Forum PCLab.pl: B450 czy X470 - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

B450 czy X470

#1 Użytkownik jest niedostępny   dziąsło 

• Małomówny
  • Pip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 11 Luty 2019 - 16:08

Witajcie koledzy,

chciałbym złożyć nowego pieca na am4, dość typowy build: r5 2600, pewnie jakieś g.skille 3000mhz cl15 i płyta- no właśnie. Pomóżcie mi proszę zdecydować czy warto dokładać do X470, jeśli mam zamiar w bliskiej przyszłości zmienić tego 2600 na coś pokroju 3700. Początkowo chciałem nabyć B450 tomahawka, pomyślałem że może dołożę do x470 gaming plusa, ale ten nie rożni się(?? chyba) od niego niczym poza portami i ledami. A znowu o gaming pro czytałem, że za słabe chłodzenie na vrmach i generalnie nic specjalnego. Żeby nie było: nie nastawiam się na msi, w ich kierunku spojrzałem bo zawsze miałem ich płyty, ale marka jest mi w zasadzie obojętna. W dodatku czytałem na zachodnich portalach, że ludzie nie są zbyt zadowoleni z biosów msi na am4.

Byłbym bardzo wdzięczny za rady, budżetu jako takiego nie ma- chce wziąć coś, co jest po prostu warte swojej ceny a zakup będzie sensowny mając w względzie ten przyszły upgrade na jakiegoś ryzena 3700.

z góry dziękuję za wszelką pomoc i zainteresowanie

Ten post był edytowany przez dziąsło dnia: 11 Luty 2019 - 16:09

#2 Użytkownik jest niedostępny   Ronin69 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 11 Luty 2019 - 17:12

X470 mają lepszą sekcję zasilania. Gaming plus to rozsądny wybór pod względem cena/możliwości. Na B450 też podkręcisz CPU bez większego problemu. Jak płyta ma być na długo i możesz dopłacić, weź X470. Premiera nowych CPU w okolicach wakacji (czerwiec/lipiec).

#3 Użytkownik jest niedostępny   Qwertypp10 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Luty 2019 - 18:01

Tomahawk lub A-PRO będą w 100% wystarczające do OC 2700X. Ich VRM jest jednym z najchłodniejszych jeśli chodzi o płyty pod Ryzena, tu masz porównanie:
https://youtu.be/EqQcgwz1hYA?t=606

MSI mają jeden z lepszych BIOSów i wsparcie RAM aktualnie jeśli chodzi o low/mid end płyt głównych.
Tutaj możesz sobie porównać sekcje zasilania płyt AM4
https://www.hardware...te-1155146.html

X470 gaming plus ma taki sam VRM jak wymienione wyżej płyty z tą różnicą, że dali o połowę słabsze cewki- z 4 cewek zrobili 8, żeby ładniej wyglądały(że niby więcej faz zasilania, a tymczasem dalej są 4+2).

Najgorszy i najbardziej zbugowany BIOS na którym nie można polegać i najsłabsze wsparcie dla RAMu ma ASRock aktualnie + tylko 3 fazy zasilania dla vcore na płytach low/mid end.

Zobacz postRonin69, o 11 Luty 2019 - 17:12, napisał(a):

X470 mają lepszą sekcję zasilania. Gaming plus to rozsądny wybór pod względem cena/możliwości. Na B450 też podkręcisz CPU bez większego problemu. Jak płyta ma być na długo i możesz dopłacić, weź X470. Premiera nowych CPU w okolicach wakacji (czerwiec/lipiec).

Zależy które x470, ponieważ wiele ma taki sam VRM jak b450.

Ten post był edytowany przez Qwertypp10 dnia: 11 Luty 2019 - 18:03

#4 Użytkownik jest niedostępny   dziąsło 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 11 Luty 2019 - 19:49

Czyli dobrze, że zapytałem. Jednak dużo błędnych informacji krąży i prawie dałbym się przez nie zniechęcić do msi.

Do ryzena 2600 spokojnie bym na chwile obecną wziął tego tomahawka, zastanawiam się jednak czy jeśli taki lipcowy 3700 będzie miał, faktycznie te 10/12 jajek, to czy wciąż będzie na tyle pary w tej płycie, aby jakkolwiek przyzwoicie to podkręcić.

Dziękuje za rzeczowe odpowiedzi.

#5 Użytkownik jest niedostępny   Qwertypp10 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Luty 2019 - 20:05

Płyta z sekcją zasilania pokroju Tomahawka nada się do 8 rdzeni.Natomiast do 12 rdzeni, szukałbym raczej:
X470 Gaming M7 AC
X470 Aorus Gaming 7
X470 ROG Crosshair VII Hero

#6 Użytkownik jest niedostępny   dziąsło 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 11 Luty 2019 - 20:22

Dokładnie tak myślałem, że już będę musiał się szarpnąć na coś tego pokroju. Sensowna jest opcja tańsza i ta bardzo droga, a po środku nie ma niczego.

Dzięki :thumbup:

Strona 1 z 1