Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pawel14021

Komputer i5-8400

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym żeby ktoś się wypowiedział na temat tego zestawu. Jak coś to mam już obudowę i dysk.

Co bym mógł dać lepszego do tego zestawu w tej cenie. I zamiast GTX 1050ti chcę kupić GTX 1060.

I czy lepiej 1x8gbczy 2x4gb ramu. Link do zestawu:

https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/procesory-45/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=460261

 

https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/procesory-45/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=460261

 

www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/procesory-45/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=460261

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj budżet. Płyta do zmiany przynajmniej na Asrock z370 pro4 za ok. 440zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym żeby ktoś się wypowiedział na temat tego zestawu. Jak coś to mam już obudowę i dysk.

Co bym mógł dać lepszego do tego zestawu w tej cenie. I zamiast GTX 1050ti chcę kupić GTX 1060.

I czy lepiej 1x8gbczy 2x4gb ramu. Link do zestawu:

https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/procesory-45/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=460261

 

https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/procesory-45/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=460261

 

www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/procesory-45/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=460261

jakbyś wziął zestaw na ryzenie 2600 to imho nie dość, że byś miał lepszy proc to jeszcze za 150-200pln wiecej miałbyś rtx 2060 zamiast 1060 6GB, miałem i to wersji armor 1060 i imho to jest słaba karta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zły kierunek, kolego.

 

Intel nie jest obecnie zbyt opłacalny. i5-8400 warto kupić w cenie 700 pln, tak jak ja kupowałem, ale nie 900. Na dzisiaj średni segment to królestwo AMD, podobnie z grafiką.

 

Weź r2600, najpopularniejszą płytę do niego (bodajże tomahawk), 1x8GB przynajmniej 3200 CL16 (a potem na urodziny czy inne imieniny koniecznie kolejne 8GB identycznej pamięci) oraz rx580/590.

 

Ryzen w zupełności wystarczy. Na początek mocno ograniczy go pamięć, ale i tak będziesz miał zapas.

Grafika to odgrzewane kotlety, ale dobrze wycenione. Trochę stracisz na połączeniu ryzen-radeon, ale i tak będziesz cenowo do przodu. 8GB pamięci może w przyszłości mieć znaczenie. Wątpię, że procesor graficzny o tej wydajności będzie kiedyś realnie tyle potrzebował, ale moja szklana kula bywa zawodna.

 

Zasilacz ok, chociaż w tej cenie można już chyba upolować coś lepszego. Rozejrzyj się za seasonicami.

 

1060 6GB, miałem i to wersji armor 1060 i imho to jest słaba karta
Właśnie z tej karty mam teraz obraz :)

Jest to karta warta swojej ceny. Kupiłem jako używkę za 700 złotych. Kręci się jak dzika i można uzyskać niesamowite zegary, ale ja ją wolę z undervoltem i z wentylatorami włączającymi się dopiero przy ok. 50 stopniach. Na dzisiaj lepiej kupić radosława, tak jak piszę wyżej. rtx 2600 to dopłata 500-600 złotych co najmniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.komputronik.pl/cart/shared/show/L47ABrokrn Proszę niewiele drożej (70zł) a wiele fajnych rzeczy udało się upchać ;) I jbc. i5 8400 Tray na komputroniku to jest to coś na wzór procesora w wersji OEM, bo zegary są identyczne jedynie chłodzenia brak, a cenowo wychodzi bardzo fajnie. No i zasilacz z przetwornicą DC-DC, 16GB RAMu 3000MHz od Corsair'a, chyba jedna z najtańszych GTX 1060 6GB, ale nie powinno być z nią źle, no i jedna z lepszych płyt w okolicach 400zł z chipsetem B360

 

chyba że możesz ~150zł dołożyć do RX'a 590 np. tego https://www.komputronik.pl/product/591476/sapphire-radeon-rx-590-nitro-8gb-gddr5.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zły kierunek, kolego.

 

Intel nie jest obecnie zbyt opłacalny. i5-8400 warto kupić w cenie 700 pln, tak jak ja kupowałem, ale nie 900. Na dzisiaj średni segment to królestwo AMD, podobnie z grafiką.

 

Weź r2600, najpopularniejszą płytę do niego (bodajże tomahawk), 1x8GB przynajmniej 3200 CL16 (a potem na urodziny czy inne imieniny koniecznie kolejne 8GB identycznej pamięci) oraz rx580/590.

 

Ryzen w zupełności wystarczy. Na początek mocno ograniczy go pamięć, ale i tak będziesz miał zapas.

Grafika to odgrzewane kotlety, ale dobrze wycenione. Trochę stracisz na połączeniu ryzen-radeon, ale i tak będziesz cenowo do przodu. 8GB pamięci może w przyszłości mieć znaczenie. Wątpię, że procesor graficzny o tej wydajności będzie kiedyś realnie tyle potrzebował, ale moja szklana kula bywa zawodna.

 

Zasilacz ok, chociaż w tej cenie można już chyba upolować coś lepszego. Rozejrzyj się za seasonicami.

 

Właśnie z tej karty mam teraz obraz :)

Jest to karta warta swojej ceny. Kupiłem jako używkę za 700 złotych. Kręci się jak dzika i można uzyskać niesamowite zegary, ale ja ją wolę z undervoltem i z wentylatorami włączającymi się dopiero przy ok. 50 stopniach. Na dzisiaj lepiej kupić radosława, tak jak piszę wyżej. rtx 2600 to dopłata 500-600 złotych co najmniej.

jak kupiłem w 2016r za 1200 to była dobra jak na ówczesne gry, teraz ponad 1000pln imho przesada. Za 700pln to dobry deal, ale teraz gdy za 850-900pln na radeonie 580 mozna miec podobną wydajność a w cenie zbliżonej do gtx 1060 6GB można kupić rx 590, który jest szybszy od 1060 6GB całkiem sporo to w tej cenie to j.w napisałem, tym bardziej, że W x-k był za 1080pln rx590 fatboy z grami za 1499 był rtx 2060 inno3d https://www.pepper.pl/search?q=rtx+2060 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj budżet. Płyta do zmiany przynajmniej na Asrock z370 pro4 za ok. 440zl.

Budżet ok.3000 i wolałbym na intelu.

I po co mi płyta na chipsecie z370 jak nie będę podkręcał nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet ok.3000 i wolałbym na intelu.

I po co mi płyta na chipsecie z370 jak nie będę podkręcał nic.

Zaraz jakiś zestaw ci podrzucę ale z370 jest w twoim przypadku po to żebyś mógł ramy na chociaż 3000-3200mhz ustawić, na czym zyskasz kilka % na wydajności przy zbliżonej cenie płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3085zł i5-8400 Asrock z370 pro4 2x8GB 3000mhz gtx1060 6GB: https://www.x-kom.pl/lista/v1ja6u6bb

 

 

brakuje dysku ssd i chłodzenia na CPU, ponieważ to stockowe jest głośne ale na razie bez tego możesz się obyć. W komputronik są bez chłodzenia po 830zł i wtedy dokupujesz chociaż spartana za 60zł i masz za 900zł już ciszę. Biorąc 2x4GB zostaje budżet na podstawowy dysk SSD 240GB za 140-150zł.

1 kość RAM tylko pod warunkiem, że w ciągu 1-2 miesięcy dokupisz drugą, ponieważ bez dual channel tracisz na wydajności.

 

druga propozycja to Ryzen 2600 + GTX1660Ti który ma wejść do sprzedaży za kilka dni w prawdopodobnej cenie 1300zł i wydajności gtx1070.

jeżeli weźmiesz zestaw na Ryzen 2600 to w swoim budżecie zmieścisz właśnie tą kartę, więc wydajnośc zestawu będzie wyższa, a CPU 6/12 bardziej przyszłościowy niż 6/6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3085zł i5-8400 Asrock z370 pro4 2x8GB 3000mhz gtx1060 6GB: https://www.x-kom.pl/lista/v1ja6u6bb

 

 

brakuje dysku ssd i chłodzenia na CPU, ponieważ to stockowe jest głośne ale na razie bez tego możesz się obyć. W komputronik są bez chłodzenia po 830zł i wtedy dokupujesz chociaż spartana za 60zł i masz za 900zł już ciszę. Biorąc 2x4GB zostaje budżet na podstawowy dysk SSD 240GB za 140-150zł.

1 kość RAM tylko pod warunkiem, że w ciągu 1-2 miesięcy dokupisz drugą, ponieważ bez dual channel tracisz na wydajności.

 

druga propozycja to Ryzen 2600 + GTX1660Ti który ma wejść do sprzedaży za kilka dni w prawdopodobnej cenie 1300zł i wydajności gtx1070.

jeżeli weźmiesz zestaw na Ryzen 2600 to w swoim budżecie zmieścisz właśnie tą kartę, więc wydajnośc zestawu będzie wyższa, a CPU 6/12 bardziej przyszłościowy niż 6/6.

Mam już dysk SSD i HDD i obudowe

 

3085zł i5-8400 Asrock z370 pro4 2x8GB 3000mhz gtx1060 6GB: https://www.x-kom.pl/lista/v1ja6u6bb

 

 

brakuje dysku ssd i chłodzenia na CPU, ponieważ to stockowe jest głośne ale na razie bez tego możesz się obyć. W komputronik są bez chłodzenia po 830zł i wtedy dokupujesz chociaż spartana za 60zł i masz za 900zł już ciszę. Biorąc 2x4GB zostaje budżet na podstawowy dysk SSD 240GB za 140-150zł.

1 kość RAM tylko pod warunkiem, że w ciągu 1-2 miesięcy dokupisz drugą, ponieważ bez dual channel tracisz na wydajności.

 

druga propozycja to Ryzen 2600 + GTX1660Ti który ma wejść do sprzedaży za kilka dni w prawdopodobnej cenie 1300zł i wydajności gtx1070.

jeżeli weźmiesz zestaw na Ryzen 2600 to w swoim budżecie zmieścisz właśnie tą kartę, więc wydajnośc zestawu będzie wyższa, a CPU 6/12 bardziej przyszłościowy niż 6/6.

A jakbym na razie miał 2x4gb a za rok kupił bym jeszcze 1x8gb i bym miał 2x4gb i 1x8gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zły pomysł.

 

Przecież jak masz ssd to mieścisz w budżecie z Ryzen 2600 i GTX1660ti 2x8GB, więc po po kombinować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie tak mnie zamotało że nie rozkminiłem że płytę Z370 można dać :Dhttps://www.komputronik.pl/cart/shared/show/5ed8AoG7KZ

Tutaj koszyk z dedykowanym chłodzeniem tak więdz i temperatury powinny być niższe, i kultura pracy wyższa, i zasilacz z przetwornicą DC-DC, który też bardzo cicho powinien chodzić ;)

 

Na dziś to i 2060 zmieści.

Do 3k? Dało by radę, ale jakąś tańszą B450, i Ryzenem 2600 no i siłą rzeczy 8GB RAMu

https://www.komputronik.pl/cart/shared/show/nZk4Weg7N8

 

Tylko nie wiem czy pan od posta nie ma czasem obudowy z szybą, bo jesli tak, to pasowałoby to ~120zł do jakiegoś MoBa'sa ATX dołożyć :V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie tak mnie zamotało że nie rozkminiłem że płytę Z370 można dać :Dhttps://www.komputronik.pl/cart/shared/show/5ed8AoG7KZ

Tutaj koszyk z dedykowanym chłodzeniem tak więdz i temperatury powinny być niższe, i kultura pracy wyższa, i zasilacz z przetwornicą DC-DC, który też bardzo cicho powinien chodzić ;)

 

 

Do 3k? Dało by radę, ale jakąś tańszą B450, i Ryzenem 2600 no i siłą rzeczy 8GB RAMu

https://www.komputronik.pl/cart/shared/show/nZk4Weg7N8

 

Tylko nie wiem czy pan od posta nie ma czasem obudowy z szybą, bo jesli tak, to pasowałoby to ~120zł do jakiegoś MoBa'sa ATX dołożyć :V

wcześniej to też napisałem, że da rade nawet RTX 2060 wepchnąć jak weźmie ryzena i dołoży 150-200pln nawet z 16GB ram, które teraz mocno potaniały.

 

imho r2600+rtx2060 to znacznie lepsze rozwiązanie niż 8400+gtx1060, nawet r2600+gtx1060 jest lepsze, ale co kto lubi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wcześniej to też napisałem, że da rade nawet RTX 2060 wepchnąć jak weźmie ryzena i dołoży 150-200pln nawet z 16GB ram, które teraz mocno potaniały.

 

imho r2600+rtx2060 to znacznie lepsze rozwiązanie niż 8400+gtx1060, nawet r2600+gtx1060 jest lepsze, ale co kto lubi.

No właśnie :D O gustach sie nie dyskutuje, a jeśli ktoś woli postawić na gusta, a nie fakty to to już inna sprawa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zawsze zależy od konkretnej płyty. Tania i w miarę dobra płyta pod Ryzen 2600/1600x to Gigabyte b450m ds3h za 280-290zł. RAMy 2x4GB 2666mhz kupisz za 250zł tu masz mój a propozycję 2955zł Ryzen 1600x plus 2x4GB 2666 + RTX2060 6GB https://www.x-kom.pl/lista/rkoenvxm0

Za 50zł dokupujesz na allegro chłodzenie AMD Spire i masz fajny zestaw. Do 16Gb RAM brakuje 200zł, więc albo dokładasz albo czekasz na GTX1660Ti i wtedy w budżecie mieścisz Ryzen 2600, gigabyte b450m ds3h, 2x8GB RAM 3000mhz g.skill (jak w zestawie na Intelu), zasilacz oraz GTX1660Ti jak tylko się pojawią i potwierdzi się cena 1300zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o płytach ASRock'a?

Większość płyt Asrocka to jak na swoje przedziały cenowe bardzo dobre rozwiązania, chociaż nie zawsze budżetowe od płyt Pro4 do highendowych Taichi

 

Wszystko zawsze zależy od konkretnej płyty. Tania i w miarę dobra płyta pod Ryzen 2600/1600x to Gigabyte b450m ds3h za 280-290zł. RAMy 2x4GB 2666mhz kupisz za 250zł tu masz mój a propozycję 2955zł Ryzen 1600x plus 2x4GB 2666 + RTX2060 6GB https://www.x-kom.pl/lista/rkoenvxm0

Za 50zł dokupujesz na allegro chłodzenie AMD Spire i masz fajny zestaw. Do 16Gb RAM brakuje 200zł, więc albo dokładasz albo czekasz na GTX1660Ti i wtedy w budżecie mieścisz Ryzen 2600, gigabyte b450m ds3h, 2x8GB RAM 3000mhz g.skill (jak w zestawie na Intelu), zasilacz oraz GTX1660Ti jak tylko się pojawią i potwierdzi się cena 1300zł.

Po co 1600X skoro nie wiele drozej moze mieć R5 2600? W tej cenie również spokojnie 3000MHz się mieści RAM :V

 

10zł drozej ma Vipery 2x4GB 3000MHz

 

Btw. widział ktoś testy tego Ventusa? W sensie o temp. mi chodzi głównie? Bo ciekaw jestem jak wypada na tle najtańszych Palitów/Gainward'ów bo one są nawet fajnie wykręcone, mają niskie temperatury, jedynie co to do najcichszych nie należą :V

 

No i gdybym był złym człowiekiem to bym się jeszcze rzucał o zasilacz, że można bequiet'a system power 9 wsadzić, ale że nie jestem to tylko tak uwagę zwracam bo cenowo niewiele droższy, a przetwornica DC-DC to też fajny bajer + wiadomo bequiet to i kultura pracy odpowiednia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipton ma na dniach Ventusa testować, to się okaże jak on działa w stosunku do phonixa, Gigabyte i referenta.

 

Zmiany można robić w każdym zestawie :) ponieważ autor wątku nie napisał ze może przekroczyć budżet to się trzymam założeń.

Ryzen 2600 w boxie ma tylko stealtha, wiec jest słabo. Różnica w wydajności Ryzen 2600 vs Ryzen 1600x praktycznie nie istnieje, a przy cenie 560z do 690zl jest miejsce na normalne chłodzenie albo chociaż AMD spire.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipton ma na dniach Ventusa testować, to się okaże jak on działa w stosunku do phonixa, Gigabyte i referenta.

 

Zmiany można robić w każdym zestawie :) ponieważ autor wątku nie napisał ze może przekroczyć budżet to się trzymam założeń.

Ryzen 2600 w boxie ma tylko stealtha, wiec jest słabo. Różnica w wydajności Ryzen 2600 vs Ryzen 1600x praktycznie nie istnieje, a przy cenie 560z do 690zl jest miejsce na normalne chłodzenie albo chociaż AMD spire.

Głównie o poprawiony kontroler pamięci mi chodzi :V duż a częśc pamięci nie chciała z Ryzenami działać, a nawet jak działały to niekiedy nie tak jak powinny :V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipton ma na dniach Ventusa testować, to się okaże jak on działa w stosunku do phonixa, Gigabyte i referenta.

 

Zmiany można robić w każdym zestawie :) ponieważ autor wątku nie napisał ze może przekroczyć budżet to się trzymam założeń.

Ryzen 2600 w boxie ma tylko stealtha, wiec jest słabo. Różnica w wydajności Ryzen 2600 vs Ryzen 1600x praktycznie nie istnieje, a przy cenie 560z do 690zl jest miejsce na normalne chłodzenie albo chociaż AMD spire.

No nie wiem według tego filmu wygląda na to że Intel lepiej sobie radzi od amd.

 

No nie wiem według tego filmu wygląda na to że Intel lepiej sobie radzi od amd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem według tego filmu wygląda na to że Intel lepiej sobie radzi od amd.

 

No nie wiem według tego filmu wygląda na to że Intel lepiej sobie radzi od amd.

Wybór należy do ciebie, nie do nas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Intel wydajniejszy?

zależy w jakich grach na jakich silnikach

 

tu masz testy w 36grach

, stock ryzen jest 5% wolniejszy, ale po oc 7% szybszy, ryzena o około 10-15% można bez problemu podkręcić bo na stocku stosunkowo niskie zegary ma. Ryzen tez jest bardziej przyszłościowy 12 wątków vs 6, i tez możliwości upgrade lepsze, za pół roku nowa generacja, będzie cie kręciło to wymienisz za małe pieniądze. Stockowy cooler AMD jest stosunkowo dobry bardzo duzo osob nie kupuje dodatkowego, kolega ma ryzena 2600 na 4Ghz na standardwym napięciu i stockowym coolerze temperatury wysokie ale w normie około 75stopni i nie jest głośny jak te coolery co kiedys były ale głośniejszy niż dobre chłodzenie ze sklepu.

 

Platforma na AMD ma kilka dużych plusów po za procesorem,

 

20 linii pcie a w intelu 16, jak włożysz grafike na 16x pcie to zostanie ci jeszcze 4 linie bezpośrednie na nvme do cpu a w intelu przez chipset. Jest jeszcze kwestia podatnosci 8th gen intela na spectre meltdown. Jest jeszcze pare rzeczy.

 

Obejrzyj całe wideo które jest w tym poście (cofnij jak cos do początku) będziesz miał szeroki przekrój gier, a nie kilka. Testy też robione 9 miesięcy temu, a raczej czas działa na korzyść ryzena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...