Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

C00L3R

Windows 7 - zwijający się pasek zadań systemu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Od pewnego czasu mam taki mały ale uciążliwy problem. Windows 7 - gdy najeżdżam kursorem na którąś zminimalizowaną aplikację na pasku zadań to rozwija się okienko z listą otwartych okien (np. 2 okna przeglądarki). Ale zanim zdążę najechać na liście na któreś okno to rozwijana lista chowa się. Chyba, że bardzo się pośpieszę i uda się trafić. Zachowuje się to tak samo jakbym kliknął kursorem w puste miejsce na pulpicie.

 

Dodam, że menu start rozwija się normalnie i nie znika.

Jakieś pomysły? Powyłączałem większość niestandardowych procesów w Menadżerze zadań i nic nie pomogło.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie zależy od rejestru - to jest tak zwany jump list, ewentualnie poszukaj wpisów tego "ustrojstwa" w rejestrze, może jest też tam czas wyświetlania, np jump list values in registry in windows 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Od pewnego czasu mam taki mały ale uciążliwy problem. Windows 7 - gdy najeżdżam kursorem na którąś zminimalizowaną aplikację na pasku zadań to rozwija się okienko z listą otwartych okien (np. 2 okna przeglądarki). Ale zanim zdążę najechać na liście na któreś okno to rozwijana lista chowa się. Chyba, że bardzo się pośpieszę i uda się trafić. Zachowuje się to tak samo jakbym kliknął kursorem w puste miejsce na pulpicie.

 

Dodam, że menu start rozwija się normalnie i nie znika.

Jakieś pomysły? Powyłączałem większość niestandardowych procesów w Menadżerze zadań i nic nie pomogło.

 

Pozdrawiam

Czy to samo się dzieje na świeżym koncie lub w trybie awaryjnym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodaję nowy, bo nie działa edytowanie poprzedniego postu - oczywiście nie chodzi o jump list, tylko tzw grupowanie zminimalizownych okien w 1 ikonie - u mnie na xp działa po dodaniu do rejestru wpisu w kluczu

 

HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop\WindowMetrics

 

wpis - wartość ciągu MinWidth, dane wartości -255

 

w 7 chyba domyślnie działa, więc nie wiem, czy w rejestrze jest ta wartość - jeśli jest wystarczy usunąć, i wtedy każda instancja programu będzie miała własną ikonkę - tylko obejście problemu

 

ewentualnie sprawdź wartość menu delay w kluczu

 

HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop

 

może zwiększenie\zmniejszenie pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to samo się dzieje na świeżym koncie lub w trybie awaryjnym?

 

 

Na świeżym koncie jest to samo. Ale w trybie awaryjnym problemu nie ma. W takim razie muszę szukać jakiejś appki, która włącza się w autostarcie i powoduje ten problem?

 

 

 

 

dodaję nowy, bo nie działa edytowanie poprzedniego postu - oczywiście nie chodzi o jump list, tylko tzw grupowanie zminimalizownych okien w 1 ikonie - u mnie na xp działa po dodaniu do rejestru wpisu w kluczu

 

Zmiana menu delay opóźnia tylko wysuwanie się jump listy. Ale dalej znika po dosłownie pół sekundy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...