Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Shisu

Zmiana i5 6400

Rekomendowane odpowiedzi

Mój obecny sprzet:

GTX 1070

i5 6400

ASRock H110M-HDS

16gb DDR4 2133 mhz CL14

 

 

Czuję, że 6400 już nie wyrabia.

Komp głównie do grania i pod tym kątem będzie upgrade - jaki procek kupić?

Co do budżetu to sam nie wiem aczkolwiek wolałbym tanio :E

 

Samemu rozważałem takie opcje: r5 2600+mobo, jakaś używka i 7700 (aczkolwiek ceny na allegro strasznie z dupy) ew. czekać na nowe ryzeny(no ale średnio u mnie z cierpliwością :E )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, najtańsze są 6700k (tańsze niz 7700 a szybsze), kupisz już za 900-1000 pln. Czyli po sprzedaży twojego proca dołożysz około 500 pln i to jest najprostsze rowiazanie, będzie z 70% mocy procesora wiecej. Oczywiście, zeby proc rozwinął skrzydła (jeszcze o jakieś dodatkowe 20%-25%), to musiałbyś też zmienić płytę z jakąś z chipsetem z170 z z270 (podkręcisz go na 4,4-4,8 ghz - 4,4 ghz robią wszystkie, wyżej to już kwestia szczęścia) i pamieci na takie 3000 mhz lub szybsze. Ale wtedy to juz dokładasz około 1000 pln po sprzedaży twoich obecnych części. Tu już nie wiem, czy jest sens, bo dokałdajac mniej masz r5 2600, płytę b450 i 16 gb 3200 mhz. W grach będzie odrobinę wolniej (choć i tak o wiele szybciej niż na twoim sprzecie) ale we wszystkim innym szybciej (6 rdzeni i 12 wątków).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie Ryzena 2600 będziesz miał 12 wątków żadna gra tego nie zajedzie a teraz masz 4 to nie ma porównania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup I7-6700 do 800zl lub przejdź na Ryzen 1600x/2600. Tyle ze dla Ryzena ograniczeniem będzie tez twój ram i razem płyta i CPU tez musiałbyś go sprzedać i kupić jakiś 3000mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla I7 ten ram nie będzie ograniczeniem :)

 

Normalnie kup Ryzena i Płytę głowną i przełóż ram.

 

Na dobrej płycie głownej podbijesz napięcie zwiększysz cl, trcd, trp i tras i pójdzie na 2600 albo i lepiej.

Na poczatek 16,16,16,44 bo napewno twój ram przy cl14 reszte też ma mocno zwężone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będziesz miał 12 wątków żadna gra tego nie zajedzie

 

A która je wykorzysta? Bo póki co to te 12 wątków w grach dostaje baty od 6 wątków intela.szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda, metro, assasins creed, mass effect andromeda, dying light, battle field, rage 2, doom 2, dying light, resident evil 2, jusc cause 4.

Nie chce mi się więcej wymieniać gier które wyszły lub wyjdą.

 

Z intela to sie jedynie opłaca kupic próbkę inżynieryjną I7 8700T/K albo 9900T/K bo oficjalne są za drogie.

A taki I5 8400 nie ma nawet HT tak intel dziaduje, a nowe Ryzeny jak leci wszystkie będą mialły, a stare maja od 4 rdzeni.

AMD golasów nie sprzedaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda, metro, assasins creed, mass effect andromeda, dying light, battle field, rage 2, doom 2, dying light, resident evil 2, jusc cause 4.

Nie chce mi się więcej wymieniać gier które wyszły lub wyjdą.

 

Z intela to sie jedynie opłaca kupic próbkę inżynieryjną I7 8700T/K albo 9900T/K bo oficjalne są za drogie.

A taki I5 8400 nie ma nawet HT tak intel dziaduje, a nowe Ryzeny jak leci wszystkie będą mialły, a stare maja od 4 rdzeni.

AMD golasów nie sprzedaje.

 

Tylko dlaczego w grach ten wielowątkowy ryzen przegrywa z takim i5 8400 i to całkiem sporo w niektórych tytułach.Co do gier które jeszcze nie wyszły, rozumiem, że byłeś u szamana i wywróżył ci tę wykorzystanie wielowątkowości... Czy te HT w ryzenie powoduje jakąś przewagę w grach nad intelem 8400?? Żadną.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na lapkach masz i5 8300h z 4 rdzeniami i 8 wątkami z taktowaniem bazowym 2,3 Ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup I7-6700 do 800zl lub przejdź na Ryzen 1600x/2600. Tyle ze dla Ryzena ograniczeniem będzie tez twój ram i razem płyta i CPU tez musiałbyś go sprzedać i kupić jakiś 3000mhz.

 

Ram spokojnie pójdzie min. na 2800 po kombinacjach, szkoda wymieniać skoro jest to 16 gb.

U mnie po kilku dniach testowania 2133cl3 na 2866cl14, a są to kości 2 ranks.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram spokojnie pójdzie min. na 2800 po kombinacjach, szkoda wymieniać skoro jest to 16 gb.

U mnie po kilku dniach testowania 2133cl3 na 2866cl14, a są to kości 2 ranks.

Nie wszystkie 2133 dają się podnosić, zanim kupiłem obecne miałem adata 2133 i jedynie na 2400 szły. Goodram 2400mhz nie udało mi się wogole stabilnie podnieść. Wszystko zależy od kości. Tutaj nie wiemy jakiej są firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlaczego w grach ten wielowątkowy ryzen przegrywa z takim i5 8400 i to całkiem sporo w niektórych tytułach.Co do gier które jeszcze nie wyszły, rozumiem, że byłeś u szamana i wywróżył ci tę wykorzystanie wielowątkowości... Czy te HT w ryzenie powoduje jakąś przewagę w grach nad intelem 8400?? Żadną.

Bo ma słabszy wątek.

 

Jak doom wykożysztuje 12 wątków, czy Wolfenstein 2 to logiczne że Rage 2 i Doom 2 będą tyle wykozystywać, nie potrzebuje szamana,

tak samo dying light to i dying light 2.

 

- to co 2 wykozysta max 4 rdzenie logiczne że spokojnie z 16.

 

I to jak ładnie wykożystuje nie to co assasins creed zapcha pierwszy rdzeń a reszta stoi jak kołek i w cale nie pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten procesor kosztuje tyle co dwa Ryzeny 2600, nie opłaca się.

Jak będę składał nowy zestaw i nie będzie używanego intela na allegro w dobrej cenie to kupie nowego amd.

Teraz jak bym składał to bym tak zrobił bo nie ma na allegro tanich inteli.

Z intela to ES 8700T wszystko poniżej to kaleki bez HT.

A że na allegro chyba nawet takiego nie ma to pozostaje Ryzen 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-es-i9-9900k-qqbz-7822337154 ale cena chyba kogoś ktos młotkiem za mocno potraktował.

Pół roku temu I7 8700 900zł używany stał na allegro a ES 8700T 800zł i to były dobre ceny za te procesory.

A teraz jeden chce 1350 za I7 8700 a drugi za ES 9900 1475, nie ma sensu nawet tego kupowac jak Ryzen 2600 kosztuje 729zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ma słabszy wątek.

 

Jak doom wykożysztuje 12 wątków, czy Wolfenstein 2 to logiczne że Rage 2 i Doom 2 będą tyle wykozystywać, nie potrzebuje szamana,

tak samo dying light to i dying light 2.

 

- to co 2 wykozysta max 4 rdzenie logiczne że spokojnie z 16.

 

I to jak ładnie wykożystuje nie to co assasins creed zapcha pierwszy rdzeń a reszta stoi jak kołek i w cale nie pomaga.

wykożystuje ? a może wykorzystuje. Lepiej już nic nie pisz VirtuaBoy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie daj sobie wcisnąć ani nowych ani starych inteli, za 800zł to możesz sobie kupić I7 6700 bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko RYZEN ! (5 2600/2600X) Cena ta sama mniej więcej + płyta + pamięci (pamiętaj Ryzen potrzebuje 3000MHz+) wydajność w prawdzie mniejsza niż I5 8400, ale przecież bardziej przyszłościowy (jak FX'y) no i bardziej hipsterski, będziesz COOL na dzielni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie 2133 dają się podnosić, zanim kupiłem obecne miałem adata 2133 i jedynie na 2400 szły. Goodram 2400mhz nie udało mi się wogole stabilnie podnieść. Wszystko zależy od kości. Tutaj nie wiemy jakiej są firmy.

 

ram to HyperX (HX421C14FB/8) a druga kosc to (HX421C14FB2/8)

Zdecydowałem sie chyba jednak poczekać na nowe ryzeny :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hyperx najczęściej dają się wyżej przetaktowac, nawet 2133mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj Ryzen potrzebuje 3000MHz - a intel to nie potrzebuje ?

 

Kup płyte główną MSI i kręć ten Ram ile się da pewnbie 2666mhz CL 16 zrobią spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co się tak bawić? kup i 7 6700 używkę, wkładasz procesor nic nie zmieniasz, mocy do 1070 wystarczy aż nadto i impreza będzie Cię kosztować najmniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...