Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

granatowy

PC do gry na 2560x1080 ~4k PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zastanawiam się nad zakupem komputera. Generalnie chciałbym złożyć PC jak najmniejszym kosztem, lecz z drugiej strony posiadam monitor 2560x1080 który utrudnia sprawę.

Czy dysponując 4000 dam radę złożyć coś sensownego co uciągnie obecne tytuły bez spadów fps? Nie muszę mieć wszystkiego na ULTRA SUPER HIPER, ustawienia wysokie, może kilka na medium powinny wystarczyć. Jeśli tak to proszę o propozycje ewentualnie rady ile trzeba będzie dołożyć, dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ryzen 2600 + MSI B450-A PRO + G.SKILL 16GB 3000MHz Aegis CL16 (2x8GB) + rtx 2060 np MSI GeForce RTX 2060 VENTUS OC 6GB + Seasonic 550W Focus Plus 80 Plus Gold + SilentiumPC Regnum RG4T + Crucial 500GB 2,5" SATA SSD MX500. Zależnie od sklepu wyjdzie 4000-4150zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU: AMD Ryzen 2600 - 729 PLN

MOBO: MSI B450 TOMAHAWK - 495 PLN

RAM: Patriot Viper 4, DDR4, 16 GB,3000MHz, CL16 - 499 pln

SSD: ADATA SU800 512GB SATA III - 289 PLN

PSU: Zasilacz SilentiumPC Vero M2 Bronze 600W - 219 PLN

OBUDOWA: SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black - 179 PLN

 

Ceny na podstawie sklepu morele.net

 

Do tego kupujesz VEGE 56 od Sapphire w wersji PULSE z linku poniżej i za równe 4000 PLN masz świetne pudło do grania.

 

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-vga-sapphire-rx-vega-56-pulse-8gb-7623062481

 

W przyszłości sobie dokupisz drugi dysk nie są to duże koszta, jeśli chciałbyś dołożyć 100 PLN to można kupić lepszy zasilacz ten też da rade więc nie musisz się martwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP Tomahawk nie ma kompletnie sensu bo to jest identyczna płyta (różnią się wyglądem) jak tańszy a-pro (te same sekcje zasilania). Nie widzę sensu dopłaty do patriotów względem tańszych aegisów. SSD to akurat lipny dałeś, takie przyzwoite minimum to BX500, trochę lepszy MX500. Zasilacz niby ok ale focusowi 500w to on nawet do pięt nie dorasta. Co do vegi 56 to w większości gierek na 1440p wypada gorzej od rtx 2060, ta vega to bardziej jak 1070 a nie 2060.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP Tomahawk nie ma kompletnie sensu bo to jest identyczna płyta (różnią się wyglądem) jak tańszy a-pro (te same sekcje zasilania). Nie widzę sensu dopłaty do patriotów względem tańszych aegisów. SSD to akurat lipny dałeś, takie przyzwoite minimum to BX500, trochę lepszy MX500. Zasilacz niby ok ale focusowi 500w to on nawet do pięt nie dorasta. Co do vegi 56 to w większości gierek na 1440p wypada gorzej od rtx 2060, ta vega to bardziej jak 1070 a nie 2060.

 

Powiedziałbym raczej że są to porównywalne karty o podobnej wydajności w tytułach zielonych lepszy będzie RTX zaś w tytułach czerwonych typu BF5, wolfenstein II, forza czy choćby resident evil 2 remake wydajniejsza będzie VEGA 56. Po drugie ma więcej ilość v-ram więc bardziej przyszłościowy zakup, radeony starzeją się bardzo powoli w przeciwieństwie do zielonych. Kolega będzie grał na monitorze Ultra - Wide a nie 1440p to jest lekka różnica. Fakt faktem Seasonic to jakość sama w sobie do tego 10 lat gwarancji z tego co kojarzę, ale cena też robi swoje przy tym budżecie nie ma zbyt szerokiego pola manewru.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt nie zlukałem rozdzielczości monitorka. Olewając Vulcana dla mnie vega 56 = gtx 1070 z tym, że ta 1 wpierdziela prąd jak małpa kit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem wspomnieć o tym, że VEGI są prądożerne i to można faktycznie wziąć pod uwage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • O człowieku, a już myślałem, że decyzja zapadła i spokój, Ty mi tutaj takie wątpliwości zasiewasz:) Jeśli chodzi o monitor to wymiana na większy nie wchodzi w grę, bo zwyczajnie mi się nie zmieści i musiałbym kombinować z uchwytem naściennym i raczej by się to nie udało, bo byłoby za wysoko. Dlatego monitor zostaje czy tego chcę, czy nie chce. Co do tych kart, ich opłacalności, sensowności nabycia itd. to jakbym rzeczywiście miał w planach całonocne posiedzenia przy gierkach, to pewnie bym się w to bardziej angażował, ale biorąc pod uwagę, że na gierki nie zamierzam (choćbym chciał) poświęcać więcej niż 3-4 godziny tygodniowo i zważywszy na listę tytułów do ogrania (która jest dużo bardziej obszerna, niż to co tutaj podałem, bo wymieniłem tylko te "najbardziej" wymagające sprzętowo) w które do tej pory nie miałem nigdy okazji zagrać (bo sprzęt na to nie pozwalał), to zanim nadrobię tę kupkę wstydu, to pewnie już ze trzy generacje miną i okaże się, że wszystko będzie do wymiany, a ja będę już za stary, żeby wcelować myszką w przeciwnika  Plus, nie mam za bardzo głowy do kupowania używanego sprzętu, nawet jeśli wiem, że może się to odbijać na moim portfelu, ale po to pracuję, żeby móc sobie raz na jakiś czas zrobić taki (w sumie to nieuzasadniony i zbędny do życia) prezent. W związku z tym dziękuję za chęć ucywilizowania mnie jako gracza, ale chyba jednak zostanę przy tym na co się zdecydowałem.      
    • Do 90cm to daleko. Ja gram na 48" z takiej odległości w Apex Legends. UltraWide w FPSach wypada różnie. Nieraz trochę bardzo ucieka minimapa w bok albo inne czesci interfejsu. W CoD można sobie go zadiustować. Ale w Apexie już nie. Z kolei w Overwath na UltraWide przez pewien czas grało się z pasami po bokach, bo niby czitujesz jak taki używasz. idąc w tą stronę powinni byli zablokować 30FPS/Hz bo nie każdy ma monitor 100Hz+ albo komputer który pociągnie ponad 30FPS Za to z technicznego punktu widzenia, nawet DukeNuken3D działa z UWQHD całkiem sprawnie  
    • Polecam tego użytkownika @kola01 Po zmianie timingów read write copy ~65/89/65 k, sprawdzone w memtescie extreame bez błędów. Próbowalem na tych samych timingach tez 6200 ale tu juz sypalo bledami.
    • gratulacje czarna tapeta lub automatyczna żonglerka tapetami co jakis czas, ukrywanie paska, brak ikonek na pulpicie i wygaszacz obrazu, unikać wyświetlania statycznego kontentu godzinami bez przerwy (loga stacji telewizyjnych czy agresywne hudy) możesz też to olać i używać jak chcesz : ) masz gwarancję (doczytaj czy Samsung daje gwarancję na wypalenia do swoich Tv, bo tego nie wiem) ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- w temacie wypaleń czy ktoś z użytkowników C2 lub C3 często grywa w ultrawide (kustomowa rozdziałka) i zauważył jakeś małe retencje/wypalenia tym spowodowane (nierówne zużycie panelu)?
    • Czyli wszystko się zgadza co napisałem?
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...