Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Master_Chief

Corsair H100i v2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szybko i na temat. Jakie polecanie wentyle do w/w chłodzenia.

Myślałem nad wentylatorkami od Be Quiet "Silent Wings 3". Tylko teraz zagwozdka... czy te z 1450rpm wystarczą, czy celować w te 2200rpm. Jak z głośnością...? Może macie lepsze propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Ja mam silent wings 3 w wersji 2200 RPM na jednej chłodnicy i są zdecydowanie cichsze niż Corsair'y ML120PRO w wersji 2400 RPM i mogę je polecić z czystym sumieniem.

 

Aczkolwiek na pełnych obrotach są już słyszalne. Do ok 1200 RPM ja ich nie słyszę choć mój komputer stoi na biurku obok mojej głowy. Ja na twoim miejscu wziąłbym wersję 220RPM i ustawił sobie odpowiednią krzywą w BIOS'ie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczą, ale wiedz, że nie są to najlepsze wentylatory do radiatorów z dużym FPI (bo owy H110i v2 ma podobno średnio 22) i bardzo możliwe, że "głośniejsze" ML120 PRO będą jednak deko cichsze przy tych samych temperaturach co owe SW3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile chcesz wentyli, 2 czy 4?

Jaki budżet w związku z ilością wentyli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile chcesz wentyli, 2 czy 4?

Jaki budżet w związku z ilością wentyli?

 

Myślę, że 2 na to chłodzenie wystarczą. Szczególnie, że 4 nie upcham do swojej budy... niby Dark Base 900 Pro, ale jednak to małe :P Patrzylem na te ML 120 (mozna na OLX dostac już za 40/60... Byłem nawet gotów zapłacić 80 za Silent Wings... Więc co do ceny, to jest elastyczna... Tak aby było ciche i wydajne. Domyślam się, że w biosie będzie trzeba troszkę obniżyć max. obroty....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO ML120PRO będą lepsze bo mają wyższe ciśnienie statyczne od Silent Wings 3, może się okazać, ze SW3 muszą się kręcić na dużo wyższych obrotach aby osiągnąć takie same temperatury. Nawiasem mówiąc zmiana wentylatorów na ciche (np. właśnie Silent Wings 3) może spowodować, że to chłodzenie będzie miało gorszą wydajność jak jakiś Grandis 2 nie wspominając o Noctua NH-D1 :E krótko mówiąc hajs wywalony w błoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że 2 na to chłodzenie wystarczą. Szczególnie, że 4 nie upcham do swojej budy... niby Dark Base 900 Pro, ale jednak to małe :P Patrzylem na te ML 120 (mozna na OLX dostac już za 40/60... Byłem nawet gotów zapłacić 80 za Silent Wings... Więc co do ceny, to jest elastyczna... Tak aby było ciche i wydajne. Domyślam się, że w biosie będzie trzeba troszkę obniżyć max. obroty....

Jak nie upchasz ? Jak ja upchalem 6x noctua 140mm prawie przemyslowych i to na chłodnicy 420mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wziąłbyś owe ML120 to koniecznie byś musiał skręcić obroty. Maksymalne 2400 RPM a 1450 w porównaniu do SW3 to sążna różnica.

W każdym razie zerknij na ten obrazek.

Pod względem ciszy, z testów wychodzi, że świetnym wyborem byłby Scythe/Nidec Gentle Typhoon, ale one w polsce są nie do dostania, a na niemieckim amazonie wychodzi ponad 110zł za sztukę. Jest jeszcze ebay, na którym ceny są już bardzo bardzo fajne, ale tam dorzucisz sporo do wysyłki i wyjdzie trochę taniej, za używany przedmiot. Bliźniacze Vardary są ciut głośniejsze i kupisz je poniżej 100zł.

Z głośniejszych konstrukcji wedle podlinkowanego testu dobrze wypada Cooler Master Blade Master 120. Możesz zaryzykować i kupić w Netsie, jednak czytając komentarze n.t. tego sklepu ja dla świętego spokoju wolałbym dopłacić i wziąć ML120 PRO z OLX za te 60 zł.

Jeżeli cena nie gra roli to wybór jest jasny i oczywisty: Noctua NF-A12x25 FLX.

 

Wiedz jednak, że jeżeli planujesz możliwie skręcać ich obroty to im będą one niższe, tym różnice w wydajności między różnymi konstrukcjami będą się troszkę zmniejszać. Do tego jeżeli jednak zależy Ci na ciszy i portfel pozwala to sugeruje pokombinować z push-pullem. Przy tym FPI robi różnice.

 

Źródło obrazka:

https://www.overclockers.com/noctua-nf-p12-redux-fan-review/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wziąłbyś owe ML120 to koniecznie byś musiał skręcić obroty. Maksymalne 2400 RPM a 1450 w porównaniu do SW3 to sążna różnica.

W każdym razie zerknij na ten obrazek.

Pod względem ciszy, z testów wychodzi, że świetnym wyborem byłby Scythe/Nidec Gentle Typhoon, ale one w polsce są nie do dostania, a na niemieckim amazonie wychodzi ponad 110zł za sztukę. Jest jeszcze ebay, na którym ceny są już bardzo bardzo fajne, ale tam dorzucisz sporo do wysyłki i wyjdzie trochę taniej, za używany przedmiot. Bliźniacze Vardary są ciut głośniejsze i kupisz je poniżej 100zł.

Z głośniejszych konstrukcji wedle podlinkowanego testu dobrze wypada Cooler Master Blade Master 120. Możesz zaryzykować i kupić w Netsie, jednak czytając komentarze n.t. tego sklepu ja dla świętego spokoju wolałbym dopłacić i wziąć ML120 PRO z OLX za te 60 zł.

Jeżeli cena nie gra roli to wybór jest jasny i oczywisty: Noctua NF-A12x25 FLX.

 

Wiedz jednak, że jeżeli planujesz możliwie skręcać ich obroty to im będą one niższe, tym różnice w wydajności między różnymi konstrukcjami będą się troszkę zmniejszać. Do tego jeżeli jednak zależy Ci na ciszy i portfel pozwala to sugeruje pokombinować z push-pullem. Przy tym FPI robi różnice.

 

Źródło obrazka:

https://www.overclockers.com/noctua-nf-p12-redux-fan-review/

 

Podziękował za wyczerpującą odpowiedź. Rzeczywiście cena za noctua robi wrażenie...? Te ML120 jak skrece do 2000 to chyba będzie w miarę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi Ci o poziom głośności, to mówiąc o względnej ciszy (bo zależy tez jaką masz tolerancje na hałas/szum) myśl o przedziale 1000-1400 obrotów na minute.

Jeżeli o wydajność to przy 2k RPM dalej będzie tłoczyło jak głupie.

 

Tylko jeżeli decydujesz się na wentylatory pracujące na łożysku Magnetyczno-Lewityacyjnym to żeby uniknąć dodatkowych problemów musisz nimi sterować przez PWM.

As with the ML120 fans, aside from the shorter range of operation, there are 2 other reasons why you may not want to do voltage control: (1) the LED brightness will be affected for the LED models, and (2) the MagLev bearing will not work well lower than 8-9 V with the bearing not levitating as it should.
Widziałem sporo opinii na temat dziwnych dźwięków/głośności łożyska w ML120/140 i jestem przekonany że wynikały one właśnie ze sterowania wentylatorami przez napięcie, a nie PWM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego chcesz zmieniać oryginalne wentyle ? Bo samo chłodzenie szału nie robi i wielkiej różnicy nie będzie po zmianie na inne wentylatory. Dla mnie powyżej 1200-1300rpm to już robi się zdecydowanie za głośno. Napisz na czym ci najbardziej zależy, bo po wydaniu ponad 100zł na wentyle do tego chłodzenia możesz się nieźle rozczarować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo seryjne to dopiero są suszarki... W testach nie jest takie tragiczne... szukałem Arctic Liquid Lite 240, ale nigdzie bo nie potrafię namierzyć...Cooler master również dobrze wypadal... A nie chce się bawić w składanie LC, więc stwierdziłem że zainwestuje w AiO. Szczególnie że obecny cooler zasłania mi jeden bank pamięci, A chciałem dołożyć jeszcze 2 kości...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 8700K po OC (bez skalpa) przy aio 240mm będzie dość głośno i ciepło.. Jeśli już to zastanowił bym się nad 280/360mm.

Co do wentyli to wszystkie od 1300-1400rpm będą dość głośne, lepiej ustawić krzywą wentyli żeby nie przekraczały 1200rpm i sprawdzić czy procek się zbyt nie gotuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest po skalpie... obecnie mam na nim założony Dark Rock 3 i wygląda to całkiem nieźle, tylko tak jak wspomniałem... zasłania mi jeden bank pamięci, a chciałbym w najbliższym czasie dołożyć 16GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak DR3 Ci odpowiada to może warto rozważyć sprzedaż obecnych pamięci i kupno 2x16 :P Jeśli jesteś jednak zdecydowany na aio to o ile buda pozwala to brał bym 280/360mm, bo Kupowanie H100i + nowe wentyle to już lepiej od razu kupić coś lepszego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Pisanie o konkretnym GPU w kontekście tak boleśnie wolnego na obecne standardy CPU tak naprawdę nie ma znaczenia. Czy wsadzi się tam 4080 SUPER, czy 4070, czy nawet 4060, bottleneck będzie taki sam
    • Po czym Braun dowalił swoje Ponadto mi zarzucasz niewiedzę albo trolling, a sam piszesz, tak jakbyś zapomniał, że ta sama Socha organizowała spotkania na których prowadziła panele typu: "Szczepienia, autyzm i obrona przed ich wymuszaniem". Justyna Socha STOP NOP" Ponadto ja tylko przytoczyłem ogólny obraz tego co głosili i napisałem, że obecnie wypadałoby zapytać Mentzena czy dalej podziela to zdanie, bo kilka lat minęło, a fundusz kompensacyjny powstał i dotyczy również pakietu szczepień obowiązkowych. https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20082341570/U/D20081570Lj.pdf A Ty się już uruchamiasz, bo ktoś ośmielił się sprzeciwić Twojemu zdaniu i już go od głupich i od trolli traktujesz. I co do tego wszystkiego ma Kamiński czy Wąsik? Nic. Ale jak chcesz wiedzieć konkretnie to tu masz wyrok: https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20082341570/U/D20081570Lj.pdf Poczytaj sobie co zlecił, podrobienie jakich dokumentów i czyich z ważnym dopiskiem "w celu użycia za autentyczny". Nie wiem czy to pojmiesz, ale gość w ramach pełnienia swojej funkcji kazał podrobić dokumenty wójta gminy, opinii, podrobienie uchwały zarządu Izby Rolniczej!, uchwały Rady Gminy! (wykrzyknik stosuję w celu zwrócenia uwagi na rodzaj dokumentu). Tam tego jest znacznie więcej i wszystko "w celu użycia za autentyczny". To wszystko w latach 2006-2007.  Nagrywał bez otrzymania zgody prokuratora i sądu, co nawet z ustawą o CBA jest niezgodne, a Ty będziesz pierniczył, że  Zatem sorry, ale najpierw doczytaj potem pouczaj...  
    • Człowiek który niechce się zaszczepić ma do tego prawo to się nazywa wolność, ludzie którzy się zaszczepili mają prawo się zaszczepić to też ich prawo i to jest ok, ludzie którzy biegają po ulicy krzyczą o  szczepionkach powodujących mutacje DNA, depopulacji szczepionkami, atakujący fizycznie pracowników medycznych wykonujących swoją pracę itd itd to antyszczpionkowa szulernia która wiedzę o świecie czerpie z randomowych filmików na tiktoku lub youtubie i to w najlepszym przypadku, w gorszym to ludzie którzy robią to z pobudek finansowych lub mających na celu skłócanie społeczeństw danych krajów i podważanie jakby nie patrzeć osiągnięć wspólczesnej nauki/medycyny. Szczepienia są jednym z większych osiągnięć medycznych ludzkości i trzeba być kompletnym ignorantem żeby to negować, oczywiście zgadzam się zdarzają się powikłania a nawet zgony po szczepieniach i trzeba mieć tego świadomość, ale wciąż jeżeli popatrzymy na statystyki zgonów z czasów przed i po wymyśleniu szczepionki na daną chorbę rachunek jest prosty. Co do stwierdzenia że jestem antyszczepionkowcem bo nie wlałem w siebie wszystkich szczepionek świata, to brawo Argument ad absurdum i to nawet dobrze zastosowany gratuluje jestem pod wrażeniem , aczkolwiek moja definicja antyszczepionkowca raczej troszkę różni się od twojej, nie uwazam ludzi którzy z jakiegos im znanego powodu się nie zaszczepili za antyszczepionkowców. Ale to jest temat zbyt szeroki na dyskuje na forum. Konfa + inne kraje jako alternatywa dla POPISU? Co mają do tego inne kraje? rozumiem że te kraje to taka pomyłka ? Szersza koalicja Konfederacja + nie wiadomo kto jako alternatywa centro-prawicowa, czyli kto?  Co do krytyki konfederacji, to cóż o ile ja mogę mówić tylko za siebie, to o ile pewne pomysły konfederacji gdyby je obciosać z głupot i swego rodzaju ideologii brzmią sensownie, to tak długo jak ta partia będzie otaczać się kolokwialnie mówiąc durniami mojego głosu nigdy nie dostanie. Osobiście liczyłem, że Bosak z Mentzenem po wyborach zachowają się rozsądnie i dogadają się z Tuskiem co pozwoli do następnych wyborów zmarginalizować Lewicę której nie trawię i odebrać część głosów PiS-owi, ale oni zamiast skorzystać z szansy którą dostali, pokazać się jako racjonalna siła w polityce i sięgnąć po tabun wyborców środka kosztem utraty części poparcia szuro-prawicy, najzwyczajniej w świecie nie mieli do tego jaj i znowu próbują siedzieć okrakiem na barykadzie. Chęć bycia partią centro-prawicową za którą zawsze uważano PO a która obecnie troszkę zaczyna się za bardzo odchylać w lewo,  oznacza, że pewne hasła które działają na prawo do PiS-u, tu przestają działać i trzeba podjąc decyzję rozważajać bardzo starannie jaką przyjąć strategię i czy utrata jednych wyborców kosztem pozyskania innej grupy jest finalnie opłacalna. I pamiętaj że partia centrum jest zawsze troszkę w lewo troszkę w prawo i przez wiele wiele lat to takie partie wiodły prym, a naturalny balans sił w tych partiach pozwalał hamować zapędy zarówno lewicowych oszołomów od LGBT i klimatu, jak i ich pobratymców z prawej strony z ich genialnymi pomysłami na życie.  Ogólnie temat rzeka, moim zdaniem konfederacja w obecnej postaci szanse na jakikolwiek wpływ na rządy w Polsce ma tylko jako przystawka POPISU, tak samo jak PSL, Hołownia czy Lewica, i z dwojga złego dla nich lepiej było zostać przystawką PO niż PIS-u, bo mniejsze ryzyko zostania skonsumowanym przez naczelnika i jego zgraje, a i szansa dotarcia do szerszego rezerwuaru wyborców większa, bo łowić mogliby zarówno w wyborcach PSL jak i Hołowni czy PIS-u. Ale to wymaga realistycznego spojrzenia na świat i strategii rozpisanej na lata, a nie siedzenia okrakiem na barykadzie. Ale to tylko moje prywatne zdanie, nikt nie musi się z nim zgadzać.
    • Mam Fractala R5 po kilku latach frontowy wentylator zaczyna głośniej działać i będę wymieniał na razie frontowy. Powiedzcie mi jaka powinna być maksymalna predkość wentylatorów od obudowy, czy powiną mieć 1000 aby zachować odpowiednie wartości cisza/wydajność tak jak w modelach R5, R6 i R7, czy predkość powinna być przybliżona do pracy innych wentylatorów np chłodzenia CPU czyli np. 1400/1500 ? 
    • Spoko, to ty kup ta gre za 300zl w ktora zagrasz raz, ja wezme abo i tez zagram raz. Na kim zarabiaja wiewcej, kto jest wiekszym frajerem do golenia? To matematyka na poziomie zerowki.  Naprawde polecam, zdjac klapki z oczu i dac innym zyc tak jak chca a nie na sile ustawiac wszystkich pod siebie.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...