Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zajecc

Karta dźwiękowa PCi - używana

Rekomendowane odpowiedzi

Sieeemanko!

Kupiłem rodzicom używane solo5c do PC, zastąpiły one Głośniki Genius 2.0 SP-HF1800A - które się popsuły na amen, tak że nawet wymiana kondensatorów nie dawała rady. W komputerze leży płyta Gigabyte GA-B85N Phoenix z intergrą Realtek ALC-898 - chciałbym to zastąpić czymś na PCI. Na dwóch sławnych polskich portalach gdzie można kupować używane przedmioty można znaleźć mnóstwo używanych kart, cała gama retro szrotu po ciekawe okazy. Z racji faktu, że w okolicach 2008 r. wypadłem z obiegu i interesowania się kartami dźwiękowymi potrzebuję Waszej pomocy.

 

Wpadłem na Asus Xonar DG 5.1 za bagatela 50 zł - z tego co pamiętam coś on potrafił ale chyba bardziej dedykowany słuchawkom jest, prawda ?

Mnóstwo kart SoundBlaster Audigy SB1394 model SB0090 - od 15 zł do 40 zł ale czy to nie sprawi problemów pod Win 10 ?

Xonar DS 7.1 - 100 zł

 

Ogółem jest tego ogrom, co będzie lepsze od tej integry Realtek ALC-898 ? W kwocie do powiedzmy 150 zł - używana najlepsza karta wewnętrzna Waszym zdaniem w 2019 r to co takiego ? Odsłuch to tylko i wyłącznie muzyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O takie retro mi chodzi właśnie a jak ten AUDIOTRAK Prodigy HD2 ? raczej ciepłe brzmienie czy chłód ? Ja rozglądałem się bardziej za Asus Xonar ale ciekawa opcja - zapisuję :) do 150 zł jednak konkurencja myślę że większa.

 

ps: jaką integre zastąpiłeś hd2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój ze starymi kartami - są problemy ze sterownikami (a do niektórych nie istnieją). Lepiej rozważ zakup DAC-a (każda integra powinna mieć wyjście cyfrowe) lub dobrego interfejsu audio z dawnych lat (są takie, które dają bardzo dobrą jakość i nie kosztują majątku). Fiio ma dość fajne i niedrogie. Tak będzie chyba najszybciej. Ja na co dzień korzystam z profesjonalnych interfejsów audio ale zwykłym śmiertelnikom potrzebne nie są (głównie chodzi o latencję RTL i obsługę ASIO2) i niestety parametry najlepszych zintegrowanych kart dogoniły już dawno dedykowane układy na PCI - zdziwiłbyś się jakie bęcki jakościowo dostaje moja stara Audigy od nowych układów :). Nawet przewaga dedykowanego DSP czy dodatkowych I/O nie daje już tej przewagi co kiedyś. Oczywiście warto rozważyć wyższe modele jeśli drivery pozwalają, ale dedykowany DAC lub interfejs audio to urządzenie zewnętrzne, z dobrą aplikacją podzespołów i oferujące przeważnie bardzo dobrą jakość odsłuchową. Dzięki dedykowanym driverom pod ASIO i bezbłędną obsługą WASAPI (nie mówiąc o dość dobrych DAC) można z nich sporo wycisnąć :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie brzmi głupio, ja swego czasu do jakiś pchełek kupiłem Maya u5 zamiast dedykowanej karty dźwiękowej i spisywała się dobrze. Jaki DAC lub interfejs poleciłbyś w tym budżecie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, za 150 PLN to będzie trudno coś wymyśleć ;-). Najlepszy z najtańszych to Topping D30, tańsze Fiio też się nadają. Z interfejsów audio jest kilka ciekawych propozycji, ale tylko używki i okazje - np. EMU 4040 w wersji USB można wyrwać za 200+ PLN.

 

Tu masz prawdziwą okazję, jedna z najlepszych kart ever:

 

https://www.olx.pl/oferta/interfejs-audio-emu-0404-pci-CID99-IDxOPTb.html#f2181810a8

 

Problemem są sterowniki - ale hej! Problem jest już dawno rozwiązany (ja z kolegą na forum EiS wyjaśniliśmy kwestię :)):

https://forum.estradaistudio.pl/viewtopic.php?t=34076

 

Naprawdę jako profesjonalista w sferze audio gorąco polecam - jeśli ta oferta za 60 PLN jest aktualna to naprawdę okazja :). Tu masz zawodową recenzję:

https://www.soundonsound.com/reviews/emu-0404-pci

 

117 dB na wyjściu, -100 dB THD (oczywiście mierzalne są nieco gorsze, ale to i tak bdb) - już te parametry deklasują pozostałe "cywilne" karty dźwiękowe i sporo znacznie droższych DAC.

 

 

Jeśli z jakiegoś powodu ma to być interfejs USB, to wersja 4040 na USB chodzi już od 200 PLN i również jest warta uwagi (niemal tak samo dobre parametry - i sterowniki też można zmusić żeby działały pod najnowszymi systemami, co jest bardzo ważne!).

 

Interesujące są starsze Eirole, EMU, Tascamy, niektóre Terratec'i ale tu jest problem z driverami. Z nówek warty uwagi jest Behringer UMC202HD - ma bardzo przyzwoite parametry. Oczywiście Maya również ma ciekawe propozycje, ale problem z "dziadkami" jest taki, że brzmią jak złoto, ale ze sterownikami jest problem... RME i innych firm pro nie polecę bo to już nie te pieniądze :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm wygląda zacnie, dziękuję. Sterowniki pod Windows 10 x64 na pewno dadzą radę ? szukając testu karty trafiam tylko na posty ludzi z problemami instalacji na win 7 x64 a to już windows dziadek, kupiłbym w ciemno tylko to karta to PC rodziców więc musi działać perfekt żebym nie musiał tłumaczyć przez telefon co i jak (wiesz o co chodzi na bank :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekko odświeżę temat, polowałem na dobrą używkę i w końcu pojawiły się okazje w postaci:

 

1. E-MU 0404 - 80 zł pełny zestaw, opakowanie itd.

2. Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro USB - 100 zł również pełny zestaw.

 

Powiedzcie mi proszę czy do kwoty 100 zł to najlepsze opcje ? Która z tych dwóch kart będzie najlepszym wyborem, biorąc pod uwagę działanie pod Windows 10 x64 w komputerze osób, które nie są specjalnie zaznajomione z PC (po prostu włączyć komputer i cieszyć się tym co się robi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...