Forum PCLab.pl: Karta dźwiękowa PCi - używana - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Karta dźwiękowa PCi - używana

#1 Użytkownik jest niedostępny   zajecc 

• Orator
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 11 Luty 2019 - 15:02

Sieeemanko!
Kupiłem rodzicom używane solo5c do PC, zastąpiły one Głośniki Genius 2.0 SP-HF1800A - które się popsuły na amen, tak że nawet wymiana kondensatorów nie dawała rady. W komputerze leży płyta Gigabyte GA-B85N Phoenix z intergrą Realtek ALC-898 - chciałbym to zastąpić czymś na PCI. Na dwóch sławnych polskich portalach gdzie można kupować używane przedmioty można znaleźć mnóstwo używanych kart, cała gama retro szrotu po ciekawe okazy. Z racji faktu, że w okolicach 2008 r. wypadłem z obiegu i interesowania się kartami dźwiękowymi potrzebuję Waszej pomocy.

Wpadłem na Asus Xonar DG 5.1 za bagatela 50 zł - z tego co pamiętam coś on potrafił ale chyba bardziej dedykowany słuchawkom jest, prawda ?
Mnóstwo kart SoundBlaster Audigy SB1394 model SB0090 - od 15 zł do 40 zł ale czy to nie sprawi problemów pod Win 10 ?
Xonar DS 7.1 - 100 zł

Ogółem jest tego ogrom, co będzie lepsze od tej integry Realtek ALC-898 ? W kwocie do powiedzmy 150 zł - używana najlepsza karta wewnętrzna Waszym zdaniem w 2019 r to co takiego ? Odsłuch to tylko i wyłącznie muzyka.

#2 Użytkownik jest niedostępny   Adamsky777 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 11 Luty 2019 - 15:08

Ja od kilku lat jadę na takiej https://allegro.pl/o...e-de-7796982815 i se chwalę! Pod tym linkiem gościu sprzedaje używane po 140 zł, nowa kosztuje nie całe 400zł. Przede wszystkim do stereo i słuchawek!

Ten post był edytowany przez Adamsky777 dnia: 11 Luty 2019 - 15:10

#3 Użytkownik jest niedostępny   zajecc 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 11 Luty 2019 - 15:19

O takie retro mi chodzi właśnie a jak ten AUDIOTRAK Prodigy HD2 ? raczej ciepłe brzmienie czy chłód ? Ja rozglądałem się bardziej za Asus Xonar ale ciekawa opcja - zapisuję :) do 150 zł jednak konkurencja myślę że większa.

ps: jaką integre zastąpiłeś hd2 ?

#4 Użytkownik jest niedostępny   Caroozo 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 11 Luty 2019 - 15:39

Daj sobie spokój ze starymi kartami - są problemy ze sterownikami (a do niektórych nie istnieją). Lepiej rozważ zakup DAC-a (każda integra powinna mieć wyjście cyfrowe) lub dobrego interfejsu audio z dawnych lat (są takie, które dają bardzo dobrą jakość i nie kosztują majątku). Fiio ma dość fajne i niedrogie. Tak będzie chyba najszybciej. Ja na co dzień korzystam z profesjonalnych interfejsów audio ale zwykłym śmiertelnikom potrzebne nie są (głównie chodzi o latencję RTL i obsługę ASIO2) i niestety parametry najlepszych zintegrowanych kart dogoniły już dawno dedykowane układy na PCI - zdziwiłbyś się jakie bęcki jakościowo dostaje moja stara Audigy od nowych układów :). Nawet przewaga dedykowanego DSP czy dodatkowych I/O nie daje już tej przewagi co kiedyś. Oczywiście warto rozważyć wyższe modele jeśli drivery pozwalają, ale dedykowany DAC lub interfejs audio to urządzenie zewnętrzne, z dobrą aplikacją podzespołów i oferujące przeważnie bardzo dobrą jakość odsłuchową. Dzięki dedykowanym driverom pod ASIO i bezbłędną obsługą WASAPI (nie mówiąc o dość dobrych DAC) można z nich sporo wycisnąć :).

#5 Użytkownik jest niedostępny   zajecc 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 13 Luty 2019 - 09:28

To nie brzmi głupio, ja swego czasu do jakiś pchełek kupiłem Maya u5 zamiast dedykowanej karty dźwiękowej i spisywała się dobrze. Jaki DAC lub interfejs poleciłbyś w tym budżecie ?

#6 Użytkownik jest niedostępny   Caroozo 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 13 Luty 2019 - 15:28

Oj, za 150 PLN to będzie trudno coś wymyśleć ;-). Najlepszy z najtańszych to Topping D30, tańsze Fiio też się nadają. Z interfejsów audio jest kilka ciekawych propozycji, ale tylko używki i okazje - np. EMU 4040 w wersji USB można wyrwać za 200+ PLN.

Tu masz prawdziwą okazję, jedna z najlepszych kart ever:

https://www.olx.pl/o...html#f2181810a8

Problemem są sterowniki - ale hej! Problem jest już dawno rozwiązany (ja z kolegą na forum EiS wyjaśniliśmy kwestię :)):
https://forum.estrad...pic.php?t=34076

Naprawdę jako profesjonalista w sferze audio gorąco polecam - jeśli ta oferta za 60 PLN jest aktualna to naprawdę okazja :). Tu masz zawodową recenzję:
https://www.soundons...ws/emu-0404-pci

117 dB na wyjściu, -100 dB THD (oczywiście mierzalne są nieco gorsze, ale to i tak bdb) - już te parametry deklasują pozostałe "cywilne" karty dźwiękowe i sporo znacznie droższych DAC.

Jeśli z jakiegoś powodu ma to być interfejs USB, to wersja 4040 na USB chodzi już od 200 PLN i również jest warta uwagi (niemal tak samo dobre parametry - i sterowniki też można zmusić żeby działały pod najnowszymi systemami, co jest bardzo ważne!).

Interesujące są starsze Eirole, EMU, Tascamy, niektóre Terratec'i ale tu jest problem z driverami. Z nówek warty uwagi jest Behringer UMC202HD - ma bardzo przyzwoite parametry. Oczywiście Maya również ma ciekawe propozycje, ale problem z "dziadkami" jest taki, że brzmią jak złoto, ale ze sterownikami jest problem... RME i innych firm pro nie polecę bo to już nie te pieniądze :).

#7 Użytkownik jest niedostępny   zajecc 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 15 Luty 2019 - 08:40

Hmm wygląda zacnie, dziękuję. Sterowniki pod Windows 10 x64 na pewno dadzą radę ? szukając testu karty trafiam tylko na posty ludzi z problemami instalacji na win 7 x64 a to już windows dziadek, kupiłbym w ciemno tylko to karta to PC rodziców więc musi działać perfekt żebym nie musiał tłumaczyć przez telefon co i jak (wiesz o co chodzi na bank :P )

Strona 1 z 1