Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

stacho323

6600k zmieniać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję rady w związku z tym, że w wielu tytułach mój procesor już nie wyrabia.

Mam do wyboru trzy opcje

zmienić procesor na i7 6700k (nie wiem na ile takie rozwiązanie starczy)

zmienić platformę np na ryzen 2600(?)

przeczekać pół roku na zen2

 

Co szanowni forumowicze polecają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym opychal poki ceny sa z kosmosu :E

 

I7 sie nie oplaca teraz kupowac jak za taka cene kupisz ryzena z plyta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zapytam jakie to tytuły?

na i5 haswellu to sam mialem problemy z BF1, Paragonem, MA Anrdomeda w chwilach gdzie duzo akcji było lub w niektorych lokacjach, to tak na szybko. i5 dawała srednio dużo klatek, ale komfort rozgrywki to już taki sobie.

 

@stacho imho procesor jeśli cie mocno nie irytuje to poczekaj za pol roku nowe ryzeny i nowe intele sunny cove. Jaka masz reszte specyfikacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rownierz posiadam 6600k podkrecony 4500mhz i poza dwoma ostatnimi assasynami i zdaje sie na jednej planszy Crysis 3 (Welcome to the junge),procek jeszcze spokojnie daje rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rtx 2070 , z170 pro gaming od asusa i 8gb 3000mhz

ramu dokup masz tyle samo ram co i na karcie graficznej i być może to jest przyczyna problemów. Single dual channel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dual, procek na 4.5 wykrecony.. Nie ma jakichś wielkich problemów, ale procek już niedomaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dual, procek na 4.5 wykrecony.. Nie ma jakichś wielkich problemów, ale procek już niedomaga

 

 

Masz do wyboru 2 opcje, i7 6700k/7700k i czekać do 2020r na nowe procesory Intela, lub kupić Ryzena, a w czerwcu wymienić go na 7nm. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz do wyboru 2 opcje, i7 6700k/7700k i czekać do 2020r na nowe procesory Intela, lub kupić Ryzena, a w czerwcu wymienić go na 7nm. ;)

intele w tym roku o ile sie nie myle i to w polowie, moze byc poslizg do jesieni ale raczej nie dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

intele w tym roku o ile sie nie myle i to w polowie, moze byc poslizg do jesieni ale raczej nie dalej

 

Pierwsze urządzenia z procesorami Intel Ice Lake mają być dostępne dopiero pod koniec roku, początkowo będą to zapewne laptopy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rownierz posiadam 6600k podkrecony 4500mhz i poza dwoma ostatnimi assasynami i zdaje sie na jednej planszy Crysis 3 (Welcome to the junge),procek jeszcze spokojnie daje rade.

To pogoń go czym prędzej, dopóki chodzą po 600-700 pln. Po dopłacie 300-400 pln będziesz miał 6700k. Sam zmieniłem 6600k 4.7 ghz na 6700k 4.5ghz. Różnica bardzo duża. Oczywiście nie w średniej ilości klatek, bo ta nie zmieniła się prawie w ogóle, tylko w ogólnym komforcie. Stuttering prawie znikł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm na stuttering wogole nie narzekam mam monitor z freesyncem i to dziadostwo mnie nie tyczy.Jednak kolega ma mi załatwić 7700K nówkę za jakies 600-700 zł.to trzeba bedzie korzystac z okazji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj to póki ceny trzymają z tego co widze na allegro chodzą po 700 PLN co jest wielkim cyrkiem za tą samą cene można kupić Ryzena 2600 ew. i5 8400 gdy miał normalną cene. Ciekawy jestem kto takie procesory teraz kupuje chyba tylko chorzy ludzie. Ewentualnie możesz pokusić się na i7 6700 bez K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana 6600k na 6700k to totalny niewypał - zbyt mała różnica. Jeśli masz z170 to może, może opłacało by się brać 7700k który się podkręci do 5ghz ale raz że nie wiesz na co trafisz, a dwa że jak wyjdą nowe konsole to 4 rdzenie będą problematyczne w najnowszych grach.

Zmiana platformy na AMD też mało opłacalne ze względu na małą różnice miedzy 6600k.

Poczekaj.....

 

AMD wchodzi na 7 mm i się tym chwali! - spodobała im się liczba 7

Radeon 7 wyszedł 7 lutego, plotka głosi że nowe procki od amd mają zadebiutować 07.07.2019 - intele pewnie też odpowie, do tego szykuje się pcie 4.0

Ja bym poczekał mimo że to wszystko plotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Jak masz opcję zmiany na i7 w tej cenie to pewnie, że się opłaca. Dostaniesz duży wzrost wydajności w tych grach gdzie 4 jajka już nie domagają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w podobnej sytuacji ale moim zdaniem nie ma sensu zmieniać teraz procesora jak premiera nowych ryzenów na horyzoncie. Mój proc jakoś daje sobie radę ale niestety mocno ogranicza kartę i czasem pojawiaja sie spadki/stuttering.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5-6600K kosztuje więcej, niż i7-6700T:

https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-6700t-2-80ghz-max-3-60ghz-7874236000

 

Tak więc taka wymiana się opłaca, bo bez dopłaty mamy lepszy procesor.

 

Na z170 wrzuca się bios OC-NON-K i 6700T ciągniemy na 4300-4600MHz.

 

Tym bardziej się opłaca, póki znajdują się jelenie na te śmieciowe proce.

 

Sprzedaj to póki ceny trzymają z tego co widze na allegro chodzą po 700 PLN co jest wielkim cyrkiem za tą samą cene można kupić Ryzena 2600 ew. i5 8400 gdy miał normalną cene. Ciekawy jestem kto takie procesory teraz kupuje chyba tylko chorzy ludzie. Ewentualnie możesz pokusić się na i7 6700 bez K.

 

Trafiłeś w samo sedno :D

 

Te i5 nie są warte nawet 500zl, bo tyle dzisiaj kosztuja nowe i3 które sa odpowiednikiem starych i5. A podkręcanie 4 wątków w puste GHz nic dzisiaj nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...