Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

malagaa

Pomoc w złożeniu zestawu komputerowego

Rekomendowane odpowiedzi

Cześc wszystkim,

Po kilkumiesiecznym uzytkowaniu laptopa Asus UX-550VE, doszedłem do wniosku, że pora sie "cofnąć" do lat gimnazjalnych i zabawić się w składanie stacjonarki.

Budżet określam jako płynny do max 6k.

Jednakże im mniej tym lepiej, wiadomo :).

Chciałbym sie spytac wiekszej ilosci osób doświadczonych odnośnie doboru konkretnych komponentów do moich potrzeb, oraz żeby zostawić sobie bramke na upgrade'y.

 

Do tej pory z moich "badań" wywnioskowałem że zestaw :

Procesor :

i7-9700k

Karta graficzna :

RTX 2060 PALIT OC

Pamięć RAM :

2x BALLISTIX 8gb 3000MHz

płyta główna :

Gigabyte z390 Gaming X

Dysk HDD :

Dysk Seagate BarraCuda 2TB, SATA/600 (ST2000DM006)

Dysk SSD :

GOODRAM PX400 m2 PCIe NVMe 256GB

Chłodzenie procesora :

SilentiumPC Navis Pro 120

 

Chciałbym to zamknąć w obudowie :

SilentiumPC Armis AR7X TG RGB

 

W jakiś sposób trafia w moje wymagania grania min. 1080p w 75 fps(monitor który obecnie posiadam ma taką matryce).

W przyszłosci 4k na podobnym klatkarzu.

Kryteria jakimi jeszcze się kierowałem to wydźwięk całego zestawu. Za pamiętnych czasów gimnazjum moją stacje było słychać piętro niżej, jednakże niebawem bede sie wyprowadzal do mieszkania dwupokojowego, nie chciałym żeby mnie kobieta męczyła.

 

Bardzo ciężkim dla mnie wyborem jest karta graficzna, mianowicie isc na totalny budżet i wyszarpac palita za 1630 zł czy dołożyc pare stówek i wziąć asus'a z trzema wentylatorami, z najwyzszym taktowaniem turbo.

Inne pytania które mnie nękają :

Czy ten procesor pozwoli mi przesiadke w przyszłości na RTX 2080Ti i będzie w stanie za nim nadążyć ? ? Ewentualnie obciąć koszta na słabszy procesor który będzie pasował do RTX2060.

 

Intel Czy AMD :lol2: :lol2:

Po kilkudniowym researchu na forum widze, że ile ludzi tyle opini, ale czy ktoś w praktyce uzywa rysików z kartami nvidii ? ?

 

Jaki zasilacz kupić w miare energooszczędny i cichy?

 

Czy mogę zaufać budżetowej wersji watercoolingu ? Przynajmniej na czas użytkowania karty 2060.

 

Czy warto poczekać na premiery Ryzenów 3ciej generacji ? (prawdopodobnie wtedy ceny innych procesorów pójdą w dół)

 

Chciałbym nadkreślić, że jest to mój pierwszy post na tym forum i wszelkie lincze za nieprawidłowości przyjmuje :).

Z góry dziękuje za podzielenie się waszymi opiniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a) granie w 4K na monitorze jest raczej bez sensu (za duża rozdzielczość na małą przekątną), jak już to szedłbym w 1440p. No chyba że chcesz podpiąć PC pod TV 4K, wtedy to co innego.

 

b) jak chcesz ciszy to dobry cooler powietrzny, a nie watercooling gdzie wentyle wyją jak szalone. Obczaj Dark Rock 4 / Dark Rock 4 Pro.

 

c) procek z RTX 2080 Ti da radę, zresztą im wyższa rozdzielczość tym znaczenie proca mniejsze bo karta graficzna mocno dostaje po tyłku i to ona jest ograniczeniem.

 

d) nie wiem czy nie lepiej wziąć Ryzen 5 2600 na ten moment, do RTX 2060 wystarczy. A za jakiś czas przesiąść się na 3-cie Zeny. Ceny Inteli nie zachęcają, a i podstawka w przypadku Intela jest już martwa. Chyba że polecieć z grubej rury i wziąć i9 9900k (8c/16t), na pewno ma większy sens niż 9700k (8c/8t).

 

e) zasilacz Seasonic Focus Gold Plus 550W / 650W jak niewielka dopłata - cicha, topowa zasiłka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co wyżej. No i najważniejsze

"czy ktoś w praktyce uzywa rysików z kartami nvidii ?" Ja :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani 9900k z rx590 ani ryzen 5 2600 z rtx 2080 się nie zmieści w budżecie. Opcja wyżej z 9700k pod wymianę gpu ma sens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi ! :D :D

Po rozmowie z jednym forumowiczów postanowiłem troche okroić swoją baze, żeby nie bawić się w jakiekolwiek systemy ratalne a sukcesywnie ją ulepszać :D.

Będzie to składane na płycie pod AM4 na płycie :

MSI B450-A PRO

sercem komputera będzie

Ryzen 2600 mozliwe ze doloze Iksa, to zalezy od poszukiwań :). (planowany przeszczep po premierce nowych)

Ramy Ballistix, z tego co czytałem to niektorzy bawili się w OC na nich, jednakże na początku zbastuje do momentu aż zabraknie "dżusu".

Grafika bez zmian RTX 2060 od Pallita

SSD 256 gb w pozniejszym planie dodatkowa baracuda 2tb.

Daje sobie jeszcze czas, co do zasilacza.

Obudowa... można je scrollowac godzinami... :hmm:

Byłbym naprawde bardzo wdzięczny jeśli ktoś by mi polecił "skąpą obudowe" w stylu industrialnym z dobrym airflow ? :question: :question: Z zawodu jestem elektrykiem, także mam zboczenie jeśli chodzi o routing kabli(czyt. obudowa może być nawet całkowicie przeźroczysta), ważne żeby miała to dobrze przemyślane, Ergiebe, niekoniecznie w zestawie, z chęcią sam coś skonstruuje w wolny wieczór.

Chłodzenie do procka chce wziąć z boxa przynajmniej na miesiąc.

Jak komputer już będzie stał na biurku i zostanie przetrawiony, to wedle starego porzekadła. Czego oczy nie widzą... :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po rozmowie z jednym forumowiczów postanowiłem troche okroić swoją baze

 

Zapewne już Cię jakiś marketingowiec na prywatne wiadomości ściągnął?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne już Cię jakiś marketingowiec na prywatne wiadomości ściągnął?

To prawda jestem nowy, ale marketingowca wyczuje na kilometr ;D. zapewniam, że nie.

Z ciekawości, czemu coś takiego podejrzewałeś ? Czy coś jest nie tak w zestawie który przedstawiłem powyżej ? Prosze wypowiedz się obszerniej :D

 

Moja decyzja odnosnie zmiany setupa jest tylko i wylacznie dlatego, że nie chce się bawić w raty, których z resztą nie dostane jako osoba zarabiająca za granicą. A kredytówki nie opłaca mi sie na zadluzac na 10%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ok. Do 2600X nie dopłacaj, sam podkręcisz.

Może inaczej. Jakiej kwoty za całość trzymasz się na chwilę obecną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem dopłacać, poszedł za 800zł także trzymam sie wersji bez x.

A wiesz co w okolicach 3-4k. Ryzena nowego w boxie znalazlem za 600, do tego gtx 1080 za 1500, reszta bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...