Skocz do zawartości
azgan

BenQ EW277HDR AMVA+ 4200:1, HDR400, PFS LED, 93% DCI-P3 i ładne żywe kolory - Zaskakująco dobry mały mocarz w przystępnej cenie

Rekomendowane odpowiedzi

Już kupiłem w RTV Euro, złożyłem w owocach rezygnację ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kupiłem w RTV Euro, złożyłem w owocach rezygnację ;)

Daj potem znac jak wrazenia bo tez planuję tam kupić za kilka dni. Mam 4 letniego X2377HDS od Iiyamy i dużo stuck pixeli zmusza do zmiany monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczekałem się :D Odebrałem właśnie z RTV Euro AGD. Aż pachnie nowością :) 0 bad pixeli, brak pasów na szarości (sprawdzałem test eizo 25%).. 75Hz hula aż miło :D

Sam monitor jest po prostu REWELACYJNY. Nie wiem jak to możliwe, że w takich pieniądzach dostajemy taką matrycę ;) W porównaniu do AOC C27G1 dostajemy lepszy obraz za 300zł mniej. Kolory są świetne, zerowy BLB (wiadomo, inne podświetlanie), 75Hz, HDR. No po prostu bajka! Nareszcie koniec przepychanki i trafiłem na idealny monitor :) Polecam wszystkim sam ekran i sklep, nigdy więcej owoców.

Dziękuję wszystkim za pomoc :)

Edytowane przez acus231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwal się zdjęciem jak wygląda ten szary 25%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba o to chodzi? Bo wpatruję się jak mogę i żanych pasów nie widać. Jeśli nie, to może za wcześnie się ekscytuję :lol2: Tylko nie mogę wejść w menu serwisowe. Trzymam 3 przycisk od prawej (menu) i klikam w tym momencie power, nic się nie dzieje. Klikając jednocześnie lub klikając jednocześnie + trzymając dalej menu również nic.. Chyba jakiś nieudolny jestem :lol2:

IMG-20190323-114250.jpg

Edytowane przez acus231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szary wygląda ok

Najpierw power trzymasz i wciskasz menu (3 od prawej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szary wygląda ok

Najpierw power trzymasz i wciskasz menu (3 od prawej)

Mam. Nówka, przepracowane 20 min. Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największą wadą tego monitora jest brak innych wejść niż HDMI. Na karcie jedno HDMI i leżysz jak masz 65 OLED'a w pokoju szczerbaty.gif

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największą wadą tego monitora jest brak innych wejść niż HDMI. Na karcie jedno HDMI i leżysz jak masz 65 OLED'a w pokoju szczerbaty.gif

Też o tym pomyślałem, bo czasem podłączam TV.. Ale mam przejściówkę DVI>HDMI więc problem rozwiązany :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczekałem się :D Odebrałem właśnie z RTV Euro AGD. Aż pachnie nowością :)

Odbierałeś osobiście w salonie, czy zamawiałeś kurierem?

Edytowane przez bioly87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odbierałeś osobiście w salonie, czy zamawiałeś kurierem?

Osobiście, w Warszawie na Bemowie ale to pewnie nie istotne. Już jak zobaczyłem karton to wiedziałem że nowy. Pooklejany taśmą Benq.

0 zepsutych pikseli, 0 paprochów, brak pasów na szarym, 75Hz oczywiście działa i nie gubi klatek. Chyba spoko egzemplarz trafiłęm.

Edytowane przez acus231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś go na miejscu, czy dopiero w domu go rozpakowałeś? Ciekawe czy można by było sprawdzić na miejscu jak wypada ten szary i wtedy zdecydować czy kupić czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero w domu. Nie pytałem czy jest możliwość bo mam 3km więc dla mnie to nie problem ew. go zwrócić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba o to chodzi? Bo wpatruję się jak mogę i żanych pasów nie widać. Jeśli nie, to może za wcześnie się ekscytuję :lol2: Tylko nie mogę wejść w menu serwisowe. Trzymam 3 przycisk od prawej (menu) i klikam w tym momencie power, nic się nie dzieje. Klikając jednocześnie lub klikając jednocześnie + trzymając dalej menu również nic.. Chyba jakiś nieudolny jestem :lol2:

IMG-20190323-114250.jpg

Niezła szarość, jednak nie idealna, widać, że też masz ten problem, ale mało widoczny(jeżeli na żywo widzisz to samo co na zdjęciu).

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też o tym pomyślałem, bo czasem podłączam TV.. Ale mam przejściówkę DVI>HDMI więc problem rozwiązany :cool:

 

Niby tak ale co z HDR w takim połączeniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezła szarość ale nie idealna, widać że też masz ten problem ale mało widoczny(jeżeli na żywo widzisz to samo co na zdjęciu).

Teraz może lepiej widać. Ciężko ze światłem. Generalnie nie widzę totalnie żadnych pasków, nawet jak się bardzo wpatruję:

IMG-20190323-133536.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Chyba się starzeje szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczekałem się :D Odebrałem właśnie z RTV Euro AGD. Aż pachnie nowością :) 0 bad pixeli, brak pasów na szarości (sprawdzałem test eizo 25%).. 75Hz hula aż miło :D

Sam monitor jest po prostu REWELACYJNY. Nie wiem jak to możliwe, że w takich pieniądzach dostajemy taką matrycę ;) W porównaniu do AOC C27G1 dostajemy lepszy obraz za 300zł mniej. Kolory są świetne, zerowy BLB (wiadomo, inne podświetlanie), 75Hz, HDR. No po prostu bajka! Nareszcie koniec przepychanki i trafiłem na idealny monitor :) Polecam wszystkim sam ekran i sklep, nigdy więcej owoców.

Dziękuję wszystkim za pomoc :)

Mówiłem że jak się trafi dobra sztuka to monitorek w tej cenie jest rewelacja :thumbup:. Gratulacje udanego zakupu niech Ci dobrze służy :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem że jak się trafi dobra sztuka to monitorek w tej cenie jest rewelacja :thumbup:. Gratulacje udanego zakupu niech Ci dobrze służy :D.

Dzięki jeszcze raz za sam temat, opinie, recenzje, porady ;)

Jestem bardzo zadowolony i polecam wszystkim ten monitor :)

Edytowane przez acus231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jeszcze raz za sam temat, opinie, recenzje, porady ;)

 

Co do porad to polecam wył. sobie logo BenQ w opcjach serwisowych (dać na Off) monitor będzie się szybciej wł. i nie będziesz musiał oglądać mało ciekawego napisu producenta.

 

CaqILry.jpg

 

Jeśli chcesz jeszcze lepsze kolory to ustaw w opcjach monitora pełny zakres RGB(0-255) i przestaw go z trybu auto. Ja korzystam z trybu User - jasność 30, ostrość 5, kontrast 50, RGB 99,98,100, Gamma 3. W trybie HDR trzeba zmniejszyć ostrość na 5 bo domyślnie jest przesadzona na 10. Monitor posiada wbudowaną regulacje nasycenia kolorów możesz sobie ją zwiększyć np. z 50 na 51 lub jak kolory za mocne to ją zmniejszyć.

 

PS> W ustawieniach karty graficznej daj na pełny zakres i 12 pbc (przyda się do oglądania treści z efektami HDR)

 

d9fIKwz.jpg

 

W Win10 HDR ma być wył.

 

HDR w Win10 wł. tylko do grania lub oglądania filmów jeśli się sam z automatu nie odpali ;)

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki :) zaraz przeszukam wszystkie opcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełny zakres RGB w ustawieniach nazywa się HDMI RGB PC Range 0-255 i domyślnie jest na Auto to masz zmienić ręcznie żeby było na stałe 0-255 ;)

 

W ustawieniach karty graficznej robisz to osobno i też daj na pełny zakres tak jak na screenie.

 

EDIT:

 

Tutaj masz ustawienia systemowe do HDR ale nie wł. ich bez powodu tylko awaryjnie jak z automatu się samo nie odpali np. w niektórych grach (czasami wymaga ręcznego wł. nie wszystkie tytuły odpalają HDR z automatu)

 

33DOw5n.jpg

 

PS> HDR nie działa na puplicie więc po wł. ręcznie nie zdziw się że obraz jest blady :E

 

Jestem bardzo zadowolony i polecam wszystkim ten monitor :)

 

Banan na twarzy i satysfakcja z dobrze wydanych pieniędzy na sprzęt który jest tego wart to najlepsza nagroda ale i tak dzięki za dobre słowo :P

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz może lepiej widać. Ciężko ze światłem. Generalnie nie widzę totalnie żadnych pasków, nawet jak się bardzo wpatruję:

IMG-20190323-133536.jpg

A zrób zdjęcie jak już będzie całkowicie ciemno, bo teraz widać refleksy, ISO ustaw na 200, ewentualnie 400, jak Twój będzie gładki, to będzie mi smutno. :(

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...