Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

n473

Zestaw do gier za ~ 4000 zł (posiadam już GPU oraz dyski)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim jako, iż mój stary PC nie sprawdza się na polu walki, a jego dalszy upgrade jest kompletnie bezsensowny uznałem, że czas najwyższy złożyć nowego kompana.

Budżet jakim dysponuje to 4000 zł oczywiście +/- 250 zł, ale bardzo bym prosił żeby nie przekraczać tego ponieważ nie mam opcji dołożenia na tę chwilę żadnych złotówek, a zależy mi na tym aby już na dniach zamówić części i złożyć maszynę.

Bardzo prosiłbym abyście również wrzucili w koszta potrzebne akcesoria do montażu chociażby takie jak pasta termo-przewodząca itp.

 

A o to części, które planuje zabrać ze starej jednostki:

- Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX1080 WINDFORCE OC 8GB GDDR5X

- Dysk SSD Samsung 860 EVO 500GB MSATA

- Dysk HDD 500GB (nie wiem jakiej firmy, a nie chcę mi się teraz odkręcać obudowy i zaglądać, ale chyba to nie ma większego znaczenia)

 

Na chwilę obecną złożyłem coś takiego:

 

- Procesor Intel Core i7-9700K

- Płyta główna Gigabyte Z390 GAMING X

- Pamięć Corsair Vengeance LPX, DDR4, 16 GB,3000MHz, CL15

- Zasilacz SilentiumPC Supremo FM2 Gold 650W

- Obudowa SilentiumPC Aquarius X70W

- Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX1080

- Dysk SSD Samsung 860 EVO 500GB MSATA + Kieszeń RaidSonic Adapter mSATA SSD do 2.5''

 

Jest okej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną złożyłem coś takiego:

 

- Procesor Intel Core i7-9700K

- Płyta główna Gigabyte Z390 GAMING X

- Pamięć Corsair Vengeance LPX, DDR4, 16 GB,3000MHz, CL15

- Zasilacz SilentiumPC Supremo FM2 Gold 650W

- Obudowa SilentiumPC Aquarius X70W

- Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX1080

- Dysk SSD Samsung 860 EVO 500GB MSATA + Kieszeń RaidSonic Adapter mSATA SSD do 2.5''

 

Jest okej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Jako że jestem dość mało doświadczony podzielę się tylko moimi spostrzeżeniami podczas swoich poszukiwań.

Na chwilę obecną sam się przymierzam do składania PC.

Zobacz czy rzeczywiście chcesz isc w Intela, ja po kilku postach postanowiłem się otworzyć na procki od AMD, i zadziwiająco tani ryzen 5 2600 daje rade w grach, do tego płytka pod AM4 będzie tańsza.

Jeśli się uparles na Intela, to ten procek spokojnie Ci wystarczy, dużo osób będzie Ci mówiło że nie warto dopłacać do 9 gen ponieważ nie różni się dużo w performance od 8gen, jeśli chcesz stawiać w 100% na moc obliczeniowa bez względu na koszty to 9 gen Intel ?, ale uważam że przy nadchodzącej premierze 3 generacji amdekow cena niebieskich jest zbyt wysoka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda całkiem całkiem ale zasilacz na Seasonic Focus 550W.

Co z chłodzeniem CPU?

 

Jeżeli mowa o 4250 zł, to bez problemu mieścisz się z 9900K oraz z dobrą płytką pod OC

https://proline.pl/koszyk/c910a0aa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O faktycznie mi umknęło chłodzenie to Dark Rock Pro 4 oczywiście, zestaw z 9900K, który zaproponowałeś kosztuje 4300+, a nie ma w nim jeszcze chłodzenia więc będzie ciężko no i muszę wydać na adapter do SSD jeszcze pare groszy. Oferty z Ryzenami to jak najbardziej jestem otwarty nawet rozmyślałem nad 2700X, ale w porównaniach i testach niestety intel potrafi zjeść AMDki z ilością FPS-ów, a to dla mnie jako gracza jest dosyć ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaje kwestia AM4 i Ryzen 3000. Już niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenna 9700k na morele nagle skoczyła do 2199 zł tak więc jednak zakupów dokonam na proline i tak obecnie prezentuje się koszyk -> https://proline.pl/koszyk/bdd18f44 niestety nie wiem gdzie znaleźć adapter/delock do mojego MSATA fajnie by było zmieścić to do 1 paczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem Aquarius, ale na proline kosztuje 289zł... jest opcja żebym kupił go z morele za 218 bo i tak tam muszę kupić adapter do ssdk-a ... A jakie inne obudowy są dobre z tych tańszych oczywiście ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenna 9700k na morele nagle skoczyła do 2199 zł tak więc jednak zakupów dokonam na proline i tak obecnie prezentuje się koszyk -> https://proline.pl/koszyk/bdd18f44 niestety nie wiem gdzie znaleźć adapter/delock do mojego MSATA fajnie by było zmieścić to do 1 paczki.

 

Nie wiem po co temat zakładasz skoro i tak robisz dalej po swojemu... Caps Ci napisał co lepiej brać no ale widocznie oczukujesz akceptacji swojej koncepcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co dwa tematy?

 

Budę tą jak chcesz na niej oszczędzać SilentiumPC Gladius GD6 TG ARGB

 

Poza tym wydając 2 papcie dołożyłbym jednak do 9900k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co temat zakładasz skoro i tak robisz dalej po swojemu... Caps Ci napisał co lepiej brać no ale widocznie oczukujesz akceptacji swojej koncepcji.

Jak nie masz zamiaru pomagać to nie wiem po co piszesz komentarze.

 

Dziwię się tylko, że nikt nie proponował czegoś np. z Ryzenem 2700x, albo i5 9600k od początku posta jestem otwarty na propozycje tylko zaproponowałem coś od siebie, a znam się bardzo słabo i jedyne czego się dowiedziałem to "Jest okej, ale jakbyś dołożył pieniążków to by było lepiej".

Niestety, ale komputer potrzebny mi jest na wczoraj nie mam ochoty czekać na nowy model ryzena... propozycja z i9 była za duża jak na mój budżet, nie wiem po to się podaje budżet żeby się go trzymać, a idea dołóż trochę i kup lepszy lubi się zapętlać i znając życie zaraz bym musiał zapłacić 6000 zł, a nie 4000 i pytanie z czego?

 

Po co dwa tematy?

Budę tą jak chcesz na niej oszczędzać SilentiumPC Gladius GD6 TG ARGB

Założyłem temat w innym dziale bo dotyczył nie co innej tematyki i wydawało mi się, że tak należy zrobić. Tę gladius rozważę, ale też polecili mi Aquarius i chyba na niej się skupię. 9900k nie wchodzi w grę tak jak wyżej napisałem. Budżet jest po to, aby się go trzymać.

 

RG1T?

Mój błąd nie dopatrzyłem wymiarów zapomnijmy o tej obudowie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robocap tak zrobiłem, zamówiłem większość na proline, a obudowę na morele za 218 zł.. I tym postem można zamknąć ten temat, oraz dziękuje wszystkim za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9700K już za 2100. Żenada ceny. Kilka dni temu na proline za 1850 zł. Zakup tego CPU w takiej cenie to już strata kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...