Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

qweewqqwe

Problem z portami USB Windows7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z portami USB w systemie Windows 7, w trakcie użytkowania komputera mysz oraz klawiatura losowo przestają działać, w tym samym czasie modem wifi USB działa bez żadnych problemów. Oba urządzenia mają diody które zaczynają mrugać. Zmiana portu USB nie pomaga, problem rozwiązuje reset komputera.

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki sprzęt ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna Asus P8H77-V,

CPU Intel i5-3570,

GPU Sapphire RX 580 Nitro+,

system siedzi na SSD Samsung 850 Evo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zasilacz ?

Mysz i klawiatura wpięte w porty na płycie z tyłu komputera ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz Corsair CX Series 500W ATX, 80 Plus Bronze Certified

I owszem, zarówno mysz jak i klawiatura były podpięte od tyłu. Gdy występował problem to próbowałem zmienić port na przedni, ale nic nie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zainstalować sterowniki od chipsetu i USB że strony Asusa.

Możesz też wyłączyć opcję zarządzania energią przez koncentrator USB w managerem urządzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem te sterowniki ale jest niewiele lepiej. Nadal losowo tracę kontrolę nad myszą, jedyna różnica to taka, że muszę poczekać 15-20s aby wróciło do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje, ze bedzie zlamany kabel w myszce badz klawiaturze. U mnie takie zwarcia na myszce uszkodzily w koncu usb 1.1 na dosc starej plycie glownej. Tzn kazdy port usb juz tam prawie nie dziala - pewnie walnelo w kontroler.

 

edit: zwarcia objawialy sie tym ze kursor stawal w miejscu na pare sekund i dopiero po chwili mozna bylo dalej nim poruszac, mozliwe tez ze czasem szalal, ale nie wiem czy klawiatura wtedy dzialala.

 

Zrobili tak ta myszke, ze masa byla miedzianym drucikiem bez izolacji, mam nadzieje ze takiej konstrukcji juz sie nie stosuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...