Skocz do zawartości
azgan

BenQ EW277HDR AMVA+ 4200:1, HDR400, PFS LED, 93% DCI-P3 i ładne żywe kolory - Zaskakująco dobry mały mocarz w przystępnej cenie

Rekomendowane odpowiedzi

Firefox chyba nie profiluje video. :(

 

 

Profiluje czy nie, są inne kolory na youtube niż w Chrome, wystarczy odpalić w dwóch oknach i zobaczyć subtelną różnice ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@goodboy22

Akurat ja siedzę 80 cm od ekranu, a do tego mam naprawdę słaby wzrok (-8 dioptri), więc mam trochę inne "spojrzenie" na każdy monitor niż osoba, która siedzi 30 cm bliżej i ma wzrok idealny.

Byłem świadomy wad VA, ale też świadomie chciałem VA spróbować, bo użytkuję monitor w słabych warunkach świetlnych, głównie wieczorami, nie tylko do gier, ale też do filmów. Wyobrażasz sobie pewnie jak wyglądało to oglądanie filmów na TN :P

 

Dzięki za przystępne wyjaśnienia i opinię.

 

@bioly87

Dzięki za czujność. Aparat faktycznie jest kiepski (5 Mpix w starym tablecie, a smartfona nie posiadam :P), ale masz rację. Dałem jasność na 100 % i wyraźniej to wygląda. Od biedy ujdzie w normalnym użytkowaniu, ale tak czy inaczej jest to dodatkowa wada.

 

@Kyle_PL

Eeee, nie rozumiem o czym mowa z włączeniem pełnego gamutu. Co do reszty to raczej rozumiem. Znalazłem też coś takiego(korzystam z K-Lite Codec Pack), ale nie wiem czy coś tu więcej ruszać. W sumie to chyba nie będę przesadzał z grzebaniem, skoro się nie znam ...

 

Pobawię się tym egzemplarzem, a w weekend przetestuję drugi monitor, który na razie leży w szafie.

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba tak wygląda:

szary 25 %

 

Ustawienia takie jak podał Krisol, ale jasność dałem na 25 %, bo mi za ciemno było (chociaż może zmniejszę sobie do 20 %)

 

Tiaaa, nie ma to jak do testów zrobić screenshoota, a przecież chodziło o zdjęcie. Zaraz to poprawię, idę robić zdjęcie :D

 

PS. Poprawione. Na żywo to wygląda zdecydowanie lepiej niż na zdjęciu.

 

PS. 2. Wyłączyłem lampkę z boku, żeby nie zakłamywała. Światło zgaszone całkowicie. Jedyne źródło światła to blask monitora

ze zgaszoną lampką

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kalibracji ja mam ustawione wszystko na default + icm z płyty. Jasność 10-80% w zależności od pory dnia.

Jak dla mnie idealnie. Oczy nie bolą, kolory są świetne, szczególnie patrząc na cenę zakupu.

Biel wpadała w czerwień, ale po wgraniu profilu zaszła znaczna poprawa i jest na oko te D6500.

 

http://www.color.org/version4pdf.pdf

Co ciekawe u mnie na domyślnych ustawieniach ten test wypada idealnie na chrome i ogólnie pulpicie. Nic nie robiłem. Na ekranie laptopa to samo (a mam szerokogamutowy ekran w laptopie z 100% aRGB, DCI-P3 i sRGB).

Za to na firefoxie wypada fatalnie, bo wychodzi, że w ogóle nie obsługuje profili, ba nawet po konfiguracji firefoxa dalej jest to samo.

Może temu, że siedzę na laptopie i firefox domyślnie podpina profil do ekranu laptopa.

Edytowane przez Luqart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luqart

Na podanym wyżej teście mój egzemplarz podpada w środkowy kwadracik "2 profiles only". Jak oceniasz gamma shift? Czy u Ciebie na tej planszy http://www.lagom.nl/lcd-test/viewing_angle.php#angle_purple jest równomierny fiolet patrząc na wprost ekranu z 80cm i bliżej?

Edytowane przez goodboy22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luqart

Na podanym wyżej teście mój egzemplarz podpada w środkowy kwadracik "2 profiles only". Jak oceniasz gamma shift? Czy u Ciebie na tej planszy http://www.lagom.nl/lcd-test/viewing_angle.php#angle_purple jest równomierny fiolet patrząc na wprost ekranu z 80cm i bliżej?

Wydaje mi się, że tak. Wieczorem ocenię jeszce raz, bo teraz mocne słońce świeci z okna.

Ale szary nie jest jednolity, widać placki.

Edytowane przez Luqart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim na tym fioletowym tle widzę różowy odcien na rogach i lekko na bokach im bliżej jestem ekranu tym bardziej to widać.

Nie wiem czy mam "placki" u mnie to bardziej na szarościach widać jako pozostałości klejenia matrycy..? Tak przynajmniej mi to wygląda i jest niekiedy zauważalne na filmach.

Edytowane przez goodboy22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może temu, że siedzę na laptopie i firefox domyślnie podpina profil do ekranu laptopa.

W Firefox można wpisać ścieżkę do pliku z profilem - to powinno na sztywno załatwić sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za milion dolców, ale nie dam bo nie mam :E

 

Czy da się ustawić na 2 monitorach niezależnie rozdzielczość oraz Hz, jednocześnie duplikując obraz?

 

Chodzi mi wiadomo o takie porównanie 2 monitorów obok siebie z tym samym materiałem.

 

 

Edit.

Hmmmm dziwne... udało mi się to zrobić z TV 4k i monitorem 1440p wraz z różnym Hz, ale przy tym benq coś to nie chciało działać :hmm:

 

Edit.2

 

Cofam to. Nie działa to po prostu w trybie duplikowania :(

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy monitor rozpakowany. Przepraszam za słabą jakość zdjęć oraz przekłamania kolorów (nie mam lepszego aparatu - robiłem zdjęcia starym tabletem :P ), a także nieporadność w ich wykonaniu. Pierwszy raz coś takiego robię, więc wybaczcie totalnemu laikowi (na razie nie chce mi się zdjęć poprawiać, głodny jestem, a siedzę non stop odkąd przyszedł kurier i testuję)

obrazek nr 1

obrazek nr 2

obrazek nr 3

obrazek nr 4

obrazek nr 5

obrazek nr 6

obrazek nr 7

obrazek nr 8

Wgrałem profil z płyty. Jasność na 30 %, Rec 709. Coś tam jeszcze pogrzebałem, sam nie wiem co i jak ;)

To chyba tak wygląda:

szary 25 %

Ustawienia takie jak podał Krisol, ale jasność dałem na 25 %, bo mi za ciemno było (chociaż może zmniejszę sobie do 20 %)

PS. 2. Wyłączyłem lampkę z boku, żeby nie zakłamywała. Światło zgaszone całkowicie. Jedyne źródło światła to blask monitora

ze zgaszoną lampką

Drugi monitor. Zacytowałem mój post dotyczący pierwszego monitora by łatwiej było wszystko porównać.

obrazek nr 1

obrazek nr 2

obrazek nr 3

obrazek nr 4

obrazek nr 5

obrazek nr 6

obrazek nr 7

obrazek nr 8

 

Bad pixelów tutaj również nie zauważyłem.

Test szarości 25 % (ostatni obrazek) powtórzę jak będzie już ciemno (po 22), by mieć podobne warunki jak przy wczorajszym screenie. Niby zasłoniłem żaluzje, ale jednak odrobina światła spoza nich spoziera (dla reszty screenów nie ma to znaczenia, bo robiłem je o podobnej porze jak dziś). Ogólnie godzina robienia zdjęć może według mnie mieć jakieś znaczenie, bo np.test czarnego na zdjęciu wyszedł mi fatalnie, nie mając nic wspólnego z czarnym (przynajmniej na zdjęciu) :E . Przy poprzednim monitorze robiłem ten test po 19-tej, czyli 2 godziny później niż dzisiaj. Spróbuję go poprawić za jakieś 2 godziny lub trochę później.

Kolejna rzecz: dzisiaj testowałem drugi monitor na ustawieniach podanych przez Krisola (+jasność 25%), poprzedni na Rec709 (+jasność 30 %). To też może mieć jakieś tam znaczenie. Z drugiej strony test szarości robiłem na identycznych ustawieniach. Zobaczę jak ta szarość wyjdzie w nocy jak powtórzę test.

Ogólnie chyba jednak pierwszy monitor był zdecydowanie lepszy, ale trzeba pamiętać, że jestem ślepy i słabo widzę. Dopiero sam muszę pootwierać wrzucone zdjęcia obok siebie i porównać co i jak.

Niemniej jednak czekam na wasze uwagi i komentarze. Są dla mnie naprawdę ważne, bo w końcu tak naprawdę nie znam się na tym wszystkim ;)

 

EDIT:

Dodany poprawiony test czarnego ekranu z YT czarny

Dodatkowo uznałem, że skoro czarny wreszcie wyszedł, to powtórzę szary na 25 % bo jest już wystarczająco ciemno by nie zakłamywać zdjęcia. Jak zwykle krzywo to wyszło, ale wszystkie moje zdjęcia są krzywe, więc warunki są identycznie złe dla obu monitorów :P

szary poprawiony

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszła druga sztuka z wymiany. Jest gorsza od pierwszej, przede wszystkim na niektórych tłach widać poświatę pionowych i poziomych smug. Na pierwszym tego nie ma, widać jedynie delikatne zacieki jakby pozostałość klejenia matrycy i trzeba się naprawdę dobrze wpatrzeć, aby to zobaczyć również na szarym. W drugim egzemplarzu nie sposób tego przeoczyć nawet jeśli się nie szuka. Addept widać, że masz na szarym widoczne przebrudzenia tak jak u mnie w 1 sztuce, tragedi jednak nie widzę, a te przebarwienia to pewnie chochlik z aparatu?

 

W obu egzemplarzach tak samo słaba gamma, tzn monitory nie trzymają równej gammy na całej matrycy patrząc na wprost. Zjawiskiem najbardziej dotknięte są dolne rogi i boki. Ma to niestety duży negatywny wpływ także na ciemne sceny w filmach oglądanych wieczorami w zgaszonym pokoju. Wówczas czarny w tych miejscach nie jest czarny, a posrebrzony z łuną światła zjawisko podobne do IPS glow, ale mniej widoczne. Co więcej wystarczy niewielkie poruszanie głową na boki, aby ekran zaczał się "mienić" wówczas najlepiej widać świrującą gammę. Widać to także za dnia np. na czarnym pasku windowsa, który jest czarny tylko na środku, a po bokach nieco jaśniejszy z winny gamma shift.

 

Zaobserwowałem, że zmieniając gamut z natywnego 135% sRGB na profil 100% sRGB zjawisko gamma shift jest nieco zamaskowane, przy czym czarny tak samo srebrzy w obu przypadkach. Pomimo bardziej widocznej gammy jednak wolę szeroki gamut. Symulowane 100% sRGB na tym monitorze nie wygląda najlepiej, przede wszystkim z jakiegoś powodu nie da się zrobić równie dobrej bieli, a kolory też nie wyglądają tak dobrze jak na monitorach z natywnym 100% sRGB.

 

Przez weekend przemyślę, czy zostać przy tej lepszej sztuce, czy oddać obie. Mam dylemat, bo ogólnie lepszą jakość obrazu oferuje zakrzywiony MSI MAG241, również na matrycy VA. Ma trochę lepsze kolorki, zdecydowanie lepszą czerń (smolistą), wyższy kontrast, gsync/freesync, 144Hz oraz przede wszystkim zero gamma shift przy normalnym patrzeniu tj. na wprost, a nawet niewielkich ruchach głową. Jednakże matryce te cierpią na plagę bad pixeli, jednego już zwróciłem, więc istnieje ogromne ryzyko, że kolejne egzemplarze będą uwalone :/

Edytowane przez goodboy22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest gorsza od pierwszej, przede wszystkim na niektórych tłach widać poświatę pionowych i poziomych smug. Na pierwszym tego nie ma, widać jedynie delikatne zacieki jakby pozostałość klejenia matrycy i trzeba się naprawdę dobrze wpatrzeć, aby to zobaczyć również na szarym. W drugim egzemplarzu nie sposób tego przeoczyć nawet jeśli się nie szuka. Addept widać, że masz na szarym widoczne przebrudzenia tak jak u mnie w 1 sztuce, tragedi jednak nie widzę, a te przebarwienia to pewnie chochlik z aparatu?

Na 2 poprzednich sztukach miałem te poziome smugi/pasy i z tego powodu wymieniałem, bo w wielu momentach je było widać podczas grania czy oglądania

Też mi się wydaję że to jednak aparat robi te przebarwienia bo na obydwóch zdjęciach z obu monitorów wyglądają tak samo

 

Zaobserwowałem, że zmieniając gamut z natywnego 135% sRGB na profil 100% sRGB zjawisko gamma shift jest nieco zamaskowane, przy czym czarny tak samo srebrzy w obu przypadkach. Pomimo bardziej widocznej gammy jednak wolę szeroki gamut. Symulowane 100% sRGB na tym monitorze nie wygląda najlepiej, przede wszystkim z jakiegoś powodu nie da się zrobić równie dobrej bieli, a kolory też nie wyglądają tak dobrze jak na monitorach z natywnym 100% sRGB.

W ustawieniach monitora nie ma sensu zmieniać na tryb sRGB bo jak sam zauważyłeś słabo to działa. Najlepiej wgrać profil kolorów ze strony producenta i w chrome nic nie trzeba zmieniać i kolory są w sRGB. W MPC-HC klikasz prawym -> ustawienia renderowania -> zarządzanie kolorami -> włącz i w filmach ogromna różnica w kontraście i kolorach

Edytowane przez bioly87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@goodboy22

Fakt, aparat jest kiepski. Lepszego jednak nie posiadam, bo tak po prawdzie to nie robię żadnych zdjęć i aparatu zwyczajnie nie potrzebuję.

Jeszcze potestuję, pozamieniam monitory i posprawdzam w weekend zanim zdecyduję się ostatecznie na zwrot.

W każdym razie jeden z tych egzemplarzy zostaje u mnie, bo ogólnie monitory spełniają moje niewygórowane oczekiwania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość to podłącz oba na raz obok siebie i sprawdź który Ci bardziej odpowiada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem jeden za pomocą HDMI-HDMI, a drugi za pomocą kabla do starego monitora DVI-HDMI (ale kabel jest nowy, kupiony parę miesięcy temu)

Mam jednak pytanie. Czy to może być przyczyną występującej różnicy w odwzorowaniu kolorów?

Ten drugi monitor, który testowałem, ma więcej czerwonego koloru w każdym testowanym obrazie, przebijającym z tła. Poprzedni ma bardziej naturalne kolory. Przy identycznych ustawieniach.

Co śmieszniejsze, sam czerwony lepiej wygląda na tym egzemplarzu, na którym ten czerwony nie przebija. Jest żywszy i bardziej nasycony, podczas gdy tamten jest trochę wyblakły. Podobnie jest z innymi kolorami.

 

@down

Racja

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj podłączyć teraz kable na odwrót to się dowiesz czy to wina kabla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja. Zamieniłem.

I faktycznie, to jednak wina kabla. No cóż, wygląda na to, że muszę jeszcze bliżej się obu sztukom przyjrzeć, bo znowu nie wiem, który wybrać :P

 

EDIT: Dobra, chyba zostawię sobie jednak ten pierwszy monitor. Przede wszystkim wypada lepiej w tym teście

W całej reszcie testów różnice są pomijalne jak na moje ślepe oczy.

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach monitora nie ma sensu zmieniać na tryb sRGB bo jak sam zauważyłeś słabo to działa. Najlepiej wgrać profil kolorów ze strony producenta i w chrome nic nie trzeba zmieniać i kolory są w sRGB. W MPC-HC klikasz prawym -> ustawienia renderowania -> zarządzanie kolorami -> włącz i w filmach ogromna różnica w kontraście i kolorach

Pisałem o trybie z profilu zarówno ze strony benq jak i ruskiego testu. Na moje oko kolorom czegoś brakuje i balans bieli gorsze niż na szerokim gamucie, gdzie o wiele łatwiej uzyskać niezłą biel.

 

Ciekawi mnie czy dałoby się ustawić w profilu ICC gamut np. 115%?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kolorom czegoś brakuje bo już przywykłeś do przesyconych barw?

Masz jakiś inny monitor ze 100% sRGB do porównania side by side?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o trybie z profilu zarówno ze strony benq jak i ruskiego testu. Na moje oko kolorom czegoś brakuje

Przyczyny mogą być dwie:

1 - przyzwyczajenie do przekłamanych kolorów

2 - profil ze strony rozmijający się z faktycznymi parametrami Twojego egzemplarza + złe ustawienia w OSD (np. temp. barwowa nie jest równo 6500K, co można dokładnie osiągnąć praktycznie tylko mierząc Twój egzemplarz kolorymetrem i ustawiając wg. tych pomiarów R/G/B w OSD monitora)

 

Ciekawi mnie czy dałoby się ustawić w profilu ICC gamut np. 115%?

Bryłę gamutu w pliku można zrobić dowolną. ... tylko po co? Powiedzmy że ustawisz to 115% (tylko czego? sRGB? AdobeRGB? gamutu monitora?) ... to doprowadzi to przesycenia kolorów/wyblaknięcia kolorów, lub innych przekłamań.

 

Masz jakiś inny monitor ze 100% sRGB do porównania side by side?

Inny monitor, jak nie jest skalibrowany i oprofilowany, też będzie kłamał. Np. monitory rzekomo sRGB nie pokrywają się idealnie z gamutem sRGB. No i rzadko kiedy jakiś Samsung/DELL/LG itd. domyślnie ma te 6500K po wyjęciu z pudełka.

 

Najlepszy punkt odniesienia, to szeroko gamutowy monitor po kalibracji i oprofilowaniu tego konkretnego egzemplarza kolorymetrem (dobrym kolorymetrem, a nie jakimś Spyder).

 

Podłączyłem jeden za pomocą HDMI-HDMI, a drugi za pomocą kabla do starego monitora DVI-HDMI (ale kabel jest nowy, kupiony parę miesięcy temu)

Mam jednak pytanie. Czy to może być przyczyną występującej różnicy w odwzorowaniu kolorów?

Ten drugi monitor, który testowałem, ma więcej czerwonego koloru w każdym testowanym obrazie, przebijającym z tła. Poprzedni ma bardziej naturalne kolory. Przy identycznych ustawieniach.

Co śmieszniejsze, sam czerwony lepiej wygląda na tym egzemplarzu, na którym ten czerwony nie przebija. Jest żywszy i bardziej nasycony, podczas gdy tamten jest trochę wyblakły. Podobnie jest z innymi kolorami.

Producenci kart graficznych, nie wiedzieć czemu, dla wyjścia HDMI w sterownikach domyśłnie ustawiają obcięty zakres gradacji 16-235. Trzeba to zmienić w ustawieniach sterowników karty na 0-255 (i nie chodzi o nakładkę video).

 

https://forum.purepc.pl/topic/380262-24-philips-vs-aoc-vs-acer/?do=findComment&comment=4086995

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Tak jest tylko na Nvidii, według Jensena i jego ekipy wyjście HDMI służy do TV, w sterownikach jest nawet podział na rozdzielczości PC i HD/UHD.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Intel też tak jest. Na AMD nie miałem okazji sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie jeden z tych egzemplarzy zostaje u mnie, bo ogólnie monitory spełniają moje niewygórowane oczekiwania.

Ja raczej oddaje obie sztuki... chyba, że na dniach mnie najdzie zamówić trzecią. Biję się z myślami, bo monitor ma najlepszy wg. mnie stosunek cena/jakość ze wszystkich obecnie na rynku i gdyby nie jedna wkurzająca wada to byłby monitor niemal idealny. Niestety nierówna gamma w obrębie całego ekranu jest dla mnie nie do zaakceptowania. Nie tylko powoduje, że wzrok zaczyna świrować, czyli się męczyć, ale również np. oglądając filmy w zgaszonym pokoju jest tragedia jakby to był IPS. Czerń jest dobra tylko tam, gdzie jest poprawna gamma, zaś na bokach ekranu jest mleko i srebrzenie, dodatkowo na dolnych rogach jest glow, które potęguje ten efekt, a przy choćby minimalnych ruchach głową na bok obraz się mieni. Wzrok się masakrycznie męczy od patrzenia na taki ekran, a niedobra gamma na połowie matrycy (dwa duże szare bloki) rozmiękcza ostrość i zabija detale w cieniach. Za dnia jest dobrze, bo prawie tego nie widać, zewnętrzne światło skutecznie maskuje nierówną gammę, ale gdybym chciał monitor do zastosowań tylko na dzień to bym sobie kupił IPS, który jest lepszy do tego celu.

 

Tutaj sobie możecie potestować jak wielkim bublem jest ten monitor pod względem gammy https://forum-en.msi.com/index.php?topic=310251.0 To przykladowy link, bo akurat czegoś szukałem do innego monitora, ale layout forum jest świetny do zaobserwowania największej wady EW277HDR. Tylko proszę testować wieczorem w zgaszonym pokoju, za dnia tego nie zobaczycie, lub ledwo zobaczycie, proszę zwrócić uwagę na szaro-czarne tło - taki poziomy obszar wzdłuż całego ekranu w co drugim poście i lekko przechylać głowę na bok. Nie trzyma on swojego koloru wzdłuż całej długość, jedynie na środku.

 

Na dwóch moich egzemplarzach gamma wygląda tak, gdzie kolor czarny to poprawna gamma

 

Ci667w6.png

 

Jest dobrze tylko na środku, na bokach ciemne kolory szczególnie szarości są rozjaśnione a czerń srebrzy. Jak pisałem za dnia idzie to przeżyć, wieczorem i w zgaszonym pokoju staje się to nie do zniesienia nie idzie normalnie obejrzeć żadnego filmu z ciemnymi scenami. Dopiero patrząc z 1 metra lub dalej jest poprawa, ale nie po to kupiłem monitor, żeby używać go jak telewizora... Nie chce mi się już wykłócać, czy to dotyczy wszystkich sztuk, a być może cała partia amazona jest uwalona.

 

Na EW277HDR pole poprawnej gammy jest bardzo zawężone. Jak wiadomo każdy monitor VA cierpi na gamma shift, jednak na dobrych monitorach VA gamma wygląda w ten sposób

 

d6aMLLZ.png

 

Ewentualnie tak

 

wCxOinh.png

Edytowane przez goodboy22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...