Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

SKEMP

Aorus B450 Elite - czy warto kupić za 399zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

jw. co myślicie o tej płytce? Chciałbym ją połączyć z ryzenem 7 1700. Jeśli chodzi o i/o odpowiada mi. Pytanie jak reszta. Pytam, bo nigdzie nie widzę recenzji tegoż sprzętu, albo zapomniałem jak się używa google :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej to drugie, weź MSI B450-A PRO nie będzie problemu z BIOSem i doborem pamięci, płyta polecana w tym budżecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty gigabyte mają słaby, przegrzewający się VRM do 8 rdzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, kupiłem tego MSI, akurat też był na promocji w X-Komie więc super. Ten Gigabyte spodobał mi się, bo miał 2 porty M.2, no ale za 400zł nie można mieć wszystkiego. Dzięki panowie za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, kupiłem tego MSI, akurat też był na promocji w X-Komie więc super. Ten Gigabyte spodobał mi się, bo miał 2 porty M.2, no ale za 400zł nie można mieć wszystkiego. Dzięki panowie za pomoc.

Msi b450 a pro ? Gdzie jest ta promocja bo też zastanawiam się nad tą płytą ale widze że jest w normalnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz na stornie głównej kliknąć w link promocji walentynkowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj ale mówisz że kupiłeś b450 a pro za 400 zł na promocji? Przecież to normalna cena dla tej płyty-399 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do przegrzewania VRM na tej płycie to mit. Płyta może nie jest idealna ale na pewno żadne vrm się nie przegrzewa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do przegrzewania VRM na tej płycie to mit. Płyta może nie jest idealna ale na pewno żadne vrm się nie przegrzewa

 

"Przegrzewa" to może złe słowo ale VRM na Gigabyte ma zdecydowanie wyższą temp. niż na płytach MSI z podobnego przedziału cenowego. I o ile w przypadku podkręconych 6-rdzeniowców lub nie podkręconych 8-rdzeniowców nie ma to większego wpływu, tak jeżeli ktoś chce podkręcać np. Ryzena 2700 lub 2700X to zbliży się do max. temp. pracy mosfetów (płyta prawdopodobnie pożyje krócej niż MSI).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po długim katownia Prime 95 VRM mają 54-56 stopni w grach takie temp są nie do osiągnięcia. A u mnie mają gorzej bo jak wiadomo AIO nie pomaga chłodzić VRM więc myślę że jest ok. Zegar 3.9 1.38v 165W cpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ty masz 6-rdzeniowca, dla którego przy takim napięciu, natężenie prądu wynosi między 70 a 80 amperów. Przy podkręconym na maksa 2700 natężenie prądu jest w okolicach 125 amperów co przekłada się na 2 razy większą moc cieplną do rozproszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do przegrzewania VRM na tej płycie to mit. Płyta może nie jest idealna ale na pewno żadne vrm się nie przegrzewa

"Przegrzewa" to może złe słowo ale VRM na Gigabyte ma zdecydowanie wyższą temp. niż na płytach MSI z podobnego przedziału cenowego. I o ile w przypadku podkręconych 6-rdzeniowców lub nie podkręconych 8-rdzeniowców nie ma to większego wpływu, tak jeżeli ktoś chce podkręcać np. Ryzena 2700 lub 2700X to zbliży się do max. temp. pracy mosfetów (płyta prawdopodobnie pożyje krócej niż MSI).

 

90% Płyt Gigabyte ma taki sam VRM, jak ta w tabelce b450 Arous Pro

Na wielu płytach 120C wywala zabezpieczenia termiczne, 110C to maksimum jakie są w stanie znieść w większości przypadków kondensatory, przy czym nie wiem jakich dokładnie używa Gigabyte, pewnie te z wytrzymałością 5000h, nie 10000h/ 110C :E

Po długim katownia Prime 95 VRM mają 54-56 stopni w grach takie temp są nie do osiągnięcia. A u mnie mają gorzej bo jak wiadomo AIO nie pomaga chłodzić VRM więc myślę że jest ok. Zegar 3.9 1.38v 165W cpu

 

Jak mierzyłeś, że wyszły Ci tak absurdalnie niskie temperatury dla VRM tego producenta? :E:question: Są za niskie nawet jak na 6 rdzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź temperatury w HWinfo. HWmonitor mocno przekłamuje wartości na AM4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 HWmonitor nie nadaje się do pomiarów na platformie Ryzen, jak już używaj HWINFO64

2 mosfety Gigabyte nie mają zintegrowanych czujników temperatury, najwyżej mirzą jakąś skorygowaną temperaturę obok, lub wcale( patrzyłeś na temp. czegoś innego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

df62b7d7233fea67med.jpg

 

901a1181540481b7med.jpg

 

po dłuższym wygrzewaniu temp już nie rośnie

 

VRM 61 CPU 65 w grach takie wartości nie osiągalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak jak pisałem z tym vrm to mit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wewnętrzna temp mosfetu, tylko pomiar gdzieś obok. Jak chcesz mieć prawdziwy pomiar, to zmierz sobie z tyłu płyty głównej na nóżkach pirometrem lub sondą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam miernik laserowy mierzyłem pod radiatorami temp były nawet nizsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że odświeżę. Jak to w końcu jest z tą płytą? Potrzebuję czegoś ogarniętego do R7 1700 i nie wiem, czy ten B450 Elite za 399 starczy, czy lepiej dołożyć do tomahawka B450. Mój wymóg to ATX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierz najlepiej msi a-pro/tomahawk, one wszystkie maja taka sama sekcje zasilania, ktora radzi sobie bez problemu nawet z 2700x po OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o płycie MSI B450M Gaming Plus pod R7 1700 lub R5 2600...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty gigabyte mają słaby, przegrzewający się VRM do 8 rdzeni.

moj 1700 jakos nie zabil plyty 3.850 mhz 1.38v

 

Sekcja fakt kolo 80c,do granicznej temp daleko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi jest się odnieść do twojego zestawu, natomiast testy pokazują, że płyty gigabyte bez dobrego nawiewu na VRM, przegrzewają się z powodu "ozdóbki", zamiast radiatora + 3850mhz@1,38v to nie jest dużo dla Ryzena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt przy zdrowych zmyslach nie przekracza 1.4v bo pobor rosnie w kosmos.

Testowania tez na 1.425v ale extra 25mhz nie warte swieczki.

Chodzenie thermalright ultra 120 wiedz nawiew jest minimalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...