Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

takitamrandom

GTX 1650 vs GTX 1060?

Rekomendowane odpowiedzi

Co myślicie o nowych GTX1650 i 1660 które mają wyjść jeszcze w tym miesiącu? Jaką cenę i TDP przewidujecie? Chodzi mi po głowie 1650, ale widząc ceny coraz bardziej się skłaniam żeby po prostu wziąć używanego 1060 3 albo 6gb i nawet nie czekać. Głównie TDP mnie interesuje, czy nowe karty będą dużo sprawniejsze? W końcu to 12nm vs 14 czy tam 16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja zaczarowana kula powiedziała '' kup 1070 w dobrej cenie''. I tak zrobiłem, kupiłem palita super jetstream 1070 za 900zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajność będzie w okolicy 1070, a TPD zapewne większe niż 1060.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już to wydajność w okolicy 1070 będzie miał gtx 1660Ti a nie 1660.A co do gtx 1650 to raczej będzie nieopłacalną kartą więc na nią nie ma co czekać.

Gtx 1660Ti 1200-1300zł,1650 pewnie około 800zł więc 1660 tak gdzieś pomiędzy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra kupiłem 1060 3GB za 500zł. Gigabyte G1. Planowałem brać coś 6GB, ale w sumie to nie gram w wymagające gry, a ten przynajmniej ma bardzo ciche chłodzenie. Za tą cenę ciężko o coś lepszego. Teraz oby tylko doszedł w całości i nie był pokoparkowym trupem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta przyszła, ale bez faktury i gwarancji o której była mowa w aukcji i widać ślady na śrubkach... ehh. Jeszcze ten brak gwary to za 500zł mogę przeboleć, ale martwi mnie to że była rozkręcana. Możliwe że koleś tylko wymienił pastę, ale nie wiadomo teraz czy nie była np wypiekana w piekarniku albo coś. Jakich programów najlepiej użyć tak żeby obciążyć ją na max i sprawdzić czy nie sypie artefaktami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wolał tego Radeona niż tego rozkrecanego trupa co kupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to se kup ale nie polecaj innego trupa gdzie juz w tresci aukcji sprzedajacy klamie i wprowadza w błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie chodzi że gtx jest zły, tylko że sprzedający kłamał. Główne pytanie jak teraz sprawdzić czy wszystko ok z tą kartą? bo jestem w stanie zaakceptować brak gwary za te 500zł.. Jeszcze do niego napiszę i zobaczymy jak się odniesie do sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie chodzi że gtx jest zły, tylko że sprzedający kłamał. Główne pytanie jak teraz sprawdzić czy wszystko ok z tą kartą? bo jestem w stanie zaakceptować brak gwary za te 500zł.. Jeszcze do niego napiszę i zobaczymy jak się odniesie do sprawy.

Daj linka...rozpocznij spór na allegro,zażądaj wyjaśnień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wymieniłby pastę to by się pochwalił że jest nówka pasta i karta zimna.

 

A skoro nie wymienił pasty to co tam mógł szukać?? Chociaż można powiedzieć, że pewnie pastę wymienił przy okazji :E

 

Polecam zwrot i dopłacić do czegoś z gwarancją bo lepiej tę stówkę nawet odżałować teraz, niż za miesiąc, dwa, może trzy być w plecy 500zl.

 

Sam musisz ocenić czy stać Cię na oszczędzanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta przyszła, ale bez faktury i gwarancji o której była mowa w aukcji i widać ślady na śrubkach... ehh. Jeszcze ten brak gwary to za 500zł mogę przeboleć, ale martwi mnie to że była rozkręcana. Możliwe że koleś tylko wymienił pastę, ale nie wiadomo teraz czy nie była np wypiekana w piekarniku albo coś. Jakich programów najlepiej użyć tak żeby obciążyć ją na max i sprawdzić czy nie sypie artefaktami?

GTX 1060 3GB trochę za młody na piekarnik. Pograj parę godzin w różne gry z ustawieniami na high i jak się nic nie pokaże to nie jest źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tej przygodzie to nie wiem czy nie poczekać na GTX1660, przynajmniej nowy i zero obaw.

 

Sprzedający miał też GTXy 1070 i w aukcji na początku jest błąd. Widać że kopiował opis i wydaje mi się że fragment o gwarancji też mógł mu się źle skopiować i pewnie karta tej gwarancji nie ma. Albo pomyłka, albo zrobił to celowo. Tu link:

Mój link

 

Zastanawiam się na razie jak to rozegrać żeby nie zrobić jakiejś głupoty

 

Minciu no właśnie, czego tam mógł szukać oprócz wymiany piasty? Może wymieniał wentylator...

 

GTX 1060 3GB trochę za młody na piekarnik. Pograj parę godzin w różne gry z ustawieniami na high i jak się nic nie pokaże to nie jest źle.

 

Właśnie też tak myślę, ale nigdy nie wiadomo, może kopał po mocnym OC i gotował kartę. Różni są ludzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX1060 3GB ze względu ma małą ilość vram też jakoś specjalnie do kopania się nie nadawały, już bardziej RX570 4GB. Niestety nigdy nie wiadomo.

Zapytaj go o gwarancję i otwieranie karty. Poproś też o przesłanie faktury w pdfie.

 

 

"Na gwarancji, karta kupiona W 2018 (posiadam FV)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty nie mówi mi co mam robić.

 

uj mnie obchodzi co ty robisz, nikt cie już tutaj nie traktuje poważnie ale dopóki twoje "dobre rady" mogą mieć wpływ na czyjąś realną stratę dopóty należy to wytykać i tępić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Na gwarancji, karta kupiona W 2018 (posiadam FV)" Karta pewnie na firmę ze sklepu w wypizdowie mniejszym. Z opisu wcale nie wynika, że sprzedawca przekaże fakturę kupującemu. Błędy w opisie, brak realfoto. Lepiej unikać takich problemowych sprzedawców. A wystarczyło kupić nowego RX570 i sprzedać gry, oszczędziłbyś sobie nerwów.

 

Ponoć nowe metro będzie działać na ultra na GTX1060 3GB i pemięci nie braknie...

vram.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak karta rozbierana to pewnie piekarnik odwiedzała. Szczególnie jak z koparki. GTX 1060 3GB to jedne z najbardziej opłacalnych kart do kopania. 3GB Vramu w niczym nie przeszkadzało.

 

Wentylatorów nikt nie wymienia, bo zakup nowego graniczy z cudem.

 

Pasty się zmienia jak zeschną. Ale nikt nie rozbiera kart, żeby wymienić pastę do sprzedaży karty. Sam ostatnio odsprzedawałem radka zaplombowanego i nic nie wymieniałem, chociaż wiem że warto by było. Po co? Kupujący będzie chciał to sobie wymeini a tak ma gwarancję, że karta w piekarniku nie była.

 

Jak już pisałe, sam musisz ocenić czy stać Cię na oszczędzanie. Ja wolałbym dopłacić do gwarancji. I do czegoś z większą ilością Vramu. 3GB to lipa straszna. I gry nie musza być wymagające, aby zeżreć vram. A jeśli w kompie masz 8GB Ramu a nie 16 to tym bardziej unikaj 3GB kart.

 

 

 

Ponoć nowe metro będzie działać na ultra na GTX1060 3GB i pemięci nie braknie...

 

 

Ponoć czołg jedzie mi tu i strzela ;)

 

Jak ktoś wsadzi 16-32GB Bdie 3600-4200MHz do maszyny testującej. System walnie na NVME. Grę walnie na drugie NVME. To tak.. "Vramu mu nie braknie".

 

 

Ale jak ktoś wrzucie grę na HDD, system może na SSD i będzie mieć 8GB ramu DDR3 czy wolnego DDR4 to niestety, ale brak przycinek zobaczy pewnie jak świnia niebo.

 

Szczególnie jak wpadną jeszcze ze dwa patche do gry. Tak jak ostatnio do BFV patch pod RT podbij konsumpcję vramu o 30-50% ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie chodzi że gtx jest zły, tylko że sprzedający kłama - dlatego napsiz mu maila w stylu oddawał pincet złota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupno karty z tej aukcji było błędem. Brak real foto, nie ma informacji o załączeniu/przekazaniu F-VAT kupującemu.

 

Teoretycznie powinieneś najpierw napisać do sprzedającego, chociaż nie ma on obowiązku przyjmowania zwrotu jeśli wszystko działa. odstąpienie od umowy w ciągu 14 dni się go nie tyczy. Lecz może warto od razu założyć spór na allegro, albo przed podjęciem jakichś działań napisać do allegro.

 

Zwróćmy uwagę na to że karta była rozbierana, co świadczy o utracie gwarancji, ale przecież na aukcji była mowa o tym że karta jest na gwarancji - kłamstwo, wprowadzanie w błąd. Więc według mnie to już się kwalifikuje do sporu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typ napisał że ma karte Gainward do sprzedania a na skopiowanym zdjęciu pudełko od gigabyta :)

To jakis łeb co się nie zna aby wypchac na allegro i mieć spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem trochę w Ring of elysium żeby wygrzać tą kartę i wydaje się wszystko ok, ale faktycznie Vram wsysa cały. Mam mieszane uczucia. Zawiodły mnie też temperatury tego GTX-a, wielkie toto na pół obudowy i wszędzie chwalony, a osiąga aż 70C przy otwartym panelu bocznym. Jutro napiszę maila do tego sprzedawcy bo dziś jakoś nie miałem weny, nie mogę się zdecydować czy próbować odesłać czy ryzykować ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po raz kolejny muszę powiedzieć "a nie mówiłem" ?

 

Kupowanie karty mimo ładnego opisu sprzedawcy to loteria za każdym razem. Bardzo często zdarzają się takie kwiatki jak u Ciebie. Ty potem musisz ganiać się z gościem tygodniami, żeby wydębić zwrot, a nie jest pewne czy się uda.

 

Tym bardziej, że nowego RX570 wyszarpałbyś niewiele drożej.

Karta bez gwarancji - padnie za tydzien/miesiąc - sprzedający się wypnie, a ty utopiłeś 500zł.

Dlatego stanowczo odradzam używane karty graficzne. Sam się też kiedyś naciąłem i wolę dopłacić do nowego sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...