Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Czarny_0_0_

i3-8100 czy R5 2600?

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie używam i7-3770k + 1060 3gb, lecz pada płyta główna. Komp nie startuje, freezy, karta sieciowa czasem nie wykrywa połączenia.

Zamiast kupować "nową" na starej architekturze pomyślałem, że sprzedam i7 oraz RAM i kupię coś nowszego (wydajniejszego?).

Zastanawiam się nad i3-8100 lub R5 2600 (ewentualnie 1600x). Głównie zależy mi na w miarę niskim zużyciu prądu oraz na atrakcyjnej cenie (przeprowadziłem się "na swoje", więc każda złotówka się liczy :lol2: ).

Przeważnie CS:GO, czasem jakieś GTA5, forza - dlatego myślę, że i3-8100 mi wystarczy. W szczególności, że obecny i7 jest ok, a karta wysokich lotów nie jest :) Do gier mam głównie PS4 Pro.

Więc... Co wybrać?

 

PS Zasilacz SilentiumPC 600W Vero L2 Bronze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Core i3-8100 to mniej więcej poziom R5 1400 po OC (oba w podobnej cenie), zatem R5 1600 jest zauważalnie szybszy (i nieco droższy). Jeżeli Twój obecny cooler pasuje do AM4, to R5 1600X jest fajną opcją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3770k wymienić na i3 8100? Lepiej kup płytą na podmiane uszkodzonej.

 

Ryzen 2600 już jest ciekawszy, ale koszt wymiany będzie dużo wyższy niż wzrost wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Twój obecny cooler pasuje do AM4, to R5 1600X jest fajną opcją.

Posiadam SilentiumPC Spartan, do tego nie wiem gdzie mam wszystkie "przejściówki" itp. Podczas przeprowadzki dużo rzeczy zostało wyrzuconych... Ale z tego co się orientuję, to od 1155 do 1151 pasuje moje chłodzenie (już nie jestem w temacie, poprawcie mnie jeśli się mylę). Więc jeden koszt mi odpada.

 

3770k wymienić na i3 8100? Lepiej kup płytą na podmiane uszkodzonej.

 

Wiem, głupie, ale i tak nie używam OC. Kupiłem z "K", ponieważ był z okolicy i mogłem go osobiście sprawdzić u kogoś w domu. Poza tym cena była większa o około 30zł względem wersji bez "K" na portalach aukcyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz wymienić i7 na i3.

 

8 watkow na 4 watki. Wcale nie chodzi tutaj o OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup jakąś używaną płytę na H67/H77 jak ma być tanio. Jakakolwiek żonglerka platformami w tym momencie to duży koszt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7 3770k -> i3 8100 to downgrade, brałbym R5 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup jakąś używaną płytę na H67/H77 jak ma być tanio. Jakakolwiek żonglerka platformami w tym momencie to duży koszt.

 

Szczególnie jeśli ma dopłacać do wymiany na i3. Bo już widzę, że się na niego napala bo mocowanie mu pasuje z coolera.

 

SPC daje rabat 100% na zakup mocowania AM4 do swoich radiatorów. Jeśli taką oszczędność jest priorytetem w tej wymianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba macie racje... Mija się to lekko z celem.

 

Kup jakąś używaną płytę na H67/H77 jak ma być tanio. Jakakolwiek żonglerka platformami w tym momencie to duży koszt.

Nie musi być super tanio, chodziło mi bardziej cena/jakość. Na płytę mogę wydać nawet 400zł.

Aktualna to Asus p8p67, więc po prostu CHYBA kupię drugą, identyczną. Chęć zmiany była spowodowana tym, że nie chcę kupować od przysłowiowego "janusza z allegro". Wolałbym wszystko kupić nowe, najlepiej z jakiegoś pewnego sklepu. Zawsze można by było wtedy ewentualnie pomyśleć o jakiś ratach, zawsze buduje się jakąś historie. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość irulax

Chyba macie racje... Mija się to lekko z celem.

 

 

Nie musi być super tanio, chodziło mi bardziej cena/jakość. Na płytę mogę wydać nawet 400zł.

Aktualna to Asus p8p67, więc po prostu CHYBA kupię drugą, identyczną. Chęć zmiany była spowodowana tym, że nie chcę kupować od przysłowiowego "janusza z allegro". Wolałbym wszystko kupić nowe, najlepiej z jakiegoś pewnego sklepu. Zawsze można by było wtedy ewentualnie pomyśleć o jakiś ratach, zawsze buduje się jakąś historie. :thumbup:

 

Nom, skoro to co miałeś wystarcza dla Twoich potrzeb - po co przepłacać? scratchhead.gif Ja też się czaję do zmiany od 3 lat i jakoś argumentów znaleźć nie mogę szczerbaty.gif

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty na 1155 nowej w sklepie już nie kupisz. Pozostają tylko outlety albo kupić płytę od kogoś kto autentycznie wymienia platformę i pozbywa się gratów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

Obecnie używam i7-3770k + 1060 3gb, lecz pada płyta główna. Komp nie startuje, freezy, karta sieciowa czasem nie wykrywa połączenia.

Zamiast kupować "nową" na starej architekturze pomyślałem, że sprzedam i7 oraz RAM i kupię coś nowszego (wydajniejszego?).

Zastanawiam się nad i3-8100 lub R5 2600 (ewentualnie 1600x). Głównie zależy mi na w miarę niskim zużyciu prądu oraz na atrakcyjnej cenie (przeprowadziłem się "na swoje", więc każda złotówka się liczy :lol2: ).

Przeważnie CS:GO, czasem jakieś GTA5, forza - dlatego myślę, że i3-8100 mi wystarczy. W szczególności, że obecny i7 jest ok, a karta wysokich lotów nie jest :) Do gier mam głównie PS4 Pro.

Więc... Co wybrać?

 

PS Zasilacz SilentiumPC 600W Vero L2 Bronze

Oczywiście ryż 2600. DUŻY skok w wydajności multicore. https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=AMD+Ryzen+5+2600&id=3243 https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i7-3770+%40+3.40GHz&id=896

 

Nowoczesna płyta główna - wystarczy tanie B450.

 

i7 i tak w miarę dobrze sprzedasz. Wiele do nowego cepa nie dołożysz. W grach będzie podobnie lub na korzyść ryża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co Ci nowy config do gtx 1060 3gb? różnicy żadnej(chyba że na - przy i3 8100) a dopłata względem tego co teraz masz spora. Jak liczysz każdy grosz kup jakaś płytę za 200-300 zł do tego co teraz masz i problem rozwiązany najtańszym kosztem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ryż 2600. DUŻY skok w wydajności multicore. https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=AMD+Ryzen+5+2600&id=3243 https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i7-3770+%40+3.40GHz&id=896

 

Nowoczesna płyta główna - wystarczy tanie B450.

 

i7 i tak w miarę dobrze sprzedasz. Wiele do nowego cepa nie dołożysz. W grach będzie podobnie lub na korzyść ryża.

Wyjdź z tymi nic nie wartymi benchmarkami, chyba, że mu ddr4 zasponsorujesz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

Wyjdź z tymi nic nie wartymi benchmarkami, chyba, że mu ddr4 zasponsorujesz..

Może dla Ciebie liczą się tylko gry ale sam na tej planecie nie jesteś - wyobraź sobie!

 

Ryż 2600 jest bardzo doby. i7 3xxx też jest dobry. Ale jak mu kładzie się płyta to chyba warto pomyśleć o np. M2. Dużej ilości USB 3....... dużej ilości SATA3. Kupowanie za 250-300zl używanej starej płyty to słaby interes. Sytuacja idealna pod upgrade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj czego oczekuje autor tematu i co aktualnie ma po czym ogranicz banialuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa, bankowo to będą nowe płyty :D Poczytajcie komentarze.

Starocie za krocie. Bez PCIE 3, DDR3, bez M.2 itp

DDR4 obecnie leci na łeb z ceną, w końcu.

R5 1600X kosztuje ok 550zł + dobra NOWA płyta za 350zł, zjada tego I3 8100 i i7 3770 z kopytami. 1600X jest ok 8% wolniejszy na stocku od 2600X.

A że nie ma chłodzenia w Boxie? Ja jeszcze nigdy nie użyłem boxowego coolera do czegoś więcej niż Celeron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki wszystkim za pomoc. Decyzja raczej podjęta. Kupowanie płyty niewiadomego pochodzenia, bez jakiś wodotrysków (jak na dzisiejsze standardy) za 300-400zł to chyba słaby interes... Niby rozwiązanie bez kombinowania, ale ile taka płyta pochodzi? Loteria...

 

Sprzedaje wszystkie graty ze starej platformy. Kupuję procek R7 1700 za 679zł lokalnie, w KRK (ewentualnie R5, ale różnica 100zł...).

Do tego:

2x RAM (do wczoraj była promka za 250zł)

Płyta główna

Chyba może być? :E

Wybrałem RTV ponieważ mam tam kartę podarunkową 200zł oraz są pewne raty zero, więc nie zaboli aż tak... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

2x RAM (do wczoraj była promka za 250zł)

Wybrałem RTV ponieważ mam tam kartę podarunkową 200zł oraz są pewne raty zero, więc nie zaboli aż tak... :D

 

Rozważ takie coś: www.euro.com.pl/pamieci-ram/g-skill-aegis-ddr4-16gb-2x8gb-16gb-3000-cl11.html (coś z linkiem nie tak, nie wiem jak wstawić dobry). Masz 460zł za 16GB (3200 od strzała, na Intelu hobbystycznie walczę o stabilne 3333 CL16 :)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zmieniasz platformę, to dorzuć odrobinę grosza do Biostara X370GT7. Znajdziesz go w Morelach za ~460 zł i to jest naprawdę kozak płyta (pieruńsko mocna sekcja, wszystko wypas w zasadzie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważ nowszy chipset X470 lub B450. Na jednym i drugim będziesz mógł robić OC. I jest szansa że wsadzisz na nią Ryzena 3ciej generacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz mu i9 zaproponujecie :E

 

A wyszło od zwykłej wymiany płyty głownej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ciekawości sprawdziłem ceny płyt p67 i jestem w szoku, 400zł za używanego Asrocka P67 Pro B3? Mam parę płyt na 1155 to widzę, że trzeba to sprzedać tongue.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważ nowszy chipset X470 lub B450. Na jednym i drugim będziesz mógł robić OC. I jest szansa że wsadzisz na nią Ryzena 3ciej generacji.

A co mu ten nowszy chipset da? Przepłacać za mobasa, żeby mieć wyższy numerek :E? AMD zapowiedziało, że Ryzeny 3000 wejdą na wszystkie płyty AM4 i trzeba im wierzyć na słowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...