Skocz do zawartości
azgan

BenQ EW277HDR AMVA+ 4200:1, HDR400, PFS LED, 93% DCI-P3 i ładne żywe kolory - Zaskakująco dobry mały mocarz w przystępnej cenie

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad tym monitorem, ale widać po wpisach, że sporo osób ma z nim problemy. Ktoś wie,czy w Morele, X-kom, Komputroniku można robić zwroty do salonu? Przy zakupie przez internet i kurierze. Rozumiem, że przy zakupie przez internet i odbiorze w salonie zwrot jest uznaniowy w tych sklepach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, miałem problem z bandingiem widocznym chociażby na stronie lagom w zakładce gradient, ale ustawiłem color profile na ten od producenta i pozbyłem się problemu, no prawie. Teraz wszystko wygląda gładko, ale na obu obrazkach prawie pod sam koniec mam jeden sporo ciemniejszy pasek, da się coś z tym zrobić ? :E

 

EDIT: O dziwo jak włącze HDR w ustawieniach windowsa, owy pasek znika :hmm:

 

EDIT2: Dobra, okazało się że to wina przeglądarki chrome, bo na IE takiego problemu nie ma :E

Edytowane przez Babymoore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczęła się wyprzedaż amazon prime promocja trwa dwa dni dziś i jutro do północy. Najniższa cena w historii za ten monitor 576zł https://www.amazon.de/BenQ-EW277HDR-Eye-Care-Monitor-DCI-P3/dp/B074Z4CNFX/ a po uzyskaniu dodatkowego kuponu 10E jeszcze taniej, przy sprzyjających wiatrach można wyrwać dwa kupony obniżając cenę monitora o 20E co daje łacznie kwotę 491zł za EW277HDR

 

Metoda natychmiastowego uzyskanie kuponu zniżkowego -10E https://www.pepper.pl/promocje/10-na-amazonde-za-subskrypcje-audible-tylko-dla-prime-172786

Metoda opóźniona tzn kupon najprawdopodbniej będzie można wykorzystać za kilka dni czyli już po promocji, ale i tak bym wział, https://www.pepper.pl/kupony/kupon-10-na-amazon-przy-zakupie-karty-o-wartosci-min-100-172767?

 

update: kupując kartę podarunkową 30 euro (135zł) w sklepach żabki otrzymujemy zasilenie konta amazon o 40E co obniża cenę monitora o kolejne 10E

Edytowane przez goodboy22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łacznie kwotę 491zł za EW277HDR

 

W tej cenie monitorek jest rarytasem i warto się skusić, przy odrobinie szczęścia można wyrwać sensowną sztukę za pół darmo - jak ktoś szuka taniego klasycznego panelu FullHD z płaską i matową matrycą VA + kilka bajerów ekstra to jest dobra okazja :thumbup:

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie oba wyglądają podobnie. Nie wiem na ile te zdjęcia oddają realia tego jak to wygląda gołym okiem, ale w moim egzemplarzu trudno dopatrzeć się jakichkolwiek przebrudzeń. Trafiła mi się chyba wyjątkowo udana sztuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkop! :E

A poważnie. Wczoraj przeniosłem się w końcu z Win7 na 10 i nie ogarniam kolorów scratchhead.gif

 

1. Na Win7 w panelu NV, w zakładce "zmiana rozdzielczości", w trzecim punkcie miałem od razu tylko te listy rozwijane z głębią, formatem koloru itp. Nie było tych dwóch kropek z użyciem ustawień domyślnych lub NV. Dodam, że domyślne działają tak jak zostały NV skonfigurowane. Da się to łatwo wyczaić na zakresie tonalnym, gdy w NV przestawi się na ograniczony i użyje domyślnych ustawień to obraz jest wyblakły, faktycznie jakby zakres 16-235. Natomiast po przestawieniu na pełny i ponownie wymuszeniu ustawień domyślnych, pomimo że NV staną się niedostępne, jest ok. Po co to jest, skoro i tak domyślne zachowują się tak jak jest ręcznie ustawione?

2. Normalnie załadowałem profil monitora tak jak miałem i... kolory są normalne? sRGB? scratchhead.gif Takie mam wrażenie. Nie ma tego dodatkowego zakresu. Na Win7 były żywsze bez dwóch zdań. Kwestia tego czy Win7 ignorował profil i wszystko było przesycone czy Win10 coś miesza?W panelu NV próbowałem wszelkich ustawień czy to systemowych czy NV, 8bpc czy 12bpc - bez różnicy. Nie jestem w stanie wymusić tamtej kolorystyki.

 

Dla ciekawostki dodam, że na siódemce wszędzie były podbite kolory, ale niespodzianka - dwa CoD-y (BO i BO2) wyglądały normalnie, jedyne dwie aplikacje. Ciężko mi teraz powiedzieć jak wyglądała dziesiątka tuż po postawieniu przed wgraniem profilu i zainstalowaniem wszystkiego.

Ogólnie mam wrażenie, że teraz jest... dobrze? Win7 się mylił? Jak to ugryźć?

Edytowane przez Pawelek6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na radeonach jest np. tak, że jak wybierzesz w zakładce "temperatura kolorów" ustawienie "automatyczny" to kolory są normalne, zwyczajne. Za to jak wybierzesz "6500k" to nagle dostają mega kopa i to wg. plansz testowych bez przesycenia (w sensie, że wszystkie paski na planszy widać). Mówię tu o ekranach szerokogarmutowych które sprawdzałem. Na nvidii pewnie też coś trzeba przestawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na radeonach jest np. tak, że jak wybierzesz w zakładce "temperatura kolorów" ustawienie "automatyczny" to kolory są normalne, zwyczajne. Za to jak wybierzesz "6500k" to nagle dostają mega kopa i to wg. plansz testowych bez przesycenia (w sensie, że wszystkie paski na planszy widać). Mówię tu o ekranach szerokogarmutowych które sprawdzałem. Na nvidii pewnie też coś trzeba przestawić.

W AMD faktycznie nieco dziwne rzeczy się dzieją, przy manipulowaniu tą opcją, jeśli mnie pamięć nie myli, to jak się nic nie dotyka to jest OK, czyli pełny gamut, natomiast jak się już dotknie tego ustawienia, to przycina gamut, chyba jak się da "domyślne" to kolory stają się wyblakłe, a na 6500K o dziwo jest znowu pełny gamut.

 

ps. od tego by kolory na obrazach sRGB nie były przesycone na ekranie z szerszym gamutem jest profilowanie/zarządzanie kolorem. Przy okazji filmy i zdjęcia szeroko-gamutowe wyświetlą się poprawnie i zobaczysz naturalne, nieprzesycone kolory, których nie da się wyświetlić w sRGB

 

Tutaj napisałem instrukcję jak to włączyć: https://forum.pclab.pl/topic/1289792-Jak-w%C5%82%C4%85czy%C4%87-system-zarz%C4%85dzania-kolorem/page__p__15615344entry15615344

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle, mam wszystko ustawione, tak jak w Twoim wątku i tak miałem zresztą na Win7. Wgrany profil do systemu, Firefox też ustawiony (tej ostatniej opcji tylko nie przestawiałem na 1, od czego ona?), w GIMP-e również mam wgrany profil.Nie wiem tylko jak teraz mam mieć ustawione w panelu NV. Czy domyślne ustawienia kolorów czy ręczne NV? Tego nie było na siódemce, tam od razu tylko były te rozwijane listy, które są przy opcji NV.

 

I ostatecznie mam założyć, że teraz mam dobrze, a wcześniej siódemka jakby leciała sobie w kulki i wszędzie były przesycone kolory czy teraz na dziesiątce są wyblakłe? Po prostu zbaraniełem obecnie.

 

Tutaj jest w kwestii profilu w systemie jeszcze jedna fajka do zaznaczenia: KLIK. W sumie nie jestem pewny czy jakakolwiek różnica jest w obrazie bez czy z tą fajką.

Edytowane przez Pawelek6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firefox też ustawiony (tej ostatniej opcji tylko nie przestawiałem na 1,

gfx.color_management.rendering_intent

 

To są sposoby profilowania. 1 to wzgl. kolorymetryczny, a 3 to bezwzgl. kolorymetryczny. Od pewnego czasu używam 3 - chyba najdokładniej odzwierciedla barwy.

 

Nie wiem tylko jak teraz mam mieć ustawione w panelu NV.

Nie mam akurat nVidii, ale obstawiam, że powinno być na domyślnym. Zwykle powinno być na domyślnym (karty AMD i Intel)

 

Tutaj jest w kwestii profilu w systemie jeszcze jedna fajka do zaznaczenia: KLIK. W sumie nie jestem pewny czy jakakolwiek różnica jest w obrazie bez czy z tą fajką.

Nie wiem czy to coś zmienia, ale teraz sprawdziłem, i mam zaznaczone "uzyj moich ustawień" Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to coś zmienia, ale teraz sprawdziłem, i mam zaznaczone "uzyj moich ustawień"

 

Chodzi mi raczej o tą ostatnią, która jest pod pkt 7.

 

Poza tym, kilka razy zresetowałem do ustawień fabrycznych panel NV. Ustawiłem i w sumie nie wiem czy nie jest lepiej? Za dużo tego jak się nie ma podglądu obok :heu: Jak przestawię w monitorze na wąski zakres (16-235) tj. bardziej nasycony i kontrastowy obraz, ale i mniej przejść szarości. Tutaj na forum na skórce Cethin właściwie jest prawie jednolity czarny interfejs wtedy lol2.gif

 

P.S. Odpaliłem dwie gry - tak wiem, nie jest to dobry wybór, ale po DiRT 4 oraz Project Cars 2 akurat bardzo dobrze mi ocenić, gdyż ten szerszy zakres dodaje głównie zielenie i czerwienie. A samo menu DiRT-a jest mocno pomarańczowe, a poza tym czasy + i - mają skrajnie zielone i czerwone kolory, więc łatwo wyczaić. I chyba nie jest nadal jak na Win7. Ale ja już nie wiem jak jest i nie wiem jak ma być. Będąc na siódemce twierdziłem, że dziesiątka to ścierwo i zdanie podtrzymuję po przejściu, ani by mi przez myśl nie przeszło, że takie cyrki będą teraz.

Edytowane przez Pawelek6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem, ale wiem, że coś jest nie halo, bo najprostszym sposobem teraz zrobiłem test. Na monitorze przeleciałem wszystkie tryby i wszędzie obraz jest podobny, a po przełączeniu na sRGB lub rec709 powinna być "degradacja". Pfff... Ktoś coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli monitor jest szeroko-gamutowy i ma działający tryb sRGB, to po jego wybraniu w OSD gamut zostanie przycięty do sRGB, czyli kolory "wyblakną" do granic tej przestrzeni. Wówczas profil, jeśli został przygotowany dla trybu "pełnogamutowego", nie będzie prawidłowy (kolory będą przesadnie wyblakłe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich dostępnych trybach ten monitor używa swojego DCI-P3. Tylko w sRGB i Rec. 709 jest przycinany. Jednakże obecnie każdy tryb wygląda podobnie, ot jedynie różnica temperatury w tych zbędnych trybach (moim zdaniem) pokroju "zdjęcie", "eko" itp. Miałem i mam standardowy, główny, domyślny tryb. A profil jest fabryczny producenta. Zdaję sobie sprawę, że to nie jest idealne połączenie. Jednak pod Win7 jak przełączałem tryby to widziałem różnicę na minus wyraźnie jak przeskakiwałem np. na sRGB. Teraz jeszcze po przełączeniu w monitorze na wąski zakres 16-235 kolory nagle stają się jakby te z szerokiego gamutu, tyle, że ogólnie i tak jest gorzej.

 

Ja tego nie potrafię wytłumaczyć obecnie co tu się dzieje. Wczoraj normalnie na czysto zainstalowałem Win10, sterowniki, swoje programy i po chwili do mnie dotarło jak już ustawiłem swoją tapetę i wszedłem w końcu na chwilę na neta, że coś jest nie halo z kolorami. Aż chyba muszę postawić Win7 na chwilę i sprawdzić czy będzie w normie.

Edytowane przez Pawelek6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w Firefox dałeś prawidłową ścieżkę do profilu na dysku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Wszędzie po prostu szlag trafił kolory. Wyparowały.

 

Jutro poleci format. Oby pogoda była stała (światło przez chwilę), to co prawda telefonem, ale w trybie manualnym na sztywnych ustawieniach zrobię sobie zdjęcie pulpitu. Od razu format z Win7, stery, profil, tapeta i znowu cyk i do porównania. Aczkolwiek jak będzie działało, to sądzę, że bez porównania zobaczę różnicę.

Edytowane przez Pawelek6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak różnicy między trybami od systemu raczej nie zależy :) ... a porównanie kolorów na podstawie zdjęcia monitora, to moim zdaniem strata czasu.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie również nie zależy, jednak nie potrafię wytłumaczyć tego zjawiska.

 

Spokojnie, takie cuda tylko u mnie. Już miałem zjarany komputer przez plastikowy koszyk za 2zł od montażu chłodzenia procesora wieeele lat temu. U mnie wszystkie chwyty dozwolone lol2.gif

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwagi po kilku miesiącach użytkowania. Ogólnie pomimo niektórych mankamentów monitor wart polecania zwłaszcza, że mocno potaniał oraz biorąc pod uwagę to jak dziś wygląda rynek monitorów i jaki szrot nam producenci wciskają.

 

1. Z kombinowaniem balansu bieli RGB można dać sobie spokój, gdyż manipulowanie suwaczkami o większą wartość niż 2 punkty nie ma w tym monitorze żadnego sensu, gdyż daje anemiczne kolory. Wprawdzie udało mi się w ten sposób uzyskać niezłą biel, ale kolory ogólnie siadły a VA-glow stało się jeszcze bardziej dokuczliwe.

 

2. VA GLOW moim zdaniem w tym monitorze nieco bardziej wnerwiające niż w innych, z którymi do tej pory miałem do czynienia. Na ciemnych mało kontrastowych scenach boki monitora dość mocno się rozjaśniają psując w tych miejscach czerń. Efekt nieco podobny do IPS-glow, choć pomiajając gorszą czerń w IPSach to widziałem IPSy które miały mniejsze glow do tego BenQa.

 

3. Szeroki gamut w tym monitorze to swoisty gimmick mało przydatny. Początkowo człowiek cieszy się tymi kolorkami, lecz po jakimś czasie zdałem sobie sprawę jak bardzo wszystko jest przekłamane. Jeśli nie masz treści do tego dostosowanych to lepiej dać sobie spokój. Niby można robić oddzielne profile (niestety nie w monitorze, a w windowsie), ale to też nie ma większego sensu z uwagi na efekt dostosowywania się oczu za każdym razem do innego gamutu na necie, filmach, zdjęciach. Po takim kołowrotku ma się wrażenie, że ze wszystkimi profilami i kolorami jest coś nie tak. Dlatego moim zdaniem najlepiej wgrać fabryczny profil z płytki lub ze strony producenta, a jeszcze lepiej z kalibratora i na wszystko wgrać standardowe sprawdzone sRGB. Nie polecam zmieniać trybu na sRB w monitorze, bo to kaszana jakaś, wygląda jak emulowane, kolory o wiele bardziej wyblakle niż profil producenta, a do tego wyłączona połowa opcji, w tym gamma, która w tym trybie jest totalnie zła (zbyt rozjaśnione ciemne sceny). Inna sprawa, że jak wiadomo róznie to bywa z profilami w windzie - czasem potrafi się nie włączyć, lub zalapać z opóxnieniem w róznych aplikacjach i przeglądarkach.

 

4. HDR fajne z PS4, jednak nie do użytku w ciemnym pokoju.

 

5. Duża jasność i równomierność podświetlenia, biel jest niemal idealnie równa w każdym miejscu na ekranie.

 

6. Układ overdrive mam wrażenie, że na wysokim wciąż za dużo smuży, z kolei na premium jest już niestety widoczny overshot. Stanęło na tym, że o ile nie zapomne to staram się włączać premium do filmów i gier, a wysoki do neta i innych rzeczy.

 

7. Już to kiedyś pisałem, ale powtórzę raz jeszcze - w moim egzemplarzu nie występuje "efekt brudnego obrazu". Trafiła mi się super sztuka, albo ja tego nie umiem zauważyć. Nieraz dostrzegę takie mikro niedoskonałości siedzące jakby za warstwami matrycy, ale takie coś zdarza mi się obserwować w praktycznie wszystkich monitorach i nie tylko VA, więc to chyba nie o to chodzi a propos ludzi, którzy na to narzekali.

 

8. Monitor ma moim zdaniem zbyt matową powłokę matrycy, przez co obraz jest nieco rozmiękczony. Pewnie niewiele osób na to narzeka, a większość ceni sobie to rozwiązanie, ja jednak osobiście należę do zwolenników powłok typu semi-glossy, które dają efekt bardziej żywego-realistycznego obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie trwa promocja na morele i ten monitor po kodzie jest w cenie 659 zł.

link

 

Opłaca się go dalej brać czy byście dalej go polecili / nic lepszego się nie wyrwie w tej cenie? (filmy,ps4,fhd)

Model już trochę jest na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. Szeroki gamut w tym monitorze to swoisty gimmick mało przydatny.

Tym sposobem równie dobrze gimmick to FullHD, bo są przecież filmy PAL, więc po co iść do przodu.

 

Początkowo człowiek cieszy się tymi kolorkami, lecz po jakimś czasie zdałem sobie sprawę jak bardzo wszystko jest przekłamane.

Jak poprawnie wszystko ustawisz, to nie jest przekłamane.

 

Jeśli nie masz treści do tego dostosowanych to lepiej dać sobie spokój.

Monitor z szerokim gamutem bez problemu wyświetli (bez przesycenia) wąski sRGB.

 

 

Niby można robić oddzielne profile (niestety nie w monitorze, a w windowsie)

Właśnie nie robi się oddzielnych profili. Profil ekranu ma być jeden.

 

, ale to też nie ma większego sensu z uwagi na efekt dostosowywania się oczu za każdym razem do innego gamutu na necie, filmach, zdjęciach. Po takim kołowrotku ma się wrażenie, że ze wszystkimi profilami i kolorami jest coś nie tak.

Kolory się nie zmieniają, bo jest tylko jeden profil ekranu i jeden tryb wyświetlania. Dzięki czemu czy wyświetlasz film sRGB, czy oglądasz zdjęcie AdobeRGB to kolory są niezmiennie neutralne (CMS automatycznie "skaluje" przestrzenie kolorystyczne).

 

 

Dlatego moim zdaniem najlepiej wgrać fabryczny profil z płytki lub ze strony producenta, a jeszcze lepiej z kalibratora i na wszystko wgrać standardowe sprawdzone sRGB.

Jak wgrasz profil z płytki, lub wygenerujesz profil kolorymetrem, to po co niszczyć te profile profilem sRGB?? Bez sensu.

 

 

lub zalapać z opóxnieniem w róznych aplikacjach i przeglądarkach.

Nigdy opóźnień nie miałem (IrfanView, Firefox, XNview, MPC-HC). Jedynie może być tak, że jak pozapinasz profile na jednym koncie, to na innym mogą być nieaktywne (w sensie, że konfigurację trzeba raz zrobić dla każdego konta osobno). Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • I ja się do takich zaliczam. Ja miałem aliena DWF, który ma krzywiznę 1800r i w zasadzie to niby to krzywe, ale promień tak mały że w praktyce odbierałem to jak płaski ekran. Nie ma to wpływu na immersję i łatwość ogarnięcia wzrokiem lewo-prawo. Taki w sumie pić na wodę mówiąc krótko. Miałem jeszcze wcześniej Samsunga odyssey g7 32 calowego, który ma 1000r i mi to pasowało, robiło robotę. Ja właśnie też jutro będę chyba zamawiał tego lg 34gs95qe. Liczę, że to będzie właśnie ten monitor, który mnie kupi w 100% i zostanie na kilka lat. 
    • To jest ogólnie śmieszne w moim przypadku bo na starym PC z GTX 1070 i Ryzenem 3600 gra działała bez losowego pierdzenia dźwięku i bez zamulonej mapy/menu pauzy. Dopiero na mocniejszej konfiguracji zaczęły się te cyrki. Pamiętam był tu taki jeden user, który miał identyczny problem w GTA 5 i też mu dźwięk pierdział i mapa świata gry się przycinała - pomogło mu ograniczenie fps do 60 w panelu Nvidii.  
    • Dla jasności to koszt dodatkowych punktów na etapie budowy względem tego co deweloper daje w standardzie. Biorąc pod uwagę że kierownik budowy będzie mieszkał obok to chyba maniany nie robią 
    • @maras2574 co się stało, to się nie odstanie  zgliszczy już chyba nie trzeba w wapnie topić  choć może dla przykładu  
    • @Lameismyname Chyba wiem co ci rozwala krzywą. A jak to nie to, to już nie mam pojęcia. Zrobiłem parę testów i myk jest taki z grubsza jak wcześniej było pisane, aby poprawić krzywą po restarcie. Ale trzeba ją poprawić na niskich temperaturach. Tu każde jedno gpu w idle mniej lub bardziej się nagrzewa tak samo jedno szybciej inne wolniej. Zrobiłem krzywą na ~35-40stopni, restart kompa i rozwaliło ją. Gdy skorygowałem w zakresie 30-35 stopni rozwalało po restarcie Więc skorygowałem na niskich tempach zakres gdzieś 25-29 i po kolejnych restartach śmiga jak należy i wchodzi prościutka krzywa z założonymi przeze mnie taktami. Jakie to dokładne zakresy są to ci nie powiem, trzeba by dokładniej potestować, ale kilkustopniowe i na jak najniższej temp gpu trzeba skorygować krzywą, aby przy chłodnym GPU podczas odpalenia kompa nie rozwalało krzywej przy wczytywaniu i będzie również działać przy wyższych temp np. podczas przełączania profili z krzywymi skrótami klawiszowymi podczas grania wszystko równo się wczytuje. Więc krótko po odpaleniu kompa na niskiej temperaturze gpu skoryguj szybko krzywą i zapisz. Jeśli twoje GPU w idle szybko nabiera temperatury i nie zdążysz w tym czasie skorygować krzywej to odpal sobie na sztywno wentyle na GPU na czas poprawiania krzywej, aby utrzymać niskie tempy. Jeśli ktoś ręcznie wczytuję profile to raczej nie będzie miał tego problemu jak z autostartem i wczytaniem profilu zaraz po odpaleniu systemu gdzie gpu jest zimne, bo po kilku chwilach złapie temp i profil ustawiony na wyższym temp wczyta się poprawnie z prostą krzywą.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...