Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Master_Chief

Intel Optane 16GB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam następujący problem. Po włożeniu Intel Optane Memory znika mi w biosie i już po odpaleniu systemu jeden z dysków HDD... jest mi ktoś w stanie wytłumaczyć dlaczego? Po wyjęciu Optane wszystko wraca do normy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam.... Nikt nie ma pomysłu?:)

Ja tego g...a nie potrafię zmusić do pracy na istniejącym systemie.

Ta super technologia właśnie wylądowała w moim koszu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z instrukcji : "* When the M.2 Socket 3 is operating in SATA mode, SATA ports 1 will be disabled."

 

Przestaw na PCIE mode ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z instrukcji : "* When the M.2 Socket 3 is operating in SATA mode, SATA ports 1 will be disabled."

 

Przestaw na PCIE mode ?

 

Myślałem że automatycznie ustawi się na PCIE... Teraz muszę poszukać tego w biosie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz mnie coś strzeli... Nie potrafię tego opalić... znika mi jeden dysk... jak przestawię na AHCI to komp nie wstaje i w biosie nie widzi żadnego dysku... jak ustawię RAID to znika jeden, który jest podpięty do Sata4.... W jednym oknie w biosie widzi Optane, w innym nie... wtf...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zainstalowaniu sterowników do Optane, w Windowsie nadal brak dysku HDD... nawet w oknie "zarządzanie dyskami". Również brak... chcialem to zainicjalizowac, bo kiedyś system też to nie widział, ale widnieje tam tylko ssd, 2xhdd i Optane... A jednego gdzieś wcięło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z dyskow ktory jest podpiety pod SATA ktore jest odlaczane przez Optane - przepnij w inne SATA

 

A jak masz problem ze startem AHCI - sprawdz w google mini poradnik - jak bezstresowo zmienic w BIOS z legacy IDE/AHCI/RAID aby system wstal i zainstalowal na nowo sterowniki

 

Po tym co piszesz (ze na AHCI Ci nie wstal) wnioskuje, ze do tej pory leciales na legacy IDE a to błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie cokolwiek bym nie robił system uefi nie chce wstać po załączeniu raid/intel optane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli przelaczanie dotyczy kontrolera IDE <> AHCI <> RAID to oczywiscie, ze system nie wstanie bez uprzedniego przygotowania go na to (pierwszy lepszy poradnik z Google)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z dyskow ktory jest podpiety pod SATA ktore jest odlaczane przez Optane - przepnij w inne SATA

 

A jak masz problem ze startem AHCI - sprawdz w google mini poradnik - jak bezstresowo zmienic w BIOS z legacy IDE/AHCI/RAID aby system wstal i zainstalowal na nowo sterowniki

 

Po tym co piszesz (ze na AHCI Ci nie wstal) wnioskuje, ze do tej pory leciales na legacy IDE a to błąd

 

Przepinałem w inne sata... i za każdym razem wyłącza ten jeden dysk. Pozostałe wszystkie działają i widzi jak ma widzieć :) Zależało mi aby sparować Optane właśnie z tym dyskiem który zniknął, bo mam na nim gry... darowałem sobie SSD i wymyśliłem sobie Optane. Zamiast tego zamówiłem M2 250Gb pod system :0 Jak mi to przyjdzie to znowu bede stawiał na nowo i zapewne nie obejdzie się bez problemów :) Nawet udało mi się przekonwertować dyski z MBR na GPT, aby sprawdzić czy można rzeczywiście sparować dowolny dysk z Optane.. no i można. tylko szkoda, że nie widać nadal tego jednego :) Ani w biosie ani w windowsie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszło po męczarniach, ale dałem radę... Owy dysk nie jest widziany po podpięciu do SATA 4 i 5. Przepiąłem kolegę do SATA 1 i się pojawił. Nie wiem czym to jest spowodowane, ale ok :) teraz czekam na Evo 970 i stawiam na nowo system :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też już działa, i korzystając z okazji chciałem odszczekać to co wcześniej napisałem - TO NA PRAWDĘ DZIAŁA.

Opatne nie podpinam do dysku systemowego (od tego jest szybki dysk SSD), a do drugiego dysku HDD 3TB na którym trzymam kilka gierek.

Spodziewałem się, że 16GB Optane szybko się zapcha, szczególnie jeśli będę odpalał ciężkie gry naprzemiennie, a tu nic z tego. Odpaliłem 5 tytułów i okazuje się że pamięć się nie zapchała - każde następne wybiórcze uruchomienie którejkolwiek z gier jest równie szybkie, praktycznie to samo co z SSD - jestem pod wrażeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dajcie se spokój z tym Optane - strata czasu, technologia dla debili w czasach gdy za dysk SSD 120GB płacimy 69zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dajcie se spokój z tym Optane - strata czasu, technologia dla debili w czasach gdy za dysk SSD 120GB płacimy 69zł

Niektórym chyba nie jest dane zrozumieć co to jest ten Optane.

Za 69zł to pewnie jakiś paździerz na którego strach cokolwiek zgrywać, a jak juz się uda to max dwa tytuły.

 

Zdziwiłbyś się jak takiemu "debilowi" działają gry z HDD + Intel Optane za 19zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny problem... po podłączeniu SSD do drugiego gniazda M.2 i próbie postawienia systemu, w trakcie ładowania wyskakuje komunikat M2 genie error... musiałem wyłączyć w biosie m2 genie/Optane, aby raczyło wystartować instalke z płyty...

 

dajcie se spokój z tym Optane - strata czasu, technologia dla debili w czasach gdy za dysk SSD 120GB płacimy 69zł

 

Ok... to kup mi 1TB dysku ssd, za cenę dysku HDD... przy obecnej wadze gier 120gb ssd to nadaje się tylko do systemu. Chociaż i tak wolałbym obecnie kupić ssd pod gniazdo m2. Looknij na testy w sieci, a później płacz, tylko nie w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszło po męczarniach, ale dałem radę... Owy dysk nie jest widziany po podpięciu do SATA 4 i 5. Przepiąłem kolegę do SATA 1 i się pojawił. Nie wiem czym to jest spowodowane, ale ok :) teraz czekam na Evo 970 i stawiam na nowo system :)

 

No toz bylo pisane (i nawet ja pisalem), ze M.2 SATA odlacza 2 gniazda SATA najczesciej "te ostatnie 4,5". W specyfikacji plyty glownej na 99% jest rowniez informacja o tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No toz bylo pisane (i nawet ja pisalem), ze M.2 SATA odlacza 2 gniazda SATA najczesciej "te ostatnie 4,5". W specyfikacji plyty glownej na 99% jest rowniez informacja o tym

 

Teraz to wiem ? Dzięki za info. A masz pomysł co do kolejnego problemu...? Jakieś rozwiązania? Post wyżej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas kłody pod nogi... ok... po zainstalowaniu systemu na nowym ssd, sterowników, itd... przystąpiłem do instalacji sterowników Intel Optane... po ponownym uruchomieniu nie może ponownie odpalić systemu... pisze że nie udało mi przywrócić poprzednich ustawień i należy wywołać wiersz poleceń i ustawić ręcznie... jak przełączam w biosie m2/Optane genie... system nie wstaje... wyskakuje Blue screen... no zaraz się wk*rwie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż nie wiem czy pomoże... ponieważ jak instalujesz sterownik do Optane, to po restarcie właśnie próbuje wejść w tryb awaryjny i wyskakuje błąd że pamięć nie została zainicjowana, czy coś w ten deseń...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...