Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

RedDragonPL15

Zestaw komputerowy do 5000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kolega mnie poprosił o wybranie części do jego komputera, ponieważ on jest całkowicie zielony w tych sprawach. Ja też już dobry rok nie czytam forum, dlatego zwracam się z prośbą tutaj.

On będzie zamawiał w Anglii, bo ta mieszka, dlatego opcjonalnie również podałem cenę w funtach.

Potrzebny jest komputer + monitor. Szczerze wątpię czy kolega będzie podkręcał cokolwiek, jednak jeżeli taka możliwość nie będzie podwyższała ceny to jak najbardziej.

Monitor wymienia się raczej rzadziej, niż komputer dlatego uważam, że można przeznaczyć ok 1k na niego właśnie. Kolega ma włączony komputer prawie cały dzień i część nocy. Nie gra w wymagające gierki (coś pokroju LoLa), a 90% czasu na kompie lęcą mecze. Pod ten monitor aktualnie będzie podłączony nowy komputer i ps4, a w przyszłości ps5. Z mojego niewielkiego doświadczenia wiem, że w cenie ok 1 tyś zł i tak monitor będzie miał dobre parametry podświetlenia dlatego zastanawiam się nad 144 hz. 24 cale nie wiecej i fhd no i właśnie prawdopodobnie te 144 hz chciałbym, żeby już miał i doświadczył tej płynności :). Napiszcie co uważacie nt. monitora.

Co do komputera to z tego co wiem teraz ma jakiegoś starego lapka.

Proszę o podanie zestawu z dobrym, ale nie przepłaconym zasilaczem, boxowe chłodzenie wystarczy (ewentualnie coś pokroju fery), żeby nie przepłacać na niepotrzebnych rzeczach, chyba 2x8 gb szybkiego ramu, płyta może być budżetowa (nawet kosztem możliwości oc), obudowa również nie za droga (bez wodotrysków jak np zalman z11), jednakże dobra jakościowo. Natomiast dyski, 1 tb na dane styknie (jak będzie mu mało to sobie dokupi) no i na ssd się trzeba przede wszystkim skupić. Wydaje mi się, że crucial mx500 500gb będzie odpowiedni, bo system ma chodzić szybko :). No i żeby możliwie jak najwięcej pieniędzy zostało na bazowe elementy.

Wydaje mi się, że w jego wypadku grafa ma mniejsze znaczenie niż procek. Podam przykład z czasów kiedy czytałem forum, tzn wydaje mi się, że lepiej dać i7 4700k + 960 niż i5 4460 + 970.

Skoro on gra w naprawdę mało wymagające gierki, które udźwignąłby nawet hd 4850 to w jego wypadku trzeba wszystko postawić na procka, aby wystarczyło tej mocy na długo. Ale jak wiadomo do kompa za ok 4k nie wypada dawać stosunkowo słabej grafy to jakiś rx 580 lub 1060 byłby odpowiedni.

Dzięki za pomoc i szybki odzew.

Ps. W przyszłości prawdopodobnie kolega dokupi sobie drugi monitor no i rzecz ważniejsza to, że będzie na nim streamował każdą najnowszą fifę z ps4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli głównym priorytetem jest tutaj oglądane meczów, to stawiałbym na monitor albo 21:9 (kwestia skąd ogląda i czy dostępny jest ten format) a jak nie to jakieś 27 czy nawet 32 cale FullHD o ile blisko nie siedzi. Sprawa do przemyślenia.

 

Jeżeli chodzi o pozstałe sprawy, to tutaj i zestaw za 2000 zł będzie z zapasem ale jak ma to być na dłuższy okres czasu i jak może coś do tego LoLa i FIFY dojdzie, to można się bawić w wydawanie 4000 zł ale no trzeba mieć o tym świadomość.

 

Chociażby https://proline.pl/koszyk/a84301cd

Można tutaj też wkładać RTX 2060 przy pewnych kombinacjach https://proline.pl/koszyk/be05c4f7

 

Kwestia dostępność poszczególnych części i cen tam na miejscu w UK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej podoba mi się drugi zestaw tylko mam jedno pytanie.

Czy zamiast tak mocnej karty nie lepiej, dać wszystkie podzespoły takie jak w drugim zestawie + słabsza karta, np ta 590 i dorzucić do dużo mocniejszego procka jak to ma być zestaw na lata?

Kartę można sobie w każdej chwili wymienić, a procka to nie bardzo bez modernizacji płyty. Można w sumie jeszcze dać dysk hdd 2 tb.

 

I w sumie rzeczywiście monitor 21:9 byłby najlepszym pomysłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak zostaje tylko monitor 16:9, kolega nie ma tyle miejsca. 24 cale i teraz nie wiem czy 60 hz czy 144.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i super, podoba mi się.

A jeszcze poproszę komputer do ok tych tyś.

Wymagania napisałem w poście.

Tak jak mówiłem... wydaje mi się, że lepiej postawić na mocny procek.

 

A czy ten Ryzen 5 2600 to jest przyszłościowy proc? Czy będzie dawał radę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod zastsowania wyżej, ten Ryzen 5 2600 będzie naprawdę z zapasem a na AM4 jest cały czas możliwość wymiany CPU za jakiś czas na nowe modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw pierwszy wezmę, tylko mam jeszcze kilka pytań.

Proszę o propozycje 2 czy 3 tańszych obudów bez okna.

Czy ten wentylator na proca ogarnie go bez problemu i czy będzie cichy nawet pod obciążenie (procesor nie będzie podkręcany).

Jaki dysk 2 tb zamiast 1 do tego zestawu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa dostępna w UK czy w PL? Można brać Meshify C, można brać Armis AR7. Chyba, że coś jeszcze taniej. CHłodzenie na CPU Ryzen 5 2600 i to boxowe w zupełności wystarczy. Dysk P300 2TB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam jeszcze pytanie o zasilacz. Czy nie lepiej byłoby wziąć coś w podobnej cenie, ale 550w?

Wiem, że seasonic to klasa sama w sobie, ale jednak jak komputer ma posłużyć dobre kilka lat to może coś mocniejszego?

 

Ogólnie wstępnie coś takiego https://proline.pl/?fn=koszyk&1:YD2600BBAFBOX;1:ACFRE00042A;1:ASROCK%20B450%20GAMING%20K4;1:CT500MX500SSD1;2:AX4U300038G16-SRZ;1:SSR-450FM;1:FD-CA-MESH-C-BKO-TGL;1:RX-590P8DFD6;1:C24G1;1:HDWD120EZSTA .

Ewentualnie zmieni się obudowę i możliwe, że zasilacz.

A co powiecie o tym chłodzeniu na procka? Ktoś je poleca? Może lepiej wziąć ferę 3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej możesz brać wersję 550W. Dłuższa gwara, pół pasywne chłodzenie.

Freezer jest wydajnym chlodzeniem więc spokojnie ogarnie. Na wysokich obrotach jest głośny ale do wysokich obrotów na Ryzen 5 2600 dochodzić nie będzie. W zasadzie, co weźmiesz, to i tak będzie tutaj ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...