Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tomek878

Problem z dyskiem przenośnym WD-przestał działać.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z dyskiem przenośnym WD. Przestał działać, po podłączeniu do komputera nic się nie dzieje, nie pojawia się okno autostartu, nie ma go w Mój Komputer, a co gorsza nie widzą go nawet programy CrystalDiskInfo,czy M3 Data Recovery.

Widoczny jest natomiast w Menadżerze urządzeń : "To urządzenie działa poprawnie." oraz przy wysuwaniu nośników, które również nie działa.

Czy jest jeszcze szansa na uratowanie tego dysku ? Jakieś pomysły/sugestie ? Zależy mi na zawartości tego dysku i nie wiem co robić.

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować z wymianą kabla. Jeśli to nie pomoże to wyjmij dysk z obudowy i podłącz bezpośrednio do komputera chociaż na 99% dysk jest na stałe zlutowany z elektroniką (tak było w moim przypadku, czyli nie posiada wyjść SATA). :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować z wymianą kabla. Jeśli to nie pomoże to wyjmij dysk z obudowy i podłącz bezpośrednio do komputera chociaż na 99% dysk jest na stałe zlutowany z elektroniką (tak było w moim przypadku, czyli nie posiada wyjść SATA). :)

Próbowałem już na innych kablach i na innych komputerach - bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A formatowałeś go czy tak sam od siebie przestał działać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisz jak zachowuje się dysk po podłączeniu, jeśli chodzi o dźwięki. W warunkach domowych, jeżeli dysku nie wykrywa, to nic nie zrobisz. Szczególnie w przypadku gdy jest to dysk ze złączem USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk przestał działać sam z siebie, nie był formatowany itd. Wydaje się że działa normalnie, nie wydaje żadnych dziwnych dźwięków. Nie jestem pewien ale przestał działać po tym jak niechcący odłączyłem laptopa z podpiętym dyskiem od zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...