Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Deylo

Płyta główna do składaka :p

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poszukuje płyty głównej do tego zestawu ↓. I późniejszego ulepszenia do np. jakieś i7 i GTX 1050.

 

Kartą graficzna: vapor-x R9 280x

Procesor: i3 6100 lub i5 3330

Ram: ballistix sport 2x4GB DDR3

Zasilacz: cooler master 700w R5-700-ACAA-B1

Dysk: x2 500gb HDD

 

Koszt to 200zł, może być używana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to się nie uda. ten ram będzie pasował tylko do i5 3330, do tej i3 6100 już nie. ona wspiera ram ddr4. płyta też będzie pasować, albo do jednego, albo do rugiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to się nie uda. ten ram będzie pasował tylko do i5 3330, do tej i3 6100 już nie. ona wspiera ram ddr4. płyta też będzie pasować, albo do jednego, albo do rugiego

No to wybiorę i5 3330, ona jest tylko o 5 max 10% lepsza, a trudno znaleźć i3 w równej cenie.

To jaką płytę byś polecił pod i5 3330 i ten ram ddr3. I może jakiś procesor na przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie prościej by było gdybyś określił budżet i przeznaczenie kompa. Rozumiem, że to co na górze napisałeś, to już masz wszystko oprócz procka i płyty? bo jeżeli ramu nie masz też jeszcze, to warto się zastanowić nad nowszą platformą z możliwością rozbudowy w przyszłości. no i koniecznie ssd jakiś na system chociaż ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie prościej by było gdybyś określił budżet i przeznaczenie kompa. Rozumiem, że to co na górze napisałeś, to już masz wszystko oprócz procka i płyty? bo jeżeli ramu nie masz też jeszcze, to warto się zastanowić nad nowszą platformą z możliwością rozbudowy w przyszłości. no i koniecznie ssd jakiś na system chociaż ;)

Mam kartę, ram.

Zasilacz jeszcze nie ale raczej dobry jest.

Upatrzyłem sobie też inny procesor i5 3570 ten jak patrzyłem to wspiera DDR3 1333mhz / 1600/ więc będzie ok. Płyty nie mam bo to najgorsze dla mnie do znalezienia samemu jest. SSD na system z czasem dokupie. Ram mogę sprzedać na Olx lub Allegro więc odzyskam troche (jak będę ulepszał). Na razie będzie mi służył głównie do gier (CS, LOL, Apex Legends, itd.)

Gdzieś tak na kilka lat. Na płytę 200zl fajnie by było znaleźć coś używanego w dobrym stanie, ale nowe które by też dawało radę też ok.

Najwyżej będę sprzedawał podzespoły i kupował nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie by było dostać i5 4460. do tego taka nowa płytka w zupełności wystarczy:

 

https://allegro.pl/oferta/plyta-asrock-intel-b85m-1150-4xddr3-dvi-vga-usb3-7815685506

 

na przykład wydajnościowo od tej i5 lepszy będzie nowy ryzen 3 2200g (440zł) do tego płyta po taniości (np. taka https://allegro.pl/oferta/asrock-a320m-hdv-fvat23-7795205010) i ram (np. https://allegro.pl/oferta/adata-xpg-gammix-d10-ddr4-8gb-3200mhz-cl16-black-7834668849), a reszta może zostać jaką masz. bardzo przyszłościowy zestaw, można na tej płycie wrzucić potem dużo mocniejsze ryzeny i dorzucić lepszą karte graficzną jak będziesz potrzebował ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie znalazłem płytę ASRock H81M-K lga 1150, ta ma 2 sloty na ram, ale chyba się nada. Będzie ok? Do tego i5 4460

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...