Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Ile cm tam jest?

 

Tak z ciekawości - do czego Ci teraz ta informacja jest potrzebna? Przecież nie masz jeszcze biurka.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieści się bez problemu, PS4PRO się mieści i to z sporym zapasem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba o informacje czy ten monitor będzie odpowiedni aby korzystać na nim głównie z MobaXterm (tekst), M$ Office/Adobe a wolnym czasie Netflix/YouTube?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ten monitor wyświetla czcionki i youtube oraz netfilxa też da radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak trzeba dość daleko siedzieć, ale mi się podoba praca, dokumenty, net na tym bydlaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy skalowaniu na 200% wcale nie trzeba, chyba, że koniecznie musimy mieć 100%. Znowu pixel, pixelem ale bardziej irytująca jest ta siateczka od antiglare-a to jest chyba ten moth-eye czy jak to tam zwą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko że do takiej pracy trzeba blisko siedzieć i piksele będzie widać.

 

Nie trzeba siedzieć blisko

 

SXGLHlc.jpg

 

Sam tak korzystam i jest idealnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak trzeba dość daleko siedzieć, ale mi się podoba praca, dokumenty, net na tym bydlaku.

 

4K na 43 calach swoje robi ;). Ikonki, tekst wszystko jest dobrze widoczne i można się wygodnie rozsiąść w fotelu :thumbup:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardziej irytująca jest ta siateczka od antiglare-a to jest chyba ten moth-eye czy jak to tam zwą

 

Art385 jaka siateczka :hmm: ?

 

Chodzi Ci o to że powłoka nie jest całkowicie połyskliwa i jest lekkie 3% zmętnienie żeby nie było widać refleksów?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak o powłokę antiglare. Jednak ni wuja nie mogę znaleźć co tam za panel siedzi ale wszystko wskazuje na panel AUO MVA. Bo coś takiego w hurcie jak Crystal Clear MVA nie istnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak o powłokę antiglare. Jednak ni wuja nie mogę znaleźć co tam za panel siedzi ale wszystko wskazuje na panel AUO MVA. Bo coś takiego w hurcie jak Crystal Clear MVA nie istnieje.

 

To nie jest przypadkiem matryce Innoluxa? Philips od dawna jest ich partnerem i raczej ich matrycę ładują ;).

 

Powłokę mogli dać własną zresztą ona nie jest typowa dla żadnego producenta. Jest niby połysk ale z lekkim zmętnieniem zmniejszającym refleksy.

 

Art385 nie bardzo rozumiem o jaką Ci siateczkę chodzi? Możesz bardziej sprecyzować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno w 43" jak i 32" Momentum siedzi panel Innoluxa zmodyfikowany przez TPV.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info Kris. Azgan chodzi mi o to, że dopóki nie wsadzisz nosa w panel to z pewnej odległości pixele dziwnie wyglądają. Ewentualnie to przez to że mam szkła relaksacyjne w okularach + filtrem niebieskiego światła xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy będzie się dało go wykręcić przynajmniej na 75hz bez gubienia klatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś newiele mniejsza cenka w porównaniu do znacznie większej wersji. Raczej powinno być 1999zł. Poza tym Philips mógłby się ogarnąć i nie dawać już tej glossy ramki, podstawka też wyjątkowo paskudna.

Edytowane przez goodboy22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy da sie ustawic,aby przy wlaczaniu monitora priorytetem byl DP a nie hdmi?

Przy kazdym wl/wyl mam obraz z cctv a nie z kompa :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy da sie ustawic,aby przy wlaczaniu monitora priorytetem byl DP a nie hdmi?

Przy kazdym wl/wyl mam obraz z cctv a nie z kompa :kwasny:

 

Z automatu powinno się wł. tam gdzie dostaje sygnał. U mnie pod DP jest PC i była konsola pod HDMI monitor z automatu przestawiał się w zależności jakie urządzenie było wł. Obstawiam że to wina dekodera który jest na stałe włączony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś newiele mniejsza cenka w porównaniu do znacznie większej wersji. Raczej powinno być 1999zł. Poza tym Philips mógłby się ogarnąć i nie dawać już tej glossy ramki, podstawka też wyjątkowo paskudna.

Większa wersja jest już dość długo na rynku i startowała z ceny na poziomie ~3400pln. Teraz już jest sprzedawana po obniżkach. Za ~rok lub kilka miesięcy prawdopodobnie i mniejszy momentum będzie w lepszej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większa wersja jest już dość długo na rynku i startowała z ceny na poziomie ~3400pln.

 

3600 PLN tyle dokładnie zapłaciłem w okolicach premiery na X-KOM a jakiś czas temu była promocja na Morele za 2300

 

Zacząłem grać na trybie normal HDR w monitorze bo ma dodany filtr wyostrzający coś jak shader luma sharphen i co prawda jasność mniejsza ale wyostrza ładnie grafę i kontrast gniecie oczy xD

 

I jest mniej widoczny efekt halo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Days Gone ma najlepiej porobiony HDR jaki widziałem i cieszę się, że mogę to ogrywać na tym monitorku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PS4 zawsze HDR działał lepiej od PC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z automatu powinno się wł. tam gdzie dostaje sygnał. U mnie pod DP jest PC i była konsola pod HDMI monitor z automatu przestawiał się w zależności jakie urządzenie było wł. Obstawiam że to wina dekodera który jest na stałe włączony.

 

No niestety,stacja cctv jest caly czas wlaczona :kwasny: Irytujace te ciagle przelaczanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety,stacja cctv jest caly czas wlaczona :kwasny: Irytujace te ciagle przelaczanie.

 

Dlatego startuje najpierw z stacji cctv pierwszeństwo ma aktywny sygnał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...