Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

manio666

Bateria - oryginał 11.1v zamiennik 7.4v

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Zamówiłem lapka poelasingowego dell E7440, a że jest używany postanowiłem od razu zamówić również baterie, jakiś zamiennik, bo oryginał kosztuje tyle co 1/3 laptopa

 

Wcześniej miałem do czynienia z zamiennikami firmy greencell oraz enestar i nie narzekam ale co zobaczyłem, że wszystkie zamienniki to tego modelu mają 7.4v, a te o mniejszej pojemności (oryginał ma 3500, a zamiennik 3000) ma tyle ile powinien czyli 11.1v

 

chciałem kupić 4500 od greencella, bo ma najwięcej opinii ze wszystkich zamienników, ale nie chce zaszkodzić lapkowi, ktoś może mi wyjaśnić?

 

https://allegro.pl/oferta/bateria-4500mah-do-laptopa-dell-e7440-e7450-7287386568?fromVariant=7118563517

 

znalazłem również coś takiego "Napięcie: 7,4V (kompatybilna z 11,1V)" jak to może być kompatybilne?

i jakie zamienniki polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj zamiennika to na 99% będzie jakaś padlina.

 

Najlepiej było by kupić regenerowany oryginał - bateria z wymiennymi ogniwami na nowe,markowe.

 

Zamienniki zwykle maja śmieciowe chińskie noname ogniwa i bardzo szybko stracą pojemność - szkoda kasy.

 

 

Swoja drogą np ja dlatego kupiłem poleasingowego Elitebooka zamiast Thinkpada. Do Lenovo baterie sa drogie a do Hp całkiem dostepne cenowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się z tobą zgodzę z własnego doświadczenia.

W swoim hp mam zamiennik o "większej pojemności" od oryginału juz prawie dwa lata od greencell trzyma identycznie jak oryginalna, a kosztuje 1/3 więc musisz mieć złe doświadczenia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skontaktuj sie z greencell to Ci dopasuja wlasciwa baterie.

Wysylka D2D w razie problemow jest za free.

Regenerowane baterie omijaj bo z regulu wsadzaja tam stare ogniwa ktore jeszcze w miare trzymaja parametry.

Wystarczy ze jedno ogniwo padnie w baterii a pozostale moga byc w idealnym stanie i bateria nie bedzie trzymac.

Ewentualnie mozesz sie pobawic i samemu zregenerowac. Bierzesz mlotek i rozwalasz obudowe baterii. Powinny tam sie znajdować ogniwa 18650 sztuk 4.

Chociaz obecnie baterie sa coraz bardziej plaskie i trudniej samemu cos zrobic.

Greencell chyba stosuje ogniwa Samsunga albo Panasonica. Tak mi sie obilo o uszy. Ile w tym jest prawdy to nie mam pojecia ale zlego nie moge nic powiedziec na ich baterie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skontaktuj sie z greencell to Ci dopasuja wlasciwa baterie.

Wysylka D2D w razie problemow jest za free.

Regenerowane baterie omijaj bo z regulu wsadzaja tam stare ogniwa ktore jeszcze w miare trzymaja parametry.

Wystarczy ze jedno ogniwo padnie w baterii a pozostale moga byc w idealnym stanie i bateria nie bedzie trzymac.

Ewentualnie mozesz sie pobawic i samemu zregenerowac. Bierzesz mlotek i rozwalasz obudowe baterii. Powinny tam sie znajdować ogniwa 18650 sztuk 4.

Chociaz obecnie baterie sa coraz bardziej plaskie i trudniej samemu cos zrobic.

Greencell chyba stosuje ogniwa Samsunga albo Panasonica. Tak mi sie obilo o uszy. Ile w tym jest prawdy to nie mam pojecia ale zlego nie moge nic powiedziec na ich baterie

 

w sumie nie pomyślałem o tym żeby bezpośrednio ich zapytać.

Ja mam przyjazne nastawienie do nich, bo używam baterie z tej firmy i nie miałem do tej pory problemu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie nie pomyślałem o tym żeby bezpośrednio ich zapytać.

Ja mam przyjazne nastawienie do nich, bo używam baterie z tej firmy i nie miałem do tej pory problemu :P

 

 

wyjaśnione, można zamknąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...