Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mario24

Problem z neostradą 20mb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problemy z neostradą do 20Mb, gdzie minimalna wartość w umowie to 10Mb

 

Chodzi o to, że internet zwalnia od ok 16.00-23.00 godziny.W tym czasie speed testy czasami pokazują 14Mb a czasami zdarzają się dropy do 2-3 mb.

Niezadowalająca jest również prędkość pobierania. Do godziny 16.00 mam tak mniej więcej od 900-1600Kb/s, a w godzinach popołudniowych prędkość ściągania plików utrzymuje się na poziomie... 20-120Kb/s ! ;/

Reklamowałem usługę już chyba z 15 razy i za każdym razem mnie zlewają i twierdzą, że jest wszystko w porządku. Raz babeczka przez telefon poinformowała mnie, że są zapchane łącza w moich okolicach to zadzwoniłem do nich i złożyłem wniosek o reklamację, ale odpisali mi listownie że sprawdzili usługi pod kątem technicznym i że prędkość jest zwykle dostępna na poziomie powyżej 70% i w związku z tym nie ma podstaw do uznania reklamacji.... Już sam nie wiem co robić.

 

Czy problem może stać po stronie routera lub np kabla ethernet ? Ktoś ma jakieś pomysły ? Jestem zielony jeśli chodzi o sieć...

 

test pobierania sprawdzam na tych stronach:

 

http://www.portnet.pl/narzedzia/pliki-testowe

http://noc.pirx.pl/

http://noc.sigma.jaslo.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli spada poniżej 10Mb/s to nie dotrzymują warunków umowy i Regulaminu usługi. Ja bym pisał, a nie dzwonił do nich i w salonie skłądał. Nawet z tego tytułu bez karnie bym zerwał umowę bo jej operator nie dotrzymuje. Na infolinii czesto w Orange siedzą studenci, którzy wiedza tyle ile zjedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puki co robię zrzuty ekranu speed testów jako dowód i wyślę je do nich pocztą. Zastanawiam się czy nie iść z tym do rzecznika praw konsumenta.

 

Z zerwaniem umowy jest o tyle problem, że nie mam innego wyboru jak neostrada ;/. Światłowody jeszcze do mnie nie dotarły, a sieć LTE ma za słaby sygnał i nie pociągnie nawet 1Mb, radiówki też nie ma....

 

Wydaje mi się, że jakby router albo kable były uszkodzone to internet rano też by wolno chodził, no a rano wszystko śmiga dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Greg666:

Router to Netgear DGN2200. Posiadam go około 6 lat

 

1kurak1:

Zrobiłem jeden test na próbę przed momentem (certyfikowany) i pokazał prędkość pobierania 1.4Mb/s i wysyłania 1Mb/s

Od jutra zacznę robić pomiary co 30 min.

 

 

Powiedzcie mi jeszcze jak to jest, że speedtest czasami pokazuje że jest 12Mb/s, a prędkość pobierania pliku to 100Kb/s ?

Przecież prędkość pobierania pliku powinna wynosić wtedy ok. 1500kb/s...

 

Zamówiłem tester do kabli sieciowych. Może on pokaże jakieś nieprawidłowości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Greg666:

Router to Netgear DGN2200. Posiadam go około 6 lat

 

1kurak1:

Zrobiłem jeden test na próbę przed momentem (certyfikowany) i pokazał prędkość pobierania 1.4Mb/s i wysyłania 1Mb/s

Od jutra zacznę robić pomiary co 30 min.

 

 

Powiedzcie mi jeszcze jak to jest, że speedtest czasami pokazuje że jest 12Mb/s, a prędkość pobierania pliku to 100Kb/s ?

Przecież prędkość pobierania pliku powinna wynosić wtedy ok. 1500kb/s...

 

Zamówiłem tester do kabli sieciowych. Może on pokaże jakieś nieprawidłowości

Serwery speedtestu i serwery z których sciagasz pliki to nie te same serwery. Wina leży po stronie wysyłającej lub po stronie połączenia w którymś miejscu pomiędzy wami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no muszą mieć jakieś przeciążenia na sieci lub coś w tym stylu bo nawet jak speed test pokazuje w tych godzinach te 10-12Mb/s to o jakimś pobieraniu albo oglądaniu filmu mogę pomarzyć

 

Upierają się, że speed test jak pokazuje przynajmniej 10Mb/s to musi być dobrze i koniec. Ja im tłumaczę, że co z tego że tyle pokazuje jak prędkość pobierania to jakiś koszmar... nawet jak wchodzę na jakąś stronę internetową to obrazki zanim się doczytają to mija z 20 sekund...

 

Już nie wiem co robić... jakieś pomysły ?

 

EDIT:

 

1)Czy w ustawieniach routera netgear mogę wyłączyć wszystkie urządzenia, tak żeby tylko jedno było połączone z siecią ? ktoś wie ?

 

2)W ustawieniach routera mogę ustawić, żeby mój komputer miał priorytet jeśli chodzi o dostęp do internetu ? Czy od tego jest konfiguracja Qos ?

 

3)Może jeszcze router wymienię ? jaki możecie polecić do neostrady 20Mb tak do 250zł? jest w ogóle sens w taki się pakować czy brać coś tańszego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak speedtest pokazuje ponad 10mbit to mają racje.

To że pobieranie jest wolniejsze na Neostradzie też jest normalne. Punkty styku mają przeciążone bo cały ruch leci przez zagranicę mimo że łączysz się z polskimi serwerami. Jedynie duże serwerownie mają dostęp bezpośredni do użytkowników Neostrady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak speedtest pokazuje ponad 10mbit to mają racje.

To że pobieranie jest wolniejsze na Neostradzie też jest normalne. Punkty styku mają przeciążone bo cały ruch leci przez zagranicę mimo że łączysz się z polskimi serwerami. Jedynie duże serwerownie mają dostęp bezpośredni do użytkowników Neostrady.

Nie zmienia to faktu, że jak w Regulaminie lub Umowie napisane, że w danej ofercie minimum 10Mb/s to operator ma to zapewnić, a końcowego użytkownika nie obchodzą takie szczegóły. Jak operator nie zapewnia świadczenia usługi na swoich warunkach to sam sobie dołek kopie, a ja mam prawo rozwiązać umowę skoro usługodawca się z jej warunków nie wywiązuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam prawo rozwiązać umowę skoro usługodawca się z jej warunków nie wywiązuje.
Czytaj regulamin. I tak jest lepiej niż kiedyś gdy każda szybkość nie mniejsza od zera była OK. Teraz mają w regulaminie certyfikowany test UKE, który uznają w regulaminie (bo nie zauważyłem tego na forach).

 

prędkość pobierania to jakiś koszmar... nawet jak wchodzę na jakąś stronę internetową to obrazki zanim się doczytają to mija z 20 sekund...
To na pewno po kablu? I ile strat pakietów przy ping-owaniu?

 

1. Sprawdź inne DNS-y (ustaw w Windows), kiedyś te w routerach odpowiadały w 50% co masakrowało obrazki.

2. Sprawdź inny router (ostatnio miałem jaja, że na pewne strony państwowe nie dało się wejść, reset do fabryki pomógł, ale dla odmiany na uszkodzone wifi nie).

3. Sprawdź też grubo po północy, najlepiej o 4:00 czy problemy znikają, wtedy się wykluczy przeciążenia. Twoje nie są ogromne więc pewnie godz 0:00 wystarczy.

 

PS. 30% z 24 godzin to 7,2 godziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaj regulamin. I tak jest lepiej niż kiedyś gdy każda szybkość nie mniejsza od zera była OK. Teraz mają w regulaminie certyfikowany test UKE, który uznają w regulaminie (bo nie zauważyłem tego na forach).

 

Mija 6 lat jak powiedziałem papa neostradzie na rzecz LTE bo u mnie nic lepszego nie ma. Jednak kończąc przygodę z neostradą jak dobrze pamiętam 2012-2013 rok już wtedy byłem 5 letnim stażem z tą usługa gdzie była oferta do 10Mb w nawiasie 1-10, a przy 20Mb/s w nawiasie 10-20 i wtedy nie osiągając minimalnej jak technik powiedział, że nic nie zrobią można było wypowiadać bez płacenia kary umownej.

 

Z czego skorzystałem mając prędkości maks 0.5Mb/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj dotychczasowe certyfikowane pomiary prędkości przez program PRO speed test:

 

Mój link

 

Dzisiaj po 17:00 będe robił kolejne pomiary

 

A tutaj przykładowy test pobierania pliku 100mb:

 

Mój link

 

Złożyłem telefonicznie kolejną reklamację, ale powoli już tracę cierpliwość... Dostałem SMSa zwrotnego, że usterka "powinna" być naprawiona do dnia 15.02 do godz 8:00, ciekawe...

 

1. Sprawdź inne DNS-y (ustaw w Windows), kiedyś te w routerach odpowiadały w 50% co masakrowało obrazki.

2. Sprawdź inny router (ostatnio miałem jaja, że na pewne strony państwowe nie dało się wejść, reset do fabryki pomógł, ale dla odmiany na uszkodzone wifi nie).

3. Sprawdź też grubo po północy, najlepiej o 4:00 czy problemy znikają, wtedy się wykluczy przeciążenia. Twoje nie są ogromne więc pewnie godz 0:00 wystarczy.

 

1. Próbowałem, zmiana DNS nic nie pomaga

2. Router jeszcze będę musiał sprawdzić

3. W godzinach 23:00-15:00 wszystko jest raczej OK. Speed testy pokazują ponad 10Mb/s a prędkość pobierania plików to ponad 1500kB/s

 

 

EDIT:

 

Właśnie otrzymałem SMSa:

 

"Naprawiliśmy uszkodzenie nr ...... . Przepraszamy za utrudnienia. Pozdrawiamy, Orange."

 

OK ciekawe... będe robił speed testy po 17.00, może faktycznie coś udało im się z tym problemem zrobić... mam nadzieję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autorze tematu ktoś tutaj ci napisał. Pisemnie składaj reklamację włącznie z wydrukowanymi zrzutami bo ch wie co oni na infolini piszą do techników i moze to zlewają.

 

Podaj parametry lini z routera tutaj na forum bo moze jesteś tak daleko do centrali, że fizycznie się nie da zrobić, albo masz uszkodzoną linię, a bez tych parametrów można wróżyć z fusów. Zaloguj się na router ADSL i szukaj danych w decybelach dB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem dwa speedtesty, z czego jeden pokazał 14.2Mb/s a drugi 9.7Mb/s. Oba testy robione po kablu i przy włączonym 1 urządzeniu. Wydawałoby się że jest w porządku, ale nadal mam problemy z pobieraniem plików:

 

WYNIKI POBIERANIA PLIKÓW

 

Każdy plik pobierałem oczywiście pojedyńczo

ktoś mi potrafi wyjaśnić, dlaczego download jest tak niski ? czym to jest spowodowane ?

Dodam, że próbowałem pobierać pliki poprzez Chrome, Edge, Mozille i na każdej przeglądarce występuje ten sam problem

 

Autorze tematu ktoś tutaj ci napisał. Pisemnie składaj reklamację włącznie z wydrukowanymi zrzutami bo ch wie co oni na infolini piszą do techników i moze to zlewają.

 

Podaj parametry lini z routera tutaj na forum bo moze jesteś tak daleko do centrali, że fizycznie się nie da zrobić, albo masz uszkodzoną linię, a bez tych parametrów można wróżyć z fusów. Zaloguj się na router ADSL i szukaj danych w decybelach dB.

 

Puki co robię zrzuty ekranu i wyślę je do nich pocztą.

Czy chodziło Ci o te dane z routera?

 

ROUTER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciazony styk we Frankfurcie.

Oni nic z tym nie zrobia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciazony styk we Frankfurcie.

Oni nic z tym nie zrobia

 

Jeśli to faktycznie prawda to nic z tym nie można zrobić ? nie można połączyć się przez jakiś inny serwer? zmiana routera chyba też nic nie da, co?

 

Przecież te prędkości pobierania to jakaś padaka... gorzej niż 10 lat temu. Grać w godzinach szczytowych też się nie da bo lagi jak ch....

A oto prędkość pobierania aktualizacji do Apex Legends PRĘDKOŚĆ

 

kurde już sam nie wiem...

 

EDIT

 

Znów się zaczęło... SPEED TEST

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można użyć dobrego VPN (to pomoże na "Frankfurt").

 

Ale lepiej puść tracerta, pewnie już na centrali masz przeciążenia.

Co do parametrów linii to są w normie (niskiej), margines typowy (ale ważne by był stabilny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal nie rozumiem?! Jak ma poniżej minimum prędkości to czemu nie może zerwać umowy z winy operatora?

LTE T-Mobile u ciebie działa autorze tematu? Szkoda twojego zdrowia, może LTE to nie jakieś super rozwiązanie, ale u mnie działa na tyle lepiej, że musiał bym być chorobliwie zdesperowany wracać do neostrady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba brać pod uwagę że liczy się to z jaką szybkością router nawiązał szybkość a nie to jaką szybkość wyciągasz.

Masz w opcjach routera 17Mb to olewają Ciebie zgodnie z umową.

 

Osobiście to zrezygnowałem z Neostrady kilka lat temu na rzecz LTE, jest szybciej i taniej.

Nie zrywałem umowy tylko zakończyła mi się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba brać pod uwagę że liczy się to z jaką szybkością router nawiązał szybkość a nie to jaką szybkość wyciągasz.

Masz w opcjach routera 17Mb to olewają Ciebie zgodnie z umową.

Dobrze piszesz. Ciekawe czy to czasem nie wina routera, który synchronizację łapie na 17Mb/s, a wolniej chodzi, a może ma włam na router po wifi i ktoś mu ssie całe łącze :) Jak ktoś mu się włamał, odczytał z routera MAC to mógł w laptopie ustawić MAC np. smartfona i się na luzie połączy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można użyć dobrego VPN (to pomoże na "Frankfurt").

 

Ale lepiej puść tracerta, pewnie już na centrali masz przeciążenia.

Co do parametrów linii to są w normie (niskiej), margines typowy (ale ważne by był stabilny).

 

Mogę spróbować z VPN jeszcze, chociaż nie wiem czy to cośda... co możesz polecić ? myślałem nad wypróbowaniem NordVPN

 

tą komendę tracent to na czym wypróbować np ?

 

Ja nadal nie rozumiem?! Jak ma poniżej minimum prędkości to czemu nie może zerwać umowy z winy operatora?

LTE T-Mobile u ciebie działa autorze tematu? Szkoda twojego zdrowia, może LTE to nie jakieś super rozwiązanie, ale u mnie działa na tyle lepiej, że musiał bym być chorobliwie zdesperowany wracać do neostrady.

 

Z tego względu, że nie mam zbytnio wyboru. w domu pokazuje czasami 1 kreskę w LTE orange (telefon komórkowy). Dzisiaj pożyczyłem się od kumpla router T-mobile to w ogóle nie mogłem się połączyć z siecią. Jutro wezmę od niego drugi router, nowszy, który też ma w T-mobile i go wypróbuje, ale tak szczerze to wątpię żeby to coś pomogło. Ogólnie u mnie w miejscowości jest słaby sygnał nawet przy H+ lub 3g nie mówiąc już o LTE. Na dodatek dwóch sąsiadów używa wzmacniaczy sygnału i być może to one zagłuszają obszar na terenie mojego domu

 

Trzeba brać pod uwagę że liczy się to z jaką szybkością router nawiązał szybkość a nie to jaką szybkość wyciągasz.

Masz w opcjach routera 17Mb to olewają Ciebie zgodnie z umową.

 

Osobiście to zrezygnowałem z Neostrady kilka lat temu na rzecz LTE, jest szybciej i taniej.

Nie zrywałem umowy tylko zakończyła mi się.

 

W umowie mam podane, że prędkość powinna wynosić między 10-20Mb. Pewnie na obecnych warunkach mógłbym złożyć prośbę o rezygnację no ale z czego będe wtedy korzystał ?

Umowa z neostradą też mi się kończy. Mam ją podpisaną do końca lutego. Pewnie przedłużą automatycznie na pół roku

 

Dobrze piszesz. Ciekawe czy to czasem nie wina routera, który synchronizację łapie na 17Mb/s, a wolniej chodzi, a może ma włam na router po wifi i ktoś mu ssie całe łącze :) Jak ktoś mu się włamał, odczytał z routera MAC to mógł w laptopie ustawić MAC np. smartfona i się na luzie połączy.

 

Jak wchodzę w ustawienia routera to widzę ile urządzeń jest podłączonych. Bywa tak, że mam podłączone 1-5 urządzeń z czego 1 po kablu a 4 przez WiFi

Jak robię testy pobierania to po prostu wyłączam Wifi i wtedy widzę, że jest podpięte tylko jedno urządzenie (mój PC). Prędkość wtedy też jest niska, co zresztą widać na screenach z certyfikowanych speed testów, które wrzuciłem wyżej

 

 

 

Problemem chyba będą przeciążenia na sieci bo rozmawiałem dzisiaj z 3 osobami z mojej okolicy i też się skarżą na neostradę. Tylko pytanie teraz co robić ? Jak dzwoniłem do orange to w planach nie mają rozbudowy infrastruktury.

Jest jeszcze taki plan, żeby zbierać podpisy i żebrać o światłowody jakiegoś dostawcę, ale pewnie doprowadzenie ich do nas też potrwa (zgody, plany itp)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasowało by sprawdzić na innym routerze ADSL takim nie od operatora. Jeśli to samo będzie to widocznie przeciążenia. Chociaż ja przez 12 lat neostrady takowych przeciążeń nigdy nie miałem.

 

Tracent wpisujesz w Windows 10 w ten powerShell z uprawnieniami Administratora w starszych systemach w CMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasowało by sprawdzić na innym routerze ADSL takim nie od operatora. Jeśli to samo będzie to widocznie przeciążenia. Chociaż ja przez 12 lat neostrady takowych przeciążeń nigdy nie miałem.

 

Tracent wpisujesz w Windows 10 w ten powerShell z uprawnieniami Administratora w starszych systemach w CMD.

 

Ta, jeszcze router muszę od kogoś się pożyczyć, tylko jest problem bo sporo osób korzysta z routerów orange (funbox, livebox). Ale coś będe kombinował w tym kierunku

Neostrady używam od 2003r i dawniej nie miałem z nią problemów, ba, nawet byłem z niej zadowolony. Niestety coś się zaczęło sypać już rok temu, a to co się dzieje teraz to tragedia.

 

TUTAJ link do tracert. Co po nim możecie stwierdzić ?

 

Jeśli chodzi np o oglądanie filmików/filmów to na youtube wrzystko śmiga dobrze, a jak odpale np twitch lub jakiś film online to co chwilę buforuje.

Yt dlatego nie przycina, że mają dobre serwery czy jak to jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś wyłączyć obecny router netgear na 5-10 minut i włączyć i sprawdzić czy zsynchronizował tak samo linie na 17Mb/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...