Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

fructo

PC do 3000 zł dla ilustratora (Illustrator, Photoshop)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Po rocznej przygodzie z horrendalnie drogim, jak na swoje możliwości, Macbookiem Pro, planuję powrót do stacjonarnego PC. Na ów cel planuję przeznaczyć około 7500 zł. Dobrze, gdyby zakup był w jednym sklepie. Niezbędna jest faktura VAT. Komputer, jak zresztą zamieściłem w tytule, będzie głównie wykorzystywany do obsługi pakietu Adobe - Illustrator, Photoshop, Lightroom i InDesign. Cena nie uwzględnia myszki, klawiatury i systemu (posiadam swoje).

 

Po przestudiowaniu forum wybrałem coś takiego:


  •  
  • Intel i9-9900K 3.6 GHz 16MB BOX
  • be quiet! Dark Rock Pro 4
  • Gigabyte Z390 AORUS PRO WIFI
  • G.SKILL 32GB 3200MHz Ripjaws V Black CL16 (2x16GB)
  • MSI GeForce GTX 1050 TI 4GT OC 4GB GDDR5
  • Samsung 512GB 970 PRO PCIe x4 NVMe
  • Toshiba 2TB 7200obr. 64MB
  • Seasonic 650W Focus Plus 80 Plus Gold BOX
  • Fractal Design Define R6 czarny

 

Tutaj konfiguracja z cenami: https://www.x-kom.pl/lista/yd6v2tg9r

 

Czy wszystko się zgadza? Coś zmienić? Dodam tylko, że pracuję na 1 monitorze 2560x1440, Wi-Fi i BT są mi niezbędne, podobnie jak możliwie największa cisza. Nie gram w gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Po rocznej przygodzie z horrendalnie drogim, jak na swoje możliwości, Macbookiem Pro, planuję powrót do stacjonarnego PC. Na ów cel planuję przeznaczyć około 7500 zł. Dobrze, gdyby zakup był w jednym sklepie. Niezbędna jest faktura VAT. Komputer, jak zresztą zamieściłem w tytule, będzie głównie wykorzystywany do obsługi pakietu Adobe - Illustrator, Photoshop, Lightroom i InDesign. Cena nie uwzględnia myszki, klawiatury i systemu (posiadam swoje).

 

Po przestudiowaniu forum wybrałem coś takiego:


  •  
  • Intel i9-9900K 3.6 GHz 16MB BOX
  • be quiet! Dark Rock Pro 4
  • Gigabyte Z390 AORUS PRO WIFI
  • G.SKILL 32GB 3200MHz Ripjaws V Black CL16 (2x16GB)
  • MSI GeForce GTX 1050 TI 4GT OC 4GB GDDR5
  • Samsung 512GB 970 PRO PCIe x4 NVMe
  • Toshiba 2TB 7200obr. 64MB
  • Seasonic 650W Focus Plus 80 Plus Gold BOX
  • Fractal Design Define R6 czarny

 

Tutaj konfiguracja z cenami: https://www.x-kom.pl/lista/yd6v2tg9r

 

Czy wszystko się zgadza? Coś zmienić? Dodam tylko, że pracuję na 1 monitorze 2560x1440, Wi-Fi i BT są mi niezbędne, podobnie jak możliwie największa cisza. Nie gram w gry.

 

https://www.x-kom.pl/lista/87i4j5m8h

 

O jak dużych projektach mówimy?, czyżbyś chciał eksportować projekty na hdd? Nie uważam tego za dobry pomysł.

 

W zestawie nie ma ssd jak zauważyłeś, o wiele lepszym wyborem od tego samsunga jest A-data sx 8200 pro(jest tańszy i wydajniejszy), którego x-kom nie ma na magazynie, proponował bym zakupić jeden ssd na system i wedle życzenia 1-2 sztuki na eksporty projektów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.x-kom.pl/lista/87i4j5m8h

 

O jak dużych projektach mówimy?, czyżbyś chciał eksportować projekty na hdd? Nie uważam tego za dobry pomysł.

 

W zestawie nie ma ssd jak zauważyłeś, o wiele lepszym wyborem od tego samsunga jest A-data sx 8200 pro(jest tańszy i wydajniejszy), którego x-kom nie ma na magazynie, proponował bym zakupić jeden ssd na system i wedle życzenia 1-2 sztuki na eksporty projektów.

Przecież tu się nic nie zgadza.

 

Pakiet Adobe a ty mu polecasz Ryzena? :kwasny:

Zasilacz supermo, gdzie w podobnej cenie Focus Gold w wersji 550W?

SX8200 PRO lepszym wyborem od 970 PRO, gdzie to wyczytałeś? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raptem 50 zł więcej https://proline.pl/koszyk/706448f9

 

- SX 8200 Pro 256 GB system i soft

- MX500 scratch

 

Define R6 podmieniona na bardziej przewiewną Meshify C

Akurat nie ma proline, ale 200 - 300 zł oszczędności przy https://www.ceneo.pl/63124694 więc na spokojnie wracasz do R6. Ach, WiFi oraz BT ale powinno też jeszcze się zmieścić.

 

Kwestia tego też, czy będziesz w ogóle kręcić CPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@autor

Czy 512GB SSD wystarczy na wszystkie dane? Jeżeli nie, i będzie potrzeba korzystać z HDD...to jest to zła opcja. Priorytetyzuj pracę na danych obecnych wyłącznie na SSD.

https://www.x-kom.pl/lista/87i4j5m8h

 

O jak dużych projektach mówimy?, czyżbyś chciał eksportować projekty na hdd? Nie uważam tego za dobry pomysł.

 

W zestawie nie ma ssd jak zauważyłeś, o wiele lepszym wyborem od tego samsunga jest A-data sx 8200 pro(jest tańszy i wydajniejszy), którego x-kom nie ma na magazynie, proponował bym zakupić jeden ssd na system i wedle życzenia 1-2 sztuki na eksporty projektów.

Mam nieodparte wrażenie, że nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz, a jedynym powodem do napisania posta jest wklejenie zestawu z AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie można olać MX500 240 GB i HDD 2TB i po prostu kupić MX500 1TB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczcie mi proszę, po co 3 dyski ssd? Dotychczas miałem to co w makbuku + zewnętrzne na magazyn i kopie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zielonego pojęcia, może ktoś zakłada że będziesz obrabiał jakieś wideo.

Chociaż...w teorii, przy takim sofcie jest przydatne posiadanie 2 SSD: jeden 'główny', drugi na wszelkie tempy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziękuje za wskazówki. Komputer kupiony z 2 x SSD, jestem bardzo zadowolony. Teraz praca jest dużo przyjemniejsza, choć muszę się przestawić z Mac OS na Windows 10.

 

Pojawił się jednak problem - moja kobieta chce z niego korzystać, tzn. podsiada mnie kiedy może. Aktualnie korzysta z gotowca od HP 8300 (i5-3470, 8gb, ssd 120gb, integra). Czy do 3k za skrzynkę da się złożyć coś sensownego, co dałoby jej zauważalny przeskok w komforcie i „odczepiła” się od mojego PC? Jest ilustratorem, korzysta z Photoshopa i Illustratora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego gotowca można podrasować. Jaki tam jest zasilacz? Możesz zrobić foto?

Zapewne taki 1050 Ti 4 GB ogarnie. Do tego dorzucić pamięci i dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w pracy, jak wrócę to cyknę fotkę. Z tego co czytam w necie, jest to zasilacz 240 W. Jeśli chodzi o grafikę, jako, że jest to buda SFF, wchodzi tylko grafika low-profile.

 

Byłoby coś takiego:

1) MSI GeForce GTX 1050 Low Profile 2GB GDDR5

LUB

2) MSI GeForce GTX 1050 Ti 4GT LP 4GB GDDR5

 

Grane nie będzie, tylko Photoshop+Illustrator. Czy te dodatkowe 2 GB na grafice dadzą odczuwalną różnicę w tych programach?

 

RAMu rozumiem jak najwięcej (4x8 GB), jeśli zaś chodzi o dysk - są tam tylko SATA, więc co, MX500?

 

Cenowo:

1. Grafika - 700 zł

2. RAM - 1000 zł

3. MX500 500 GB - 300 zł

----

2000 zł - warto?

 

Bo za 2500 zł można dostać:

- i5 8400

- SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2

- MSI B360M Bazooka

- G.SKILL 16 GB 3000 MHz Aegis CL16 (2x8GB)

- ADATA 512GB M.2 PCIe XPG SX8200 PRO

- be quiet! 350W PURE POWER 11

- SilentiumPCRegnum RG4 Pure Black

 

Liczę, że jakieś 400-500 zł dostanę na HP, więc wyszłoby na jedno. Fakt, byłoby mniej ramu i bez grafiki, ale z czasem można dorzucić.

 

Pytanie, co da większego kopa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli o GPU w PS: https://www.pugetsystems.com/labs/articles/Photoshop-CC-2018-NVIDIA-GeForce-GPU-Performance-1139/#BenchmarkResults warto poczytac, fajne i w miare aktualne porownanie.

Dodatkowy znaczacy boost dalby drugi SSD na tempy (a raczej podmiana aktualnego na nowy systemowy, a zostawienie 120 na temp i pliki).

Ramu PS/AI zje sporo i 8GB to bardzo malo, szczegolnie w przypadku duzych arkuszy w PS (a szczegolnie kilku otwartych kart). Tutaj najlepiej zobaczyc po chwili pracy jak to wyglada w zasobach - zakladam, ze na poziomie 90%, bo PS/AI zazwyczaj maja ustawione do dyspozycji do 70% calosci (tutaj szukalbym pierwszego pola do popisu, bo na stowke sie jej to kompletnie zapycha).

 

Nie wiem na ile potrzebujesz nowki, ale warto zastanowic sie nad zakupem uzywanej podstawki z i7 i bazowac na tym - bedzie duzo szybciej, niz na 8400. Z drugiej strony, mam wrazenie, ze najwiekszym problemem aktualnego zestawu jest ram i procesor jej w zaden sposob nie ogranicza. Musialbys rzucic okiem na jakich dokladnie operacjach ma problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z używkami będzie troszkę problem, bo jednak chciałbym na wszystko FV. ;)

 

Raczej wybór między ulepszeniem tego HP 8300 o SSD, GF 1050 i dobicie do 32 GB ramu VS nowy zestaw na i5-8400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, co da większego kopa?

Monitor 21:9, 34calowy. Ja pracuje w photoshopie/indesignie i dodatkowa przestrzeń z boków jest czymś co BARDZO się przydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w pierwszej kolejnosci popatrzylbym gdzie jest waskie gardlo aktualnego zestawu, moim zdaniem w ramie - zobacz na swojej maszynie przy jej komfortowej pracy jak wyglada zuzycie CPU/GPU/RAM. Nie zdziwilbym sie, gdyby dolozenie drugiego SSD i troche RAMu rozwiazalo jej problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor 21:9, 34calowy. Ja pracuje w photoshopie/indesignie i dodatkowa przestrzeń z boków jest czymś co BARDZO się przydaje.

 

Nie znam wartego uwagi, z punktu widzenia grafika, monitora 34". A te zakrzywione do mnie nie przemawiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...