie wiem jak z cenami za granicą, ale tutaj to wybór między 2000 zł, a 2700 zł. Ja dopłaciłbym do Philipsa.

1000 contrast Cena rozni sie $440 a 940 to sporo.

Nie ma hdr

 

Ok znalazlem to jest to samo co

BDM4350UC

Edytowane przez MaxForces

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadowalający wystarczy. Jeśli ustawia 2k@4k przez rozdziałkę to powinno to wyglądać nawet lepiej niż zadowalająco. Tylko tyle chciałem wiedzieć, bo inaczej przytuliłbym TV ale tam 1440p to najczęściej 30 Hz i albo FHD albo 4k. Tutaj jeszcze widzę można uzyskać klikając w opcjach coś jak mapowanie 1:1 i wyłączanie rozciągania przez sterownik do pełnego ekranu. Aha no i jeszcze jak śmiga adaptive sync?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z TV jest taki problem że nie odpalisz HDR w 4K i 60 k/s w pełnych 10bit bo ograniczy Cię przepustowość HDMI a ten monitor ma DP dzięki czemu jest to możliwe. Dopiero nowe TV zapowiedziane na ten rok mają otrzymać HDMI 2.1 który będzie działać podobnie do DisplayPort czyli dorówna mu pod tym względem.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie. Powinno mi zmasakrować oczy. Teraz jaram się jeszcze bardziej :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie. Powinno mi zmasakrować oczy. Teraz jaram się jeszcze bardziej :E

 

Będzie Pan zadowolony w tej cenie nie ma lepszego QLED'a

 

Quantum Dot i HDR1000 robią robotę mało który TV może pochwalić się takimi parametrami obrazu a w tej cenie to już na pewno żaden ;).

 

Monitorek posiada certyfikat UHD Premium i VESA HDR1000

 

PS> Producent chwali się też ekranem 4K określanym jako UltraClear

 

Rozdzielczość UltraClear 4K UHD (3840x2160) gwarantuje precyzyjne odwzorowanie obrazu

 

Najnowsze monitory firmy Philips wykorzystują najwyższej jakości matryce, które umożliwiają wyświetlanie obrazu w rozdzielczości UltraClear, 4K UHD (3840 x 2160) oraz pozwalają tchnąć życie w każdy obraz i każdą grafikę. To idealny wybór dla wymagających projektantów pracujących z oprogramowaniem CAD, grafików korzystających z aplikacji 3D czy finansistów używających na co dzień dużych arkuszy kalkulacyjnych.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się cieszę parametry znam dlatego stwierdziłem, że sobie kupię, a poprostu chciałem zapytać kogoś kto ma i może potwierdzić, że ekran robi robotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz to daj znać na forum jak u Ciebie z równomiernością podświetlania (Test białej planszy) i czy winietowanie po bokach bardzo widać.

 

PS> Wrażeniami z użytkowania też możesz się podzielić zawsze to jedna opinia więcej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bank będzie a jak bardzo to zobaczymy. Na pewno dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kto pierwszy osiągnie 4k, Nintendo czy ja. Zdecydowałem się już na Benq 277HDR, bo takich pieniędzy mi nie szkoda, a moje obecne monitory nie wiadomo ile pociągną.

Środki mi się rozbiegły to na audio, to na Vitę, a to Wii U, a za kilka miesięcy Switch, a wcześniej może kupię znowu PS3. Coś nie mogę wejść w "nową" generację. :E

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się już na Benq 277HDR, bo takich pieniędzy mi nie szkoda, a moje obecne monitory nie wiadomo ile pociągną.

 

Z niego też będziesz zadowolony ma całkiem przyjemny HDR, dobre kolory i ludzkie wymagania względem rozdzielczości. Na marginesie to czemu tego nie napiszesz w temacie o tym BenQ tylko tutaj ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki już poprawiłem :cool:.

 

Sprawdziłem też OC monitora i faktycznie robi 75Hz w 4K z tym że gubi pojedyncze klatki, pobawię się jeszcze z 73Hz może jak coś poluzuje będzie lepiej ;)

Przy jakiej wartości monitor nie gubi klatek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gubi powyżej 60Hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra postawiłem to bydle. Podstawki to węższej nie mogli dać :E musiałem dwa zajechane stoliki z ikei z piwnicy przytachać :E żeby go na czymś postawić. Teraz tak niedoświetlona lewa i prawa strona na prawie całej długości (prawy dolny róg doświetlony tam też niezbyt nachalne BLB można złapać xD) tak na półtorej cm. O dziwo góra i dół doświetlone. Skalowanie do 1440p zaskakująco dobre. Spodziewałem się znacznie gorszych rozjazdów a jest tak naprawdę całkiem spoko. Natomiast jasność i kolory to cud miód i orzeszki.

 

Edit: Wam też panel nvidii widzi go jako 10 bit?

 

To głośniki co są wbudowane to aktualnie całkiem zacnie grają O_O

 

Dobra to dalsze spostrzeżenia. BLB nie tylko w prawym dolnym rogu a +/- jak na filmikach z recenzji praktycznie te same miejsca :E o dziwo nie przeszkadza. Tryb HDR windzie tragedia wszystko wyblakłe. W sumie tryb SDR wygląda jak HDR :E ale jak już odpalisz sampla HDR przez madvr i tv się automatycznie przełączy to już wygląda to naprawdę nieźle jak za hajs, który to kosztuje. Pilot padaczka jeśli idzie o łapanie kontaktu z tv ale jeśli idzie o wykonanie to całkiem spoko. No i co trzeba napisać naprawdę elegancko ten monitor skaluje w dół nawet w 1080p nie ma mydła. No koniec końców jakby kosztował 3,5k to można ponarzekać na blb i równomierność podświetlania ale za 2,7k to już można powiedzieć, że to co najmniej dobry deal.

 

UHDA w porównaniu do Vesy1000 daje znacznie bardziej nasycone kolory i wygląda to genialnie. Monitorek w 100% spełnił oczekiwania heh jest dokładanie tak jak sobie wyobrażałem :lol2:

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit: Wam też panel nvidii widzi go jako 10 bit?

 

Wszystko się zgadzam bo tam nie ma true 10bit tylko jest niestety 8bit + FRC z tym że sprawnie działający.

 

PS> Daj fotki tego podświetlania na białym tle to ocenimy ;)

 

Skalowanie do 1440p zaskakująco dobre. Spodziewałem się znacznie gorszych rozjazdów a jest tak naprawdę całkiem spoko. Natomiast jasność i kolory to cud miód i orzeszki.

 

Pisałem Ci że jest nieźle :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się i no wypas jest ten ekran. To BLB to bardziej clouding niż blb, a wygląd plamki są w tych samych miejscach co na reckach 4 punkty w dokoła okręgu na środku ekranu i to z włączonym HDR. Pewnie jakby wyłączyć HDR to nie ma tematu. Jeśli chodzi ci o to jak wygląda matryca na białym tle to jutro wrzucę. Ogólnie naprawdę niezły sprzęt, a jako panel do gier i multimediów to wymiata. Matryca jest responsywna i nic nie smuży a lag niewyczuwalny jeszcze, żeby winda miała działający HDR to byłoby fajnie, a tak pozostają tryby HDR z TV, które też robią fantastyczną robotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się cieszę parametry znam dlatego stwierdziłem, że sobie kupię, a poprostu chciałem zapytać kogoś kto ma i może potwierdzić, że ekran robi robotę.

Mam, robi robotę. Ale warto zwrócić uwagę na to że matryca monitora jest 8 bitowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupie w ogóle monitor z podobnymi parametrami, ale max 34 cal? Najbardziej zależy mi na dobrym HDR.

Edytowane przez calvex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupie w ogóle monitor z podobnymi parametrami, ale max 34 cal? Najbardziej zależy mi na dobrym HDR.

Obecnie na rynku nie ma NIC podobnego. Tylko krzywy Samsung, ale on chyba nie ma stref.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra strzeliłem fotkę jak wygląda to na białym tle (ustawienie jasność 50, kontrast 50, HDR normal i smart contrast off) imo jest całkiem nieźle jak na ekran tej wielkości. No ale i tak ten sprzęt bije na łeb na szyje każdy tv ze względu na możliwość ustawienia sobie dowolnej rozdzielczości przez CRU czy panel Nvidii i nie ma żadnych problemów z mapowaniem pixeli. Optymalnie pod gry mniej wymagające 3200x1800, a np. w takim Anthemie puściłem 2304x1296 i jest elegancko.

MafSt6Hl.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra strzeliłem fotkę jak wygląda to na białym tle (ustawienie jasność 50, kontrast 50, HDR normal i smart contrast off) imo jest całkiem nieźle jak na ekran tej wielkości.

 

U Ciebie wygląda to lepiej niż u mnie. Trafiła Ci się dobra sztuka, gdzie zamawiałeś?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W eurortvagd zamawiałem, bo mogli dostarczyć na drugi dzień, a sam monitor wyprodukowany został w 26 tygodniu 2018 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...