Skocz do zawartości
vernativ

Audi A6 C6 3.0TDI Quatrro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od jakiegoś czasu szukałem auta do 30tys zł, byłem już zdecydowany na poszukiwania Insigni w dieslu mimo negatywnych ocen tego auta :E . Wczoraj dzwoni kolega i mówi ''Panie jest do wzięcia pewne Audi A6 w 3 litrowym dieslu''. Zainteresowany pojechałem zobaczyć mimo iż nie napalałem się na takie auto za bardzo z racji jego kosztów utrzymania. Przyjechałem, przejechałem się, wyszedłem z bananem na twarzy, szybka kalkulacja raz się żyje i kupiłem :P.

 

Audi A6 C6 3.0TDI ASB, Quatrro

Przebieg równe 260tys (o dziwo pewny :E)

Rocznik 2007, wrzesień

Skrzynia Automat Tiptronic

Zdaję sobie sprawę z ewentualnych kosztów serwisu tego auta, ale mimo wszystko chyba warto, wynagradza to jazdą :).

 

Auto z rodziny kolegi, jeden właściciel od początku jego ciotka (tu trochę ból że od kobiety), serwis do przebiegu 250tys w audi, teraz 260tys. Z ważniejszych rzeczy to miało wymieniane kolektory dolotowe, mam rachunek na 3tys ojro :E. Samo auto jeździ super, skrzynia fajnie pracuje, silnik chodzi jak w zegarku i ma bardzo fajne przyśpieszenie. Wyposażenie bardzo fajne mimo że skóry trochę mi nie podchodzą, za to ładnie pachnie w aucie. Jestem świeżo po zakupie dlatego jeszcze nawet nie miałem czasu na zabawę i poznanie tego auta. Po przesiadce z mondeo mk3 w benzynie różnica jest ogromna. Autko po przygodzie parkingowej, także z zewnątrz muszę trochę ogarnąć ale tragedii nie ma. Na lato muszę szukać kół, sprzedający miał letnie koła za dopłatą ale nie podeszły mi. Na dniach zamieszczę lepsze fotki, na razie mam takie na szybko z dnia zakupu.

 

051692eed85f.jpg

18c506763e9b.jpg

f521d2194379.jpg

97023fb74f2e.jpg

82b898f8bd5f.jpg

Edytowane przez vernativ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny KAWAŁ fury :thumbup: ale te koszta ewentualnej awarii skrzyni czy silnika :E skrzynia to ten słynny multitronik bezstopniowy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny KAWAŁ fury :thumbup: ale te koszta ewentualnej awarii skrzyni czy silnika :E skrzynia to ten słynny multitronik bezstopniowy ?

 

 

Silniki nie są już takie drogie, za 6-7k kupisz dobry... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia na szczęście to tiptronic. Z rozrządu na razie dziwnych odgłosów nie słychać. Jeśli coś się kiedyś pojawi to czytałem już opinie że lepiej wymienić silnik :E.

Edytowane przez vernativ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za bzdura z tym wymienianiem silnika... kto da 100% gwarancji, że w używanym silniku będzie lepiej?

 

3.0 TDi V6 ma dwie bolączki, dobrze znane: rozrząd i wtryski.

 

Wtryski wymienia się na nowe, przy czym 1000zł kosztuje sztuka. Wymiana rozrządu wymaga wyciągnięcia silnika - koszt w sumie 6-7k z robocizną.

 

W sumie pakiet startowy dla tego silnika to ~12k PLN po czym masz spokój na zawsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje 3.0 to już ASB także poprawili co nie co względem starszej wersji, co nie zmienia faktu że nadal jestem na te usterki narażony. Póki co auto jeździ jak szalone i mam nadzieje że tak będzie przez dłuższy czas :E. Dziś zrobiłem małą trasę 80km i jest pięknie, wsiadłem potem w moje mondeo mk3 i najchętniej bym już je sprzedał :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanu rozrządu nie sprawdza się na słuch, jedziesz do ogarniętego mechanika, bądź tunera, który ogarnia vagi, podłącza się komputer i patrzy się co pokazują wskazania z czujników. I na tej podstawie wiesz czy rozrząd nadaje się już do wymiany czy nie.

 

Jak będziesz czekał aż zacznie rzęzić to wyczekasz sobie kupę innych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18d26da977e1.jpg

 

Koła na lato zakupione, oryginalne 17'stki na oponach 225/50. ładny stan, udało się dorwać 5 felg, jedna felga nówka z nieużywaną oponą była na zapasie.Jedna felga bez opony, właściciel złapał gumę i wywalił oponę bo i tak już była słaba, opony na jeden sezon ale już oglądam się za nowymi. Auto oddałem do mechanika, wymiana tarcz i klocków tył + serwis olejowy, sam bym to zrobił ale wolę grzebać przy aucie latem :E. Postaram się wrzucić jakieś ciekawsze fotki na dniach jak odbiorę furę.

Edytowane przez vernativ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro audik jedzie na sprawdzenie geometrii, bo aby jechać prosto muszę mieć lekko przechyloną kierownicę w prawo. Opony na lato już kupione Fulda SportControl 2, muszę jeszcze wrzucić je na felgi i czekam na ładną pogodę, może nawet już w tym tygodniu wjadą bo ma być całkiem fajnie :E. Wymieniłem olej na Motula Specyfic 5W30, w aucie zalany był aral super tronic, podobno też nie najgorszy i miał może niecały rok ale wolę dmuchać na zimne i zalać coś co wydaje się normalne i pewne ;). Wczoraj miałem małą przygodę z akumulatorem bo lekko wysiadał (jest jeszcze oryginalny :E z 2007 roku), zalałem do pełna i po jakimś czasie wskazówka opadła całkiem na sam dół i włączyła się rezerwa, za chwilę pojawiła się ikona akumulatora, podładowałem przez noc i wszystko wróciło do normy. Tylko co ma aku to poziomu paliwa :E:hmm:. Także audik póki co sprawuje się nieźle i w końcu mogę normalnie wyprzedzać co nie było mi dane w mondeo mk3. :E

Edytowane przez vernativ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko co ma aku to poziomu paliwa :E:hmm:. Także audik póki co sprawuje się nieźle i w końcu mogę normalnie wyprzedzać co nie było mi dane w mondeo mk3. :E

 

Jak aku pada to właśnie bożonarodzeniowa choinka na desce się robi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam jeszcze te lato na nim przejeździć, ale już przyszła zima musowo wymiana na nowy. Swoje już zrobił, 11 lat w jednym aucie to dobry kawał czasu jak na aku. Byłem na geometrii i wszystkie wskazania były w normie mimo tego że kiera musiała być lekko skręcona w czasie jazdy w prawo by jechać prosto, ale mechanik coś pomajstrował i teraz już jest idealnie.

 

Ktoś coś może wie o skrzypiących plastikach w audi a6 avant? , bardzo na nierównościach skrzypi tył, tak jakby tylna półka lub kanapa albo klapa. Skrzypi jak w starym polonezie chociaż nawet chyba w nim jest ciszej. W moim mondeo mk3 była totalna cisza, nic nie skrzypiało a w audi tylne plastiki trzeszczą masakrycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojciec zrobil ze 440tys takim, przy ok. 400tys sprawdzili rozrzad i napinacze - jak nowe. Ok. 300-330tys robil z tego co pamietam skrzynie, mozliwe ze sprzeglo.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojciec zrobil ze 440tys takim, przy ok. 400tys sprawdzili rozrzad i napinacze - jak nowe. Ok. 300-330tys robil z tego co pamietam skrzynie, mozliwe ze sprzeglo.

 

Seria ASB niby już jest poprawiona względem pierwszych BMK także mam nadzieję że spokojnie też dobiję do tych 350tys bez większych niespodzianek. Myślę jeszcze nad wymianą oleju w skrzyni, ostatnia wymiana była przy 177tys km w 2015 roku :E. Wymienić olej czy zostawić jak jest?, skrzynia chodzi dobrze, chociaż gdy jest zimna to lubi lekko przeciągać biegi z 2 na 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej w silniku wymieniasz? Jeżeli tak to czemu w skrzyni nie wymienisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej w silniku wymieniasz? Jeżeli tak to czemu w skrzyni nie wymienisz?

 

Podobno w tiptronicu nie wymienia się oleju, ale wiadomo dużo ludzi wymienia i jest ok mimo że zdarzały się przypadki że po wymianie skrzynia działała gorzej, sam pewnie też zmienię, decyzja zapadła co do wymiany statycznej, na lato podjadę do jakiegoś polecanego zakładu na śląsku aby zrobili to dobrze. Dziś wpadły letnie koła, 17'' 225/50, jednak kupiłem Dębice UHP2, opony bardzo ciche, komentarze z oponeo się sprawdziły :D. Zamówiłem jeszcze gałkę zmiany biegów od C7 bo ta co teraz jest totalnie mi nie podchodzi.

 

973121048f5c.jpg

003e37aaff21.jpg

 

Tutaj fotki z wczoraj jeszcze na zimówkach... :E

64b5589238b3.jpg

b92d14ab5b4f.jpg

5680590a42d6.jpg

165a41719044.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fura jeździ i ma się dobrze. Od zakupu zrobione już parę dłuższych tras które przebiegły bezproblemowo. Dziś wpadły emblematy na klapę tył i nowe pióra wycieraczek valeo. W planach w niedługim czasie mam zamiar przyciemnić szyby z tyłu, oddać auto do blacharza na usunięcie szkody parkingowej, wymiana oleju w tiptronicu już wybrałem zakład do którego się wybiorę ale to za miesiąc lub dwa. Jutro chyba biorę się za wskaźnik poziomu paliwa który raz działa a raz nie, muszę dostać się do baku itd, znana usterka w C6 :E.

Edytowane przez vernativ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jestem po wymianie oleju w skrzyni metodą dynamiczną. Jej praca szczególnie gdy jest zimna troszkę się poprawiła. Stary olej wyglądał jak brudna woda w mopie :E, także warto nie słuchać serwisu audi o tym że oleju się nie wymienia. Wymieniłem też oleje w dyfrach i reduktorze. Dalsze plany to przyciemnienie szyb, montaż ładniejszych końcówek wydechu. Ostatnio mierzyłem przyśpieszenie 0-100km/h, wyszło książkowo 7s.

 

cc322e3a5e86e002.jpg

Edytowane przez vernativ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko audi opowiada bajkę o bezobslugowosci skrzyni ;)

Samo autko super, sam chciałem takie sobie sprawić, ale jednak koszty rejestracji, utrzymania i serwisowania mnie odstraszyły. Jedyne co bym tu zmienił, to właśnie ten tylny dyfuzor i wydechy, reszta bardzo spoko.

Coś takiego np.

s-l640.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenowo jeśli rozrząd i wtryski nam się nie posypią jest całkiem znośnie :E. No i trzeba dobrze sprawdzić stan tiptronica bo tu też koszty są duże. Sama wymiana oleju dynamicznie to koszt 1800zł. Co do wydechu myślałem bardziej o samych końcówkach ultera ale wymiana całego zderzaka na ten z s-line też jest fajną opcją tylko znów drogo :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenowo jeśli rozrząd i wtryski nam się nie posypią jest całkiem znośnie :E. No i trzeba dobrze sprawdzić stan tiptronica bo tu też koszty są duże. Sama wymiana oleju dynamicznie to koszt 1800zł. Co do wydechu myślałem bardziej o samych końcówkach ultera ale wymiana całego zderzaka na ten z s-line też jest fajną opcją tylko znów drogo :E.

 

 

No i póki silnik się nie skończy,a lubi i to bardzo :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 1800 to jest koszt wszystkiego czy tylko samej robocizny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Te 1800 to jest koszt wszystkiego czy tylko samej robocizny?

 

Wszystko, robocizna to marne 250zł :E, reszta to 18 litrów oleju potrzebne na przepłukanie i zalanie skrzyni plus nowy filtr i uszczelka.

 

No i póki silnik się nie skończy,a lubi i to bardzo :E

 

Pierwsze wersje tak, moja podobno jest poprawiona i mam nadzieje że będzie ok przez dłuższy czas, chociaż i u mnie raz na miesiąc się napinacz rozrządu odezwie przy odpaleniu ale nie przejmuje się tym.

Edytowane przez vernativ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko, robocizna to marne 250zł :E, reszta to 18 litrów oleju potrzebne na przepłukanie i zalanie skrzyni plus nowy filtr i uszczelka.

 

 

 

Pierwsze wersje tak, moja podobno jest poprawiona i mam nadzieje że będzie ok przez dłuższy czas, chociaż i u mnie raz na miesiąc się napinacz rozrządu odezwie przy odpaleniu ale nie przejmuje się tym.

ASB jest wolny od problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autko super, zawsze mi się podobało ale to niestety nie na kieszeń przeciętnego Kowalskiego. Tak z ciekawości ile płacisz za tą pojemność OC? W mieście takie 3.0 w quattro też pewnie sporo łyknie? Na trasie jest pewnie względnie ze spalaniem bo to jednak diesel chodź patrząc na dzisiejsze ceny paliw to też trzeba liczyć się ze sporymi kosztami samego tankowania w takim aucie. Poza tym cokolwiek w takiej A6 się posypie to też spore koszta generuje. Skrzynia biegów, zawieszenie, rozrząd czy dwumasa to wydatki liczone w tysiącach. Ale oby koledze autko służyło jak najdłużej bez żadnej poważnej usterki. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...