Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Hienass

Nowa Pralka ~1000-1300 gł. 40 cm

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

A właściwie był dobry dopóki stara pralka nie odeszła z wielkim hukiem w kłębach dymu. Była to Candy CTS 83t.

 

Prosiłbym Szanownych Forumowiczów o pomoc w wyborze pralki o głębokości max. 45cm, pakownej (tak jak poprzednia)

Sposób ładowania: góra lub przód, w klasie energetycznej czy tam użycia wody A+++.

zależałoby mi żeby był to produkt naprawialny przez normalnych "magików" (jeżeli takie modele jeszcze istnieją)

 

Jeżeli są potrzebne jeszcze jakieś informacje z chęcią odpowiem na pytania.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdmK

Ostatnia moja pralka za 1200 zł( wybrana po dłuuugim "riserczu" ) umarła po 4 latach na programator o wartości 600 zł, łożyska też już huczały... tyle było ze "zgłębiania tematu na elektrodzie" - klejone/nieklejone bębny, bosch z niemiec, bosch z turcji etc. Umówiliśmy się z kobietą, że weźmie 1500 tys. zł i kupi najładniejszą jaka będzie w sklepie... i tak zrobiła, mamy teraz xxx xxxx i dwa lata spokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepiej kupić najtańszą żeby była w miarę ładna i posiadała jakas dluższą gwarancje niz 2 lata ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wyjątkowo polecę dziś Beko np. ten model BEKO MWTV 6633 BB.

 

I już tłumaczę czemu. W cenie mamy wszystko łącznie z silnikiem inwerterowym. Druga sprawa, rozmawiałem niedawno z serwisantem beko, który wcześniej pracował w serwsie boscha, siemensa, electroluxa i lg (jakieś centrum serwisowe) i sporo mi wytłumaczył, łącznie z tym co naprawiają, jak często i za ile. I na przestrzeni 10 lat około.

 

Także z tanich pralek, a o takowej mówimy to beko wypada korzystnie, łącznie i przede wszystkim w kwestii późniejszego serwisu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję bardzo.

 

poczytałem, poszalałem, połaziłem, pomarudziłęm i na polu walki zostały :

Electrolux EWS1266CI

LG F0J5WN3W

Samsung WF60F4EFW2W Eco bubble

 

Czy szanowni mogą podpowiedzieć jakieś za i przeciw takim wyborom?

Wszystkie zdaje sie mają silniki bezszczorkowe ale wydaje mi się że LG daje 10 lat gwarancji na silnik po zarejestrowaniu pralki na stronie.

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi

Pozdrawiam

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na silnik. Na elektronikę już nie. o ekobublu poczytaj sobie.

 

Brałbym LG albo electroluxa. Wszystko zależy od programów, czy ma krótkie, ile trwa standardowy, z którego będziesz korzystał. Czy ma możliwość zmiany temperatury oraz prędkości wirowania.

Ja mam dodatkowo wybór stopnia zabrudzenia, i z domyślnych ponad 2h prania przy wyborze najmniejszego stopnia zabrudzenia (1-3) czas prania zmniejsza się do 1,5h.

Brat kupił samsunga i czas standardowy to 2,5h bez możliwości zmiany.

Zobacz też, czy max kg wsad dotyczy więcej niż standardowego cyklu prania. Żebyś na innych programach nie miał np. 3,5-4kg.

 

Popatrz sobie po kartach danych produktu (pobierz pdf z kartą produktu).

LG pierze znacznie dłużej niż Electrolux. Sprawdź w instrukcjach, czy jest możliwość skrócenia tego czasu (207 min vs 175 min przy częsciowym załadunku 40C)

https://www.lg.com/pl/pralki/lg-F0J5WN3W

https://www.electrolux.pl/laundry/laundry/washing-machines/compact-washing-machine/ews1266ci/

 

Reszta jest praktycznie taka, sama - waga wsadu, klasa prania, wilgotność końcowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Electrolux ma Time Manager, przykładowo program Syntetyczne 40* standardowo trwa 2,05 godz, zakres regulacji to 2,30 - 0,45 godz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...