Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zyb3usz

Zarobienie gniazdek etherent

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

szczerze, nie miałem nigdy potrzeby zarabiania gniazdek internetowych podtynkowych, jednak teraz przyszedł na to czas....W związku z tym mam kilka pytań:1. Posiadam gniazdo, takie jak poniżej,pytanie czy zarabiać to standardem A czy B ?2. Czy wystarczy, że wetknę kable w taki sposób jak na rysunku poniżej (standard A) i będzie to już działało, czy jednak potrzebuje zaciskarki uderzeniowej aby kable sie zacisnely na wtykach ?3. Czy dobrze rozpisałem poniższe gniazdko

ethernet6ojow.png

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nareszcie

Zazwyczaj stosuje sie "B", chociaz tak naprawde istotne jest, abys po obu stronach mial ten stan standard.

Jesli nie masz klucza, to mozesz wcisnac zyle srubokretem albo czyms podobnym. Po prostu klucz wciska ja i od razu obcina jej nadmiar, szybciej idzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość osób korzysta ze standardu B, ale tak naprawdę liczy się jedynie, aby po obu stronach kabla był taki sam. Więc jeżeli uparłeś się na A, to wszędzie stosuj A.

Nóż Krone był by najlepszy do zarobienia tego, ale na upartego możesz korzystać ze śrubokrętu płaskiego, żeby to wcisnąć, i cążek do obcięcia nadmiaru kabla. Dla jednego, 2 gniazdek jeszcze ujdzie, ale dla większej ilości wolałbym wydać te kilka zł na nóż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, da radę śrubokrętem, ale nóż do krosowania kosztuje z dyszkę w pierwszym lepszym elektronicznym, a robi się nim dużo wygodniej. Jak masz większą liczbę gniazdek to lepiej sobie kupić:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli gniazdo zarabiam tak jak po lewej (standrad B) a drugi koniec kabla zarabiam wtyczką RJ45 tak jak po prawej ? i wszzystko bedzie banglać ?

 

 

 

ethernetcqjke.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie banglac.

Jak juz powyzej wspomniano. Wybierz jeden standard i sie go trzymaj.

Najwazniejsze zeby dwa konce tego samego kabla byly w tym samym standardzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...