Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość

....

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.youtube.com/watch?v=25aY6eAoock

 

W skrócie: [ustawienia]/[aktualizacja i zabezpieczania]/[odzyskiwanie]/[Resetuj ustawienia komputera do stanu początkowego]

 

Opcja druga. Przytrzymując wciśnięty klawisz [shift] kliknij uruchom ponownie, kliknij [Resetuj ustawienia do stanu początkowego]

 

A potem to już w zasadzie PC sam powie co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie to oglądam ;) ale dalej mam pytanie dotyczące konta Microsoft, potrzebuję go żeby móc później aktualizować system? Chcę wybrać opcję formatowania wszystkich dysków i "usuń pliki i wyczyść dysk" czy przejdzie to bez konta Microsoft? ;)

Przejdzie bez konta, system zostanie aktywowany automatycznie. (wszystkie potrzebne informacje/dane zapisane są w partycji odzyskiwania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.

 

A tak jeszcze w temacie przyspieszania komputera (jeśli to zły wątek, to dajcie proszę znać, zapytam gdzie indziej), znalazłam informację, że dobrze zwiększyć pamieć wirtualną (mam tylko 4 GB RAMu), na chwilę obecną sytuacja u mnie wygląda tak , jakie są zasady dotyczące zmieniania rozmiaru pliku stronicowania? Wystarczy, że usunę tego ticka i zostawię "rozmiar kontrolowany przez system", czy muszę wpisać wartość minimalną i maksymalną? jeśli tak, to jak zrobić, żeby było dobrze, bo czytałam, że wartości mają być takie same? :)

 

I co polecacie do codziennego oczyszczania komputera? Na chwilę obecną korzystam z Odkurzacza, bo CCleaner kiedyś pozbawił mnie jakiegoś klucza rejestru, który jak się okazało był potrzebny ;)

Zostaw jak jest, czyli kontrolowane przez system, ewentualnie ustaw na sztywno np 8GB (trzeba zaznaczyc rozmiar niestandardowy i wpisać 8000 jako min i max). CCleaner jest ok, można tez użyć "System ninja" do usuwania niepotrzebnych plików raz na jakiś czas program PrivaZer (najlepiej pobrać je w wersjach portable)

 

 

Edit:Teraz zauważyłem ze Tobie zostało raptem 14GB wolnego miejsca, więc nie ustawiaj więcej niż 6GB (6000MB) i zawsze dbaj by na dysku C: było jak najwięcej miejsca wolnego. dobrze by było, jak by to było minimum 10-15% całej pojemności dysku, im więcej tym, lepiej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że instaluje jakieś aktualizacje, zależnie od tego jaki masz dysk to niestety może potrwać sporo czasu. Najlepiej zostawić go na noc i niech zrobi co ma zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System po przeinstalowaniu ściąga aktualizacje, defragmentuje dysk, indeksuje pliki i jeszcze wiele innych rzeczy robi, dlatego tak się zachowuje. Wszystko niby w tle powinien robić, ale jeżeli nie jest to jakiś supermocny laptop a dysk jest HDD to tak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia kiedy to zostanie wykonane. System sam sobie to wznowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...