Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

RobertSdz

Karta sieciowa 5ghz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od sporego czasu zmagam się z problemem dotyczącym jakości łącza internetowego. Aktualnie do PC posiadam standardowy adapter TP-LINK TL-WN722N myślę że każdemu dobrze znany.

O ile do przeglądania internetu oraz oglądania filmików na yt robi swoją robotę, to jeśli chodzi o oglądanie streamów oraz granie w gry nie jestem do końca zadowolony. Ping jest stosunkowo niski ale często jestem świadkiem 1-2sekundowego laga(czasami dłuższy) podczas rundy w CS'ie czy też zacięcia stream'a (nie ukrywam z tym jest większy problem, ciężko się je ogląda). Nie wiem jaka jest tego przyczyną gdyż zasięg jest ciągle na maksymalnym poziomie (5z5 kresek), modem jest oddalony od komputera jakieś 5-6 metrów, zasięg przechodzi przez jedną grubą ścianę i ewentualnie przez moje drzwi.

Tydzień temu był u mnie wymieniany modem od vectry na nowszy model. Teraz mam do użytku dwie sieci, jedną 2,4ghz i jedną 5ghz. Po przełączeniu na telefonie na 5ghz od razu zauważyłem że jakoś szybciej wszystko szybciej śmiga, stream'y które kiedyś też się zacinały (nie tak jak na PC ale jednak) teraz działają aż miło. Po zrobieniu speedtest'u na PC oraz telefonie, na PC pokazało mi zaledwie 8mb/s (umowę mam na 150mb/s) natomiast na fonie było to 120mb/s! Szczerze trochę mnie to zdziwiło, z tego też względu postanowiłem nabyć nową sieciówkę do mojego PC'ta (pod USB) która wspiera to pasmo 5GHz.

Mój budżet wynosi 150zł, póki co znalazłem coś takiego: tplink archer t2u ac600. Nie wiem czy mogę wrzucać linki dlatego podaję tylko nazwę modelu. Cena tego urządzenia to 60-70zł więc całkiem tanio chyba. Lecz nie posiada antenki więc trochę obawiam się o zasięg.

Liczę na waszą pomoc panowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do stacjonarki tylko kabel - najtaniej - najlepiej - ale jesli juz musi byc to wifi to poszukałbym czegos duzego, w senie nie nano - najlepiej na pci-e lub usb3.0 (wieksza moc)

 

na allegro jest duzy asus z AC1200 wiec w teorii 2x lepszy niz ten maly nano - noi z podstawką i na kablu mozna go dac wiec zasieg powinien byc lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam możliwości pociągnięcia kabla. Ta wersja z podstawką kosztuje około 300zł. Czy ta wersja nano sobie nie poradzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzywke masz za 135 na allegro

 

lepsza niz nano

 

tak czy inaczej lepsze nawet nano niz to co masz teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[..]Aktualnie do PC posiadam standardowy adapter TP-LINK TL-WN722N myślę że każdemu dobrze znany.

[..] na PC pokazało mi zaledwie 8mb/s (umowę mam na 150mb/s) [..]

8Mb/s!

A powinno być ok 45Mbps. Oznacza to że masz kiepski sygnał (mimo że 5kresek). Karta na 5GHz nie koniecznie może pomóc. Zainstaluj na smartfonie wifi.analyzer i sprawdź jaki masz poziom sygnału przy swoi komputerze.

Jeśli dalej chcesz kartę to zobacz ten test na pclabie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

45Mbps miałby ale chyba na najszybszym WIFI N600 a on ma N150

 

mam ruter N300 i testowalem kilka kart sieciowych ostatnio i np na takiej USB belkina N300 w odleglosci niecalego metra od rutera bez przeszkód wyciagam w speedtest 37-39Mbps

 

na 3-4metrach przez dwie sciany juz spada na okolo 20-24

 

wiec N150 w takich warunkach 10-15 to max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

N150 do ~45Mbps

N300 do ~85Mbps

oczywiście w idealnych warunkach. Przez ścianę wiadomo będzie mniej. U mnie np. na smartfonie przy 3 metrach odległości, N300, jest 67Mbps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8Mb/s!

A powinno być ok 45Mbps. Oznacza to że masz kiepski sygnał (mimo że 5kresek). Karta na 5GHz nie koniecznie może pomóc. Zainstaluj na smartfonie wifi.analyzer i sprawdź jaki masz poziom sygnału przy swoi komputerze.

Zrobiłem dzisiaj ponownie speedtest i teraz pokazało mi 39mb/s czyli faktycznie mógł być to jakiś błąd pomiarowy albo zrobiłem w momencie gdy zasięg był na niższym poziomie.

W każdym bądź razie zdecydowałem się na zakup tego asus ac1200 z podstawką i zobaczymy czy przyniesie to oczekiwany efekt.

Jeśli nic się nie zmieni to chyba pozostaje mi tylko zakup routera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

N150 do ~45Mbps

N300 do ~85Mbps

oczywiście w idealnych warunkach. Przez ścianę wiadomo będzie mniej. U mnie np. na smartfonie przy 3 metrach odległości, N300, jest 67Mbps.

to cos mam skopane?

 

bo mam ruter N300 (w ustawieniach rutera wireless ustawione na N300)

 

karta USB N300 belkina

 

i kilka razy puszczalem speed test (100mbit łacze) i max widzialem 41 mimo ze karta jest 1m od rutera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to cos mam skopane?

 

 

Tak

 

na dobrym n300 robi się te 150-200Mbps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak

 

na dobrym n300 robi się te 150-200Mbps

taaaa

a moze frytki do tego :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaaa

a moze frytki do tego :E

 

Ehh, masz, nawet sprawdziłem bo akurat jestem po N zapięty.

Więc tak, masz coś zjebane :P

post-233453-15502658128817_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż wynik speedestu a nie operujesz teoretycznymi danymi o możliwościach połączenia, które są zawsze wyższe od faktycznej prędkości.

A do kompa polecam coś na Intelu 9260 np Gigabyte GC-WB1733D-I. Za ok 130 zł powinieneś znaleźć kilka sklepów na CENEO/Allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż wynik speedestu a nie operujesz teoretycznymi danymi o możliwościach połączenia, które są zawsze wyższe od faktycznej prędkości.

A do kompa polecam coś na Intelu 9260 np Gigabyte GC-WB1733D-I. Za ok 130 zł powinieneś znaleźć kilka sklepów na CENEO/Allegro.

 

Co

Czy ty w ogóle wiesz czym jest iperf? xD

To był dokładnie test prędkości między lapkiem po wifi i jakimś sewerem w lanie po kablu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakiego speedtestu?

Iperf to jest przecież speedtest xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma speedtest internetu do prędkości mojego WiFi w lanie?

Czy ty masz chociaż śladowe pojęcie o czym piszesz? xD

 

Ale w sumie spoko, i tak pisaliscie tutaj o mniejszych prędkościach niż mam.

Masz tego speedtesta: https://www.speedtest.net/result/8043796761.png

Niestety światłowód jest tylko 100/100 więc więcej nie pokaże, dlatego właśnie wrzuciłem screen z iperfa xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędkość tu jest mniej istototna, pokaż czym i z czym się łączysz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e_mati napisał wyżej, że ma "router N300 i kartę USB N300 belkina" i że na takim połączeniu spokojnie się osiąga realną szybkość 200 Mbps (co jest oczywistym absurdem) i zamieścił nawet odczyt iperf, na podstawie którego twierdzi, że wynosi ona 208 Mbps. Poproszony jednak przeze mnie o wynik speedtesta odpisał, że nie może w pełni sprawdzić bo ma tylko łącze 100 Mbps. Ręce opadają i brak słów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za takie pisanie farmazonów powinno się banować na forach bo takie osoby tylko wprowadzają w błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e_mati napisał wyżej, że ma "router N300 i kartę USB N300 belkina" i że na takim połączeniu spokojnie się osiąga realną szybkość 200 Mbps (co jest oczywistym absurdem) i zamieścił nawet odczyt iperf, na podstawie którego twierdzi, że wynosi ona 278 Mbps. Poproszony jednak przeze mnie o wynik speedtesta odpisał, że nie może w pełni sprawdzić bo ma tylko łącze 100 Mbps. Ręce opadają i brak słów.

Co ty palisz typie xD

Polecam ogarnąć czytanie ze zrozumieniem

Nie pisałem że mam żadnego belkina. Nie pisałem też nic o żadnych 278Mbps.

Nie wiem co ci ma dowodzić wyniki speedtesta jeśli masz wynik iperfa w LANie

 

Prędkość tu jest mniej istototna, pokaż czym i z czym się łączysz :)

Testowałem między MBP 15" i jakimś accesspointem meraki z N300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcial zobaczyc realne wyniki, czarne okno nie przemawia do wszystkich, i o ile sie nie myle dzielimy ta wartosc przez 2 skoro to suma DL i UP czy sie myle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile sie nie myle dzielimy ta wartosc przez 2 skoro to suma DL i UP czy sie myle?

Nie mylisz się :)

 

Jak mamy kablem podłączone i nam pokazuje 1Gb/s to mamy 500Mb/s pobieranie i 500Mb/s wysyłanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcial zobaczyc realne wyniki, czarne okno nie przemawia do wszystkich, i o ile sie nie myle dzielimy ta wartosc przez 2 skoro to suma DL i UP czy sie myle?

 

xDD

 

Nie mylisz się :)Jak mamy kablem podłączone i nam pokazuje 1Gb/s to mamy 500Mb/s pobieranie i 500Mb/s wysyłanie.

 

No troll albo kretyn, inaczej się nie da tego opisać x-D

Polecam się dowiedzieć _cokolwiek_ o sieciach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...