Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mmbruno

RTX 2060 Palit problem z zegarami i temperaturą

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam spory problem z nowo zakupioną kartą graficzną PALIT GeForce RTX 2060 GamingPro 6G GDDR6, a mianowicie po odpaleniu gry zegary spadają do 300MHZ w każdej grze, temperatura karty rośnie do około 90st i nie spada, karta pracuje na 100%, obniżenie detali nic nie daje. Pracę karty kontroluję w najnowszej wersji MSI Afterburner, załączam screen z AC Odyssey.

Nie wiem też dlaczego, ale w MSI Afterburner dla tej karty jest brak opcji "wentylatory", nie da się też sterować wentylatorami karty np. włączyć auto czy ustawić samemu ich pracę, opcja ta jest nie aktywna. Co mogę zrobić zanim oddam kartę na gwarancji, kupiłem na allegro, wcześniej miałem Radeona Vege 56, mój sprzęt wypisany jest w sygnaturze poniżej. Zupełnie nie da się grać w nic, klatkarz spada poniżej 30kl/s. Nie słychać jakby pracy wentylatorów, nie wiem też jak je zmusić żeby pracowały np. na 80-100% żeby sprawdzić czy działają na max obrotach. Sterowniki od karty mam najnowsze, przeinstalowanie ich nic nie pomogło. Z góry dzięki za wszelkie porady i pomoc w rozwiązaniu problemu, dziękuję.

post-507056-15497506685482_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy przewód od wentylatorów jest dobrze podłączony na karcie graficznej (miałem w swoim poprzednim Zotacu GTX 1080 Ti taki problem, że po prostu kabel nie był dobrze "dociśnięty" i czasami wentylatory w ogóle się nie odpalały).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj evga precision tam będziesz miał dostęp do wentylów. I co oznacza, że nie słychać wentylów? Patrzyłeś czy w ogóle się kręcą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otworzyłem obudowę i sprawdziłem dokładnie czy wentylatory się kręcą, okazało się że co jakiś czas jeden z kabli od zasilacza podchodził pod pierwszy wiatrak i w ten sposób karta je całkowicie oba zatrzymywała do zera. Kabel który podchodził pod wiatrak był od przedłużacza USB, przepiąłem go więc z daleka od karty pod inny port PCI i po problemie, teraz karta śmiga aż miło :). Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości to jaki sens było wymieniać vege 56 na RTX'a 2060?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości to jaki sens było wymieniać vege 56 na RTX'a 2060?

Trochę większa wydajność w niektórych grach, mniejsze zapotrzebowanie na W, mniejsze temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

Trochę większa wydajność w niektórych grach, mniejsze zapotrzebowanie na W, mniejsze temperatury.

 

I mniejsza ilość pamięci Vram,a różnica w poborze to kilkadziesiąt wat. Według mnie zamiana nieopłacalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wy znowu z tą pamięcią Vram. Nie potraficie zrozumieć że do 4K obydwie karty są za słabe do grania w przyzwoitych ustawieniach graficznych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wy znowu z tą pamięcią Vram. Nie potraficie zrozumieć że do 4K obydwie karty są za słabe do grania w przyzwoitych ustawieniach graficznych?

o jakim 4k "piszesz" już do 1080p trafiają się kwiatki, że 8GB jest potrzebne https://www.computerbase.de/2019-01/nvidia-geforce-rtx-2060-test/5/#diagramm-call-of-duty-wwii-1920-1080-6-gb-vs-8-gb wykres frametime cod w full hd, zobacz jakie frametimey, dla przypomnienia 40ms na klatke to 25fps.

 

Troche niżej sytuacja podobna dla finalfantasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam że VEGA 56 w nowych grach jest raczej wydajniejsza niż ten RTX 2060 mowa tu o BF5, Resident Evil 2, Deux Ex Makind Devided, Wolfenstein II The New Colosus, Forza Horizon więcej mi sie nie chce wymieniać. Ta karta będzie za rok lub półtora zdychała w nowych grach ze względu na ilość VRAM. Jak dla mnie strzeliłeś sobie w kolano taką zmianą, ale kto co woli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam że VEGA 56 w nowych grach jest raczej wydajniejsza niż ten RTX 2060 mowa tu o BF5, Resident Evil 2, Deux Ex Makind Devided, Wolfenstein II The New Colosus, Forza Horizon więcej mi sie nie chce wymieniać. Ta karta będzie za rok lub półtora zdychała w nowych grach ze względu na ilość VRAM. Jak dla mnie strzeliłeś sobie w kolano taką zmianą, ale kto co woli.

RLY mam 3gb od 2,5 roku i nie zdycham przestańcie już te głupoty wygadywać do 1080p to byle "gówno" wystarczy. Problem rodzi się 1440 i itd....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są gry dla ktorych 6GB VRAM na wymaksowanych w 100% ustawieniach to za mało nawet w 1080p ale jest ich 3-4.. Np rise of the tomb raider czy re biohazard, wystarczy zjechać z jednego ustawienia cieni/tekstur i problem znika, mimo wszystko to jest prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są gry dla ktorych 6GB VRAM na wymaksowanych w 100% ustawieniach to za mało nawet w 1080p ale jest ich 3-4.. Np rise of the tomb raider czy re biohazard, wystarczy zjechać z jednego ustawienia cieni/tekstur i problem znika, mimo wszystko to jest prawda.

 

Takich gier będzie co raz więcej przybywać nawet Shadow of the Tomb Raider w 1080p z wymaksowanymi suwakami żzera ok. 6.2 - 6.5 GB V-ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takich gier będzie co raz więcej przybywać nawet Shadow of the Tomb Raider w 1080p z wymaksowanymi suwakami żzera ok. 6.2 - 6.5 GB V-ram.

 

Głupota gier jak nie było tak nie ma , bo aby grać 1080p i stabilne 60fps to musisz zejść z detalami przy tej karcie. nie słuchałem tych bredni przy zakupie i nie chce więcej słuchać.

2.5 roku siedze i żyje co prawda już kupiłem 2070 (czekam na dostawę) ale to tylko dlatego że przechodzę na 1440p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wy znowu z tą pamięcią Vram. Nie potraficie zrozumieć że do 4K obydwie karty są za słabe do grania w przyzwoitych ustawieniach graficznych?

 

Nawet głupi apex legends (gra ważąca 20gb) wpieprza ponad 7GB ramu na maxymalnych ustawieniach. Także kupno rtxa to na prawdę kiepski pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mmbruno jak ta karta się sprawuje pod względem głośności? W porównaniu do np gainwarda ? Wiem że nie miałeś pewnie gainwarda ale na necie są testy a tego palita to nie mogę znaleźć co jedynie wersja z oc a to trochę różnica. Odbiegając od tematu to co tam wyżej pisali o 6 gb vram. Według was lepiej kupić w tej cenie gtx 1070 bo ma 8gb vram?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupota gier jak nie było tak nie ma , bo aby grać 1080p i stabilne 60fps to musisz zejść z detalami przy tej karcie. nie słuchałem tych bredni przy zakupie i nie chce więcej słuchać.

2.5 roku siedze i żyje co prawda już kupiłem 2070 (czekam na dostawę) ale to tylko dlatego że przechodzę na 1440p.

Miałem napisać o apexie, ale już ktoś to zrobił, więc dodam RE2R, oraz nadchodzące Metro, choć gry jeszcze nie ma :E

 

PS. A te wyniki, na stronie którą podał Raven, to pewnie pic na wodę fotomontaż :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mmbruno jak ta karta się sprawuje pod względem głośności? W porównaniu do np gainwarda ? Wiem że nie miałeś pewnie gainwarda ale na necie są testy a tego palita to nie mogę znaleźć co jedynie wersja z oc a to trochę różnica. Odbiegając od tematu to co tam wyżej pisali o 6 gb vram. Według was lepiej kupić w tej cenie gtx 1070 bo ma 8gb vram?

 

W tej cenie najlepiej kupić vege 56 albo szukać wypasionej wersji 1070Ti oczywiście używki z gw. Nikt mnie nie przekona do tej karty fakt faktem jest wydajna i do 1080p można powiedzieć że aż overkill, ale ze względu że nvidia przyżeniła na ilości pamięci to jak dla mnie nie jest to zbyt przyszłościowy wybór. Reasumując moim zdaniem mogli przyciąć bardziej jednostki ROP/TMU, a dać więcej ramu. Poczekajmy zaraz wychodzi metro exodus, the division 2, devil my cry 5 i pewnie wiele innych ciekawych tytułów wtedy zobaczymy co z czym się je.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według was lepiej kupić w tej cenie gtx 1070 bo ma 8gb vram?

Lepiej kupić w okolicach 2K 1080TI :E lub 1080 poniżej/zbliżonej cenie nowego RTX2060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupić w okolicach 2K 1080TI :E lub 1080 poniżej/zbliżonej cenie nowego RTX2060

No ta ale mówisz o używce a ja o nówce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość predatormax

o jakim 4k "piszesz" już do 1080p trafiają się kwiatki, że 8GB jest potrzebne https://www.computerbase.de/2019-01/nvidia-geforce-rtx-2060-test/5/#diagramm-call-of-duty-wwii-1920-1080-6-gb-vs-8-gb wykres frametime cod w full hd, zobacz jakie frametimey, dla przypomnienia 40ms na klatke to 25fps.Troche niżej sytuacja podobna dla finalfantasy

 

 

Od siebie dodam że VEGA 56 w nowych grach jest raczej wydajniejsza niż ten RTX 2060 mowa tu o BF5, Resident Evil 2, Deux Ex Makind Devided, Wolfenstein II The New Colosus, Forza Horizon więcej mi sie nie chce wymieniać. Ta karta będzie za rok lub półtora zdychała w nowych grach ze względu na ilość VRAM. Jak dla mnie strzeliłeś sobie w kolano taką zmianą, ale kto co woli.

 

 

Są gry dla ktorych 6GB VRAM na wymaksowanych w 100% ustawieniach to za mało nawet w 1080p ale jest ich 3-4.. Np rise of the tomb raider czy re biohazard, wystarczy zjechać z jednego ustawienia cieni/tekstur i problem znika, mimo wszystko to jest prawda.

 

 

Takich gier będzie co raz więcej przybywać nawet Shadow of the Tomb Raider w 1080p z wymaksowanymi suwakami żzera ok. 6.2 - 6.5 GB V-ram.

 

 

Nawet głupi apex legends (gra ważąca 20gb) wpieprza ponad 7GB ramu na maxymalnych ustawieniach. Także kupno rtxa to na prawdę kiepski pomysł.

 

 

Mmbruno jak ta karta się sprawuje pod względem głośności? W porównaniu do np gainwarda ? Wiem że nie miałeś pewnie gainwarda ale na necie są testy a tego palita to nie mogę znaleźć co jedynie wersja z oc a to trochę różnica. Odbiegając od tematu to co tam wyżej pisali o 6 gb vram. Według was lepiej kupić w tej cenie gtx 1070 bo ma 8gb vram?

 

:lol2: znawcy...

Karty nie mają ale do pisania bajek mają najwięcej.

Każda gra ładnie idzie na ULTRA + AA np: Shadow Tomb Raider ultra z SMAAX4-płynie,Forza4 Ultra+Extreme+AAx8-płynie,Strange Brigade przy Render Scale 170% to samo.Nawet w Wreckfest w którym zapełniłem prawie całą pamięć,też płynie.Mam pokaźną bibliotekę gier i nie chce mi się wymieniać.

@CiekawePytanie też uważałem iż dali mało pamięci ale w praktyce okazuje się,że szybka pamięć + reszta -bo z samej pamięci nici na karcie,bardzo dobrze sobie RTX2060 radzi w grach.Osoby które wróżą,że za rok czy dwa 6GB będzie mało,jeszcze im szczena opadnie i się zdziwią.Nic nie przemawia,NIC za kupnem GTX1070/Ti ani GTX1080.Robiłem porównanie z 1070Ti kolegi i dostaje baty jego karta.Czas ogólnie GTX1070/1080 się skończył,chyba że ktoś kupi naprawdę w dobrej cenie a w dobrej cenie jeszcze warto szukać ale GTX1080Ti-TERAZ lub nowy RTX2060.

 

Takie powinny być ceny na chwilę obecną:

GTX1080Ti - 1800zł

RTX2060 - 1600zł (najtaniej jest za 1550zł)

GTX1070Ti - 1100zł

GTX1070 - 950zł

GTX1060 - 800zł

-jak widać ceny są oderwane od realiów - nie te które podałem lecz te,które widnieją na Allegro,Olx itp stronach.

Przypominam,żeby się nie śmiać z cen bo już podałem raz w temacie ile będą kosztowały gtx1070/80 i tym osobom teraz głupio :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ta ale mówisz o używce a ja o nówce.

z nowych jest jeszcze vega 56 w wersjach customowych w podobnej cenie do 2060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać wiele osob nie wie jaką rolę odgrywa alokacja pamięci.

 

SoTR grałem na max z teksturami na v.high z GTX780 3gb i nie było żadnych problemów ze stabilnością. A przecież ta gra wymiana 7gb vram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać wiele osob nie wie jaką rolę odgrywa alokacja pamięci.

 

SoTR grałem na max z teksturami na v.high z GTX780 3gb i nie było żadnych problemów ze stabilnością. A przecież ta gra wymiana 7gb vram

 

Aha no to fajnie, czyli jesteś z grupy co twierdzi że 1060 3gb jest zajebista, GTX 980 jest nadal kozak itp.

No sorry masz stary szajs z małą ilością ramu ale czasy się zmieniają, teraz gry potrzebują więcej pamięci.

Na takich osobach jak ty oczywiście wykresy i dowody nie robią wrażenia bo ty wiesz lepiej.

 

A co do innych tutaj komentujących to rtx2060 najczęściej wypada gorzej od 1070ti, a czasami na równi. Dorzuccie do tego że 1070ti ma więcej ramu i jest tańszy no i chyba odpowiedź nasuwa sie sama. Jeśli ktoś chce ultra w full hd albo i wyższej rozdziałce to musi być debilem żeby brać rtxa 2060.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rtx2060 to czesto wydajność między 1070ti a 1080.

 

A ja widzę że ty jesteś z grupy osób które patrzą tylko na wyresy newralgicznych punktów w grze, których jest >=1%, a przechodząc normalnie grę i grając bez włączonego Afterburnera różnicy gołym okiem we frametime nie zauważysz.

 

Do full HD tylko 11 GB vram :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...