Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

shantiiclear

Jakby trzeszczenie wewnątrz komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od jakiegoś czasu borykam się z problemami swojego PC. Zaczęło się od komunikatów że w komputerze brakuje pamięci (załączam zdjęcie komunikatu) po tym jak zacząłem używać dwóch monitorów (jeden przez VGA drugi przez HDMI) na każdym z otwartą Operą z całkiem sporą ilością otwartych tabów. Teraz już ten komunikat się nie pojawia, od dłuższego czasu w zasadzie.

Miałem problem z zasilaczem, tj. PC się nagle wyłączał po dźwięku 'beep' z wewnątez PC przedtem wydając dźwięki trzeszczenia przy np. scrollowaniu FB. Albo się zacinał na amen i trzeba było restartować. Niedawno wymieniłem zasilacz na FORTRON BLUE STORM II 400 i jest wszystko jest w porządku.

Teraz (a w zasadzie od paru miesięcy) mam problem z odtwarzaniem filmów na HBO GO albo FB. Po paru sekundach najzwyczajniej przestają odtwarzać. Youtube działa nawet w HD, tylko z FB i HBOGO mam ten problem.

Od wczoraj zacząłem słyszeć dźwięki jakby trzeszczenia z wewnątrz PC. Wszystko działa normalnie, nie zacina się, nie spowalnia ale sam ten dźwięk mimo nie bycia jakimś specjalnie głośnie irytuje.

Myślałem że to może dysk twardy więc go odłączyłem by sprawdzić. Odłączyłem, i to samo trzeszczenie. Po zdjęciu jednej części obudowy by dojrzeć źródło ów dźwięku wydaje mi się że to wiatrak płyty głównej, ale głowy uciąć nie dam.

Po wyłączeniu PC na parę minut i ponownym włączeniu tego dźwięku nie ma, dopiero po paru minutach wraca gdy już jestem na pulpicie.

Do tego zdjęcia na stronach zaczęły się dziwnie wyświetlać, przykład: https://imgur.com/a/gOsT3Np

 

Specyfikacje PC:

Specyfikacje PC:

ASUSTeK Computer INC. Model M2N68-AM SE2

GeForce 9600

AMD Athlon X2 250 Processor 3.01 GHZ

RAM 4GB

Zasilacz: ORTRON BLUE STORM II 400

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie karta VGA się sypie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...