Forum PCLab.pl: Audi A6 C6 3.0TDI Quatrro - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Audi A6 C6 3.0TDI Quatrro nowy nabytek Oceń temat: -----

#21 Użytkownik jest niedostępny   Rubcil 

• :*
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 15 Maj 2019 - 12:07

Zobacz postvernativ, o 15 Maj 2019 - 10:04, napisał(a):

Cenowo jeśli rozrząd i wtryski nam się nie posypią jest całkiem znośnie :E. No i trzeba dobrze sprawdzić stan tiptronica bo tu też koszty są duże. Sama wymiana oleju dynamicznie to koszt 1800zł. Co do wydechu myślałem bardziej o samych końcówkach ultera ale wymiana całego zderzaka na ten z s-line też jest fajną opcją tylko znów drogo :E.

No i póki silnik się nie skończy,a lubi i to bardzo :E

#22 Użytkownik jest niedostępny   Myst 

• Element podły, animalny.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Maj 2019 - 16:55

Te 1800 to jest koszt wszystkiego czy tylko samej robocizny?

#23 Użytkownik jest niedostępny   vernativ 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Maj 2019 - 21:43

Zobacz postMyst, o 15 Maj 2019 - 17:55, napisał(a):

Te 1800 to jest koszt wszystkiego czy tylko samej robocizny?

Wszystko, robocizna to marne 250zł :E, reszta to 18 litrów oleju potrzebne na przepłukanie i zalanie skrzyni plus nowy filtr i uszczelka.

Zobacz postRubcil, o 15 Maj 2019 - 13:07, napisał(a):

No i póki silnik się nie skończy,a lubi i to bardzo :E

Pierwsze wersje tak, moja podobno jest poprawiona i mam nadzieje że będzie ok przez dłuższy czas, chociaż i u mnie raz na miesiąc się napinacz rozrządu odezwie przy odpaleniu ale nie przejmuje się tym.

Ten post był edytowany przez vernativ dnia: 15 Maj 2019 - 21:49

#24 Użytkownik jest niedostępny   Fr0styyy 

• We'll bang, okay?
  • PipPipPipPipPip

Napisany 16 Maj 2019 - 23:47

Zobacz postvernativ, o 15 Maj 2019 - 22:43, napisał(a):

Wszystko, robocizna to marne 250zł :E, reszta to 18 litrów oleju potrzebne na przepłukanie i zalanie skrzyni plus nowy filtr i uszczelka.

Pierwsze wersje tak, moja podobno jest poprawiona i mam nadzieje że będzie ok przez dłuższy czas, chociaż i u mnie raz na miesiąc się napinacz rozrządu odezwie przy odpaleniu ale nie przejmuje się tym.

ASB jest wolny od problemów.

#25 Użytkownik jest niedostępny   Gornik92 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 20 Maj 2019 - 21:28

Autko super, zawsze mi się podobało ale to niestety nie na kieszeń przeciętnego Kowalskiego. Tak z ciekawości ile płacisz za tą pojemność OC? W mieście takie 3.0 w quattro też pewnie sporo łyknie? Na trasie jest pewnie względnie ze spalaniem bo to jednak diesel chodź patrząc na dzisiejsze ceny paliw to też trzeba liczyć się ze sporymi kosztami samego tankowania w takim aucie. Poza tym cokolwiek w takiej A6 się posypie to też spore koszta generuje. Skrzynia biegów, zawieszenie, rozrząd czy dwumasa to wydatki liczone w tysiącach. Ale oby koledze autko służyło jak najdłużej bez żadnej poważnej usterki. :)

#26 Użytkownik jest niedostępny   vernativ 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Maj 2019 - 21:39

Ubezpieczenie wyszło mnie 830zł oc +nnw na rok ze zniżką 60%. Teraz w mieście przy normalnej nodze ale w miarę dynamicznie pali 8.5-9.5L, gdy szalejemy 12-13L, zima to 12-14L. W trasie z prędkością 140Km/h bierze 7,7L, parę dni temu wracałem z Warszawy praktycznie cały czas 180-200 :E to łykał 9.8L. Także tak to wygląda, nie ma tragedii jak na tę masę :E a osiągi mamy bardzo fajne. To auto najlepiej sprawdza się na trasie, w mieście gdy jedziemy przepisowo masz wrażenie że jedziesz 20km/h. Gdy miałem na blacie 180km/h pytam kumpla ile jedziemy, jego odczucia były w pobliżu 100km/h. Masz dwa baki po 40L, także tankowanie do pełna to 400zł. Nie ma co się bać, auto jest fajne ale trzeba trochę o nie zadbać by nie sprawiało problemów, czyli dbać o turbo, wtryski, pilnować stanu oleju i dpf'a, olać long life i wymieniać olej najlepiej co roku, dbać o tiptronica, nie katować na zimnym, wtedy pożyje długo, na pewno trzeba bardziej się troszczyć niż o benzyniaka. A jak coś grubszego się posypie to parkujemy pod drzewem i stoi kilka lat :P.

Ten post był edytowany przez vernativ dnia: 21 Maj 2019 - 21:46

#27 Użytkownik jest niedostępny   vernativ 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 16 Lipiec 2019 - 23:39

Ostatnio nastąpiła mała zmiana we wnętrzu. Wymieniłem kierownicę na wersję sline z łopatkami. Teraz lepiej trzyma się ją w dłoniach ma lepszy chwyt, nie jest taka gładka jak poprzednia. Jazda na łopatkach fajna szczególnie przy wyprzedzaniu :E ale jednak wolę normalny tryb, łopatki bardziej takie dla zabawy niż do codziennego użytku :E.

Dodaj obrazek

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2